Nişanlımla ayrılıyoruz

Teşekkür ederim içimi okumuşsun gibi hissettim

Ya canım kusura bakma ama hangi devirdeyiz? Nişanlının ailesi niye sizin evinizin eşyasını almak zorunda niye altın almak zorunda? Ben çok utanırdım bunlar konuşulsa. Açıkçası ailem konuşmak istedi, asla müsade etmedim. Düğünümüzü kendimiz yaptık eşyamızı kendimiz aldık. İleride inşallah gelinim falan böyle saçma isteklerde bulunmaz, hele kendisi çalışırken..
Ailenin dolduruşuna gelme derim. Kimse senin evine eşya almak zorunda değil. Eşimin ailesi bardak takımı alınca bile gerek yok diyorum, rahatsız oluyorum. Yapma böyle

Evet kzımın tırnağına kurban olsunlar size yedirir miyim kzımı dedi

Bugün babası hiç bir şey olmamış gşbş babamı arayıp dğpün salonu doluyor tarih ne zaman dedi babam da kızıma sorayım dedi nişanlımla konuşmuyoruz ortadayım
Hiç şaşırmadım, senin gibi maaşlı çalışan birini bulmuşlar, hemen kısa sürede kapatmaya çalışırlar. Yüzsüzlük aslında, bu kadar olay sonrasında.
Çok yüz göz olmuşsunuz ve belli ki üzüleceksiniz. Ailenizi ezdirmeyin, herkes kendi ailesine uygun benzer düşüncede insanlarla evlenmeli.

Bu forumu ve açılan konuları okusan her zaman klasik; insanlar, çiftler, birbirlerini nişanlılık evresinde, alışveriş -aileler tanışma olayına girince görüp tanıyor. O zamana kadar baskılıyorlar ama sonra çat diye çıkıyor. Eğer aman düğün stresi dersen de o köprüden önceki son çıkışı kaçırabilirsin. Kurtul kendine benzer birini bul.

Ailesi aman düğün olsun diye ısrar eder yalan söyler sözler verir özürler diler kanma

Son düzenleme:
Teşekkür ederim içimi okumuşsun gibi hissettim
Seni çok iyi anlıyorum, Benzer durumları yaşadım canım bende ama ben biraz farklı şekilde gördüm bazı gerçekleri. 5 yıllık bir serüven sona erdi benimde. Zaten insana bir şekilde şüphe hali düşüyor sözleriyle davranışlarındaki uyuşmazlık ve tezatlık kendini ele veriyor. Çevremde arkadaşlarımda mutsuz evliliklere bakıyorum malesef çoğu sözlere kanıyor ve evlilik sonrası gerçeklikle yüzleşince sonra hayatı ya zindanda yaşamak gibi oluyor yada boşanmayla sonuçlanıyor. Oyüzden nişanlınızın, davranışlarına odaklanın ailesininde. Sözler çünkü değişkendir evlenirsiniz dereyi geçince o sözler havada uçar gider ama davranışlar karekterden tutun aldıgı aile terbiyesine kadar herşeyi size anlatır.

Kalp krizi geçireceğim bu feodal adetlerden zaten ama içine girince de evet öyle olmalı diyorsun

Ben ailelerin evlenirken çocuklarına destek olmalarından yanayım. Tabi durumları yettiği kadar. Erkek evi yapamıyorsa kız evi olarak yüklenmek hiç hoş değil. Kp yapmıyormu ozaman sizin babanız da yapmayacak. İkinizde çalışıyorsunuz madem beraber kurun yuvanızı. Kp den bişey beklemeyin ki yarın onlar da beklentiye girmesinler.

İkinizde çalışıyorsunuz madem beraber kurun yuvanızı. Kp den bişey beklemeyin ki yarın onlar da beklentiye girmesinler.
Aynen boyle olmali normalde ama nisanlisinin tum maasi babasinin üzerine olan arabanin kredisine gidiyor. Evlenirlerse esyalarin borcunu da konu sahibi odeyecek, evi de konu sahibi gecindirecek. Hani nerede beraber yuva kurmak
Kimse ama o araba sonunda onlarin olacak demesin. Bunun garantisi yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…