O gemi gelecek mi İsmail Abi?

Sen diyorum ama sensin Çünkü ikinci kişi zamiri olan sen ondan bahsetsem o derin. Çoğul konuşsam onlar

Seni çoğul konuşsam da siz derdim ama sen bi kişisin ondan Can'ım sen demek istiyor

Teşekkür ederim ama buradaki kadınlar maalesef benzetmeyi bile anlamayıp, kendini bahsettigim yazarlarla kıyaslamaya girdiler. Algıları çok tuhaf. Çok insan tarafından Anlaşılmayı beklemiyorum.
Ayrıca sen herkese saldır güzelce laf sok milletten saygı bekle güzelmiş ama o işler öyle olmuyor işte sen kimsin ki benim Türkçemi sorguluyorsun beni ne kadar biliyorsun tanıyorsun Da üyecik

İki kitap ismi saydın diye alkış mı tutalım okuyorsan kendine okuyorsun bacım

Teşekkür ederim ama buradaki kadınlar maalesef benzetmeyi bile anlamayıp, kendini bahsettigim yazarlarla kıyaslamaya girdiler. Algıları çok tuhaf. Çok insan tarafından Anlaşılmayı beklemiyorum.

Yorumlarınızın altına imzamı atıyorum, zaten rastgeldikçe okuyorum yazdıklarınızı, dikkatimi çekiyor. benim için en mantıklı, makul üyelerden birisiniz.

Diğerleri Jessey ve @AhlarAgaci

Valla o kadar alangirli cümleler kuramayacağım .kalk kız yap ne için geç kaldın belki o zaman kalkışsaydın hayallerine yine karşına bir duvar bi hastalık bi problem çıkacak Ve yapamayacaktın yine..kaldi ki belki o zamanlar yapsaydın bi yere gelemeyecek yine aynı yerde debelenecektin..benim yasayamadıklarımı yasayan insanlar da mutlu değil uğraşıyorlar sıkıntı harç borç dert hastalık...benim için zaman yaşadığın her zamandır..geç kalmam mümkün değil daha gelmediler bile..

Yazınızdan Türkçeniz maalesef seviyeniz de zaten belli.
Ayrıca Bahsettigim kişiler yazar isimleri, kitap degil haberiniz olsun. Sizinle tartışmak istemiyorum. Seviyeniz bana hiç uygun değil. Cevap vermeyeceğim. İyi günler.

Yorumlarınızın altına imzamı atıyorum, zaten rastgeldikçe okuyorum yazdıklarınızı, dikkatimi çekiyor. benim için en mantıklı, makul üyelerden birisiniz.

Diğerleri Jessey ve @AhlarAgaci

Teşekkürler yorumlarınız İçin. Bahsettiğiniz üyeler benim de dikkatimi çeken, beğendiğim üyelerden, haklısınız.

Bana bak pıtırcık kendi seviyen ne senin hani kültür abidesi pıtırcık seni

Gerçekten kültür damlıyor her yerinden cankuşum ya öpüyorum seni ama geliştir kendini ve bana saygıdan kültürden bahsedene bak yesinler seni canım ya oyşşş seviye tavan :)) harcanıyorsun minnoşum sen

Hobilerin arasında kitap okumak varsa tabi gitmkitap oku Allah askına

Israrla konuya balta sallıyosunuz.
Sonra da anlaşılmayı beklemiyorum, kitap okumak hobi değil vs vs.
Konu sahibi anlaşılmayı bekliyo, siz beklemiyosunuz.
Peki niye ısrarla anlaşılmamakta direniyosunuz ?
Bırakin da kadın anlaşılsın dertleşsin rahatlasın nedir bu yazıyı eleştirmeler Elif Şafaklar vs.
Akıcı yazmıs yazmamış , süslemiş süslememiş vs size ne ?
Sanki ekşi sözlükte yazarlar bu kafada surekli tamam iliştirdiniz araya ekşi takipcisiniz heralde anladık bu arkadas alamamis yazarligi tüh tüh çümki cok zor ekşi de yazar olmak.

