Nişanlımla ayrılıyoruz

Bir kere evliliği izin türüne karar verin. Onlardan para alıp, habire tatilde vs gitmeli gelmeli evlilik mi yoksa
Yoksa bağımsız bir evlilik mi?
2 ay onların evinde ne işiniz var?
Yeni moda bu galiba gelin eski usul sürekli gelsin gitsin ama biz hiçbir şey yapmayalım maddi olarak.
Bir de garip ama gerçek. Erkek ne kadar harcarsa kadın o kadar kıymetli oluyor.
Ben hiçbir şey istemedim, ne münasebet dedim, biz yetişkin iki insanız ama sonradan gördüm ki zorlamak lazımmış.

Bir kere evliliği izin türüne karar verin. Onlardan para alıp, habire tatilde vs gitmeli gelmeli evlilik mi yoksa
Yoksa bağımsız bir evlilik mi?
2 ay onların evinde ne işiniz var?
Yeni moda bu galiba gelin eski usul sürekli gelsin gitsin ama biz hiçbir şey yapmayalım maddi olarak.
Bir de garip ama gerçek. Erkek ne kadar harcarsa kadın o kadar kıymetli oluyor.
Ben hiçbir şey istemedim, ne münasebet dedim, biz yetişkin iki insanız ama sonradan gördüm ki zorlamak lazımmış.
Ben de onu dedim işte . Eğer her şeyi ben yaparsam kimseye minnet etmem babanın evine de adımımı atmam dedim bağımı kopartırım babam o falan dedi o da zoruna gitti

Bu tarz evlilikler de yeni çıktı. Kız çalışsın, kredi ödesin, çocuk dogursun, kv hep hasta olsun o çocuğa bakmaz ama habire çalışan kadının evine, maaşına yikilalim, sürekli bir istegimiz, tüm tatillerde gelinip gidilsin.
Sen bir sakince düşün. Beklentin ne? Adamın durumu yoksa nisanlin arabasini satsın. İkiniz elele verip yapın.
Ama ilk dediğim gibiyse kaç oradan.

Bende kimse size birsey yapmak zorunda degil diyenlerdenim normalde, emeee: babaniz bunlarin sizin maasinizin üzerine hesap yaptiklarini anladim sanirim. Erkek maasini nerdeyse bir arabaya yatiriyorsa ve evlilik icin ortaya atliyorsa ya babasina güveniyor, yada evlenecegi kiza. Babasi para vermek istemedigine göre siz ödeyeceksiniz kredileri.
Kadin ve erkek esit evet, ama kadin calismak zorunda olsa bu aile planlamasini bile etkiler. Kredileriniz kac senelik olur bilmiyorum, ama bunu da hesaba katmak lazim. Ben babanizi anliyorum böyle gramli rakamli sohbetleri normalde onaylamasamda. #teamkiztarafi.

Ben de onu dedim işte . Eğer her şeyi ben yaparsam kimseye minnet etmem babanın evine de adımımı atmam dedim bağımı kopartırım babam o falan dedi o da zoruna gitti

Zoruna mı gitti evlenecek parası olmayan adamın Audi alırken hiç zoruna gitmiyor. Ben normalde ailelerin yapmasına karşıyım ama araba alınırken kime guvendiler? Asıl soru bu?

Kısaca anlatmaya çalışacağım lütfen fikir verin . 7 aylık nişanlıyım ve geçen hafta nişanlım ve ailesi bize geldi düğün tarihini konuşmak için . Babam da dedi ki onu konuşuruz da önce eşyaları basım yapalım alınması gerek dedi .Kayınbabam ne eşyası ikisi çalışıp öder ben eşya falan almam dedi . Nişanlım da ben de memuruz çalışıyoruz . Babam tabi aşırı sinirlendi nasıl onlar alır herkes görevini yapsın üzerime düşeni ben alırım dedi . Babası sürekli tayini bahane ediyor tayini çıkınca alınır yardım ederim şimdi almam boş yere diyor . Babam dedi o zaman 70 gram daha altın al eşyalarını çocuklar alsın gerisini tamamlasın babası asla almam diyor benim babamın da zoruna gitti bu nişan bitti dedi resmen çocukların geleceği için ben laf anlatıyorum dedi bi daha da konusu geçmesin dedi kayınbabam hiç orta yolu bulmaya çalışmadan kalktı gitti onun da umrunda değil benim zoruma gitti bu umursamaz tavırları .Nişamlım da hala diyor evlenince tazın gideriz ili ay kalırız tatil yaparız ben yüzünü bile görmek istemiyorum adamın .Nişanlıma da dedim babanın iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum dedim .Heves falan hiç bir şey kakmadı ben de .Nişanlımla da konuşmuyoruz
Nişanlınızın babası hakli. Okutmus etmis alsin oglu. Sizin babaniz kendisi istiyirsa alsın. Babanız aşırı haksız. Ne demek 70 gram daha yapin yahu ona ne pardon da. Durumu yik demekki varsa da takmak zorunda değil. Şaka mı babanız. Ne kadar garip bir adam. Ayıp yahu. Kp geriadım atmaz inş. Rezillik

