Nasıl davranmam gerektiğini kestiremiyorum yardım eder misiniz?

Durumu yoksa takıda istemeyebilirdiniz Nisan'da

İstemedim zaten. Normalde aileler bunu konuşur ama bizde böyle bir konuşma bile olmadı. Alyans bakmaya gittiğimizde bilezik de beğenmemi istedi. Nişanda bileziğe ne gerek var dediğimde birazını alıp Ödemiş olurum dedi.

Çok art niyetlisiniz. Nişanda her şeyi kendim aldım nasıl bilmeden iddia ediyorsunuz anlamıyorum. Sadece takı aldılar. Onları almak da kendi tercihleriydi. Düğünden önce bir kısmını alıp ödemek istedi. Ve sayı bile belirlemedik. Ailem karşı bu şekilde altın talep etmeye.

Anlamıyorum acaba çok mu mutsuzsunuz neden bu hırs? Tanımadığınızı birinin anlattığı bir şeye bu kadar dolu dolu hırslı tepki vermek niye? Kendim yaptım diyorum hala yok inanmam kesin erkek tarafı yaptı diyorsunuz. Şaka gibisiniz. Bir daha cevap yazmayacağım.

Yaa adam işsiz, babasının kredi kartına borç yapmış onu ödüyor, daha önceden bedelli askerlik için borç almış onu daha ödememiş , sen diyorsun evlenmeden ev araba al

Sen aslında doğru başlamışsın yani akrabayla iş yapmama konusunda ama yanlış yöntemle kendini para göz ev araba isteyen kadın konumuna düşürmüşsün.

Ayrıca bu kadar işsiz ve borçlu adamla evlenmekte bir mantık göremiyorum.

Siz önce bir borçlarınızı ödeyin de evi arabayı sonra alın, işi sonra kurun bir zahmet...

Bir de muhabbet bundan sonra sen benimle görüşme aileler halletsin ne demek ?

Ayrıca, ilk başta böyle adamlarla evlenip, takılarından gelinliğine kadar kendi alan kadınlarımız bir zahmet 3-4 yıl sonra ama bana bir şey yapılmadı yeni geline her şey yapıldııı.. Kendimi aşağılanmış hissediyorum diye gelmeyin...

Senin iş ailelere kadar uzanmış.. Bence düğün konusunda acele etme. Bırak bakalım karşı taraftan bir hareket, telafi gelecek mi? Baktın erkekten bir telafi çabası yok bence bu iş bitmiştir. Her şeyin hayırlısı

Son düzenleme:
Öğlem nişanlım mesaj attı. Yazdığı şey şu: Sen beni hiç mi özlemedin?

Hala cevap yazmadım ve ne yazacağımı bilmiyorum.

her ne olursa olsun git zengin koca bul dememeliydi..
durumum bu, yapılabilecekler bunlar diye orta yolu bulmaya çalışmalı..
onun dışında bu kadar borçlu biri, işi yok, yeni kuracağı işin tutacağı garantisi yok.. bilemiyorum ...
ailesi destek olmuyor mu..
işiniz zor..

Kimse Altın yumurtlayan tavuğunu kimseye vermez bu 1. devir almak istedikleri dukkan para basıyorsa neden versinler ? bedelli parasını ödeyememiş ne evi ne arabası nede evliliği olmaz bu adamın.. Poposu sıkışınca zengin bul demesi çok itici.. Evlilik için asla acele etme bırak ilk önce bekarlık bir borcunu ödesin ondan sonra evlenmeye kalkın.. ki bu adam borcuna sağdık bir birey değilse sanada değildir.. Borcu öderken nasıl ev eşyası almayı planlıyorsunuz ? Parası olmayan adam nasıl alacak ev eşyalarını ? düğünü nasıl yapacak Altını takısı ev eşyası ? Siz Kendi önünüzü göremiyorsunuz ev almaktan ticaretten bahsediyorsunuz ? Ticaret yapmak kolay mı sanıyorsunuz ? Bu İşin Batması da var.. Yaşlar kaç bu arada ?

