Nasıl davranmam gerektiğini kestiremiyorum yardım eder misiniz?

Ailene bahsetme çünkü onlar olayı şıp diye anlar. Şair burda bunu demek istemiş

Derdinizin ev ve araba olmadigini, calisip birlikte almak istemenizi anliyorum.. bence de durum rahatsiz edici. Madem kimse kimsenin hakkini yemez esinizin uzerine olsun, niye kardesinin uzerine oluyor onu anlamadim. Ayrica ortak olabilir kardesinin uzerine olmak zorunda degil, baska bir sebebi olabilir bir arastirin derim ben.. bana kalirsa restleri cekip olayi buyutmek yerine ortalik durulsun, maddi seyleri konusmayin bir sure iliskinize odaklanin.. biraz sogusun olay bir ay gecsin, daha sonda musait bir zamanda uslubunca soyleyin dugunu 9 ay sonra degil de 15 ay sonra yapalim biraz toparlansin durumlar borclar azalsin diyin.. acele etmeyin, cocuk gibi de restlesmeyin ev araba vs diye, karsi taraf tarafindan yanlis anlasilir bu durum, adamin da size benim durumum belli zengin birini bul demesi normal olur oyle yaparsaniz

Anlıyorum, ben de diğer bazi üyler gibi kardeşinin sizin altınları bir fırsat bildigini düşünüyorum. Bence sözünüzden geri dönmeyin, sağlam durun. Mutsuz olmak için evlenmiyorsunuz sonuçta. Bir arkadaşımın eşi aabisi ile ortak iş yaptı ve çok sorun yaşadılar. Eşi işyerinden aldığı bütün tazminatı abisine verdi. Arkadaşım çocuğunu kreşe gönderemezken, eşinin abisinin keyfi yerindeydi. Çocuk eşek gibi çalışırken abisi kasadan para alıp gezip tozuyordu.Sonra da işi batırdı zaten.

Bence ev araba istiyorum diye konuyu dağıtmış olduğunu düşünüyorum ortak iş yapma yada yapılacaksa abinin üzerine olmasın diye diretseydiniz keşke evden bahsedene kadar.. şimdi karşı taraf diyecek ki ev araba istedi yapamadım diye ayrıldık. Adam da hemen gözden çıkarmış yani orası da tuhaf

Ev araba diye diretmekte haksizsiniz. Bunlar kolay yapılacak şeyler mi? Ki doğru düzgün bir işinin olmadığından bahsetmissiniz. Güncellemede derdim araba ev değil demişsiniz ama yazdıklarınızın hepsi bunun üzerine ne hikmetse. Bencil gördüm sizi.
Takılarla ilgili haklısınız. Bence de vermeyin.

Senin evin araban var mı ki karşı tarafın olacak. Diğer konularda haklisini,seviyorsanız orta yolu bulun. Sevmiyorsaniz ayrılın,fakat ben bu konunun hiç bir yerinde sevgiye dair bir yazı göremedim. İş,araba,ev,takı baska bir şey yok. Beni ailemin durumu oldukça iyiydi ev araba hepsi vardı,evlendigimde eşimin ne arabasına ne evine baktım. Çalışması,çabalaması kafiydi ve hiç biri yoktu. Şimdi araba var hamd olsun,ev nasip.

Neden onun ailesi biliyor da sizin aileniz bilmiyor?
Evladım benden böyle şeyleri gizlese çok kırılırım.

Ben sizi taşlamayacağım. Apaçık, derdiniz zenginlik değil. Başınızı sokacak ev istemek ve araba zaten normal, ulaşım aracı ama bu iş olmayacak bence .
“Zengin birini bul” diyen biriyle evlenilmez
Sıradan bir cümle değil
Ki siz masraf olmasın diye nişan alışverişine çıkmamışsınız da ne olmuş , bu lafı yemişsiniz
Bence uzun uzadıya düşünün bu ilişkiyi, karar sizin elbette

Siz nerenin premsesisiniz merak ettim.Ev araba olmadan evlenmezmismis Adam in yerinde olsam anında atardım o yüzüğü fazla fazla ego lu geldiniz bana 18 yaşımdan bu yana çalıştığım halde hiç evlenirken böyle isteklerim olmadi madem çok istiyorsunuz çalışın alın evi arabayı ondan sonra evlenin başkasının parasına güvenerek mi evleniyorsunuz gecrcekten yazık adama.

