Nişanlımla ayrılıyoruz

Müstakbel kayınpederinizi takdir ettim, aferin adama. Evlenmeye karar vermiş, çalışan 2 yetişkin insan; evlenmek için parasını biriktirmeyi de , eşyasını almayı da bilmeli.

Konunuza yazmadığınız, toplam istediğiniz altın miktarı nedir ? Babanız 70 gram altın daha istemiş çünkü.

Adam kredinin yarısını kendi ödüyormuş arabayı da oğluna almış. Farklı konular mı okuyoruz? Konu sahibi kendi söyledi bunları. Geri kalan şeyler tamamen sizin varsayımlarınız. Kredi oğlanın üstüne çekildiyse kredi bitince zaten araba onların olacak kafasına silah dayayıp mı alacaklar? Kızı boş yere gaza getiriyosunuz. Bana eşya almadı altın almadı meselelerinden İlişki bitirilmez.

Neyse konu sahibi kendin bilirsin. babası senin kullanacağın ev eşyasını almadı diye bu kadar kriz çıkıyorsa zaten çok da söylenecek bir şey yok. Devam ederseniz bu kafayla sizdeki krizler bitmez.

Babası çekme düğünşn olacak demiş o da çocukluk hayalim pahalanıyor dedi gitti trilyonluk bi Audi aldı başımıza bela etti

Bu artık dolandırıcı tip. Aile evlenmeden oğulları koştur koştur araba ev alıp babanın ananın üzerine kredi çekemezse oğlanın üzerine az bir peşinat verip krediyi evlenince kızın da ödeneceği şekilde alıp, düğünü eşyaları her şeyi kredi ile alıp sözde biz aldık deyip kıza kitleyen tipler.

Kız memur veya çalışan olmasa yüzüne bakmazlar. Böyle saçma sapan yok nikah öncesi kredi çekip ev alma olaylarına girmeseler çocuklar yapsın denildiğinde insan kızmaz da sırf kız boşanırsa hak iddia edemesin diye böyle şeylere girip sonra da kıza ödetmeye çalışmaları doğru değil.

Anlaşıldı babası çekmiş birlikte kredi diye bir şey yok yani babasının üzerine o araba. Kızoş hiç kendini yorma.Babanın alnından öperim geldi. Helal olsun. Bak aileci erkek diye artık böyle bir format var. Bunlar gayet planlı. Dönüp bakma bile.

100 gr konuşuldu babam istemedi ben de kabul ettim

Bugün öğrendim zaten araba babanın üstüne yeni öğrendim ilerde ne olur altımızdan çekir alır belki ama oğluna tapıyor ben resmen , uygun kelime bulamadım özür

Beraber kredi çekip aldılar diyor. Bu adam baştan verdiği peşinatı geri ister bundan. Ayrıca neden evlenecek çocuğu öncesinde krediye sokuyor? Siz sanırım diğer konuları okumadınız ama o kadar klasik ki. O arabada kız hak iddia edemesin dertleri bu. Yarın bşr gün onu da geri isteyenleri okuduk. Kaç tane araba konusu açıldı.

Siz benim mesajları okusanız ben normalde böyle şeylere girmese çocuklar kendiler yapsın diye düşünüyorum ama aile planlı hareket ediyor.

Bak yukarıda kız da söylüyor babasının üzerine diye. Yani oğlanın değil. Şimdilik kullanıyor. Bakalım bu kadar hesap yapan adam onu ileride bu sizin diyecek mi?

Araba babanın üstüne bunu bugün öğrendim.

Eli ekmek tutan insanlarsiniz. Niye almiyosunuz kendiniz. Ne ciğ muhabbetler. Satilik koyun musunuz basınıza altini nasi istedi babaniz?

