Nasıl davranmam gerektiğini kestiremiyorum yardım eder misiniz?

Burası bana da saçma geldi. O işyerine yatırım yapacak takını verecek ama hiçbir yasal hakkı olmayacak. O takılar havaya gider söyleyeyim. Bence takıları vermek için bahane arıyor iş falan hikaye.
Bir de iyi geliri olan bir ise hangi saf kisilik ortak alir? Kendisi yapar yani.

Güvenmeyin zaten. Akrabayla iş zaten yaş, ortada yasal belge olmadan para vermek yapyaş

Ben ikinci secenek diyorum. Var boyle yapanlar ya cidden. Yolunacak kaz muamelesi yapan cok. Ev olsun ,araba olsun ,altinlar benim olsun ama kocam is kursun ,yanaginda da beni olsun hey masallah

Eltiler savaşında anladım bende değişik bir kişilik , fake olduğunu sanmıyorum ama bilemeyeceğim tabi .

Tabiki karsi tarafi yoluncak kaz muamelsi yapanlar var. Ancak o zaman karsi taraf bir kaz olmasi lazim. Cocuk issiz, parasi yok ama konu sahibin ev ve araba hayalleri var. Bu nisan bile zor oldu, yok abileri ile sorun var, yok eltileri ile, yok nisan günü bohça sorunu,..

Yani sürekli konu açiyor. Kimsenin hayati bu kadar entrikali degil. Ben açikçasi inanmiyorum artik.

Adamda akil olsa gidip bedelli icin borc almazdi bu yoklukta
Ustune nisan yapmazdi. Nisan kiza ait derdi. Akilsiz olursan ustune binen cok oluyor iste.
Valla bir oglum var,cidden endiseliyim kimbilir bize kim denk gelir.

Adamda akil olsa gidip bedelli icin borc almazdi bu yoklukta
Ustune nisan yapmazdi. Nisan kiza ait derdi. Akilsiz olursan ustune binen cok oluyor iste.
Valla bir oglum var,cidden endiseliyim kimbilir bize kim denk gelir.

Geçmis konularina baktim da. Bunlar nisandan bir ay önce ayriliyorlar bide. Oglan çok kiskanç, herseye karisiyor diye. Sonra konu sahibi hizini alamadi, her hafta konu açti. Yok kp'deri fazla konusmuyor, bu ne demek oluyor? Yok sevgilim cidden evlenmek istiyor mu? Yok nisan yerini kararlastiramadik,.. Böyle uzuyor gidiyor.

Bedelliyi borç olmasini anlarim. Firsat bu firsat diyerek. Bende oglum olsa, bende bedelli yapmasini isterim. Ardindan nisan, dügüne girismesi yanlis olan.

Benimde kizim var, fazla bir istegimiz olmaz, besik kertmesi olur gibi

Oldu bu is o zaman
Bu kivamda baska uyeler de vardi,ismi lazim olmayan. Hatirlarsin. Aklima onlar geldi.

Ben cok katiyim sanirim. Oglum borcla nisan yapicam dese yuregime iner. Sen salak misin evladim,her pokunuz cozuldu nisaniniz mi eksik kaldi derim sanirim.

Sizin ev için kredi cekelim demeniz de mantıksız olmuş açıkçası. Daha evli değilsiniz. O kredi nasıl ödenecek? Olası bir ayrılıkta ne olacak o ev? Bunca insan kirada oturuyor. Sandığınız kadar korkulacak bir şey değil. Hem ev almak için önce ortamı, çevreyi analiz etmek gerekir. Hatta güzel bir ev alabilmek için bir müddet kirada oturulması taraftariyim.

Altınlara gelince tamamen haklısınız.

Ay kizima harika bir kv'de olursun

Yani gerçekten bende burdaki çogu konulari anlamiyorum. Para yok nisan yapiliyor, dügün yapiliyor. Oglan belli odun, yine evleniliyor. Evlilikte anlasilmiyoru, çoçuk yapiliyor.

Hangi üyelerden bahs ettigini anliyorum bu arada.

Saka maka bir yana, umarim çoçuklarimiz ilerde akli basinda olurlar ve dogru çevreyi seçerler. Ve bu son iki cümlene baya baya kahkaha attim. Oglun senin gibi bir anne ile çok sansli.

