Öyle kötüyümki..

Sen yine iyiymişsin, ben nalet gelin sınıfındayım.
Benim kayınpeder sağlam laf sokar, kayınvalideme “sen de ne şanssızsın be hanım, kaynanaların cadı olduğu zamanda gelin, gelinlerin cadı olduğu zamanda kaynana oldun demişti” 🤣🤣

Nalet gelin sınıfında bile değilim.
Adam yerine koyan yok.

Kp arkamdan "O var ya o. Kumanda altına aldı beni. " diyormuş. Yönetiyormuşum istedigim gibi.
Yönetim ondaydı. Koltuğuna el koyunca zoruna gitti. :)
Sayıyor sayiyor.
"Ama suç onda değil benim p.zevenkte" diyormus.
Eşim diyor ki senin yüzünden ben p.zevenk oldum. :KK70:

Nalet gelin sınıfında bile değilim.
Adam yerine koyan yok.

Kp arkamdan "O var ya o. Kumanda altına aldı beni. " diyormuş. Yönetiyormuşum istedigim gibi.
Yönetim ondaydı. Koltuğuna el koyunca zoruna gitti. :)
Sayıyor sayiyor.
"Ama suç onda değil benim p.zevenkte?" diyormus.
Eşim diyor ki senin yüzünden ben p.zevenk oldum. :KK70:
Kayınpederler kayınvalidelerden fena😂
Benimki de eşime, hep onun dediği olmasın sen de az sesini çıkar diyormuş.
Ee alışmış tabii çektirmeye, çeken göremeyince😆 Ki kendisi karısını senelerce her şekilde çökertmiş. Dırdırı, huysuzluğu bitmez. Kimse sevmez. Öyle huysuz adam. Kadıncağız çeke çeke tansiyon hastası olmuş 40ında. Şimdi biz çekmeyince en kötüsüyüz😁😁
İki senedir merhaba bile demem. Senede iki kere beşer gün kalır dönerim oğlum ufak bensiz gitmez diye. Onda da olduğum odaya gelirse odayı değiştiririm. Sinir oluyor bana beter olsun.

Kayınpederler kayınvalidelerden fena😂
Benimki de eşime, hep onun dediği olmasın sen de az sesini çıkar diyormuş.
Ee alışmış tabii çektirmeye, çeken göremeyince😆 Ki kendisi karısını senelerce her şekilde çökertmiş. Dırdırı, huysuzluğu bitmez. Kimse sevmez. Öyle huysuz adam. Kadıncağız çeke çeke tansiyon hastası olmuş 40ında. Şimdi biz çekmeyince en kötüsüyüz😁😁
İki senedir merhaba bile demem. Senede iki kere beşer gün kalır dönerim oğlum ufak bensiz gitmez diye. Onda da olduğum odaya gelirse odayı değiştiririm. Sinir oluyor bana beter olsun.

Amin..:)

Benimki de eskiden beni insan saymazdı.

Kandil bayram kutlaması için aradığımda senin de senin de der hizlica kapatırdı teli.

Aramasan da aramadi bak diye çene çalan salağın teki.

3 senedir aramıyorum. Konuşmuyorum.
Ben onu insan yerine koymuyorum.
Zorla laf atar.
Suratına bakmam yarim yamalak cevap veririm.
Mutfakta yemek yiyorken girmem gerekirse bir afiyet olsun bile demem sessizce girer çıkarım.
Görmezden gelirim.

Ben ona böyle yapınca o beni insan yerine koymaya başladı.

Kendi dilinden güzel anlaşıyoruz. :KK70:

Tipkisinin aynisi esimin ailesi cnm 8 yillik evliyim bize gelir kaynimi eltimi kotuler hemde o.....puluga kadar gider iftiralari
Onlara gider beni kotuler en son benim misafirimin yaninda beni hirsiz yaptiktan sonra gorusmeyi kestim
Zaten yaranamam onlar gibi pisliklere
Kizida ayni kovasinin arkasindan annesiyle beraber pe....nk o...cgu vs tiksinmistim artik huylarindan
Ama fark su benim esim benim arkamda kararima saygi duyuyo
Diger turlu olsa 1 dk dusunmez kapiyi carpardim ne olursa olsun
Babam kovid demissin uzulur demissin bende ailemle gorusmuyorum gidebilecegim bi yer dahi olmamasina ragmen emin ol terkederdim yani

Eşiniz sizin yanınızda olmasa onları yapabilirmiydiniz? ben yapmadığım şeylerden bile suçlanıyorum.sırf ablasıyla ilgili bişeyi güzel bi dille söyledim diye bu problem çıktı.Yani ailesine söz söyleyeceğimi anladığı an onlara kalkan oldu..beni harcadı.Ayrıca uzun vadede emin olun ayrılmayı düşünüyorum bunun için önce bişeyleri yoluna koymam lazım..çok üzgünüm
Yazmayayım yazmayayım dedim ama uzun vadede emin olun boşanmayı düşünüyorum falan diye okuyunca artık dayanamadım. Yahu 32 yaşındasın, en güzel yıllarını bu manyaklarla mi gecireceksin? İnsan biraz kendine acır be...