Babasını izledim o kadar zoruma gitti ki kendimi aşağılanmış hissettim ben düşüneyim sizi ararım dedi kalktı gitti durumları çok iyi yoksa babam demez asla .Nişanlımla ikisi birleşip Audi aldılar yarı yarıya ödüyorlar eşyaları nişanlım alsa ben sürekli borçları ödeyeceğim çünkü nişanlım anca arabasını ödüyor babam da bunalrı görüyor benim kzım yetim mi diyor
Ne alakası var eşya misiniz siz satıyor mu hayirdır. Arabaya siz dr bineceksiniz ayrıca.çook çirkin hareketler. Evlenince bu durum yüzünüze vurulacak. Babaniza esiniz herzaman tavirli olacak o eve gitmek istemiyorum vs diyecek bilin yani

Eşim alcam dese de yine ben ödeyeceğim aynı şey olacak onun maaşı komple borca gidiyor .Altına Audi aldı sürekli omun borcunu ödüyor yine tek başıma Ödemiş oluyorum yani
Borcu ben odüycem deyip durmussunuz ama sizin alacağınız kullanacağinız eşyanın borcunu sizin odemenizden dogal ne olabilirki buna neden alinıyorsunuz. Bence evlilik yasiniz olgunlugunuz gelmemis. Esinizin de oyle. O kadar pahali araba mi alinir dugün arefesi.

İnsanlar açık açık birbirlerine "o zaman şu kadar daha eşek yüküyle para ver, bu kadar daha al" derken utanmıyor mu acaba? Nişanı karşı taraf atmalıymış, babanızın tarzı hiç hoş değil. Koca insanlar eşya derdine düşmesi gereken sizsiniz, aileler değil.

Babasını izledim o kadar zoruma gitti ki kendimi aşağılanmış hissettim ben düşüneyim sizi ararım dedi kalktı gitti durumları çok iyi yoksa babam demez asla .Nişanlımla ikisi birleşip Audi aldılar yarı yarıya ödüyorlar eşyaları nişanlım alsa ben sürekli borçları ödeyeceğim çünkü nişanlım anca arabasını ödüyor babam da bunalrı görüyor benim kzım yetim mi diyor
Niye, yetimlerin layığı bu mu? İyi ki babanızın sağında solunda yetim biri yok. Kayınpeder ve nişanlınızın aldığı araba babanızı normalde hiç ilgilendirmez ama araç kayınpederin üzerineyse sıkıntı çıkar.
Eğer her şeyi ben yaparsam kimseye minnet etmem babanın evine de adımımı atmam dedim bağımı kopartırım babam o falan dedi o da zoruna gitti
Kusura bakmayın da iki yetişkin oturup evlilik planı yapamıyorsa, sus pus oturup babalarını çarpıştırıyorsa hiç evlenmesin. İki tane memur bütçe plan yapamıyor, birinin babası eşya almam diyor diğerininki madem öyle bi 70 gram altın daha al bari diyor. Evlendirilmek yerine evlenmek kelimesi daha doğru değil mi? Biz öyle uygun görüyoruz böyle karar verdik diyemeyenler yuva falan kuramaz. Kayınpeder evi dayayıp döşese baş köşeye kurulma hakkı mı olacak? Size 70 gram fazla verilince daha mı kıymetli olacaksınız? Bu iş baştan yanlış, aileleriniz kesinlikle anlaşamaz ve size huzur vermez. Ayrıca nişanlınız da güvenilir sağlam bir erkek değil. Babasının ağzına bakıyor.

Yahu burdaki problem kız diyor ki koşa koşa Audi alındı. Eşya alınsa sadece ben ödeyeceğim. Beni ve ailemi niye enayi yerine koyuyorlar? Babası da ikimiz ortak para koyalım demiş. Baba olarak damat Audi kullanırken kızın memur maaşı ile tek başına borç ödemesini istememiş. Kıza baslik mi istemiş?
Niyeti anlayın. Bencil insanlarsa, babanizi dinleyin. Ama kp de hem Audi alıp hem esya almak istememiş olabilir.
Ben burda en çok nisanlinizi sorunlu buldum. Ne eşya alıyor, kredi çekip araba alıyor, babasına söz geciremiyor. Bu adam sizi çok arada bırakır. Onun çocukluk hayali arabaymis da sizinki de belki buzdolabı:))))

