Neden yapamadığını biliyorum

Bunu duymaya o kadar çok ihtiyacım vardı ki... Çok teşekkür ederim... İnşallah bu sefer başaracağım..
Her zaman yanındayız. Biz de senin durumundayiz. Hep beraber basaricaz. Üstesinden gelemedigin düşüncelerin varsa bizimle paylaş olur mu. Yenik düşüp yeniden o girdaba girmeni istemiyorum hiç. Diyete küfür bile edebilirsin bu ne böyle saçmalık bir şey mutlu değilim çikolata yiyemiyorum abur cuburum yok boşlukta gibiyim.. Bu şekilde düşünceler ilk hafta seni rahat bırakmayabilir. Çünkü bende de böyle oldu. İlk hafta kendimi çok mutsuz hissettim. Çünkü mutluluğu aradığım yiyeceklerden vazgecince bir anda boşluğa düşmüştüm. Ama bu duygunun beni yaniltmasina izin vermedim. Keşke o zaman beni de bu şekilde tutacak benimle konuşacak biri olsaydı. Sürekli konuşur paylaşırdim. En azından o ilk haftamda psikolojim daha rahat gecirirdim. İkinci hafta öyle olmuyor. Yanındayım

Böyle bir durumda kendinle yuzlesmek gibisi yoktur. Aslında her zaman her şeyin farkındaydık. O yemekleri çikolataları sipariş ederken de farkındaydık. Ama o nasıl bir insan icadidir ki bize hukmetmesine izin verdik. Güzel fiziklerimizi sattık onlara. Onu icat edenler hep zayıf hep sağlıklı. İçindeki şeker oranlarıyla bize mutluluk vaadettiler bizde bunun karşılığında sağlığımızı sattık. Mutlu olabilmenin karşılığında yağlı vücutlar aldık. 10 dk sürecek bir mutluluk icin.. Kalan 23 saat 50 dk ise mutsuzlugumuz katlandı. Kölesi olduk. Biz akıllı kadınlar değil mıydık. Her şeyin en iyisini hak eden, hakettiği değerin farkında olan kadınlar değil mıydık. Kendimizi kimseye ezdirmezdik.. Neden böyle yaptık kendimize.

Yapabilirsin. Hepsinin cani cehenneme deyip dönüşümü baslatabilirsin. Tek yapman gereken o düğmeye basmak. Asla yalnız değilsin seni çok iyi anlıyoruz hepimiz aynı durumdaydik. Gecicek. Her şey duzelicek inan bana. Ama eğer baş koydugun diyet ise yaramazsa ve seni çok zorlarsa bir şeyler aklını celmesin. Celerse yaz buraya. Yeni yollar buluruz. Burada işimiz bitince hepimiz bundan gurur duyucaz

Ne kadar güzel yazmışsınız. Zaten bilmez olur muyum? Yerken de biliyordum pişman olacağımı. Ama o aşırı abur cubur yeme isteği geldiğinde başka bir şey düşünmeden sipariş ediyordum işte. Yedikten sonra her seferinde pişman oluyordum :) Bu böyle böyle gitti aylarca. Kilo aldırmaları bir yana bütün o zehirleri, kimyasal bombaları ne de güzel sokuyorum vücuduma... Vücudumun dahaa fazla süte,yoğurda, balığa, yumurtaya ihtiyacı var. Yapay abur cuburlara ya da hamur işlerine değil. Ama yedikçe insan istiyor. Yemedikçe de hatırlamıyor. Ben 1 yıldır cips yemiyordum pandemiye kadar :) Sonra canım çekti bir aliyim dedim. Alış o alış... Bağımlılık yapıcı bir şeyler var kesinlikle içlerinde. İnsanın canı döner çeker, tatlı çeker, kebap çeker ama canım cips çekti nedir
Neyse bugün güzel bir gün. Yeni bir başlangıç için, yeni sağlıklı hayatım için iyi bir adım olacak inşallah.
Sabah tartıldım ve 63.6 çıktım. Hayatımda görmediğim kilolara çıktım ve bunu sonu yok ki. 58-59 olunca da üzülmüştüm ama bir şeyler yapmadığım için bu duruma geldim. Şimdi bir şeyler yapmazsam 67-68lere çıkıp bu kiloları özleyeceğim. Sonra buraya 'inanamıyorum ilk defa 70lere çıktım yazarım...'
Bunun olmasını istemediğim için bugün artık her şeyin farkındayım ona göre hareket edeceğim inşallah. Okadar güzel yazmışsınız ki gaza getirdiniz beni

