Nasıl davranmam gerektiğini kestiremiyorum yardım eder misiniz?

Benim derdim ev araba degil diyorsunuz ama o sartlarin daha altinda yasamayi dusunemem diyorsunuz
E derdiniz ev araba o zaman tam olarak da
Bunu demeyin diyorsunuz ama kusura bakmayin cok da secenek kalmiyor bize de
O zaman gercekten zengin birini bulup onunla nisanlansaydiniz

Is konusuna gelirsek bu devirde kimseye guvenip ise baslanmaz valla surekli baskalarina guvenerek yol almis belli ki bunca zaman ve alistiysa bu sekilde de yurur ne yazik ki

Borclar bitmeden degil ev araba, dugun bile dusunmemelisiniz bence

ben seni çok mantıklı buldum.endişelerin çok normal geldi bana

Yanlış anlamışsınız bu şartların altında yaşayamam demiyorum. Yaşamayı baştan göze aldım zaten durum ortadaydı ben de kabul etmiştim. Nişanlıma bu şekilde söylediğimi yazdım konuda. Yani madem sen olayı bu noktaya getirdin ben de bu şartların altında yaşamayı kabul etmiyorum o zaman dedim.

Ben de yanlış ifade etmiş olabilirim. Ama durum bu.

Ortak iş yapma ve kardeşinin üzerine olma konusundaki endişelerinizde haklısınız. Altınlarınızı bence iş kurmak için vermemekle doğru yapıyorsunuz. Sadece işe yeni girmiş borcu olan ve düğün için hazırda parası olmayan birine ev ve araba olmadan evlenmem demek gereksiz inatlaşma gibi olmuş. Çünkü günümüz ekonomik şartları diye bir gerçek var ve insanlar birikimleri olmadığı zaman zorlanıyorlar. Sizin ev ve araba vazgeçilmezinizse kendi standartlarınıza daha uygun biriyle evlenmeye çalışın. Çünkü nişanlınızın bu koşullarda sizin beklentilerinizi karşılaması imkansız duruyor.

Ben sizi anladım. Bu işe nişanınızın kardeşi de para koyacak mı yoksa sadece sizin takılar mı? Eğer öyleyse kimse kusura bakmasın. Kadın hem takılarsan vazgeçecek hem de olası bir olumsuzluktasöz sahibi olamayacak.

Kardeşi de para koyacak bildiğim kadarıyla. Ama yine de bana doğru gelmiyor ortak bir iş yapıp sadece bir kişinin üzerine olması. Babalarının üzerine olmasını kabul ederdim ama kardeşinin üzerine olmasını doğru bulmuyorum. Şimdi bekar ama yarın o da evlenecek. Dünyanın bin bir türlü hali var. Güvenemiyorum.

Gereksiz inatlaştığımı kabul ediyorum. Ama olay bu noktaya geldi. Ben baştan beri şartlarını biliyorum ve hiçbir şeyi dert etmedim. Şimdi en ufak bir pürüzde gösterdiği tavır canımı sıktığı için inatlaştım.

Söylediğiniz gibi masrafları planladık aslında. Planlarımıza göre düğünden sonraya yüklü bir borç kalmıyor. Sorun şurdan çıktı. Ben düğünden önce kredi çekelim biraz zorlanırız ama kendi evimize yerleşmiş oluruz dedim. Ordan konu peşinata ve altınlara geldi. Sonra da kardeşiyle kuracağı işe ve iş sahibinin kardeşi olacağına geldi konu. Ben bunu kabul etmeyince de tartışmaya başladık. Ben de sinirlendim ve evi arabayı ortaya sürdüm. Yoksa şartlarını biliyorum ve bu zamana kadar hiç sorun etmedim etmezdim de.

Evsiz arabasız evlenmeyi kabul etmiştim. Sorun bu değil.