Kısaca anlatmaya çalışacağım lütfen fikir verin . 7 aylık nişanlıyım ve geçen hafta nişanlım ve ailesi bize geldi düğün tarihini konuşmak için . Babam da dedi ki onu konuşuruz da önce eşyaları basım yapalım alınması gerek dedi .Kayınbabam ne eşyası ikisi çalışıp öder ben eşya falan almam dedi . Nişanlım da ben de memuruz çalışıyoruz . Babam tabi aşırı sinirlendi nasıl onlar alır herkes görevini yapsın üzerime düşeni ben alırım dedi . Babası sürekli tayini bahane ediyor tayini çıkınca alınır yardım ederim şimdi almam boş yere diyor . Babam dedi o zaman 70 gram daha altın al eşyalarını çocuklar alsın gerisini tamamlasın babası asla almam diyor benim babamın da zoruna gitti bu nişan bitti dedi resmen çocukların geleceği için ben laf anlatıyorum dedi bi daha da konusu geçmesin dedi kayınbabam hiç orta yolu bulmaya çalışmadan kalktı gitti onun da umrunda değil benim zoruma gitti bu umursamaz tavırları .Nişamlım da hala diyor evlenince tazın gideriz ili ay kalırız tatil yaparız ben yüzünü bile görmek istemiyorum adamın .Nişanlıma da dedim babanın iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum dedim .Heves falan hiç bir şey kakmadı ben de .Nişanlımla da konuşmuyoruz
Baban doğrusunu yapmış. Seni bedava getirmeye çalışıyorlar. Daha gençsin ne kismetlerin gelir.bu aile sana değer vermez soyliyim.bide oğlan diyor tatilde iki ay ailemin evinde kalırız.yani anasından ayrilamiyor.senin basın çok ağrır bunlarla herseyine karışırlar seni hasta ederler.yol yakınken dön.

Seni istemiyorlar galiba. O kadar sert bi dille anlatmasına gerek yoktu kayınbabanın.
Babanında sinirlenmesine gerek yoktu. Tamam öyle yapsınlar diyip 5 kuruş harcamayacaktı.
Büyükler heba etmiş aranızdaki ilişkiyi
Uğraşmayın her kavgada birbirinizin basına kakacaksınız. Ayrılın

Bide hemen git maasın yarısını biyere borçlan. Nasıl oluyormuş bakalım

Yahu burdaki problem kız diyor ki koşa koşa Audi alındı. Eşya alınsa sadece ben ödeyeceğim. Beni ve ailemi niye enayi yerine koyuyorlar? Babası da ikimiz ortak para koyalım demiş. Baba olarak damat Audi kullanırken kızın memur maaşı ile tek başına borç ödemesini istememiş. Kıza baslik mi istemiş?
Niyeti anlayın. Bencil insanlarsa, babanizi dinleyin. Ama kp de hem Audi alıp hem esya almak istememiş olabilir.
Ben burda en çok nisanlinizi sorunlu buldum. Ne eşya alıyor, kredi çekip araba alıyor, babasına söz geciremiyor. Bu adam sizi çok arada bırakır. Onun çocukluk hayali arabaymis da sizinki de belki buzdolabı:))))
Bu işin çözümü babanın kayınpedere 70 gram altın emri vermesi değil. Konu sahibinin eş adayıyla konuyu konuşup netleştirmesi gerekiyor. Durumları çok iyi diye de belirtmiş ayrıca. 70 gram altın isteyebildikleri insandan mobilya taksitinin yarısını ödemesi mi istenmeyecek? Resmen bahane bu.

Bu işin çözümü babanın kayınpedere 70 gram altın emri vermesi değil. Konu sahibinin eş adayıyla konuyu konuşup netleştirmesi gerekiyor. Durumları çok iyi diye de belirtmiş ayrıca. 70 gram altın isteyebildikleri insandan mobilya taksitinin yarısını ödemesi mi istenmeyecek? Resmen bahane bu.
Haklısınız bu tarz konuşmalar çok çirkin ama karşı taraf uyanikspor olunca baba da garantilemek istemiş belli ki.

Ev, eşya, düğün bunlar ailelerin, çiftlerin bazen kültür bazen ekonomik durumuna göre değişir.
Şu ekonomik şartlarda ailelerin imkanı varsa elbette eşya yardım etsinler ki bence etmeliler.
Kendini evini gecindiremeyecek hiç bir birey evlenmesin.
Üzülerek söylüyorum ki nişanlından bir cacık olmaz

Baban iyi yapmış. Tecrübeyle sabit.
Babanı sakın ezdirme. O audinin kredisini ödemeye devam edecek evliyken ve sizin olmayacak araba. Bekarken aldığı için kendinin olacak ha babanın üzerineyse de babanın olsacak. 2 ayda kimsenin evinde kalınmaz. Baştan ipleri sıkı tut

Son düzenleme:
Teknik olarak eski nişanlınız

Kızlar yorumlarınız gerçekten çok şaşırtıcı. Adam oğluna şu an Türkiyede oldukça lüks sayılan bir araç almış. Kredinin yarısını ödüyor. Baya cimri ilan etmişsiniz ya ondan söylüyorum. Nişanlı kişisi artistlik yapıp lüks araç alıp yüksek miktarda borçlanacağına ev eşyasını alsaymış
Yalnız şurası önemli.Babasi oğluna evlilik birliğinden önce araba almış.Aslinda bir boşanma olsa i araba yine oğluna ve kendilerine kalacak .nişanlı erkek evlendikten sonra kendi arabasının borcunu öderken kız ortak eysa borcu ödeyip bir kuruş kenara atamayacak.

X