Mikemmel kullandıginiz türkçenizi alıp uzaklaşın lütfen konudan.

Konu sahibini gizliden takip edip onun prensesligini kıskandıgınızı düsünücem gercekten. Yoksa bu sayfalarca süre gelen inatla ve ısrarla olan eleştirinize baska anlam veremiyorum. Gercekten cok takıldınız.

Ha bu arada kitap okumak hobi değil de nedir ?
Sız bunu mecburiyetten yapmiyosaniz , ya da bundan para kazanmiyosaniz hobi değil de nedir ? Yılların hobisi yani.

Türkçem , imlam yazıdaki derinliğim veya akıcılığim sizin kadar iyi değildir ama napicaksin iste ee seviye de tutmamistir simdi ya bi zahmet bunca şey kötuyken gidin bu konudan olur mu ?

Artık elitsin yA sen şimdi kim ne yazsa da saldırsam olayı ne madem sendeki Yavrukuşum

Hobi değil hava atma aracı
R riccinus dmi gız rico

Kız ricoooo sendeki bu kuzuların sessizliği ne dionee ye laf soktum rahatlığı mı mağlum hala konudasın cidden şurda sergilediğin elit tavır :)) ay burda bana bi gülme geldi gerçek hayatta nasıl bi insansın aslında tahmin edilesi

R riccinus

Anlaşılmayı beklemiyorum demiyorum. Buradaki çoğu kadın tarafından anlaşılmayı beklemiyorum diyorum. Tartışmak istemiyorum bu konu altında. İyi günler.

Kızlar bırakın kendi haline, gitsin.
Maksadı üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. "Tamam öyledir, size öyle gelebilir, antipatik gelmisimdir ama konu bu değil", "Lütfen polemik haline getirme" dediğim halde konuyu ısrarla polemik haline getirdi, dağıttı, eh şu halde zaten kendini, zannında açık ettiği aşikar oluyor. Kendisi, ilgi açlığını bu şekilde gideren biri ve beklediği ilgiyi de alakasız yerlerden konu karıştırarak üzerine çekiyor. Bırakın kendi haline, zaten bununla beslenen biri, cevap aldıkça "Seviye-saygı" kelimeleri ardında "Benimle polemiğe girmek imkansız" diye diye insanları bire bir tartışmaya sürüklüyor. Artık neyin kompleksini yaşıyorsa, kendi kendine yaşasın bulaştırmayın şunu.

Ülkede İhsan Oktay Anar gibi bir edebiyatçı varken Elif Şafak nasıl bu kadar seviliyor ve kitapları cok satanlara giriyor bir kez daha anladım. Sayenizde.

İhsan Oktay Anar'ın az sevildiğini nereden biliyorsunuz ya da az okunduğunu? Ya da İhsan Oktay Anar'ın, Elif Şafak'tan daha sağlam kalemi olduğunu nasıl iddaa ediyorsunuz? Çünkü siz onu daha çok seviyorsunuz, siz daha eğitimlisiniz, entelsiniz, daha üst seviyedesiniz, o yüzden siz neyi beğeniyorsanız o daha iyi.

Mesela ben her iki yazarı da okudum ve ikisinde çok farklı tatlar buldum. Ama asla Elif Şafak okuyan daha düşük seviyeli, daha basit zevkleri olanlardır, İhsan Oktay Anar okuyanlar daha elitist, daha üst segmen ve enteldir diye aklımdan geçirmedim.

Eğer her zaman bu şekilde kendi beğenilerinizi üst planda tutar ve alttan alta başka insanları aşağılarsanız bir gün birisi de Tolstoy varken İhsan Oktay Anar mı okunur diye sizi aşağılayabilir. Çünkü okunurlukları, edebiyata kazandırdıkları kıyas götürmez bile.

