Nasıl davranmam gerektiğini kestiremiyorum yardım eder misiniz?

Normal kosullarda nisani kiz tarafi yapar. Sizde es adayiniz yapmis. Madem bu kadar tok gozlu bir insansiniz keske siz yapsaydiniz nisani belki onlar da sizi alisverise cikarirdi. Kimse keriz degil hem nisani yapsin hem alisverise cikarsin sizi. Hatalisiniz.

Es adayiniz issizken bedelli askerlige borc harc para bulmus. Bu bir sorumsuzluk ornegi. Yoksa paran gider yaparsin gorevini. Burada nisanliniz haksiz. Siz de bunu gormuyorsunuz tabii ama evlenince o borc da hanenizin ortak borcu sayilacak.

Hic kirada oturmadiysaniz varlikli bir aileniz var. Peki sizin sahsi olarak neyiniz var da damat beyden ev istiyorsunuz? Hani insan bekardir sahsi arabasi evi vardir,evlenecegi kisiden de bunlari bekler o zaman hak veririm. Cunku davul dengi dengine. Bence es adayinizin ufaktan gozu acilmaya baslamis ve adaletsiz davranislariniza ve isteklerinize dis gostermeye baslamis hepsi bu. Biri de benden israrla ev istese al kendin ode derim sahsen. Sirket mi kuruyorsunuz evleniyor musunuz belli degil cunku

İs konusunda da kimse geliri iyi olan isi devretmez. Yanina ortak da almaz. O da ayri konu

Bu ekonomi de yeni is kurmak tutturmak cok zor cok net bir is olmali yeni bir renk olmali ve actiginiz bolgede tek olmalisiniz
Pesinatiniz olmadan 2 ozel sektor calisani kredi cekip ev almaktan bahsediyorsunuz
Pesinat illaki sart nasil toparlayacaksiniz
Birikim yok dugun masrafi var esyasi var balayi var fotografi var. Dugunden sonra hic mi gezmek dolasmak istemeyeceksiniz?
Kredi miktarlari bulundugunuz sehirde ev fiyatlari?
Net tablolariniz varmi?
En son nisanliniz zengin biri demis ben hak verdim olayi o noktaya tasimissiniz
Simdiden cok yuzgoz olmussunuz
Bence ayrilmaniz en dogrusu
Bu kdr planin icinde birbirinizi unutmussunuz
Dugun takilari konusulmus insanlarin artik ceyrek takacak dermani yok ne kdr taki bekliyorsunuz

Taşlamadan yorum yapın diyorsun ama baştan sona sen hatalısın. Adamın işi yok ev araba diyorsun. Bugün herşeye hallederiz dese yarında söz vermişti yapmadı diyeceksin. Yani şöyle söyliyim farzetki işe girdi nişan borcu askerlik borcu ödenecek sonra iş kurulacak bunlarıda takılara güvenmeden yapsın istiyorsun. Yani nasıl olabileceğini söylersen bilelim. En kötü ev 250 bin şu devirde faiziyle 500 bin nerdeyse. Biraz gerçekçi ol.
Nişanlın akıllı biri bence. Ha bu arada işin başkasının üzerine olmasına neden takıldın hakkını alamaz diyemi düşğndün bilmiyorum ama aslında karşı taraf için risk. Yarın ters birşey olursa sizde risk olmıycak karşı taraf uğraşcak öyle düşün.

Ben düğünden önce ev istiyorum diye direttim. Bunu sinirden yaptım aslında. Dedi ki o zaman kredi çekeriz sen ödemeye başlarsın ben düğün borcunu bitirene kadar.
Hele ki su noktada adam yerden goge kadar hakli. Ne yapsin peki? Kendi kosullari neyi gerektiriyorsa onu yapacak. Dugun takilari kanunen kiza ait,madem takilari is icin kullansin diye vermiyorsunuz o zaman evi siz odeyeceksiniz gayet makul bir teklif.
Ne yardan geciyorsunuz ne serden hesabi

Ev almayi, bakkaldan ekmek almak ile karistirdin heralde. Adam daha yeni ise girdi. Birikim yok. Hatta borç var. Nisan borcu ödenmedi. Bedelli borç ödenmedi. Ve bunun üstüne ev borcumu eklensin?