Konunuzu actiginizda ilk mesajinizi tekrar okuyun bence. Erkek arkadasim nisan yapti yaziyor. Nisan icin taki aldi yazmiyor.

Cevir kazi yanmasin yani.

Ve bal gibi ev ve araba istedi. "Ev ve araba olamdan evlenmem" diyen konu sahibi degilmiydi?

Simdi "ben altinlar ile birseyler yapmasina karsiydim" diyor. Ee o zaman normal bir sekilde "ben altinlari herhangi birsey için kullanmani istemiyorum, ilerde acil birsey oldugunda lazim olur" diyemiyor mu? Niye bu ev/araba diretmesi?

Üstüne bide nisanlisini küçük çoçukmus gibi annesine sikayet ediyor. Ama ailesine anlatmaya cesareti yok. Ne diye kv'de ile yüz göz oluyorsun? Madem oldun, ne bekliyorsun? Onun "tamam evladim, sana ev araba alacaz" demesimi?

Bence nisanli halen sonuna kadar hakli. Onun yerinde olsam ve nisanlim beni anneme sikayet ettigini bilsem aninda yüzügü çikarip nisani atardim.

Daha once de yazdim cevap vermediniz ama su konusmanin siralamasini yazarsaniz daha iyi olur. 1. siz ev alalim ben kendi evime gecmek istiyorum demissiniz nisanli da hemen olmaz is kuralim oyle rahat aliriz demis siz de demissiniz ki is kimin ustune olacak kardesimin (yanlis tabi)
2.nisanli durduk yere demis ki is kuracagim altinlarla siz de dediniz ki o zaman ev araba alalim.
Hangi durum dogru?
ilk durumdaysa daha yeni ise baslayan Adamdan ulkenin bu durumunda ev istemissiniz o da alternatif sunmus is kurarsam rahat alirim diye .
Ikincide sizin altinlar zaten onceden paylasilmis hesqplanmis

İş yapacaksanız kimsenin üzerine olmasın veya ortak olsun yoksa çok sorun yaşarsınız.maddi konuların bu kadar ön planda olması iyi değil.ben başkasının üzerine yapılacak iş için altınlarımı vermeyi mantıklı bulmuyorum deyip açıklayacaksınız.evi arabası olup yaşı gençken evlenen biri günümüz koşullarında zengindir zaten orada doğru söylemiş.benden bu kadar beğenmiyorsan kapı orada demeye getirmiş.sizde ya bu deveyi güdeceksiniz yada bu diyardan gidecelsiniz başka yolu yok.

Cevap burda

Konunun basinda bariz yaziyor. Ve daha öncesinde "nisanlim, nisani ödemek için kredi çekti" diye yazmisti. Takiyi ödemek için degil.

Tepkilerden dolayi çevir kazi yanmasini oynamaya çalisiyor. Bal gibide maddiyat pesinde konu sahibi. Ev ve araba istiyor iste. Ondan sonra nasil der "asil amacim bu degildi" diye. Ee asil amacin bu degilse, niye diretiyorsun?

Çok merak ediyorum nedir bu benim dediğim doğru diye çocuk gibi davranma çabası. Yahu bilip bilmeden nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz bazı şeylerden? Nişan olurken yanımda mıydınız?

Sürekli eski konuları okumayı çok seviyorsunuz gördüğüm kadarıyla. eski konumda görmüşsünüzdür nişan evde aileler arasından oldu. Bunun nesini erkek tarafı ödesin. Tabiki de aldığı takılardan bahsediyorum nişan borcu derken. Komiksiniz gerçekten. Sanki arkadaşını öğretmenine şikayet eden çocuklar gibi davranıyorsunuz. Ayıp yaptığınız.