Çünkü çok iyi anlıyorum ne hissettiginizi ve yardım etmek istiyorum. Amacım topik mopik de değil çünkü ben çok fırsat da bulamıyorum siteye girmeye. Bazen aylarca hiç uğramıyorum üyeligim gitti sanıyorlar
Ben kendi mutluluğumu hep bu yiyeceklere bağlandığım ve bundan da vazgeçemediğim için nasıl vazgecemiyorum nasıl bile bile lades yapıyorum diye ağlama krizlerine giriyordum. Hep yalnız basima. Eşime gostermiyordum. Çünkü bilirse yine nutuk atacaktı. Hep bir yolunu arıyordum.. Karşıdan söylemesi insanlar için çok kolaydı. Ama benim kendimi buna ikna etmem çok çok zordu ve sanki elimi kolumu bunlara bağlamışlar gibi hırsimdan ağlıyordum. Depresyona giriyordum ve yinede ben kararımı veremiyordum. İşte bu yüzden bu konu benim için çok önemli. Ben bu kararı verdiysem veremeyen arkadaşlarıma yardım etmek istiyorum. Hepinizi de yakından tanıyor gibiyim sizi şu durumda asla yalnız bırakmak istemiyorum

Ben de hayalet üyeyim aslında Tüm konuları okurum Bdvde filan ya da diyet konularında ama çok az yorum atarım ya da çok çok az konu açarım. Bazen burayı unutur aylarca girmezdim ama pandemi döneminde vakit geçirmek için giriyorum işte.
Böyle birbirini hiç tanımadan destek olmak ne güzel.
Şurada kısıtlı hayatlarımız var ve onları en güzel şekilde yaşamak, enerjik olmak,sağlıklı olmak, zayıf olmak varken niye heba edelim ki :)
Sanki hayatımda abur cubur olmasa, şeker olmasa ne kaybederim?
Sabah That Sugar belgeselini izledim ve şekerden yine soğudum. Umarım bunu hep hatırlayabilirim

Bende izliyim onu böyle şeyler seyretmek istiyorum. Buradaki arkadaşlar içinde faydalı olabilir bulursak buraya da atalım

Bende izliyim onu böyle şeyler seyretmek istiyorum. Buradaki arkadaşlar içinde faydalı olabilir bulursak buraya da atalım
Youtube'a 'That Sugar' Türkçe altyazı ya da dublaj yazın ikiside var nasıl isterseniz 1saat 41 dklik bir belgesel ve şekerin gerçek yüzünü gösteriyor. Tavsiye ederim :)

İyi geceler arkadaşlar ben bu akşam da başarıyla kapanışı yaptım. Bugün çikolata yemedim diyeti bozmadım. Hatta annem supangle yapmış ye bi kase çok güzel olmuş dedi ben sadece hatrı için 1 tatlı kaşığı tattım. Yalnız insülin direncini ölçtürmeme rağmen bir sorun gözükmesi de aç kalınca baş ağrısı oluyor bende bu akşam da ağrıyor bunun için bir Dahiliyeye gitmem gerekiyor sanırım. Bugün 10bin adım yaptım her gün yapamayabilirim kızım var küçük hem hava da soğudu. İnşallah bu sefer başarırım.