Yani evet bankalar önüne gelen hirboya kredi veriyorlar fakat tamamen geri zekalida degiller. Bu tabloda ne kredisi? Evler 200-300binden basliyor. Hangi banka 300bin borç verecek? Bunun aylik ödenecek miktarini hiç düsündünmü? Bunun yani sira bide elektrik, gaz, mutfak masraflari felan var.

Diger taraftan bu ekonomide kendine ait yer açmakta saçma. Ha ortak ile olsun, ha olmasin.

Ikinizde o taki parayi çok büyütüyorsunuz. Sanki taki degil, milli piyango zaar. Ikinizde olgun degilsiniz, para, statü, instagram felan düsünüyorsunuz. Yerinizde olsam evlenmezdim, zira bu evlilik kesinlike bosanma ile biter.

Çok mu seviyorsunuz evlenmezsem ölürüm modunda mısınz?

Zira bu adam şark kurnazı gibi geldi bana sorumsuz bi adam. Borcu varken dolarla bi de saçma sapan işler düşünen bi adam bana sağlam ayak gelmez...

Yani gerçekten mğmkğnse ya ayrılın ya düğünü erteleyin. Çünkü normal değil bunlar

Iyide konu sahibide nisanlisinin maasi ile hayaller kuruyor. Yok ev olsun, araba olsun. Konu sahibi yapinca iyi, nisanlisi yapinca tüh kakami oluyor? O altinlar ikisinide ait degil mi? Ikisi bir hayat paylasmayacakmi?

Gerçekten ne altinmis beee

Ev kredileri cok yuksek nasil ev alacaksiniz?ki gercekten basta bir miktar para yatirmadan kredi vermezler. Bu da taki oluyor. Yani siz ev diye diretmeseydiniz o da belki bir muddet maasli iste calisacakti. Siz ev diye diretince o da evi simdi alamam kendi isimizi kurunca rahat aliriz demistir. Sonra konu konuyu acmistir kensi isimizi nasil kurariz takilarla gibi olmustur. Nisani niye siz yapmadiniz

Konu bu değil diyorsunuz da konu işsiz biriyle evlenmeyi kabul etmenizden başlıyor zaten.. siz onu kabul ettiğiniz için şimdi bu kadar rahat takılar abimle iş kurmalar vs gündeme geliyor.. bence sinirlenip bilerek nişanlınıza kendinizi maddiyatçı gibi tanıtmışsınız o da kendini belli etmiş nişan at diyerek.. ailenize danışın ama bu kadar borcu olan tam düzen oturmamış birisiyle evlenmek çok akıl karı değil bence.
Lütfen yapıcı algılayın sizin de olgunlaşmanız gerekiyor bence iki konuyu da okudum ve böyle düşündüm

Evet dışardan bir göz olarak bakıyorum adam baştan sona haklı . Zaten eski konularınızda ısrarla nişan alışverişi bohça istemiyorum diye direttiğinizi ama kayınvalidenizin 15 20 bohçayla geldiğini hatırlıyorum , şimdide alışverişe çıkarmadılar diye dertleniyorsunuz . Ayrıca bakkaldan ekmekle yoğurt istemiyorsunuz yani , adam zengin olsun fakir olsun ülkenin durumu ortada , ev araba en uygunundan 400-500 bin eder. Evlilik sen ben değil biz olunca oluyor .

Tek haklı olduğun nokta senin altinlariyla kardeşiyle ortak iş açmasi bende kabul etmezdim.Benim eşim her şeyi kendi tek başına yaptı bende kira görmedim kendi evimde var ama şuan eşimle kirada oturuyorum evimin kirasını kiraya katıyorum bana gücü yoksa ev almak zorunda değil arabamızı yeni değiştik ama evlendiğimizde motoru dahi yoktu bu 4.arabamiz kademe kademe lüks hale getirdik eşim şimdi bana her hafta parasını getiriyor bende 2 ayda bir bilezik yapıyorum benim evimi de zamanı gekince satip ev alacaz beraber hayal ettiğimiz evi.Evlilik budur canım bir erkeğe bana ev araba al yoksa olmaz demen onun gururunu yerle bir eder kendini onun yerine koy sence bunları olsa yapmaz miydi?Sen bence ayril herkesin yapabilecekleri farklı istekleri farklı elini taşın altına koymak basit bir şey de değil yapmak istemeye de bilirsin seni yargılayamam ama maddiyat olayı çirkinleştirir

Adamlar 20 bohça getirdi diye bozulmustu konu sahibi, simdi nisan alis verise çikartilmadi diye bozulmus. Hani konu sahibi adetlere karsiydi?