COk tesekkur ederim canimsin sen. İnsallah iyi insanlarla karsilasiriz,dunya goruslerimiz kiyisindan kosesinden bagdasir da. Rezil rusva olmayiz elaleme eskiden derdim ki sen nasil yetistirirsen oyle olur cocugun diye ama bazen de olmuyormus,yasadikca gorduk cevreden. Kimlerin ne menem cocuklari oluyor yahu,inanilir gibi degil.

adamın zerre parası yokken nişan yapmıssınız kı nısanı kız tarafı yapar normalde borcla nişan yapmıs acelesı varmıs gıbı, borcla askere de gıtmıs, borcla da evlenırsınız, borcla da ev almaya kalkarsanız, bukadar borc varken ustune hemen cocuk da yaparsanız 1 seneye kalmaz bosanırsınız

bastan bu kadar baskı zorluk ımkansızlıklarla baslanırsa huzur mutluluk nasıl gelsın ? mevzu nısan alısverısıne cıkmamak degıl kı bu bır yardım katkı saglamaz kı ? 2 cul caputla ne o fakir olur ne sız zengın zaten .

evlılıgı bıraz erteleyın bu surecte para bırıktırın suan bırıkım yokken sıfırsan hıc pesınatsız ev almak ımkansız gıbı bırsey 350 bınlık eve bosuna faızıyle 500 bın odemek akıl karımı? ode ode bıtmez hıc mı hastalık bela musımet olmayacak sadece calısıp borc odemekle ınanın mutluluk olmaz

evlenmek ıcın acele etmeyın sevgı karın doyurmuyor hatta bu kadar parasızlıkta tukenıyor emın olun hayat zor ımkanlar zor yasamak zor

Camdan aşağı atasım geldi kendimi , kız benim içimi kararttın yemin olsun . Zor dostum zor ...

Camdan aşağı atasım geldi kendimi , kız benim içimi kararttın yemin olsun . Zor dostum zor ...
gercekten cok zor ve bazen hayat oyle şakalar yapıyor kı planladıgımız gıbı gıtmıyor

esımın babası zengın dedıkı ev alıcam hedıyem olsun cocuklara dugunude ben yapıcam oda hedıyem olsun cocuklara dedı . esımde guzel calısıyor parası yerınde bende calısıyorum guzel kazancım var guvendık gırıstık ıslere.

bır anda konut fıyatları yukseldı ev alamadı kıraya gectık esımın gelırının yarısı kira cunku ev bulamadık fıyatlar fahiş uctular . amelıyat olmak zorunda kaldım saglıgım ters gıttı ıs yerımı devrettım. tek maasa dustuk ama ne maas oyle komık bır rakam kaldı kı elımıze cunku gıderler arttı bu sebeplerle ustune

dun evlılıgımızın 5. yılıydı 2 senedır kendı evımızde oturuyoruz ama ılk 3 sene gercekten nıye evlendım bıle dedım nerdeyse adamı yıyecek duruma geldıgım gunler oldu sinirden yorgunluktan bıkkınlıktan. daha fazla calısmak zorunda kaldı bırbırımızın yuzunu goremez olduk para olmayınca gıderler var stres arttı bas etmek cok zordu gercekten cok zordu hala evlıyız cok sukur
gercekten hıc bekledıgımız planladıgımız gıbı olmadı bıldıgın cırpındık

yasadım gordum konu sahıbıde bılsın hıc sandıgı gıbı olmayabılır bırde evet altınlar kadınındır dogru adam sormadan etmeden kendı kafasında ıs kurmalara kaldıyor ve o altınlarla kuracagı ıs abısının ustune olacak buda sıkıntı ıletısım sorunu var. bu kadar parasızlıkta konu sahıbı ev ıstıyor buda cok sıkıntı yanı karsılıklı anlayıssızlık varsa zaten o sevgı dedıgın sey kalmıyor aynı evın ıcıne gecınce gercekten farklı

Ben burada nişanlınızın “iş yeri kardeşimin üzerine olacak” diretmesinde bir art niyet görüyorum açıkçası. Nitekim evlilik birliği içerisinde edinilen mallarda eşlerin yarı yarıya pay hakkı oluyor olası boşanma durumunda. Yani siz hem altınlarınızı vereceksiniz hem de ilerde böyle bir olumsuzluk yaşanırsa işletme/dükkan her neyse onun üzerinde hak sahibi olamayacaksınız. Yok öyle yağma.

Bu araba ve ev mevzusuna gelince ben sizin o mesajı yazarken kötü niyetli olmadığınızı ve amacınızın maddiyat olmadığını anladım. Normalde mutlu evlilik kriterini “ev isterim, araba isterim, kirada oturmam, ay bana 7 bilezik yaptı kaynıma 10 bilezik yapılmıştı ben de isterim” muhabbetleri benim vizyonuma pek uymadığı için sevmem ama sizde durum farklı. Hem elini taşın altına koymayan hem de sizin hukuki olarakta tamamında hak sahibi olduğunuz altınlar ile iş kurup işin sahibini de kardeşi göstererek sizden dolaylı olarak mal saklamak niyetinde olan bir adama “yeter sen de bir şeyler yap” demek gibi bir şey olmuş ev araba mevzusu..

