Nişanlım eski sevgilisini özlüyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Burada kötülenecek Bir kadın yok ki tabii sadece erkeğe odaklanacağız. Hanımefendi kendinizle çelişmeyin siz bile çapkın diye tanımlıyorsunuz adamı.
Ayrıca tek hatası 18 yaşında olsa neyse. Fakat 6 yıl boyunca süren hatalar silsilesinden bahsediyorus. Hepsini geçtim sizinde buraya konu açma sebebinizi unutmayın lütfen. 1 yıl önce evli barklı kadına yazmış bu adam. 27 yaşındayken yani. Daha ne yapsın size kendini göstermek için?
Siz bile adama güvenmeyip gider korkusuyla buraya yazarken bizim adamın güvensiz olmasını söylememizi kötülemek olarak algılıyorsunuz. Ben neden eşim eski nişanlısını özlüyor mu konusu açmıyorum acaba? Bir düşünün.

Bu söylediklerinizi kız kardeşim de söylüyor. Bütün hayatımı en iyi bilen o. Sana güveniyor sen de ona güveniyorsun ama annesi durduk yere aklına o kızı soktu diyor. Herhangi bir yanlışı yok, sim kartına kadar telefonunu,banka bilgilerini her şeyini güvenip bıraktı. Facebook açık, instagram açık. Ve bunları hazırlayarak bırakmadı bana bir anda mecbur kaldı al sende dursun gelince alırım diye izninin bittiği gün benim telefonum yurtdışı pasaporta henüz kaydetmedim diye kapandı ve o da bana bırakıp o gün otobüse binip gitti. Şuan onun telefonunu kullanıyorum. Nasıl bu kadar şeyi görmezden gelip, sen geçmişte eski sevgilini aldatmışsın beni de aldatırsın gibi cahilce bi düşünceyle bırakabilirim ki? Beş parmağın beşi bile bir değilken, üstelik o çok kızdığım annesi bile bana o kıza siyah gibi sana beyaz gibi o kadar farklı davranıyor dedi. Ona çok saygısız, düşüncesizdi. Sana karşı çok değişmiş, büyümüş resmen biz onun bu olgunluğundan çok memnun kaldık bunu gördüğmüüz için bir an önce evlendirmek istedik bile dedi.

Sanırım Mimari Restorasyon bölümü mezunusunuz. Bu durumda ünvanınız "Mimar" değil; "restorasyon teknikeri" oluyor.
konumuz keşke bu olsa, restoratör mimarlığı da araştırmanızı öneririm. Madem bu kadar internet ile haşır neşirsiniz..

Düzeltme sizden 1 yıl önce yazdığına göre 26 yaşındaymış .

Çünkü içinize doğup da konduramadıklarınızı önünüze koyuyorum. Farkındasınız bir şeylerin yanlış gittiğinin. Ruhunuz rahatsız.

Sorun şu ki zaten, ben farklı görüşler almak adına bu konu başlığını açtım. Yazımın en başında da belirttim. Ayrıca ben ön yargılı olmak istemediğim için kestirip atmak yerine görüşler alıp düşüncelerimin doğruluk payı için burda bu yazılanlara ihtiyacım var.

Kimse burda elinde taş hazır erkek beklemiyor. Adam gümbür gümbür geliyor siz de farkındasınız sadece kendinize itiraf edemiyorsunuz.

Çünkü içinize doğup da konduramadıklarınızı önünüze koyuyorum. Farkındasınız bir şeylerin yanlış gittiğinin. Ruhunuz rahatsız.
Evet ve en büyük neden ; nişanlımla ne zaman tartışsak ben sana kendimi daha ne kadar açıklayabilirim, bana güvenmiyorsan lütfen bitir bu ilişkiyi ne kendine ne de bana eziyet etme diyor. İleride çocuklarımız olduğunda sağlıksız bi aile olmak istemiyorum diyor. Kafayı yemiş gibi sürekli o kızı düşünüp beni seviyor musun soruları soruyorum

Tüm iletişim araçları şuan elinde tamam ama yarın telefonuna şifre koyunca ne yapacaksın?Cahilce bir çıkarım değil bu karakter analizi bu aldatma işini içinin almıyor olması lazımdı sana bana eski sevgilisine hiç farketmez içine sinmemesi lazımdı belki ölene kadar kimseyi hiçbirşekilde aldatmaz ama karakterinde birini rahat rahat incitmek var buda gözardı etmemen gereken bir gerçek

Yani burada sizin aranızdaki iletişim çok çok önemli bence. Sen ondan sevgi alıyorsan, güvensizlik vs hissetmiyorsan geçmişini de problem etmiyorsan devam et. Diyebileceğim bu cünkü herkesin düşüncesi çok farklı. İstersen ona da aç bunu de geçmişte bunu bunu yaşadık ben hala emin olamıyorum senden yine aynı şeyleri yaşamak istemiyorum ben sana güvenmek istiyorum de. Açıkça konuş.

Tam olarak bu konuyu açmamın sebebi budur hanımefendi. Hadi o zamanlar çocuktu öyle oldu böyle oldu yaşandı bitti. İlk aşk vs her şeyi aşarım da nasıl evli çocuklu birine yazdın bunu aşamıyorum

Evlenirseniz hemen çocuk yapmayın. Bu kadar ruh sıkan bir işin sonunun hayra gittiğini ben pek görmedim.

Tam olarak bu konuyu açmamın sebebi budur hanımefendi. Hadi o zamanlar çocuktu öyle oldu böyle oldu yaşandı bitti. İlk aşk vs her şeyi aşarım da nasıl evli çocuklu birine yazdın bunu aşamıyorum

O kızı sevdiğini düşünmüyorum galiba bu
Boş kaldıkça canı sıkıldıkça birilerine yazıyor genellikle de eski ilişkilerine

O evlilerden biri olarak asla bir kaç ayın yeterli olduğunu söylemem birini tanımak için. Evet aynı eve girince farklı huylarını görüyorsun ama tanışma aşaması aslında her şeyi gösteriyor. Maalesef bazıları görmek istemiyor sadece.

Katılıyorum size zaten sadece evliliğin bir kumar olduğunu söylemek istedim. Özellikle Türkiye gibi bir yerde namusun 2 bacak arasında arandığı, masumiyetin orda olduğu bir yerde evlilikler sözümü dinlesin, lafımdan çıkmasın, evinde otursun kafasıyla olduğu sürece bu devir ve bu ülkede size kendini mükemmel gösterip aslında bambaşka biri çıkabilecek erkeklerle dolu...

O yüzden daha evlenmemişsiniz iyi tanıyın bu erkeği. Nişanlıyken ayrılmak evlenip ayrılmaktan daha kolay emin olun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…