Alt tarafı dert anlatılmaya çalışılan, çoğunlukla eğlence amaçlı olan, herkesin kendi tarzının olduğu, hayatta bin bir çeşit insanın varlığını ortaya koyan şu platformu bu kadar ciddiye almayın derim. Bırakın kim ne yazmak istiyorsa yazsın, nasıl mutlu oluyorsa olsun, kendini nasıl ifade ediyorsa etsin. Bırakalım da kadınlar şu platformlarda özgür olsun, rahat olsun, istediğini yazsın, ister saçmalasın, ister abartsın, ister prim peşinde koşsun.

Buradaki çoğu kadın sizi anlamıyor ya, sizi anlamak zorunda değiller, siz de onları ve yazdıklarını anlamak, beğenmek zorunda değilsiniz. Hayatın anlamını sorgulayacak yer hele BDV hiç değil. Sizi anlayacak edebi eserlerin tartışıldığı, herkesin günde 2 kitap devirdiği platformlar var mesela orada anlatın kendinizi.

O azmi kırdım, ya da tam manasıyla hiç oluşmadı sanırım. 80 yaş, geç kalınmış bir yaş. Değer mi değmez mi kısmını geçen, yalnız bir yaş. Daha erken başlasa, o yetenek nasıl gelişirdi, işte sanat ne için geyiği gibi biraz.

Bunu ancak böyle hayal kırıkları yaşamış kişiler net anlayabiliyor ve sizin hikayenizi okurken üzüldüm. 7 notadan daha ne kadar şarkı yazılır ki derler bir de, nasıl bir küçümseme ise... Insan zihni çok acayip, benzer hisler bile farklı bir beste ile dökülüyor. Çoğu kişi işin ses kısmında, sizin bulunduğunuz üreten kısım ise bambaşka ve bunun hayal kırıklığı da ağır oluyor. Hatta şu da var ki, o zaman o beste, resim tek iken, üzerinden seneler geçince birinin o notalara-cizimlere yaklaşık bir eser çıkardığını görüp daha ayrı bir hüzün ile de sarsılıyorsun.

Belki hayat elverse ve üzerine gitseniz çok daha farklı şekillenirdi hayatınız. Bazen bunu düşündüğüm olur. Ama bu yönden bakınca, konu içinde en esaslı yorum ortam virusu nden geldi. Birkaç sayfa önce, o kadar güzel anlatmış ki, bir okuyun onun yorumunu. Bana moral oldu,gec kalmış hissimi hafifletti.

Sanatçı değilsinizdir, sanatçı olsanız duramazdınız.

Riccinus hanımefendinin sabrına hayran kaldım. Buradaki mavi yazılı hanımefendinin tacizine rağmen üslubunu bozmamış. Tebrik ederim. Kitabı hobi olarak okumadığı çok belli.

Konu sahibi, ne yazıkki siz ancak yerel bir sanatçı olabilirsiniz. Es dost ve burdaki gibi bir iki kişi tarafından beğenilen. Çünkü sanatçılar sizin gibi peki peki diyerek hayallerini ertelemez. Uyduruktan depresyonlar, sözüm ona buhranlar yaşadığını sanmaz. Siz yine de cok istiyorsanız açın serginizi. İçinizde kalmaz. Bu yorumun hem yazı hem de resim sanatçılıgınız icin. Ikisinin de birbirinden farkı yok gibi duruyor.

Burada da liseli kızlar gibi "ayy canıımmm harika olmuş yaa yerim seni mükemmeelllll, öpüyoruuummmm" şeklinde olumlamalara devam edebilirsiniz. Iyi geliyodur elbet. Ilgi seviyorsunuz/seviyoruz.

Ayrıca cok satanlara baktığınızda azıcık nitelikli yazardan başka hepsi faso fiso. Söz konusu yazar hanımefendi ve daha niceleri ise popüler kültürün askerleri olabilir sadece. Zevkler renkler bık bık yapmaya gerek yok.

Sanatçıların da bu forumda dolanacağını sanmıyorum. Işin tabiatına aykırı.

Iyi günler hanımlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…