Nasıl davranmam gerektiğini kestiremiyorum yardım eder misiniz?

Bir de iyi geliri olan bir ise hangi saf kisilik ortak alir? Kendisi yapar yani.

Başka bir sektöre geçiyorlar çünkü. Ve ortak almıyorlar komple işi devrediyorlar. Nişanlımın erkek kardeşi o işin başında zaten. Her gün kasada birikeni teyzesine getiriyor. Yani kazancı biliyor.

Israrla ev araba istemiyorum. Altınları kardeşiyle yapacağı ortak işe vermek İstemiyorum sorun bu.

İyi bir işe girdi ve şu an askerlik borcunu ödüyor. Düğüne kadar beyaz eşya ve askerlik bitmiş olacak. Bize sadece alacağımız yemek odası ya da düğün salonu masrafı kalacak. Ailesi de yardım ediyor çünkü. Benim ailem de bana borç bırakmıyor. İkimiz de çalıştığımız için çok sorun olmayacak geçinme konusunda. Yoksa söylediklerinizde haklısınız. Zor gerçekten.

Adamda akil olsa gidip bedelli icin borc almazdi bu yoklukta
Ustune nisan yapmazdi. Nisan kiza ait derdi. Akilsiz olursan ustune binen cok oluyor iste.
Valla bir oglum var,cidden endiseliyim kimbilir bize kim denk gelir.

Sözlerinize dikkat edin lütfen. Bilip bilmeden yorum yapmışsınız.

Nişanı kız tarafı yapar bunu biliyoruz ve biz yaptık zaten. Nişan borcundan kastım nişanda aldıkları takılardı. Takıları da kendileri şimdiden bir kısmını alıp ödemek istediler. Ne kadar önyargılısınız. Bilmeden bu kadar ahkam kesmek de hiç hoş değil.

Sizin oralarda evler 8 - 10 bin TL falan herhalde veya düğünde 300 bin TL'lik takı bekliyorsunuz. Nişanınız henüz yeni işe girmiş, nasıl o kadar kredi çekecek merak ettim ? Yok bunların hiçbiri değil de hazırda para varsa onu gidip de iş kurarak ziyan etmeyin.

Detaylı okumamışsınız sanırım. Güncellemeyi okursanız orada yazıyor asıl mesele.

Tamam ev alinmasin düğündeki altinlarla ama kardeşinin üzerine işyeri de cok mantikli değil , boşanma durumu olsa kardeşinin üzerine mal hakkınız altinlar gider

Tamam ev alinmasin düğündeki altinlarla ama kardeşinin üzerine işyeri de cok mantikli değil , boşanma durumu olsa kardeşinin üzerine mal hakkınız altinlar gider

Evet benim de asıl sorunum bu. Bunu anlattığımda da muhtemelen ailesi de dahil hakkımda kötü düşünecekler. Daha şimdiden kardeşlerin arasına giriyor gibi algılayacaklar.

Ne anlatirsaniz onu biliyoruz ki hepimiz. Bedelli askerlik icin borc almak anlamsiz. Hem de olmayan gelirle,hem de doviz uzerinden. Bir gecede devaluasyon olsa (ki bence oldu) ne yapacaksiniz?

Evet benim de asıl sorunum bu. Bunu anlattığımda da muhtemelen ailesi de dahil hakkımda kötü düşünecekler. Daha şimdiden kardeşlerin arasına giriyor gibi algılayacaklar.
Ben sonuna kadar size hak verdim. Eşim de yeni araba alırsak eskisini abime hediye edelim demişti bir kere. Çok sinirlenmiştim neden benim emeğimi başkasına vereyim gider o para ile aç ülke gezerim demiştim. Tabi diretince olmadı öyle bir şey. Ben de asla istemem Altınlarımı bir yere peşinat vermeyi. Ya da şunu sunun. Benim tarafımın taktıklarını bana vereceksiniz kendi tarafının taktıklarını siz kullanın deyin. Bu akılları da ona kardeşi veriyor kesin. O Da Altınlara güveniyor ve diyordur ki bu işi ben biliyorum, her şeyi hallederim... yerinizde olsam asla taviz vermem. Ortak iş yapıp memnun kalan çok az İnsan var. Allah yardımcınız olsun.

Biraz damarına fazla basmışsın adamın bunları duyman gayet normal yinede sakin adammış... Şöyle ev olayını direteceğine ortak iş yada kardeşin üstüne olması noktasında diretmek daha iyi neden senin paranla başkasının üzerine işşş.... Ev ev diyorsan hiç kirada oturmadı VS ailen alsın madem

maşallah nişanımız sizi pek seviyor. hemen nişanı at atıyorsanlara getirmiş mevzuyu.