Geçmiş konularımı bilen bilir..görümce ve eş ailesi durumumu. Ailemden bikaç kişi covid çıktı ve temaslıyım diye bi süredir eşimin ailesine gitmiyorum.. Bu sırada olan olmuş herkes eteğindeki taşları dökmüş.1,5 yıllık evliyim görümcem bana hep artniyetle yaklaştı.Çok garip bi şekilde ailem hastayken beni aradı sordu bende aynı şekilde.Fakat memleketten evime geldiğimde arayıp bi hoşgeldin bile demedi.kv kb hepsi aradılar sadece o aramadı.Eşim bu akşam ailesine tek gitti ve döndüğünde bi soğuk davranmalar.sonunda konuştu..
-sen benim aileme ben olmadan kaç defa gittin anne ben geldim diye?? bende geçen yıl bi iki kez gittim ama zaten 2 araçla gidiliyor oraya.Biz normalde haftanın 2-3 günü gittiğimiz için ektradan gitmeye gerek duymuyordum dedim.
Hayır diyor bana sen evin kızı gibi değilsin...bak dayımın gelini var o öylemi.onlar 7-8 yıldır evliler bu arada.beni niye başkasıyla kıyaslıyosun diyorum cvp yok. İnanın her ailesine gittiğimde bi dk. durmam hep hizmet ederdim.tencerelerine kadar yıkar arkaya hiçbi iş bırakmazdım.Bunları bildiği halde bi anda sanki ben hiçbişey yapmamışım gibi konuştu.Bu söylemlerin hepsi görümceme ait söylemler biliyorum.Eşimin yanında onun gelini şöyle iyi..sabahtan gidiyor yatana kadar kv.desinde.. yani ben haftanın 2-3 günü hatta bazen 4 günü gitmeme rağmen sabahtan gidip tüm günümü orda geçirmemişim diye uzak duran soğuk gelin olmuşum...
Bütün bunlarda yetmezmiş gibi -babam senle konuşurken sen tv ye baktın gördüm diyor bana. ki babası çok konuşan biridir benim çalışmamla ilgili defalarca beni rencide etmiştir yinede güzelce açıklama yapmışımdır.Daha 1 aylık bile evli değilken amcası bana matemm sen napıyosun bütün gün evde? sıkılmıyomusun deyince şaşırmıştım mesela.Benim amcasıyla hiçbi yakınlığım yokken.bunu eşime söylediğimde ne var bunda sen alıngansın deyip durmuştu.Veya babası daha evlendiğimiz 1. gün el öpmeye gittiğimizde mateme iş bulalım diye pat diye herkesin içinde söyleyince annesi bile daha dün bir bugün iki ne acelen var demişti.Benim tüm bunlara üzülmem bile onları rahatsız etmiş.
Sonunda eşimide etkileyip üzerime saldılar.bana artık ya tamam ya devam diyor.git tedavi ol diyor yoksa ayrılırız.onların tüm kabalıkları üslupsuzlukları normal..ben tavrımı koyunca kötü olmuşum.. Görümcem denilecek kişi kendi görümcesyle görüşmez.kardeşine bağımlı biri.eşimde yeğenlerine aşırı düşkün.Bigün birinin evliliğinden konuşuyorlar kendi aralarında mutsuz vs. ama çocukları var işte diye..görümcem benim yanımda eşime dönüp tabii ben sana diyorum emin olmadığın karıdan çocuk yapmıcann diye.donup kalmıştım ve eşim bu sürede çocuk istemedi.en ufak tartışmada günlerce küstü.benim ailem var sana ihtiyacım yok edalarında...32 yaşındayım oda 35.. çok üzgünüm şaşkınım.... başından beri özellikle anne babasına hep saygıyla yaklaştım güleryüzlü oldum ama bunları bile görmemişler..Beklentileri o kadar yüksekmişki sürekli girip çıkayım haftanın 5 günü beraber olalım..görümcem hergün orda nerdeyse.sabah kahvaltıdan gider yatana kadar durur...kafam çok karışık.İnsanlar hiç göründüğü gibi değiller..eşim bile bi olayı bana farklı anlatıyor.yapmadığım bişeyi yapmışım gibi söylüyor.İşin kötüsü inandırma kabiliyeti yüksek..anlatsa sanırsınızki o doğruyu söylüyor...ailem yeni covit atlattı babam yoğun bakımdan çıktı.üstelik uzaktalar.Söylermisiniz bu süreçte ben ne yapıcam....yarın kv arayıp bunları söylemek istiyorum ama eminim oğluna hak verecek..Düşünsenize hep güleryüzlü oldum gittiğimde hizmetlerini ettim laf vurduklarında cvp vermeyip hep içime attım.haftanın 2-3 günü gittim evimede çağırdım bu virüsten önce en az 7-8 defa..zaten evliliğimin yarısı covite denk geldi.Ben nerde hata yaptım.. bana yaş sorunuda var 32 yaşındasın yoluna bak dedi..bunu bile dedi.Eğer tedavi olmazsam ailesinin bütün patavatsızlıklarını normal görmezsem ben problemli biriyim onun gözünde..Görümcem öyle işlemişki planını..başından beri beni sevmemişti zaten..kb bigün bana kızım hep beraber şuraya yemeğe gidelim dediğinde görümcem atlayıp ayy baba senin paranmı var demişti.anne babasının bana değer vermesinden bile rahatsızdı.. ve gençliğim yıllarım bu insanlar yüzünden mahvoldu.
Ayyy bu görümcelerden gına geldi .Ben de de var bir tane .Nedense abilerinin ,kardeşlerinin evliliklerine burunlarını sokmadan ,rahat edemiyorlar .Bende uyardım ,uyardım anlamadı .En son saldırdım ,film koptu .Eşinizin tutumu önemli ,sizin yanınızda duruyormu ?önemli olan bu .Biz eşimle barıştık diye ,şimdi abisine küstü .Eviniz ayrı ,eşinizle konuşun .Ailesine sizi ezdirirse bu şekilde ,evliliğiniz zaten ,bir yere kadar devam edebilir .Siz sessiz kalıp sineye ,çekecek gücü kendinizde bulabilecekmisiniz ?buna psikolojiniz ne kadar el verecek .Unutmayın hayatta en değerli sizsiniz,kendinizi hasta edecek insanlardan ,uzaklaşın .Hakkınızda hayırlısı olsun.