Varya gurur kaynagisin helal olsun o tatlıdan bir kaşık almak nedir ya sakın ha iradesizim demeyesin muhteşem devam ediyorsun

Günaydın kızlar. Çok çok güzel bir yazı ve ona yapılan çok güzel yorumlar okudum sayfalarca. Maalesef ben de sizin gibiyim. İki çocuktan sonra saldım kendimi. Halbuki ben de 54 kilo iken kiloluydum kendimce. Peki şu anki 80 kiloma ne diyeyim? Berbat bir hal içerisindeyim ve bu aynadaki şişko ben değilim. Silkelenmek istiyorum. İki gündür Gymondo hesabı aldım onun videolarını yapıyorum evde. İki küçük çocuğum ve neredeyse hiç oturamadığım bir işim var. Genel olarak az yemeye başladım yani tatlı da yedim ama potansiyel olarak 5 tane yiyeceksem 1 tane yedim. Kahveme çayıma şekeri kestim. Suya ağırlık veriyorum artık. Bakalım kızlar ben de başladım bu sefer. Ve yine bu sefer son olsun ve ben başarımı sizinle kutlayayım istiyorum. Desteğiniz benim için çok çok değerli. Giriş yapmadan okudum ve siz kamçıladınız beni. Ne kadar teşekkür etsem az

Seninle gurur duyuyorum ne istediğini bilen bir kadınsın sen. Artık yediklerimize güzel fiziklerimizi satmak yerine hepsini geri alacağız. O sürekli fazla fazla yediğin tatlilardan 1 tane yemek nasil büyük bir adımsa, çok yakında 1-2 kaşık yediğini de duymak uçuracak bizi burada seni de bambaşka bir kadın yapacak. Sana inanıyorum. Hepiniz de kendimi görüyorum. Bende 80 kiloyla yediklerimin kölesi olarak başlamıştım. İradesizligim yüzünden kendimden nefret eder hale gelmiştim. Kontrolu eline alabildiğini o basit yiyeceklere gösterdigin an da kendini çok güçlü, saygı duyulasi, daha hafif ve en önemlisi özgür bir kadın oldugunu iliklerine kadar hissedeceksin. Kilo vermeye başladığında sen buna nasıl karar verdiğini nasıl böyle ilerlediğini düşündükçe çok seksi hissedeceksin kendini nasıl bir kadınım ben böyle. İstediğimi alırım. Hele ki bu benim kendi bedenimse.. Kimse sana yememen gereken bir şeyi zorla yediremez. Hiçbir yiyecek tatlı abur cubur seni kendisine köle edemez. Çünkü sen çok daha akıllisin. Senin yaraticin Allah. O seni mükemmel yarattı. Sana olması gereken vücudun potansiyelini verdi. O yağlı ve şekerli insan üretimi yiyecekler bizim boynumuza tasma takamaz. O güzel vücudun potansiyelini elimizden aldilar. Bizi mutlu etmeyi vaadedip 10 dakikalık hatta saniyeler sürecek bir yemenin karşılığında çok mutsuz ettiler. Dönüştüğümuz kadınla depresyona soktular. Ben ki hüngür hüngür ağlardım o sismanlamis halime

Fikir yardım destek istersen her zaman yanindayim başa çıkamadığın duyguların olursa o bir kaşığı daha almak yerine acele hareket etme yaz bana birlikta halledebiliriz

Çok teşekkür ederim sana canım benim. Tanımadan seni sıcaklığını hissettim. Var ol Ben de dün hiçbir şekilde kaçamak yapmadım. Bugün de aynı devam. Yalnız bugün spor da ekleyeceğim normalde her güne antrenman var ama dün hasta ve halsizdim. Yapmadım. Mutsuz olmayı çok iyi biliyorum maalesef. Ne yapıp edip o eski beni kurtaracağım

Ne güzel yazmışsınız ben de 12 kilo vermistim maalesef geri aldim bi yil icinde. Bu kez kalici olarak vermeyi planliyorum ilham verdiğiniz icin teşekkür ederim

Youtube'a 'That Sugar' Türkçe altyazı ya da dublaj yazın ikiside var nasıl isterseniz 1saat 41 dklik bir belgesel ve şekerin gerçek yüzünü gösteriyor. Tavsiye ederim :)
seker bagimlisi olarak o belgeseli izlemeye korkuyorum .
Zararli evet biliyorum
Ama izlemekden korkuyorum. Belki izlersem gercekler ile yuzlesip birakirim bu seker (jelibon) sevdasini

Çok güzel özetlemişsiniz, ben bugün başlık açmıştım: ilk defa kalıcı olarak kilo verebildim diye. Sizin post'unuzu görmemiştim açıkçası.