Bu kadar maddiyatçi biri nasil issiz biri ile evlenme yoluna girdi, onu anlamadim. Her iki günde konu açiyor. Bana artik pek gerçekçi gelmiyor konulari.

Güzel kardeşim,
Kurulacak işin kendi üzerine olmamasının elle tutulur hiçbir mantığı yok bunun farkındasındır umarım.
Gözlerin açılmış ama biraz daha aç. Gayet bal gibi takılarına güvenerek hareket ediyorlar.

Ve üstelik sermayeyi sen veriyorsun ve yasal olarak hiç bir hakkın yok.
Hangi aklıbaşında insan bunu kabul eder?
Sen herşeye eyvallah dedikçe tepene binmiş maşallah kullanmaya çalışıyor seni.
Aklını başına al evlenmek için hiç acele etme.

Oha 20 bohca mi?
Ne yapsalar yaranamazlar bence. İssiz adamdan ev araba istiyorlar saka gibi.

Oha 20 bohca mi?
Ne yapsalar yaranamazlar bence. İssiz adamdan ev araba istiyorlar saka gibi.

Konu sahibi bohça isine karsiymis. Bunu kayin aileyede iletmis. Neyse kv'desi yine "ben hevesliyim" felan diyerek bohça yaptirmak istemis. Konu sahibide tamam dedi (tabi arada baska entrikalarda oldu). Sonracigima bunlar nisan günü 1 degil kaç tane bohça ile gelmis. Oglanin halasi, teyzesi, ne bilim neside bohça getirmis. Bunlarda adetmis, herkes bohça hazirlarmis.

Konu sahibide kizmisti "ben bohça istemiyorum da, bunlar bilerek gözümün içine sokarak kaç tane bohça getirdiler" diye. Hatta bende o zaman hak vermistim çünkü bende bohçalara karisiydim.

Ancak bohçaya karsi olan, nisan alis verisinede karsi çikardi. Yani hangi akli basinda kiz ille kv'de ile magza magza dolasmak ister atlet don pesine?

Bide bunun üstüne simdide ev/araba tartismasi var. Ya konulari fake, ya konu sahibi asiri geçimsiz. Ki bence ilki dogru, konulari fake.

Valla kardeşler arasında olurmu olmazmi bilmem ama. Benim eltim fesat biri olduğu için evlilik yıl dönümü doğum günü gibi özel günlerde eşime hediye ve kutlama yapmam bile laf oldu ortak hesap niye masraf ediyo diye düşün yani gün gelir yediğin ekmek bile laf oluyo onun evine 4ekmek giriyo benim evime iki ekmek alın iyi diye laf bile etmiş elti hanımcım o yüzden sen doğru olanı yap gerisini boşver ne derlerse desinler

Eltiler savaşında anladım bende değişik bir kişilik , fake olduğunu sanmıyorum ama bilemeyeceğim tabi .

Ben ikinci secenek diyorum. Var boyle yapanlar ya cidden. Yolunacak kaz muamelesi yapan cok. Ev olsun ,araba olsun ,altinlar benim olsun ama kocam is kursun ,yanaginda da beni olsun hey masallah

Devam eden bir iş. Geliri iyi. Bilinen bir yer. Sadece ben de güvensizlik var kardeşinin üzerine olacağı için. Bunun dışında bir sorun yok işle ilgili.

Burası bana da saçma geldi. O işyerine yatırım yapacak takını verecek ama hiçbir yasal hakkı olmayacak. O takılar havaya gider söyleyeyim. Bence takıları vermek için bahane arıyor iş falan hikaye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…