Nişanlımla ayrılıyoruz

Kızlar yorumlarınız gerçekten çok şaşırtıcı. Adam oğluna şu an Türkiyede oldukça lüks sayılan bir araç almış. Kredinin yarısını ödüyor. Baya cimri ilan etmişsiniz ya ondan söylüyorum. Nişanlı kişisi artistlik yapıp lüks araç alıp yüksek miktarda borçlanacağına ev eşyasını alsaymış

Babanızın alalım esyalarını demesi güzel birşey ama karşı taraf yapmak istemiyorsa onlarda haklı .
70 gr altın istemek neyin nesi onu anlayamadım adam zaten pata vermemek için eşya almıyor , fazladan altın istemek ne kadar mantıklı ?
Madem ki babanız yardım etmek istiyor , alsın alabildiği kadarını . Kalanını nişanlınızla ortak alın . Hani orta yolda bulunabilir bir durum .
Ama para konuları yüzünden ayrılmak bana çok kötü geliyor , iyi düşünün

Eşim alcam dese de yine ben ödeyeceğim aynı şey olacak onun maaşı komple borca gidiyor .Altına Audi aldı sürekli omun borcunu ödüyor yine tek başıma Ödemiş oluyorum yani

Valla panpa aldıysa da oğluna almış, çocuk kredi ödeyecem diye meteliksizmiş. belli ki krediyi ödeyecek, evi bu kzı geçindircek. Bu kız arabayı ödeyecek amma zırnık hakkı olmayacak.

Alsaymış o zaman, evleniyorum diyeceğine krediye girmiş, uygun fiyatlı bir şey alsaymış o zaman.

Konu aslında bambaşka, kız KP zengin demiş basbayağı herifin serası var ama gelinle tanışmaya gittiği misafirlikte bağıra çağıra benden para çıkmaz diyor. Bu kadar avamlık olur mu? Böyle tiplerin ciğerinin biliyorum ben, bu varyemezler gelinin oğlanın elindeki memur maaşına göz dikiyorlar, kredi çektiriyorlar para istiyorlar varyemezlerden hiçbir halt olmaz. Burda varyemez baba konusu vardı, parası evi malı her şeyi var ama kızından açıp 500tl istiyor bu KP tam o cinsten işte çekilir dert değil. Konu sahibesi kaçsın olmuyorsa bu işi hiç zorlamasın.

Almadı işte . Eşyaları o alcam dese bile yine ben ödeyeceğim eşya borcunu çünkü o kendi araba borcunu ödemekle meşgul . Tek bana kalacak gşbş yani o borçlar . Ehliyetim de var bi kere direksiyona oturmadım benden bile sakınıyor yan koltukta süs köpeği gibi gidiyorum

Babası oğluma trilyonluk Audi aldı kredi çekip durumları iyi yarısını nişanlım yarısını babası ödüyor babam diyor durumu olmazsa anlarım kimseye diyecek bi şeyim olsa ama durumları var
Olay burada başlıyor. Sana güvenip kredi çektirmişler evlenmeden önce yapılmış ki sonrasında sen hak iddia etmeyesin diye. Ben ailelerden normalde bir beklentiye girmeyi normal bulmuyorum ama bunların almam, etmem demesi de baştan hoş değil. Sana güvenip kredi çektirmeleri de düşüncesizce.

Eşyaları siz kullanacaksınız tabiyki kendi eşyanızın kredi borcunu ödeyeceksiniz. Araba da size kalacak onlara değil. Aile zengin olabilir ama bu sizin hayatınıza sponsor olmak zorunda oldukları anlamına gelmiyor. Kendi eşyanızın borcunu ödemek zorunuzu gitmesin. Babanızın bu kadar zoruna gidiyorsa milletle kavga edip sizi rezil etmek yerine kendi ödesin.

Şaşıracak bir durum yok. Yorumumda belirttiğim gibi evlendikten sonra da hep destekte bulunsunlar, yedirsinler içirsinler demiyorum. Konu sahibi ve nişanlısının buna ihtiyacı olmaz ama evlenme aşamasında olan bir çiftten ve daha bu noktada şunu almam bunu yapmam diye inatlaşan kayınbabadan bahsediyoruz. Ya cidden soruyorum bunu size evli misiniz bilmiyorum şahit olmuşsunuzdur elbet. Hanginizin anne babası ben destek olmam dedi? Bunu söylemesi bile ortamda gerginlik yaratır ister istemez kız tarafını rahatsız eder şüphelendirir. Hiç ailesi tarafından destek alınmadan evlenen bir çift görmedim ben bunun varlık yoklukla ilgisi yok bahsettiğim şey tamamen aile evlat ilişkisi yani. Biz şu konuda destek oluruz ama gerisini onlar halleder de demiyor. Adam en başta niyetini belli etmiş işte.

