Nişanlımla ayrılıyoruz

Normalde bende ailenizin bu yaklaşımını onaylamam ama bir nevi karşı tarafı tartmanız için iyi bir fırsat olmuş sizin için. Tecrübelerime dayanarak size şunu söylemek istiyorum karşınızdaki aile aslında varlıklı bir aile değil geçmişten, şuan biraz iyi olsalarda sonradan görmeler arkadaşım. ve açıkcası bu sakınmaları eli açık olmamaları sana çok net bazı şeylerin sinyalini veriyor. Sorun bu altın veya ev eşyasından ziyade karşı tarafta ciddi bir kalite sorunu var. Zaten pek çok şey tecrübe etmişsin negatif yazdıklarına bakınca ama işi bu noktaya bir şekilde getirmişsin çünkü bir tarafta yaşamda bakıyorsun audiler ama tutumlara bakıyorsun uyuşmuyor hangisi bu aile karar veremiyorsun değil mi? Lafta eminim çok farklıdır sevgilin. Hayatta edindiğim en büyük tecrübe şudur ki asla sözlere değil davranışlara bakın. Sözler insanın gözünü hülyaya iter ama davranışları ise asla. Sözlerine gözünü kapat ve davranışlarına bak bu şekilde bu insanla bir ömür yaşarmısın bunu sorgula. Diğer ayrıntıları unut. Ve eğer içine bir gram bile sinmiyorsa dik dur. Hayat çok kısa, işi olan güçlü bir insansın zaten, iyi düşün
Teşekkür ederim içimi okumuşsun gibi hissettim

Kısaca anlatmaya çalışacağım lütfen fikir verin . 7 aylık nişanlıyım ve geçen hafta nişanlım ve ailesi bize geldi düğün tarihini konuşmak için . Babam da dedi ki onu konuşuruz da önce eşyaları basım yapalım alınması gerek dedi .Kayınbabam ne eşyası ikisi çalışıp öder ben eşya falan almam dedi . Nişanlım da ben de memuruz çalışıyoruz . Babam tabi aşırı sinirlendi nasıl onlar alır herkes görevini yapsın üzerime düşeni ben alırım dedi . Babası sürekli tayini bahane ediyor tayini çıkınca alınır yardım ederim şimdi almam boş yere diyor . Babam dedi o zaman 70 gram daha altın al eşyalarını çocuklar alsın gerisini tamamlasın babası asla almam diyor benim babamın da zoruna gitti bu nişan bitti dedi resmen çocukların geleceği için ben laf anlatıyorum dedi bi daha da konusu geçmesin dedi kayınbabam hiç orta yolu bulmaya çalışmadan kalktı gitti onun da umrunda değil benim zoruma gitti bu umursamaz tavırları .Nişamlım da hala diyor evlenince tazın gideriz ili ay kalırız tatil yaparız ben yüzünü bile görmek istemiyorum adamın .Nişanlıma da dedim babanın iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum dedim .Heves falan hiç bir şey kakmadı ben de .Nişanlımla da konuşmuyoruz
Ya canım kusura bakma ama hangi devirdeyiz? Nişanlının ailesi niye sizin evinizin eşyasını almak zorunda niye altın almak zorunda? Ben çok utanırdım bunlar konuşulsa. Açıkçası ailem konuşmak istedi, asla müsade etmedim. Düğünümüzü kendimiz yaptık eşyamızı kendimiz aldık. İleride inşallah gelinim falan böyle saçma isteklerde bulunmaz, hele kendisi çalışırken..
Ailenin dolduruşuna gelme derim. Kimse senin evine eşya almak zorunda değil. Eşimin ailesi bardak takımı alınca bile gerek yok diyorum, rahatsız oluyorum. Yapma böyle