İyice bir ölçün tartın bakalım. Devam edecekseniz de Size tavsiyem, nişanlınıza iş konusunda şayet kardeşini tek yetkili gösterecekse altınlarınızı vermeyeceğinizi söyleyin. Kabul ederse ne ala etmezse de sizden sizin malınızı kaçırmayı düşünen bu adama yol verin gitsin. Kendisi bilir..

Ah canım ah aynen öyle bizde aynı yollardan geçtik , armut piş ağzıma düş olmadı hiç bir işimiz , geçinmek isteyen geçiniyor işte birbiriyle , hep diyorum evlilik ben sen diye ayırmakla olmuyor biz olmak gerek önce .
Yalnız konu sahibinde bir gariplik var eski konularına bakınca , çözemedim !

Ikinizde ozelde calisiyorsunuz. Is daha yeni bulmus nisan askerlik borcu duruyor ve ev diyprsunuz imkansizi istiyorsunuz. Borc benim parama guvenip yapiyor derseniz haklisiniz ama bu devirde ev araba almak cok zor hele krediyle cok zor. O odemeler kira odeyecegime evinbucretini oderim mantigi ile olmuyor.

Konu sahibi önce evımız olsun dıo altınları eve yatırmak ıstıo bence çok mantıklı.

Birebir düşüncelerimi aktarmıssınız, bu kadar olur =) konu sahibi dikkate almalı sizi.

Konu sahibi önce evımız olsun dıo altınları eve yatırmak ıstıo bence çok mantıklı.

Evden önce huzur daha çok önemli degil mi? Altin diyelim tas çatlasa 40-50bin lira. O para ile hangi ev alinir? Evler 300binden basliyor. Bankadan 250bin borç almalilar en az buda, bunun daha noteri var, emlakçisi var, faizi var. Varda var yani.

Daha yeni ise girmis birine, borç içinde yüzen birine "ben ev ve araba olmadan evlenmem" demenin neresi mantikli? Bu maddiyatçilik degilde nedir?

Arkadaşlar nişanı neden erkek tarafı yaptı diyenler olmuş. Nişanı erkek tarafı yapmadı. Evde aile arasında bir nişandı zaten. Yine de dağıtılacak hediyeler, pasta vs hepsini biz yaptık nişan kız tarafına ait olduğu için. Onlar takıları aldılar. Nişan masrafından kastım o. Takı için de hiçbir talebim olmadı. Nişanlım kendisi istedi almak. Hepsini düğünde almaktansa bir kısmını ödemek daha mantıklı dedi. Toplam kaç tane alacaklarını ne alacaklarını bile bilmiyorum. Çünkü ailem bu konuda hep der ki bir şey istemeyeceğiz. Herkes neye gücü yeterse onu yapar. Yani nişan masrafından kastım aldıkları takılardı.

Ev araba konusuna gelince. Nişanlımın yeni işe girdiğini, birikiminin olmadığını ve ev alamayacağını biliyordum bilerek kabul ettim. İyi bir işe girdi ve geçinmemizin de sorun olmayacağını düşünüyorum. Ben de çalışıyorum zaten. Sorun ev araba değildi aslında. Kardeşiyle ortak iş yapmak için düğünde takılacak olanları kullanmak istemesi beni bu noktaya getirdi. Üstelik yapacakları ortak iş kardeşinin üzerine olacak. Tabi ki kendi evim olsun istiyorum ve bunun için bazı faizsiz ev imkanları var bunlar konusunda direttim. Ama tartışmamızın asıl sebebi söylediğim gibi altınları ortak iş için kullanacak olması. Ben bu sebeple direttim çünkü istemiyorum ortak iş.

annesine yazdım. Nişanlımın Bana zengin birini bul dediğini ve bu sözü kabul etmeyeceğimi, aileme de anlatacağımı belirttim. Annesi de hemen ailene anlatma aranızda halledersiniz dedi. Ertesi gün yine yazdı ne yaptınız diye. Konuşmuyoruz dedim. Yine ısrarla ailene anlatma dedi. Gel konuşalım önce dedi ama gitmedim henüz. Nişanlım o günden sonra yazmadı ben de yazmıyorum. Annesine de şimdiden ortak iş konusunu istemediğimi belirtmek için konudan bahsettim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…