Alicaz deselerde inanma ,eğer çok sevdalı değilsen tamamen bitir eninde sonunda sana yukleyecekler borcu kendimden biliyorum. ben ve ailem o kafalarda bile değildik ,ailesi yirtindi gelin alalım gittik, anneli oğullu meğer begenmisler ben konu mankeni gibi şaşip kalmistim biseyde diyememistim,borcu ödüyoruz dediler düğünden tam 1 sene sonra kapıma mağaza çalışanı zarfla geldi ihtarname ve 0 kuruş ödenmiş ,ben kendim ödedim,kendi birikimimle tabi kıyamet vs koptu ama o zamanın stresi üzüntüsü hep kendime idi . Fakat şu var hiç olmazsa diyebiliyorum bu ev ve tüm eşyalar bana ait ,onlarda ezikliklerine artık gülerler mi ağlarlar mi bilemem .
Şunu yine diyorum kimse zorunda değil ister yaparlar ister yapmazlar ,yapsalar ne âlâ yapmiyolarsa çokta mühim değil.

Böyle cimri adamlar canım, genelde oğullarına evlenmeden bir şey aldırır ki krediyi gelini ile oğlu sonra ödesin. Burada adam belki kendi üstüne bile çektirmiştir. Çocukların borçla tamamen geçinmeleri doğru değil.

Karşı taraf da iyi niyetli değil. Şimdiden kızın parasına göz dikilmiş. Araba falan da bunlara kalacak değil. Zaten kredi biter oğlu başka borca sokar verdiklerini çatır çatıe alırlar kızın düğün takılarını da baştan şimdiden planlamışlardır.

Sesini yükseltti bizim orda her şeyi kız tarafı alır düğünü erkek tarafı yapar bile dedi hayırlısıysa olur olmazsa da hayırlısı olsun gibi saçma sapan cümleler de kurdu hiç orta yolu bulmaya çalışmadı bi adım atsa biz her türlü okey diyecektik nişan bitti dedi babam üstüne biz gidelim dedi kalktı gitti

Valla tam şimdi bir konu var cimri erkekler diye, bir de bunun hesap kitap yapıp krediyi kadına yıkan cinsi var bunlar onlar işte. Burda bir konu okumuştum, nişanlı evlenmeden önce koştur koştur gidip kredi çekip ev almış kız ne yapayım diyordu. Onların da uyanık olduğu ortaya çıkmıştı umarım o kız evlenmemiştir.

Birde o var. Neden kredi çekiyorsun? Ayrıca kızda kendi çapında ailesiyle kredi çekmiş olsun oh ömür boyu kredi öderler artık Sorumsuzluk diyeceğim ama bana planlı yapılan bir durum gibi geldi. Kayınbabanın üslubundan belli. Anne baba dediğin kredi çektirmeyi bırak evleneceksin diye krediyi çekmelerine müsade etmezler. Annem her anlamda destek olur istemesemde yapma desemde olur. Borca girmeme dahi müsade etmez. Ben ona araba alayım desemde evleneceksem saçmalama der. Bilmiyorum kimilerin aile yapısı çok ilginç :)

+9999999

Bunlar nereli şimdi il soyliycem milletle papaz olmayayım "bizim orası" dedikleri ilin baş harfi E mi

Tayin konusu var biz de taşımakla kim uğraşacak şimdi alınmaz ilerde alırız belli dedi eşyalara bi şey olur dedi öyle deyince babam 70 gr al çocuklar bınu bozdursun tayinlerinin çıktığı yerde eşyalarını alsın dedi

Hhahaahahahha hangi yörenin düğünüymüş bu? Her şeyi kız tarafı alıyormuşta erkek tarafı düğün yapıyormuşta ya geçsin bunları kimi yiyor acaba? Düğün olurda da nasıl olurdu Allah bilir düğün mü olurdu gerçi oda meçhul Geleceğinizi görebiliyorum adeta. Yeni yeni adetler çıkarıyorlar.

Nereli bunlar oradan koca bulmayalım düğünü masrafı bize kitlemesinler

Böyle bir üye vardı. Adam anne babasına ev almış tüm maaşıyla onu ödüyor kadına da evin tüm masraflarını ödetiyordu. Kadın en azından ev bizim üzerimize olsun oturanlar yine anne baban olsun demesine rağmen kabul etmemişti. İşte yılanın başı buradan çıkıyor zaten Dolandırıcılık bu zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…