Nişanlım eski sevgilisini özlüyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden herkes evde oturacağımı düşünmüş? Ben evde oturmak için okumadım, şuanda asker olan nişanlımla aynı maaşı aldığım güzel bir işte çalışıyorum. Ve kimse çalışıyor olmamdan rahatsız değil.

Çok emin konuşuyor olmanız bile bana sizin söylenecek her şeye inanacak biri olduğunuzu hissettiriyor.

yarım bıraktım kusura bakmayın çok uzun

Yazdıklarını başkası yaşamış gibi okursan anlarsın belki.
Tamam canım kardeşim nasıl istiyorsan devam et. Biz bir kadının daha başı yanmasın diye uğraştık burada.

Çünkü annesiyle ilgili her konuyu aştık. Başlarda tek düşündüğüm ben bu aile ile yapabilir miyim? çünkü annesi cahil ve oğlu bunun farkında.
Yoo aşmadınız. Annesinin cehaletinin farkında olması da bi şeyi değiştirmeyecek. O cehalet onun işine bile gelecek hele bi evlenin.

Sonuna kadar okudum. Ben de kendime şaşırdım. Eğer tavsiye istiyorsan işin başında ayrıl. Mutlu olamazsın bence. Ne onunla ne ailesiyle anlasamazsin.

Bu gerçekten çok sağlıksız bir bakış açısı.
Benim kocam mesela birilerini aldattı diyelim. bunu anlatabilecek kadar normalleştirmedi demek ki. Haberim yok diyelim aldattığından. anlatılması bile bunun normalleştirdiğini gösterir. Sizin içinde çok anormal durmuyor yazınıza bakınca.

Çok emin konuşuyor olmanız bile bana sizin söylenecek her şeye inanacak biri olduğunuzu hissettiriyor.
Konu neden bana döndü ya
Kimin kocasını aldatmıyor ki dedin ;ben de çoğu kişiyi aldatmıyor dedim.
Her şeye inanan başka biri aslında ama neyse istediğin gibi düşün.

Yazdıklarını başkası yaşamış gibi okursan anlarsın belki.
Tamam canım kardeşim nasıl istiyorsan devam et. Biz bir kadının daha başı yanmasın diye uğraştık burada.
evlenme konusunda ısrarcı değilim, sadece tedavi edilebilecek bir şeyler varsa eğer ve ben bunu yanlış yorumluyorsam bir anda kestirip atmayı bu yüzden istemiy
Yoo aşmadınız. Annesinin cehaletinin farkında olması da bi şeyi değiştirmeyecek. O cehalet onun işine bile gelecek hele bi evlenin.
Bu kadar yorum var ama bir tek sizin söyledikleriniz doğru geliyor. Yazdıklarınızı okudukça bazı parçaları oturtabiliyor gibi hissediyorum. Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Söylemek istediğiniz şeyleri dinlemeye devam etmek isterim

Geçmişiyle kimseyi yargılayamayacağım için yorum yapmıyorum aldattım kelimesine. Bana her şeyini rahatlıkla anlatıyor olması da geniş biri olduğunu değil benim onu anlayabileceğimi, ön yargılı yaklaşmadan dinleyebileceğimi hissettirmemden kaynaklı.

Başta yazım tarzınız farklı fikirlere açık izlenimi oluşturmuştu fakat görüyorum ki sizde kemalim yapmazcılardansınız
Bu kadar insan yanılıyor olamaz bence. Siz yine de istediğiniz gibi düşünmekte tabii özgürsünüz. Eminim anlayacağınız için anlatmıştır yaptığı aldatmaları normal gördüğünden değil.

ergenlik sivilcelerinizden dolayı sizi beğenmezse diye görüşmemeniz çok tuhaf. Kamerada zaten birbirinizi görmüyor muydunuz ?
++ Aynı şeyi düşünmüştüm.
Çünkü annesiyle ilgili her konuyu aştık.
Aştıysanız neden kayınvalide adayınızla ilgili bölümleri uzun uzun anlattınız? Bana pek aşmış gibi gelmediniz.

Nişanlınızla devam edersiniz etmezsiniz, nişanlınız kızı unutmuş unutmamış bu kısımlara yorum yapmayacağım. Kimsenin niyetini bilemiyoruz.

Ama sizin tanışıklığınızın olmadığı, nişanlınızdan kaç yıl önce ayrılmış, şu an evli ve çocuklu bir kadını düşük yapışına kadar bu denli takip etmeniz bana şaşırtıcı geldi.

Nedense sadece erkeği kötülemeye programlanmış gibisiniz. Ben erkektir yapar, erkektir laf anlamaz diyen biri değilim. Ama hepimizin zamanında yaptığı saçmalıklar olabileceğini kabullenebilen biriyim. Bu saçmalıklardan hatalardan ders alıp tekrarlamamak adına yaşamıyor muyuz zaten? ayıca 17-18 yaşında yapılmış saçmalıkları anlattım ben. Nişanlım şuan 28 yaşında. Kimseyi koruduğum da yok sadece her ne kadar uzun yazmış olsam bile yaşadıklarımızı tam anlamıyla anlatamadığım için bir yandan da nişanlımı herkes çapkın bilip sadece kötü yorumlar yapmasınlar olay örgüsüne baksınlar diye bu açıklamayı yapıyorum.

4 ayda bir insanla konuşup anlaşıp nasıl nişanlandınız onu merak ettim? 2022 finallerinde konuşmaya başlamışsınız önceniz yok zaten kesintili yıllar bir ilişki demek değil.
Mazisinde aldatma olan adamla evlenilmez ve güvenilmez bu kadar diyorum.

Niye öyle dediniz
Bence burada yazılan her şeyi kafaya takmamak lazım. Çünkü herkes anlattığım kadarına yorum yapabiliyor haliyle. Yaşanılanları kendimizden başka kimse bu kadar iyi bilemez. Eşiniz asker ise olduğunuz konum kutsal bi konum. Bununla gurur duyun. Her kadının harcı değildir göreve gidecek erkeği beklemek, ölecek mi öldü mü korkusuyla yaşayıp sevmeye devam etmek.

4 ay değil 7 ay çokta bir şey farketmiyor tabi araya giren 3 ay ama ben bu süreye ne kendi evliliğimde ne de başkasının evliliğinde hiç çok erken olmuş diye yorumlamadım. Bir insanı 10 yılda tanımayabilirsiniz, 10 gün de de . Aynı evin içine girince her şeyin farklılaştığını evli kadınlar bas bas bağırarak söylüyor.

Haklısınız, nişanlanmasan önce mesleğide düşündünüz o zaman karacı sanırım. Karacıysa bir zor olabilir beklemek. Anlatılanlara gelecek olursam, bütün yazdıklarınızı okudum eğer bu aldatma mevzuları 17-18 yaşlarında olduysa ve şuan da sevgilinize güveniyorsanız, güven probleminiz yoksa sürdürün ilişkinizi. Belki senden bir sene önce önceki kız arkadaşına yazması bir anlık duygusal boşluğuna denk gelmiştir. Şuan bir şey hissetse ve konuşmak istese ne telefonunu giderken sana bırakırdı ne de sen telefonunu karıştırdığında bu kadar sakin bir tepki verebilirdi. Sinirlenir ve öfkelenirdi diye düşünüyorum. Ailesi ise tamamen sana kalmış gerçi atanma mevzusundan dolayı ailesinden uzak olursun ayda yılda bayramda tatilde görüşürsün ama evlilik sürecinde mecbur yüz göz olacaksın. Bunların hepsini değerlendir bence. En önemli olan güven.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…