Damat adayinin babasi kredi cekip araba almis. Bu durumda araba babanin ustune. Konu sahibi bosansa hak bile alamaz o arabadan.
Nisanlim ancak krediyi odeyebiliyor diyor konu sahibi.
Esyalari ortak alin diyenler olmus ama adamin maasi krediye gidiyormus. E evlenince ne olacak? Alinan esyalari konu sahibi odemis olacak.. Evi de o gecindirecek. Nerede burada ortak odemek? Bi de calisip odesinler demis kayinpeder. Sanki bilmiyor oglunun maasinin arabaya gittigini. Ayy ne fenalar yahu :))

Konu sahibinin babasina bu nedenle hak verdim. Kizini kullanmalarini istemiyor.
Evet kzımın tırnağına kurban olsunlar size yedirir miyim kzımı dedi

Bugün babası hiç bir şey olmamış gşbş babamı arayıp dğpün salonu doluyor tarih ne zaman dedi babam da kızıma sorayım dedi nişanlımla konuşmuyoruz ortadayım
Hiç şaşırmadım, senin gibi maaşlı çalışan birini bulmuşlar, hemen kısa sürede kapatmaya çalışırlar. Yüzsüzlük aslında, bu kadar olay sonrasında.
Çok yüz göz olmuşsunuz ve belli ki üzüleceksiniz. Ailenizi ezdirmeyin, herkes kendi ailesine uygun benzer düşüncede insanlarla evlenmeli.

Bu forumu ve açılan konuları okusan her zaman klasik; insanlar, çiftler, birbirlerini nişanlılık evresinde, alışveriş -aileler tanışma olayına girince görüp tanıyor. O zamana kadar baskılıyorlar ama sonra çat diye çıkıyor. Eğer aman düğün stresi dersen de o köprüden önceki son çıkışı kaçırabilirsin. Kurtul kendine benzer birini bul.

Ailesi aman düğün olsun diye ısrar eder yalan söyler sözler verir özürler diler kanma

Son düzenleme:
Teşekkür ederim içimi okumuşsun gibi hissettim
Seni çok iyi anlıyorum, Benzer durumları yaşadım canım bende ama ben biraz farklı şekilde gördüm bazı gerçekleri. 5 yıllık bir serüven sona erdi benimde. Zaten insana bir şekilde şüphe hali düşüyor sözleriyle davranışlarındaki uyuşmazlık ve tezatlık kendini ele veriyor. Çevremde arkadaşlarımda mutsuz evliliklere bakıyorum malesef çoğu sözlere kanıyor ve evlilik sonrası gerçeklikle yüzleşince sonra hayatı ya zindanda yaşamak gibi oluyor yada boşanmayla sonuçlanıyor. Oyüzden nişanlınızın, davranışlarına odaklanın ailesininde. Sözler çünkü değişkendir evlenirsiniz dereyi geçince o sözler havada uçar gider ama davranışlar karekterden tutun aldıgı aile terbiyesine kadar herşeyi size anlatır.

Nişanlınız size yazıp soracağı yerde , babası babanızın arayıp düğün tarihi belirlemesini mi istiyor bu bence çok yanlış , sizin karar vermeniz gereken şeylere büyükler karar veriyor böyle olmamalı
Kalp krizi geçireceğim bu feodal adetlerden zaten ama içine girince de evet öyle olmalı diyorsun

Ben ailelerin evlenirken çocuklarına destek olmalarından yanayım. Tabi durumları yettiği kadar. Erkek evi yapamıyorsa kız evi olarak yüklenmek hiç hoş değil. Kp yapmıyormu ozaman sizin babanız da yapmayacak. İkinizde çalışıyorsunuz madem beraber kurun yuvanızı. Kp den bişey beklemeyin ki yarın onlar da beklentiye girmesinler.

İkinizde çalışıyorsunuz madem beraber kurun yuvanızı. Kp den bişey beklemeyin ki yarın onlar da beklentiye girmesinler.
Aynen boyle olmali normalde ama nisanlisinin tum maasi babasinin üzerine olan arabanin kredisine gidiyor. Evlenirlerse esyalarin borcunu da konu sahibi odeyecek, evi de konu sahibi gecindirecek. Hani nerede beraber yuva kurmak 😬
Kimse ama o araba sonunda onlarin olacak demesin. Bunun garantisi yok.

X