Önce neden evlendiğinizi düşünün, evlilik nedir bir düşünün sonra sizden talep edilenleri de düşünün. Evlilik böyle bir şey değil. Evlilikten bağımsız olarak sizi kaybetmeyi göze alan, size olan saygısını kaybetmiş biri ile evlisiniz şu an. Karar vermek ne kadar zor olsa da yol yakınken dönmekte fayda var. Yoksa bu evlilik yavaş yavaş kişiliğinizi kemirecek ve bitirecek.

Çok arızalı aileye denk gelmişsin özel hayata saygıları yok hep dip dibe sürü halinde yaşamak istemeleri aslında onların hasta oluşu tabi o görümce yok mu o görümce ortalığı karıştıran onun allah belasını versin ki yakında verir senle uğraşamasın bence sabırlı ol zamanla kim kimi üzdüyse hepsi gereken cezayı rabbım veriyor tabi anlamıyorlar

yarın görümcemi arayıp senin benimle problemin nedir demek istiyorum.Biliyorum olaylar dahada büyüyecek.Çünkü çok pervasız biri.İlk evlendiğim zamanlar bana ben insanlarla gezer tozarım eğlenirim ama o insanın kalbimdeki yeri bellidir.asla yakın olmam gerçekten sevmem demişti.. bi kuzeninin dedikodusunu yaparken..sonra baktıki ben ona destek değilim onla beraber milletin dedikodusunu yapmıyorum..öyle uzaklaştık
Konustunuz mu? Bence konusmayin yani onun hayatinizda etkisi oldugunu bildirirseniz zaten bu karakterde birisi esinizi daha cok doldurur. Aslinda belki hepiniz ordayken " tatli dille" ne guzel abla sen hergun annendesin nasil iyi bir esin var gibi muhabbetler edin yada gorumcenizin gorumcesini ovun o gorumcenin kendi erkek kardesiyle iliskisi hakkinda konusun aman abla iyi ki iyi bir gorumcen var ya senin kocani dolduran ailesi olsa valla gecimin olmazdi bu zamanda boyle iyi insanlari bulmak zor sukur et ablacim gibi konusmalar yap belki etkisi olur😊😊esiniz ne gibi bir tedavi olmanizi istiyor onu hic anlamadim.ama belkide calismiyorsaniz is bulsaniz daha da iyi hem paraniz olur guvenceniz olur.

sanırım ortada çözülecek pek bişey kalmadı.Görümcenin yüzünü dahi görmek istemiyorum artık ki ben öyle rol yapamam seviyormuş gibi.Eşim bu husumeti anladığı an bana resti çekti.Çünkü görümcem herkesin aklına giren birisi.öylede oldu.kb bana soru sorarken ben put gibi durup tv ye bakmışım.Zaten oraya gittiğimde neye ne kadar gülmüşüm hep bi kontrol halindelerdi.Bi konuda farklı fikrimi söylesem sen ne biliyosunki dercesine yüzüme bakarlardı..Görümcem kuzeniyle yaşadığı bi husumetle ilgili ona arkadan sen kimsin kızımmmm.ben bi insana kafayı taktımmı onu bitiririm diyordu..aileside ne fena ne akıllı kızımız var diye övünüyor.Bu zamanda ağırbaşlı olmak kimsenin işine karışmamak para etmiyor.
Sizde gorumcenin taktigini uygulayin😊nasil olsa arkadan konus hesap soran yok sizde baska bir arkadasiniza kizmis gibi yapin " beni bitirmeye kalkana dunyayi oyle zehir ederim ki bana bulastigi gune pisman olur sessiz kaliyorum diye meydan bos saniyor ama " diye gorumcenizin yaninda hayali kizdiginiz arkadasa saydirin😊😊😊dinsizin hakkindan imansiz gelir bazen insanlarin aynasi olacan ki anca oyle anliyorlarsa

X