Bence yol yakınken dön benim. Eşimde kardeşiyle ortak iş yapıyordu evine kendine aldığın ettiğin herşey laf oluyordu karısı kocasının basinin etini yiyordu ertesi gün kardeşler birbirine giriyordu senin karın kendine bunu almış evine çay şeker almış diye ortak gemi yürümez boşver hepsini Bi kenara koy bu bile büyük sorun bana göre çok şükür kardeşler işlerini ayırdı bizim durumumuz diğerinden daha iyi oldu çok şükür hep ben diyen bencil insanlar başa bela getirir

Akliniz varsa ya evlenmeyin
ya da düğünü erteleyin

ilerde pişman olacağınız kararlar vermeyin

altinlara güvenip iş kurma ve kendi üzerine olmaması konusunda haklısınız bn olsam bnde vermem bana guvenerek mi iş yapacaklar derim

ama ev araba konusuna keşke girmeseydiniz ya da gündem yapmasaydiniz

Şöyle örnek vereyim ; ailem oldukça paranın içinde olan bir aile ve ben sevdiğim insna ne arabasını ne evini ne de maaşını sormamisimdir bunlar mutluluk getirecek ssyelr değil inanin

Kaldı ki borcun içinde de yüzdük maddi destek de görmedik şuan 7 senelik evliyiz hala kiradayiz ve gocunmuyiruz ya da eşime illa ev araba diye tutturmuyirm seviyorsanız bunları gormzsnz

evet şu zaman şartlarında en gerekli şeymiş gbi görünüyor ama bence asıl şey huzur
nisanlinizn yaninda huzurliysaniz çok da maddiyati aranıza sokmayin

Benim de ailem şu an bana araba almayı düşünüyor iş yerim uzak diye. Düğünde abim yardım olsun diye takacağı takıları bile belirlemiş annemle konuşmuşlar. Belki düğünden sonra bir şeyler alırlar diye düşündüm kardeşime yardımım olsun demiş. Ben evi de arabayı da sorun etmiyorum anlayacağınız. Sorun ettiğim şey ailem zorluk çekmeyeyim diye takıyı bile ona göre yapalım diyor. Ama takılar düğünden sonra ortak işe gidecek. Üstelik ortak iş kardeşinin üzerine olacak. Kavga burdan çıkınca ben de ev araba diye direttim.

Çevremde kim ortak iş yaptıysa hep sorun yaşadı. Özellikle aileden biriyle ortak olmak çok korkutuyor beni. Ama bunu kendisine söylediğimde beni fesat olmakla suçladı. Onların ailesinde hak yemek söz konusu olamazmış.

Evsiz arabasız evlenmeyi kabul etmiştim. Sorun bu değil.
Evet ama sonradan bunu şart koşmuşsunuz. Sizin için sorunun temeli başka birşey olsa da, siz sorunun kendisini tartismaktansa sorunun temelinden uzaklaşıp daha çözülemez bir boyuta getirmişsiniz

Ben sizin demek istediğinizi anladm ama siz anlayamadınix

Adam daha önünü göremiyor işi yok gücü yok
Nişanı zorla yapmış belli

Diyorum ki evet altınları alıp size güvenmesi iş kurması yanlış diye yazdm yorumda

Demek istediğim konu fazla maddiyat muhabbeti bitirir

Evet ama sonradan bunu şart koşmuşsunuz. Sizin için sorunun temeli başka birşey olsa da, siz sorunun kendisini tartismaktansa sorunun temelinden uzaklaşıp daha çözülemez bir boyuta getirmişsiniz

Evet çok sinirlendim çünkü. Çok da üzüldüm. Bunların bu şekilde konuşulması canımı sıktı. Bir de başından beri olup biteni düşününce kendimi de doldurdum galiba. Haklısın haksız duruma düştüm belki de. Ya da haksızım bilmiyorum.

Ben de bunların konuşulmasını istemezdim. Maaşını bile net bilmiyorum inanır mısınız? Sadece çalıştığı fabrikanın iyi bir yer olduğunu biliyorum. Kendisi işe girerken anlatmıştı maaş sistemini de ama o kadar.

Tek isteğim kira ödemek yerine kendi evimizi ödemekti. Bakın ödemek diyorum. Hazır bir ev bile talep etmedim. Nerde hata yaptım bilmiyorum gerçekten

İstekleriniz olabilir haklı veya haksız. Ama daha net konuşulmamışken düğünden gelecek takılara güveniyor diye korkuya düşmek neden?
Sürekli kredi çekip borç ödeyen biri düğünden sonra takıları kenarda tutacak değil herhalde.
Siz kendinize takılanın derdine düşebilirsiniz ama nişanlınız da evleniyor. Ona da takılanlar olacak belki sadece onları düşünüyordur.
Çok hesap kitap işine girmiş iki taraf da çirkinleşmiş.

Haksız değilsiniz. Sadece iletişim hatası olmuş. Sorununuzu, endişelerinizi net, somut ve anlaşılır tarzda paylaşın nisanlinizla. Ve birde sakinleştikten sonra :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…