Kör değildim başından beri maddi durumunu biliyordum. Bedelli askerliğini yaparken de birlikteydik borç aldığını biliyordum. Maddiyatçı olsam baştan sorun ederdim. Hiç sorun etmedim. Ev için konuşurken de tabi ki isteğimi söyledim ve peşinat olarak altınları vermeyi düşünüyordum. Bunu da her nişanlı çift düşünür ya da düşünülmesi normaldir. O da muhtemelen başından beri Altınları iş için kullanmayı düşünüyordu ki daha önce ben hiç ev konusu açmadan da bu fikrinden bahsetmişti. İnsanlar hemen elindeki parayı eve yatırıyor bence iş yapmak daha mantıklı falan demişti.

Bunları bilip bilmeden çok emin bir şekilde yorum yapmanız çok çirkin. Sorup sorgulasanız anlayacağım ama sanki nişanı siz yapmışsınız gibi emin bir şekilde yorum yapamazsınız.

Nisan sadece mekan olarak sizde olmus olabilir. Bunun kiyafeti var, yemegi var, süslemesi var, kuaförü varr,.. Kim diyor bunlari siz ödediniz diye? Sonuçta nisan ve taki arasinda baya fark var. Kaç defade "nisan borcu ödüyor" dedin. Yani nisani ödüyor.

Ve adamin borcu var. Borç ile evmi alinir? Dügün altini degil, milli piyangoyu kazandigini saniyorsun heralde. Yani borçlu oldugunu bildigin halde halen ev alalim, ben kendi esyamda yasamak istiyorum diye diretiyordun.

Sonra nisanlin bu kardesi ile dükkan meselesini ortaya atti. Ve sen isi iyicene yokusa sürüp "ev araba olmadan evlenmem" dedin.

Bunun üzerine zaten borçlu olan nisanlin ne desin? Bu cümlede bariz maddiyatçilik çikmiyormu ortaya? Adamda para yok iste. Hani normal bir sekile "ben o altinlari daha henüz kullanmak istemiyorum" diyebilirdin. Ancak tartisma çikartiyorsun ve üstüne kv'deye sikayet ediyorsun.

Merak ediyorum, kv'de ne yapsin? Ev ve arabami alsin? Oglunun kulaginimi çeksin bizim geline niye ev araba almiyorsun diye? Cünkü asil konu bu. Kardesi ile yapacak dükkan isine ev/arabayi karistirmadanda karsi gelebilirdin.

Nişanı erkek tarafına yaptırıp ama nişan alışverişi de adet bohça yapıldı alışveriş neden yapılmadı demenize takıldım ben. Nişanı kız tarafı yapmaz mı normalde?

Yanlış ifade ettim galiba. Nişanı erkek tarafı yapmadı. Nişanda aldıkları takı borcunu ödüyorlar. Babasının kredi kartıyla aldı çünkü. Nişan alışverişi yapılmadı istemedim çünkü. Bohça da istemedim ama getirdiler. Durum bu.

Bence kesinlikle haklısınız. Eğer nişanlınızın tek sorun olan şeyi buysa asla geri adım atmayın derim. Bir şekilde ikna olacaktır. Bu kararlılığınızı sürdürürseniz bence ileriki yıllarda da size rağmen bir iş yapamayacağını anlamış olur. Sizin derdinizin aslında sadece ev olmadığını anladım, sen öyle diyosan ben de böyle diyorum zıtlaşması olmuş. Bence geri adım atmayın. Akrabayls ortak iş nedir bir de akrabanın üzerine olacak. Bir de naçizane tavsiyem düğün takılarınızı bir mal mülk alınmadan asla muhabbet konusu yapmamanız birer ikişer derken bir bakmışsınız hepsi bitmiş gitmiş. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…