Babası çekme düğünşn olacak demiş o da çocukluk hayalim pahalanıyor dedi gitti trilyonluk bi Audi aldı başımıza bela etti
Neyine kredi çekiyor bunlar anlamıyorum evlilik söz konusu sonuçta. Bu seferde masraf ikinizin masrafı olacak. Sizde dediğim gibi kredi çekip jeep alın verecekleri tepkiyi çok merak ediyorum. Kendilerine dünyanın masrafını edip gelinleri '' el kızı '' olarak gören ve hizmetçilik yaptıracak aile tipleri işte. Birde hem şahit olduğum hemde hikayenin bu başlarını hep bildiğim için sonu da aynı bitiyor. '' Böyle olacağını bilmiyordum '' ile sonuçlanıyor maalesef. Size destek olmuyorsa okey köstekte olmayacaklar o zaman. Aile kavramı ne kadar basitleşti. Valla karar verecek olan yine sizsiniz leyla ile mecnun aşkı yaşamıyorsanız ki erkekte onu göremedim anlattıklarınızdan :) bence vazgeçin.

Kızmanız gereken tek kişi nişanlınız. Beyzade çocukluk hayalini gerçekleştirsin diye babası 70 gram DAHA altın alsın, kayınpederi eşyalarını alsın, memur eşi evi geçindirsin. Yok ya? Nişanlınız sorumsuz. Evlenecek adam çocukluk hayalim audiye binmek diye dünyanın kredisini çekip yarısını da babasına ödetmesin bi zahmet. Siz bu kafayla evlenseniz de çok başınız ağrır zaten. Kimse kimsenin evini kurmaya mecbur değil.

100 gr konuşuldu babam istemedi ben de kabul ettim

Erkek tarafindan ilk başta 100 gram; sonrasında da 70 gram daha altın talep ettiniz. Toplam 170 gram. Bunları talep ederken ki niyetiniz altın kızda kalır mı ?

Sizin aileniz damada ne takacak ? Altın suyuna batırılmış, evlerden ırak damat saati değildir inşallah. Damada 2 tane 20'şer gramlık kalın bileziklerden takın bari de; dar günde bozdurup kullansın en azından.

O altınlarla bunun araba borcunu öderiz ne yapalım

Normalde bende ailenizin bu yaklaşımını onaylamam ama bir nevi karşı tarafı tartmanız için iyi bir fırsat olmuş sizin için. Tecrübelerime dayanarak size şunu söylemek istiyorum karşınızdaki aile aslında varlıklı bir aile değil geçmişten, şuan biraz iyi olsalarda sonradan görmeler arkadaşım. ve açıkcası bu sakınmaları eli açık olmamaları sana çok net bazı şeylerin sinyalini veriyor. Sorun bu altın veya ev eşyasından ziyade karşı tarafta ciddi bir kalite sorunu var. Zaten pek çok şey tecrübe etmişsin negatif yazdıklarına bakınca ama işi bu noktaya bir şekilde getirmişsin çünkü bir tarafta yaşamda bakıyorsun audiler ama tutumlara bakıyorsun uyuşmuyor hangisi bu aile karar veremiyorsun değil mi? Lafta eminim çok farklıdır sevgilin. Hayatta edindiğim en büyük tecrübe şudur ki asla sözlere değil davranışlara bakın. Sözler insanın gözünü hülyaya iter ama davranışları ise asla. Sözlerine gözünü kapat ve davranışlarına bak bu şekilde bu insanla bir ömür yaşarmısın bunu sorgula. Diğer ayrıntıları unut. Ve eğer içine bir gram bile sinmiyorsa dik dur. Hayat çok kısa, işi olan güçlü bir insansın zaten, iyi düşün

Damat adayinin babasi kredi cekip araba almis. Bu durumda araba babanin ustune. Konu sahibi bosansa hak bile alamaz o arabadan.
Nisanlim ancak krediyi odeyebiliyor diyor konu sahibi.
Esyalari ortak alin diyenler olmus ama adamin maasi krediye gidiyormus. E evlenince ne olacak? Alinan esyalari konu sahibi odemis olacak.. Evi de o gecindirecek. Nerede burada ortak odemek? Bi de calisip odesinler demis kayinpeder. Sanki bilmiyor oglunun maasinin arabaya gittigini. Ayy ne fenalar yahu :))

Konu sahibinin babasina bu nedenle hak verdim. Kizini kullanmalarini istemiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…