Nişanlım eski sevgilisini özlüyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Manas destanı gibi canım zor okudum, ama eğer bir kadın şüpheleniyorsa birşeyler vardır. Bu kadınların asla yanilmayacagi bir his 6. His

Konu uzun değil aslında da, karışık, gözüm almadı S yaparak okuyordum şu kısma patladım. Demek kaçır beni demiş kız ha, demek aşkları bitmezmiş pohahahahahahaha, ah şu bazı erkek anaları yok mu, oğluşlarının büllüğünü cilalamaktan hiç usanmazlar. Nasıl da yükseltiyor altın büllüklüsünün piyasa değerini, teyzeee teyze bulmuşsun bi saf işleyip duruyorsun da biz yemeyiz be. Sümük gibi atmışlar ovvluşunu, kaçan kurtuluyor teyze, inşallah hepten kalır elinde tohumunu alır toprağa ekersin teyze.

Siz gerçekten bunun okunacağını mı düşündünüz? Beynim yandı resmen.

Çok yaşa sen emi :)))))))

Birisi Allah rizasi icin ozetleyebilir mi konuyu?
İşsiz gibi herşeyi okuduğum için gözlerim kanıyor şu an ama yazayım sana.
Nişanlısı çok çapkın aynı zamanda şeref yoksunu , konu sahibi de kendisine saygısı olmayan ve bütün hayatını mahvetmeye gönüllü biriymiş.

Mahalledeki kadınlara bile oğlunu öve öve bitiremiyor. Nasıl bir anne düşünün ki, oğlu daha 17 yaşındayken kızla evlendirme hayalleri kurdurup mahallede , akrabalara kim var kim yok herkese kızı gelinim diye tanıtıp sonra din problemi yüzünden kızı istemeyip şimdi evlendireceği kıza bunları anlatıyor.... hangi kafa??....

Yorumları okudum ama hepsine tek bir cevap vermek adına yazıyorum.
Kimin kocası yada erkek arkadaşı daha önce birilerini aldatmadı? Bunun doğru olduğunu asla savunmuyorum, hemcinslerimin canını yakan biriyle nasıl birlikte olurum sorusunu sormakta çok haklısınız. Yarın bir gün bana yapmayacağı ne malum? Ama hepimiz geçmişte hatalar yapabiliyoruz değil mi? Bizi şuan biz yapan geçmişimiz değil mi zaten?

Şeker kardeşim kaç kurtul. Bela bir değil iki. Sadece adam olsa bi şekilde yola getirirdin, ama bu kadına bi halt edemezsin sen, yer bitirir seni bu. Ne zaman hah tamam oldu dersin bu kadın gelir bütün düzenini bozar, emeğinin üstüne çövdürür. Oğlunu yâr etmez bu sana.

Ben de bundan korkuyorum zaten, çünkü babasıyla da anlaşamıyorlar. Hep bir boşanma konusu geçiyor. Daha biz evlenmeden oğluna beni kabul eder mi evde diye sormuş ..

Alttan alta "benim oğlum çapkındır bak, sağı solu belli olmazdı aşılayan bir kaynana varken başında, sana daha beterlerini yapacak. Karnın burnunda kaynana nazı çekerken kocan metresinin koynunda gönül eyleyecek, buna dayanırım diyorsan buyur evlen.

Nişanlının yaptıkları hata değil yalnız bu konuda anlaşalım. Ama sen bile bile kabul ediyorsan ki ediyorsun diyecek birşey yok.
Soruna gelince; benim eşim ve buradaki birsürü kadının hayatındaki erkekler aldatmadı ve kadınların gururlarıyla ve hayatlarıyla oynamadı.
Kendini rahatlatmaya çalışıyorsun farkındayım ama aldatmayı normalleştiremezsin.

Siz bu adamla ilk defa ne zaman yüz yüze görüştünüz ?

16 yaşında, aynı mahallede oturduğunuz çocukla facebook /skype üzerinden gece gündüz kameralı konuşup; ergenlik sivilcelerinizden dolayı sizi beğenmezse diye görüşmemeniz çok tuhaf. Kamerada zaten birbirinizi görmüyor muydunuz ? Çocuğun okuduğu lise evinizin karşısındayken karşılaşmamanız da tuhaf.

Üniversite mezunu bir kadınmışsınız. Doğru dürüst tanımadığınız bir adamla nasıl nişanlandınız ?

Önlisans mezunu musunuz ? Eğer öyleyse mesleğiniz nasıl "Mimar" olabiliyor ?

Birisinin bir başkasına mesaj atması için illa ki cesaretlendirilmesine de gerek yok. Adam cesaretli falan değilmiş; evli kadına facebooktan mesaj atıp, yanıt gelmeyince 12 gün sonra mesajını ger çekmiş.

Olaylardan hiç haberi olmayan bir kadını instagramdan izlemeniz; nişanlınızı denemek için, nişanlınıza "kadın instagramdan sana yazdı, cevap vereyim mi vb" demeniz korkunç. Dengesiz nişanlınız ya kadını aramaya kalksaydı ?

Nişanlınızın, evli veya bekar eski sevgililerinin hayatını altüst edebilecek hareketlerde bulunmaya hakkınız yok.

Hayatınızdaki adama güvenmiyor, adamı deneme ihtiyacı duyuyorsanız; o adamla evlenmeyebilirsiniz.

Adamın ailesi bile fena. Kayınvalidesi dedikodu yapıp konu sahibini doldurarak aralarını bozmaya çalışmış ve başarmış.
Aynı zamanda kayınpederi karısını evden çıkarmıyormuş.Evlendikleri zaman da konu sahibi evde duracak kocası çapkınlık peşinde koşacak.

ayrıntılarda boğularak hepsini okudum tebrikler bana

nişanlınız nişanlanılacak bir insan değil.
annesi evine gidip sohbet edilecek bir insan değil.
ama buraya kadar geldiyseniz sizde bunlardan rahatsız olacak bir insan değilsiniz.

buuuuunca anlattıklarınızın içinden takıldığınız tek şey eski sevgilisini özleyip özlememesi. entresan

Sorularınıza tek tek yanıt vereceğim ;

İlk defa 24 yaşında yüz yüze görüştük.

Tahmin edersiniz ki o zamanın kamera pikselleri bu kadar iyi değildi, her şeyi net göstermiyordu. Ben orta sona giderken o lise 1e gidiyordu. Ben sabahları okulda o sabahtan akşama kadar okuldaydı. Dolayısıyla karşılaşmamız normal. Hem zaten karşılaşmamak için onun okul çıkış saatlerinde özellikle markete ekmek almaya bile çıkmazdım. Bütün okulun dağılmasını beklerdim.

Üniversite mezunu olmam beni mükemmel biri yapmıyor maalesef. Eleştiriye açık olduğum gibi kendimin de farkında biriyim.

MYO mezunuyum, Restorasyon mimarıyım.

Ve evet beni en çok rahatsız eden şey, belki de hiçbir şeyden haberi bile olmayan kızcağızın hayatını uzaktan izliyor olup yorumlar yapmak. Bundan hiçte mutlu değilim, olsaydım buralarda pekte işim olmazdı sanırım. Önüme gelene anlatırdım fakat hiç tanımayan insanlara anlatmayı tercih etmiş olmam siz de ne uyandırıyor bilemiyorum.

Çünkü annesiyle ilgili her konuyu aştık. Başlarda tek düşündüğüm ben bu aile ile yapabilir miyim? çünkü annesi cahil ve oğlu bunun farkında.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…