Hamilelik ve eşimin ailesinin yaptıkları?

Kendi dugunlerinde disladilar, kaynimin dugununde. Hem bana dugun öncesi aileyiz söyleyiz böyleyiz dediler sonrada hep bi arada kalabaligin icinde kaynim ve kayinvalidem esime kapida dugunde esim ve kaynanam misafirleri karsilicakmis diye planlsmislar. E ben ne oluvam tek basinami oturucam? Esimde bende evliyiz benim yanim esimin yani neticede
Aileyiz deyince aile sanmanızı yadırgamıyorum, çoğu kişinin toyluğuna geliyor inanıyor, ama o iş öyle olmuyor pek. Bunlar da acı tecrübe olmuş işte. Olmayınca olmuyor, arkaya çok bakmamak lazım manyak olursunuz.

Düğünde sizi niye dışladılar? İnsanlar sizi ne kadar tanıyordu ki? Durduk yere kesmeleri çok garip değil mi mesela, ben hiç durduk yere küsen birini görmedim. Siz gördünüz mü? Kendi kendine küsüyorlar, durduk yere tavır alıyorlar, canları öyle istediği için dışlıyorlar falan yani anlatmanızdan o çıkıyor. Bu hiç doğal değil işte kopuk bir yer var, eksik.

Siz ailecek hatta sülalecek tanışıyorsunuz sanırım, yoksa kaynana nerden bilsin nerden bulsun nerden muhabbet yürütsün sizin sevmediğiniz akrabaları, mesela sevmediğinizi nerden bilsin. Bu biraz düşündürdü beni mesela, ailecek aranızda geçmişten kalan bir sıkıntı olabilir belki siz bilmiyorsunuzdur.

Şurda yine alakasız kurulmuşsunuz ya da başka bir sıkıntı var bilemedim. Sizin hamileliğiniz neden sevinci bozsun? Sizi ayırmak falan mı istiyorlar? Ya böyle bir durum var ya da çok alakasız bir konuda çok bağlantısız çıkarımlarınızdan biri. Yoksa insan neden birinin hamileliğine üzülsün? Neden sevincine gölge olacak kadar dert olsun?
Beni yönetemrdikleri icin sevmiyolar Evet ve bu olaylarsan önce biz esimle tatillere vs gifip gelip mutlu oldukca rahTsiz oluyodu görumce. Malesef nöyle insanlar var.

Sulalece tanusilmiyor, farkli yerlerdeb Geliyoruz. Benim kinamda gidip mesafeli oldugum akrabalarimka kanki olmakar, benim
Dugunume istedigi gibi tanimadigi bu akrabalri dugune davet etmeler. Daha sonra bilerek görusurp görysup insrageama koymalar, bunlar hep bilincli
Tanımadığı insanları nasıl davet ediyor, kanki falan oluyor? Sizin mesafeli ya da küs olduğunuz bilgisi nerden gelmiş kaynanaya?

Beni yönetemrdikleri icin sevmiyolar Evet ve bu olaylarsan önce biz esimle tatillere vs gifip gelip mutlu oldukca rahTsiz oluyodu görumce. Malesef nöyle insanlar var.
Duygularınız karşılıklı. Siz de yönetemediğiniz için takmışsınız. İnsanları koyduğunuz yerde bulamamak size iyi gelmiyor, şerbetli değilsiniz buna.

Sizd kesinlikle katiliyorum. Ben bu saaten sonra her hangi bi adim atmam yeterince insan hamileliginde hassas oluyo. Esim kayinvalideyle yuzlestirirse tum kirginliklarimi dile geriririm. Ha Evet bu insanlar asla degismsz ama ben onlarla Olan iliskimi degistirebilirum demisti serhat yabanci onuda yaotim mesafe koyarak ama daha ileriye seviyelere göruren kendileri, yerinde duramiyolar. Onlar icin pskologa para harcatsam heralde kendime kizginlik ve kirginligum Hic gecmez. Yinede sakin kaliyotum herseye ragmen hayayima yoluma bakiyorum
Yorumlariniz beni anlamadiginizi gosteriyor hala yanlış yere takili kalmışsınız
Esiniz neden sizi yuzlestiriyor?
Neden psikologa para harcamak kendinize kizginlik olsun? Tam tersine psikologa gitmeniz ve dogru iletisim kurmayi, dusuncelerinizi doğru ifade etmeyi ve duygu yonetimini ogrenmeniz icin uzman destegi almaniz gerekiyor

Sizd kesinlikle katiliyorum. Ben bu saaten sonra her hangi bi adim atmam yeterince insan hamileliginde hassas oluyo. Esim kayinvalideyle yuzlestirirse tum kirginliklarimi dile geriririm. Ha Evet bu insanlar asla degismsz ama ben onlarla Olan iliskimi degistirebilirum demisti serhat yabanci onuda yaotim mesafe koyarak ama daha ileriye seviyelere göruren kendileri, yerinde duramiyolar. Onlar icin pskologa para harcatsam heralde kendime kizginlik ve kirginligum Hic gecmez. Yinede sakin kaliyotum herseye ragmen hayayima yoluma bakiyorum
Onlar için kendiniz için psikoloğa para harcayacaksınız. Uzman yardımı size onların sadece bir ayrıntı olduğunu gösterecek.