Bence arkadaş altınların bir şekilde alınacağıni düşünüp onu eve bağlamak istiyor.

Ne anlatirsaniz onu biliyoruz ki hepimiz. Bedelli askerlik icin borc almak anlamsiz. Hem de olmayan gelirle,hem de doviz uzerinden. Bir gecede devaluasyon olsa (ki bence oldu) ne yapacaksiniz?

Şu an bile aldığı borcun üstünde bir miktar ödeyecek zaten. Ben bunlara yanlış demedim. Siz nişanı kız tarafı neden yapmıyor bulmuşlar yüklenmişler yazmışsınız buna cevap verdim.

Ben sizi anladım. Derdiniz ille ev ya da araba değil ama bunlara sahip olabilecekken size ait olan şeyleri bir başkasına neredeyse hibe etmek fikri sizi çıldırtmış. Ben de istemezdim açıkçası. Sadece ev araba üzerinden değil de daha net ve sakin konuşurdum. Ortak işten maraz çıkar.

1.borcu olan borcunu öder ondan sonra evlenir. Büyük ihtimal borcunu almak için düğün takisini bekliyor akrabalari.
2.asla akraba bile olsa ortaklık kağıt üzerinde olmalı. İş kuracak insan evlenmeden işini kurar. Evlenip düğün borcuna giren biri var ortada. Birde yeni kuracak. Kimsede maddi geliri iyi olan işi devretmez böyle zamanda. Benim yakın akrabam var. Dükkanı devretmek isteyince işler çok iyi der ama 60bin içerde kasa. Ona inanmayın derim. Ve hayatta en korktuğum adam tipidir. El yanında çalışacağıma kendi işim olsun diye elinde ki 3 kuruşunu yatırım yapan kişi.sen yeni evleneceksin hiç bir birikim yok. Düğün için borcunuz olacak. Birde üstüne yeni stresi.
3. Sana güvenmiyor kendisi halledecek madem neden borcunu bile ödememiş. Askerlik için bu güne kadar parasını biriktirmemiş. Is kurmak için. Neden nişan için bir bohça hazirlayamamış. Lafta sana ihtiyacı yok o herşeyi başarır. Bu kadar kendinden emin olan adam ne başarmış ki bu güne kadar.
4. Bir kadın çalışmalı bence. Ama çalışmayan kadın hiç bir yapmıyor erkeğin marifeti tüm o iş kurmalar. Krediler mi? Halt etmiş onu diyen. Sen markete 100 tl ile gidecekken 20 tl ile gidip akşam yine sofra hazırlamak için ugrasacaksin. Gördüğünü babanın evindeki gibi rahatça almayacaksın. Kuaforune istediğin gibi gidemeyecek. Kafa dağıtmak için tatiline gidemeyeceksin. Ama bey efendi tek başına başarının mimarı olacak. Her gün evden çıkarken kuaförüm, şunu beğendim al, akşam dışarda yiyelim diyen kadının emeği ile 20 tl ile sofraya koyan kadının emeği de konuşulmalı.

Bana hiç iyi niyetli gelmedi. Allah hakkında hayırlısını versin. Duygu somurusune gelme.

Şu an bile aldığı borcun üstünde bir miktar ödeyecek zaten. Ben bunlara yanlış demedim. Siz nişanı kız tarafı neden yapmıyor bulmuşlar yüklenmişler yazmışsınız buna cevap verdim.
Konunuzu actiginizda ilk mesajinizi tekrar okuyun bence. Erkek arkadasim nisan yapti yaziyor. Nisan icin taki aldi yazmiyor.

Daha önce de konuştuk bu ortak iş konusunu. Doğru bulmadığımı söylemiştim. Kardeşlerden birinin üzerine olması da mantıklı değil demiştim. Annem Ya da babamın üzerine olacak demişti. Vergisi daha az oluyormuş emekli Ya da ev hanımının üzerine olunca. Neyse bunu kabul etmiştim ama şimdi kardeşim diye diretiyor. Sakin kalamadık.

Ben hala aileme bu durumdan bahsetmedim. Çünkü onlara bahsetmem son nokta olur. Daha şimdiden bu konuların konuşulması ailemi de rahatsız eder kafaları karışır.

Nişanlımla da o günden beri konuşmuyoruz. Annesi birkaç kez aradı. Ailene bahsetme gel konuşalım falan dedi ama öyle kaldı. Bilmiyorum ne yapacağımı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…