ben sizi cok iyi anladim.

ilk olarak ortak ise karsiniz, sonrasinda da yapilacak ortak is resmiyette sizlerin degil kardesin olacak ve resmi hic bir hak talep edemeyeceksiniz.

bastan sona cok haklisiniz. adam daha simdiden mal kacirma derdinde ama borcunu ortak ödetecek resmen.

benim icin bu isin oluru olmazdi acikcasi.

neden is ortak degilde sadece kardesinin üzerine olacakmis? acikladi mi?

Her aile konuşmaz siz zaten biliyormussunuz çocuğun issiz ve durumu olmadığını neyi dert yaptığınızı hala anlamadım.
Hem işsiz ve durumu olmaması önemli değil diyorsunuz hem bohça olmadı, normald takı konusulur konusulmadi diyorsunuz. Anlayamadim vallahi sizi

bence bunlari anlatma sebebi maddiyata deger vermiyorum aslinda demek icin ve asil meselenin ev araba degilde kardes üzerine kurulacak is icin kendi takilarinin kullanilmasi.

ben öyle anladi.

Sorun etmediğim halde zenginlik aramışım gibi davranıldığını anlatmaya çalışıyorum. Yani bunların hiçbirini talep etmedim ben.

Sorun etmediğim halde zenginlik aramışım gibi davranıldığını anlatmaya çalışıyorum. Yani bunların hiçbirini talep etmedim ben.

Yazdıklarını tekrar oku çocuğa söylediğin şeyler onun seni zengin koca arayışında gibi düşünmesi çok normal. Kendini anlatamamissin hatta aşırı yanlış anlatmışsın.

Yazdıklarını tekrar oku çocuğa söylediğin şeyler onun seni zengin koca arayışında gibi düşünmesi çok normal. Kendini anlatamamissin hatta aşırı yanlış anlatmışsın.

Alıntı yaptığınız bölümün en son cümlesi olayı özetliyor aslında. Konuşulanlar ve arka planda düşünülenler beni rahatsız etti. Sorun bu. Takıları resmî hiçbir payımın bulunmadığı bir işe yatırmak istemiyorum. Ev isterim evet ama olmadığını bilerek yola çıktım. Konuşurken konu ortak işe gelince ev konusunda direttim.

Ben seni çok iyi anladım ama arka planda işler çeviren karşı taraf ise hemen zengin koca bul’a getirmiş olayı. Benimde şu an ki eşim ile evlenirken çok maddi sıkıntı çektik ama eşim tutup altınlarla şöyle yaparız böyle yaparız demedi çünkü altın öncelikle gelinindir günümüz şartlarında ise gelinler genellikle ya ev ya araba için bunu değerlendirmek ister ki keza biz öyle yaptık en mantıklısıda budur. Evin araban yoksa. Tutup tutmayacağından emin olmadığım bir şey için tek yatırımım olan altınlarımı bende vermek istemezdim ki yorumlarda biride demiş bak sizin taraf takar onlar belki düğünden önce damada bile verebilir sen görmeden alabilmesi için. Ben gerçekten art niyet gördüm. Bu olmamalı. Gelecek planı böyle olmaz bi taraf mutsuzken içine sinmiyorken olmaz. Bizde hep karşılıklı anlaşma ile çözdük zaten 6 senelik bi ilişkimiz vardı birazda ondan birbirimizden beklentilerimiz belliydi. Sizin ilişki durumunuzu bilmiyorum ama sizin hissettiklerinizi anlayabiliyorum. Bu noktada ne yapmanız gerekiyora gelirsek. Bence bu yapıda bir insan ileride herşeyi batırabilir. Benim eşimin babası asla elinde para tutamayan sürekli bi işe girişip batıran bir insan mesela. Gençliğinden beri hep böyleymiş değişmez bu tip insanlar. Kayınvalidemin tuttuğu günlükleri okudukça ağlarım rahmetlik hep dert yanmış. Bu insanla bir ömür geçer mi ben bu insanın bu tavırlarına ne kadar katlanabilirim? Maddi olarak geçmişte hiç sıkıntı çekmedim bu insanla çekebilir miyim? Sorularını iyi yanıtlamanız gerekiyor.. Rabbim yardımcınız olsun.