Aileyiz deyince aile sanmanızı yadırgamıyorum, çoğu kişinin toyluğuna geliyor inanıyor, ama o iş öyle olmuyor pek. Bunlar da acı tecrübe olmuş işte. Olmayınca olmuyor, arkaya çok bakmamak lazım manyak olursunuz.
Ben zaten samimi gelmiyodu cubku bi soguk bi sicak davraniyolardi bende denge bulmaya calisiyodum cok yuz göz olmadan. Ama her hafta kvye girmiyotum diye sorun olmaya vasladi bu konuda cok baski oldu evliligimin ilk aylarinda. Niye aramiyomusum yok anne aile gibi görmuyomusum onlari. Yahu kimse kimsenin annesi, kardesi vs olmuyo safece arada seviyeli saygili bi iliski olursa sevgid zamanla gelir diye inandim ama olmadi. Anladimki nezaman dugun, dogum gunu veya birinin etkinligi var anca ozaman Benle iyi olmaya calisilmus. Yeni elti geldi benden 12 yas butuk, kadin issiz tek hedefi koca parasi yemek ragat yasamak , yargilsmiyotum ama bana cok ters cunku ben 19 yasimdan beri hem unv okudum hem Calistim. Kimseye muhtac degilim. Eltiyle beni karsilastitmalar yok bak ona, onun gibi ol gibi cumleler.. siz olsaniz kirilmazmiydiniz???
is hayati, sosyal diger hayatimda, akraba ortaminda Sevilen sayilan durust ve duzgun bulurkar hep beni. Oyuzden bu ortamda bu kadar nefret bu kadar kaos Evet haketmiyorum.

Duygularınız karşılıklı. Siz de yönetemediğiniz için takmışsınız. İnsanları koyduğunuz yerde bulamamak size iyi gelmiyor, şerbetli değilsiniz buna.
Ben cok ssmimi olmadigim insanlari yönetmeyi sevmem ama Evet dogru bildiniz kimin nerde oldugnu bilmedigim bi sicak bi soguk yapan kisiler bana iyi gelmiyor…

Ben zaten samimi gelmiyodu cubku bi soguk bi sicak davraniyolardi bende denge bulmaya calisiyodum cok yuz göz olmadan. Ama her hafta kvye girmiyotum diye sorun olmaya vasladi bu konuda cok baski oldu evliligimin ilk aylarinda. Niye aramiyomusum yok anne aile gibi görmuyomusum onlari. Yahu kimse kimsenin annesi, kardesi vs olmuyo safece arada seviyeli saygili bi iliski olursa sevgid zamanla gelir diye inandim ama olmadi. Anladimki nezaman dugun, dogum gunu veya birinin etkinligi var anca ozaman Benle iyi olmaya calisilmus. Yeni elti geldi benden 12 yas butuk, kadin issiz tek hedefi koca parasi yemek ragat yasamak , yargilsmiyotum ama bana cok ters cunku ben 19 yasimdan beri hem unv okudum hem Calistim. Kimseye muhtac degilim. Eltiyle beni karsilastitmalar yok bak ona, onun gibi ol gibi cumleler.. siz olsaniz kirilmazmiydiniz???
is hayati, sosyal diger hayatimda, akraba ortaminda Sevilen sayilan durust ve duzgun bulurkar hep beni. Oyuzden bu ortamda bu kadar nefret bu kadar kaos Evet haketmiyorum.
Şu son cümle işte, hak etmiyorum. Asıl mesele bu. Onlar kim ki size hak verecek merci olarak görüyorsunuz?

Ben cok ssmimi olmadigim insanlari yönetmeyi sevmem ama Evet dogru bildiniz kimin nerde oldugnu bilmedigim bi sicak bi soguk yapan kisiler bana iyi gelmiyor…
Aşkım bak insanın 3 çocuğunun babası o kadar geçen yıldan sonra azıtıp cozutuyor, insan 10 yıl geçirdiği adamın bile gün geliyor türlü huyunu görüyor. Zaman oluyor aynı karından çıktığın insan sana yabancı oluyor. Bazen insanları koyduğumuz yerde bulamayabiliriz, çünkü eşya değiller, kendi akılları, kalpleri, fikirleri, çevreleri vs bi ton etken var. Her şey kendimizle alakalı değil.

Şu son cümle işte, hak etmiyorum. Asıl mesele bu. Onlar kim ki size hak verecek merci olarak görüyorsunuz?
Kesinlikle haklisiniz zsten kendi kendime onu anlatmaya calisiyorum, tavsiyesini almicagim insanlarin yargilamasinida önemsemicem. Ben kendimi biliyorum allahta Biliyor ve rabbim bana bi hediye bi evlat Verdi. Sadece ona guzel pozitif seylere odaklanmaya calisicam. Is hayatima, sporuma , ibadetletime, Ev vs derken insan zaten yiruluyor. Ustune hamileligin hassas dönemleri…
Ilk basta buraz uzuimustum neden sert elestiriyosunuz beni diye ama simdi anliyotumki bazi seyleri bana tekrar hatirlattiniz aydinlattiniz. Allah sizden razi olsun

Aşkım bak insanın 3 çocuğunun babası o kadar geçen yıldan sonra azıtıp cozutuyor, insan 10 yıl geçirdiği adamın bile gün geliyor türlü huyunu görüyor. Zaman oluyor aynı karından çıktığın insan sana yabancı oluyor. Bazen insanları koyduğumuz yerde bulamayabiliriz, çünkü eşya değiller, kendi akılları, kalpleri, fikirleri, çevreleri vs bi ton etken var. Her şey kendimizle alakalı değil.
Kesinlikle haklisiniz… yarinimizin ne olucagi belli degil… en guzeli bize ne yakisiuosa onu yapmak, sabretmek ama kararlaruni prensiplerunide unutmamak…

X