Tam olarak aynı şeyleri düşünüyorum, olay önce kafamızda bitiyor, gerisi fasa fiso, bu sektörden para kazanmak isteyip, insanların umutlarıyla oynayan kişiler var maalesef. 'Şu çayı için, bu detoksu yapın'. Hiçbiri işe yaramıyor, yaramaz da.

Sizin özetlediğiniz konuda, maalesef bunu yapabilecek gücü olmayan insanlar var, ben bunlardan biriydim. Sorunu bilmeme rağmen, üstesinden gelecek enerjim/motivasyonum yoktu. Eğer benim gibiyseniz, ben çözümü ... Diyet'te buldum. Çünkü diyete kalori olarak değil, psikoloji olarak yaklaşıyorlar. Kilo vermeniz için az yemenizi değil, kilo verecek iradeyi sürdürebilmeniz için psikolojinize odaklanıyorlar.

İlk kez onlar sayesinde kalıcı olarak kilo verebildim, ve şunu söyleyebilirim, bana muhteşem değişik bir diyet programı sunmadılar. Kan değerlerimi baz alarak bir diyet oluşturdular, ve yemeğe karşı düşüncelerimi değiştirdiler, neden yemek yediğimin sebeplerini çözdük. Ve yaptıkları her şeyin arkasında bir makale sundular bana. Uzun süre sonra artık yemek konusu benim için bir sorun olmaktan çıktı.

Choco'nun yazısını çok beğendim, ve diyet konusuna bu perspektiften, bilimsel olarak yaklaşan yerler de olduğunu söylemek istedim. Yalnız değilsiniz arkadaşlar :) İnsanlar artık diyetin psikolojik bir süreç olduğunu fark etmeye başlamış. Diyetisyensiz diyet olmaz, ama psikologsuz, bence hiç olmaz. Çünkü olay kafamızda bitiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhteşem bir özet de senden geldi işin büyük kısmı psikoloji. Yani olay sadece boğazına düşkün olmak değil malesef ki öyle biliniyor.. Kilosuna rağmen dışarıda yemek yiyen insanlara kınayarak bakılıyor karşıdan. Yeterince yemiş hala nasıl bu şekilde yiyebiliyor seklnde kırıcı yorumlar yapılıyor. Bende vaktiyle o kırıcı yorumlar yapılan kisiydim. Dışarıda yemek yemeyi pek tercih etmezdim ama ettiğim zamanlarda insanların bana bakarken ne düşündüğünü az çok bilirdim ve utanirdim bu durumdan. Kimse sebebini merak etmez sadece sonuçla ilgilenirler. Biz sebebini her zaman biliriz ama biz de sadece sonuçla ilgileniriz. Çünkü çözümsüz kalmisizdir.. O yüzden kendimize sunduğumuz o sonucu oldugu gibi kabul ederiz. Sebeplere yoğunlaşinca ve önce onlarla ilgilenince gerçekten irade o zaman devreye giriyor. Ve sihir..

Ne güzel yazmışsınız ben de 12 kilo vermistim maalesef geri aldim bi yil icinde. Bu kez kalici olarak vermeyi planliyorum ilham verdiğiniz icin teşekkür ederim
Rica ederim pes etmeyin. Sebepleri ortadan kaldırın inşallah çünkü siz aslında boğazına düşkün bir kadın değilsiniz. Siz duygularinizin tatmin olmasına düşkünsunuz. Başkalarının yapamadığı ve bizimde o gücü kendimizde bulamadığımız açlığını çektiğimiz duyguların açığını o şekilde kapatıyorsunuz

Çok güzel yazmışsınız. Yüreğinize sağlık
Sabah bi daha okuycam.
İyi geceler dilerim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…