Bu kadar maddiyatci olmanizi cok ama cok cirkin buldum. Sevgi, saygı, emek, birlikte bir hayat insa etmek soylemlerinizin hic birinde yok. Ev araba olmadan evlenmem demek ne kadar maddiyatci bi yaklasim. Nisanliniz tabi ki zengin birini bul diyecek. Gidip banka soyacak hali yok

peki nisanli beyzadenin takilari hic bir hakkimiz olmayan bir ise yatiracam demesi?

Takıyla eniştenin borcunu ödeyin .
O borç ödenmeden ne ev ne işten hayır gelmez .
Para basan işyerinde bir hafta bedavadan çalışın kimse para getiren yeri devretmez .
Hangi şehir bilmiyorum ama yüzbinlik takı da gelse o peşinatla ev kredisine girmem.

Adamın öyle anlaması normal resmen zorlamışsın bu u desin diye. Sonra vay efendim nasıl söyler. Bence mesajına cevap ver.

Sunu bilirim sunu soyleri. Akraba ilr is yapmayacaksin.
Hadi yapti takilarinizdan vediginiz oranda ortakloga sahip olmalisiniz.

Rahmetli dedeme ve kardesine babasi oldugunde miras kalmis. Olmeden demiski isyeri kardesinin tarlalarda senin olsun demis. Gitmisler miras islemleri icin dedemin adi okan olsun amcaninda ozan memur her iki evragada ozan yazmis. Dedemde demiski o benim kardesim birsey olmaz. Hadii ya simdi o tarlalara villalar yapiliyor arsalari parsel parsel satiyorlar amca cocuklari yiyiyor bizinkilerde avuclarini yaliyor. Kesinlikle kardesi uzerine yapmayin.

Ortak iş için altın vermek istemiyorsanız sadece bunu konuşmalıydınız. Konu bu çünkü.
Olay eve, arabaya, zengin kocaya dayandıysa sebebi sizsiniz bence. Basit bir mesele için istemediğini belirtmek, başka çözümler üzerine kafa yormak varken, adamı "git zengin birini bul" diyecek noktaya getirmişsiniz.
Ben olsam ben de aynı cevabı verirdim bu kadar ev tartışmasının üzerine.

Yaşınız kaç ki daha? Adam yeni girmiş işe ve özel sektör. Ha deyince nasıl ev alsın?
Tam bir ayranı yok içmeye, atla gider çeşmeye durumu sizinki.
Ben 10 bin ihtiyaç kredisi çekmiştim seneler önce. Kredinin daha ilk taksidi gelmeden işten çıkarılmıştım.
Ev için kredi çekip birinizden biri işsiz kalırsa ne yapacaksınız?

Nişanlınızın annesine olayı anlatmakla da hata yapmışsınız.
"Bana zengin birini bul dedi, ben bu sözü kabul edemem."
Nişan atmayı mı düşünüyorsunuz?
Eğer atmayacaksanız gözlerinde bu sözü kabul etmiş biri olacaksınız artık.

İlişkide tartışmalar olur, söylenmemesi gereken cümleler kurulabilir ve bunları hazmedip hazmetmek sizin bileceğiniz iştir.
Ama sadece kendiniz bilerek hazmetmeniz ayrı, aileler duyduktan sonra hazmetmek ayrı.
Bence biraz sakinleşin ve kendinizi küçük düşürecek hamleler yapmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…