O gemi gelecek mi İsmail Abi?

Hanımefendi iki yazar ismi görünce hobilerimi konuya nasıl iliştiriverdigimi düşündünüz anlamıyorum. Kitap okumak hobi ya da bos zaman aktivitesi degil bana göre, ihtiyaç.

Entelektüel görüneceğim diye kasmayın, Türkçeniz çok kötü Türkçe öğrenin.

Normal bir insan iki yazar ismi gördü diye bu kadar heyecanlanmamalı, ünlemlere boğulmamalı. Hoşça kalın.

Amin inşallah ikimizde daha geç olmadan ic huzurumuzu bulur ve bizi mutlu eden seyleri yapariz. Dediğin gibi hic birini görmek istemedim çünkü ne zaman emek etsem bi engelle karşılaştım sadece gebelikte değildi engel ilk denememde işim engel oldu sözleşmeli 4/b çalışıyordum tayin hakkı filan yoktu yapamadim erteledim 2. Denememde sacma sapan bi yere tayin oldum sınav haftasi müdür izinlerimizi yasakladi 3. Denemede de hamilelik... duralet kalem kağıt bi süre bana sadece acı verdi. Cok guzel portre çizerdim mesela gözler büyulerdi beni hep guzel gözlü birini görünce koşa koşa resmini cizerdim simdi asla canim istemiyor. Resimle aramizda büyük bir boşluk var ne yaparsam yapayim kapanmayacak gibime geliyor... sergine davet et yakinlardaysam gelmeye calisirim sevgiyle kal...

Hahaha ay sevgili üyecan senin boyle diyeceğini demiştim biliyor Musun

Türkçeyi senden mi ogrencem
Yazdıklarımı anlamışsın ki bana cevap vermeye uğraşmışsın

Ben kasmıyorum doğalım hiçte entel bi tavrım Yok

burda ay canım su kitabı oluyorum
Su yazar boyle dedi de aslında bu yazar okunmalı demiyorum kitaplarımı hava atmak ıcın kullanmıyorum ben üyecim

Yok beni bilen bilir gayet şiveli yazarım espri serperim araya şive dediğimiz Türkçemizde ona ağız deniyor şimdi onu Yazarsın sen demeden diyeyim
Boyle biriyim kitabımı birinin derdini küçümsemek icin kullanmam

Resim kitap bulmaca insanların ilgi alanı ise kişi ilgi alanına yönelemediğini sorun yapıyorsa bu onun derdi ise sen neden bunu kendine dert edindin

Kaldi ki benim Türkçem kotu
Uye kitap havasında yazıyor eee baska :)
Oradaki ünlemleri anlayamadıysan Türkçeyi benim bilmemem değil senin bilmemenden kaynaklı bi sorunumuz var sanırım

Pofff, kaleminiz çok itici kusura bakmayın. Burada nesi itici geldi bu da kadının derdi diyenler meseleyi anlamadı sanırım.

Tabiki bu dert olabilecek bir mevzu. Ama sizin amacınız burada dert anlatmak olsa derdi yazar geçersiniz. Ama konuda o kadar çok süslü cümle, ilgi çekmek için kastırılan cümle var ki. Bu yüzden ben de sizi samimi bulmadım. Derdiniz süslü cümleler ve Türkiyede çoğu insanın yaşadığı "istediği mesleği yapamamak" durumu üzerinden prim yapmak gibi geldi.

Bu kadar meraklısınız yazmaya, Ekşi hesabım var, girin orada iki döktürün madem.

Efso tespit , hele o elif Şafak örneği. Tam Türkiye tipi edebiyat örneği olmuş konu..

Bu arada bacım kitap okumak evet hobi :) bir iş değil ama işte senin o yorumu yapacagını bilip tahmin edip fırsat verdim sana niyeyse

Benim noktalama işaretim kinayeli idi bile isteye sana alıntı yaparken koymak istedim neden bunu sorguladın ?

duygularima tercüman oldunuz tesekür ederim.

Daha önce yaptığım, bu konunun neden tutttuguna ve tutacağına dair açıklamalarıma canlı örnek olduğunuz içiniz teşekkür ederim.

Konuyu seven, sahip çıkan, konuyu okuyup kendini ve hayatı sorgulayan, "bir konu okudum, hayatım değişti" diyen insanların aslında seviyesinin de ne kadar olduğunu iyi gösterdiniz.

Ucuz, üç süslü kelime bir araya gelince oluşan, bir şey anlatmaktan aciz "edebiyat" peşinde koşanların da gerçek yüzü bu işte. Aynen bundan bahsediyordum. Şu yazdıklarınızın seviyesine bakıp görebilirsiniz.

Bir de Sen degil, siz diyeceksiniz elbette. Kendine Saygı, seviyeli tartışma bunu gerektirir. Sanmıyorum ama hayattta başarılar.

Efso tespit , hele o elif Şafak örneği. Tam Türkiye tipi edebiyat örneği olmuş konu..

Teşekkür ederim ama buradaki kadınlar maalesef benzetmeyi bile anlamayıp, kendini bahsettigim yazarlarla kıyaslamaya girdiler. Algıları çok tuhaf. Çok insan tarafından Anlaşılmayı beklemiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…