Kilo veriyorummm

Aksam ogunumu yaptim simdi.yogurt yulaf yabanmersini tarcin.haftasonu karisik bitki cayimi unutmusum icmeyi o yuzden kabizlik var.karnim davul gibi.adet sisligi de olunca.valla hissiyatim su an tartilsam rahat 70 cikarim.uzun zamandir hic bu kadar sis hissetmiyordum.gecen ay baktim adetten 5 gun sonra odem tamamen bitiyor.yani benim haftaya bugunu bulacak gercek kilom.

Canım yazamadım daha doğrusu yazmak istemedim artık sürekli bir sorun sürekli.ben yazmaya utandm artık şaka gıbı su başıma gelenler.dün hayır dagıttım artık. Hastalığım bttı gıbı derken bu sefer 20 lik dişim ağrıyor öldürcek beni 2 tanesini aldırmstımdaha önce. Sımdı gerıye 2 tane daha var. Sanrm biri iltihap yapmaya başladı yine ameliyatlık.. damağın içinde gömülü çünkü.başıma vuruyor ağrısı. Kafamı kaldıramıyorum ama diyeti ve sporu yıne de inadına devam ettirmeye çalışıyorum ama hc keyfim yok ya. Neden boyle ard arda oldu hersey.

Gecmis olsun canim hep zaten geldi mi ustuste gelir.Allah beterinden korusun.ben 4 unu de cektirmistim.geciktirme koklenirse ameliyat gibi oluyor.ben sonuncusunu ihmal etmistim.kesip aldilar dikis attilar.agrisi cok kotudur bilirim.en kisa zamanda gidebilsen keske.antibiyotik yazardi iltihabi inince agrisi da azaliyor.sonra da cektirirsin ama iste firsat bulman zor.neden utaniyorsun ki hersey insan icin.Allah guc kuvvet sabir versin.cocuklarla hersey zorlasiyor.bugun salonun perdesini yikayayim dedim.saatlerce surdu.soktum araya is girdi makinaya attim araya baska is girdi makinada kaldi astim simdi de esimin gelmesini bekliyorum takmak icin.en basiti perde yikamak bile ne kadar uzuyor cocuklarla.tabii kendi islerine firsat kalmiyor.ben bi de annemlerle ayni apartmanda oldugum halde boyle.seninki tabii ki daha zor.annenin yanina gitsen orda hem disci hem kadin dogum isini halletsen olmaz mi?babanla birlikte ikizler imkansiz mi annen icin.bilmiyorum ki care bulmak zor.

Çok sağol canım.Eşim izin aldı yarın ıcın. Hem cockların süt alerjisi var onun kontrolüne gidecegiz.hem de benm dişi halledeceğiz.benim dişinde biri dikişli oldu.dgeri normal çekim. Smdi kalan 2. Bu ağrıyan da ınsallah ameliyatsız olur. Dikiş acısı kotu oluyor. Bana kalsa ıkısını birden aynı anda alsa keske ama almıyor. Yıne de konusacagm ama.bıkere cekerim biter gider. Yarın benm spor diyet bozulcak.inşallah senn sonucun iyi olur da seviniriz. Umarım senin motivasyonunu düşürmüyorumdur.geçecek inşallah ama Her hafta tamam bu hafta kaçışı yok diyip azimleniyorum ama hep hüsran. Bilmiyorum şunu da bi atlatayım umarm daha da bişey cıkmaz

Ama simdi iltihap varsa cekmez sanirim.insallah ikisini birden ceker de kurtulursun.Yine de sukret canim Allah bugunleri aratmasin.Birseyler kotu gidince ben hep cok sukur cocuklarimin ya da bizim ciddi saglik problemi yok derim.bosver dusunme simdi diyeti sporu.bir de onu stres yapma.1-2haftalik is degildi diyetimiz sporumuz arada birseyler cikip sekteye ugramasi da normal.yok canim benim motivasyonumu bozmuyorsun da ben bu hafta senden umutluydum.hatta bu sabah kalkmadan dedim ki yarin tarti gununde soyle bir 66 lari 67 leri gorse de bana da moral olsa cesaret olsa demistim.saglik olsun denir ya gercekten saglik olsun sagligimiz yerinde olsun yeter ki...

Sağol canm ya bugun çektirdim çok şükür.ikisini de aldı iltihaplanmak üzereymiş.hatta tam zmannda geldin dedidişetini mahvetcekmiş ikisi birden baskılamış dedi. Çene filmi çekildi ikisini de aldı kırtuldum artık 20lik dişlerden çok şükür inş bidaha sorun cıkmaz. Yarından hc umutlu değilim cok üzülüyorum ya ama ne yapayım elimden brsey gelmiyor.

Ohh iyi olmus.kurtuldun sen de.cocuklarin doktoru ne dedi?benim de bugun adet olmam lazim.sabahtan beri bel agrisi kasik agrisi bayaa cektirdi.bu ay niye boyle oldu anlamadim.spor mu agir geldi acaba.ben yarina olabildigince sis cikacagim icin cok rahatim stres falan yok gecen haftalarki gibi.karnim resmen davul.bu arada ben bu aralar ip atlamayi arastiriyorum bayaa.zumbadan degil de dinledigim sarkilardan cok sıkıldim.ha bire yeni hosuma giden sarki aramaktan da yoruldum.ip atlama ipi alacagim yarin.gostergelileri de varmis.bugun ipsiz ip varmis gibi denedim hosuma gitti.20 dak.da 200 kalori yaktiriyormus.1 saat yuruyuse bedelmis.bi de bunu deneyeyim.biraz ip atlama biraz zumba biraz kosu 45 dak.yaparsam super olur.haftasonu bozdugumuz zaman da yarim saat yapsak 300 kalori.ve metabolizmayi hizlandiriyormus.bir de gobek icin hareketleri birakmistim.aylarca yaparsam hic gobegim kalmaz diye korktum akla bak:)zayiflayinca tabii gobek ortaya cikti yine.ben de ayva gobegi seviyorum.cok az bir bombelik olur ya.ay inanamiyorum biraz gidince hic kalmayacak sandim.tekrar baslamam lazim.

Dana etine başlıyoruz artık kademe kademe ilerleyecegiz dedi doktor.3 hafta dana kıyma yedircez tepki vermezse bebe biskuvisi 3 hafta o da vermezse kek.her biri 3 hafta denencek 2 yaşında en son süt. İnşallah vücut kabul eder artık. Dişim de hala çok acıyor.alt taraftakı cok zorladı yarım saat sürdü 3 kökü varmıs ve yan yatmış doktor baya zorladı.dger diş saniye demeden cekti. Su an zonkluyo ve boğazım vurdu acısı. İpi ben bayadır atlıyorum sporda ama hayali :) cok faydası var vucudu komple çalıstırıyor.yalnz vucut bu spora da alıstı sanırım ilk zamanlar cok terlıyodum yoruluyordum şimdi sayısını da arttırdım ama yok. Değiştirmem lazm sanrm sporu.göbek hareketlerini ben de bırakmıstım ama başlamak gerek mekik falan.bu hafta da boyle gttı haftaya iyi olcak demicem artık ne zaman desem akslik cıkıyor :)

Kek ve bebe biskuvisini sen mi yapacaksin hazir mi olacak?yanlis anlama kararsiz kaldim soylemekte karisiyor gibi olmak istemiyorum ama bebeklerin sagligi olunca isin icinde dayanamiyorum.hazir gidalar bebekler icin hatta bizim icin de cok zararli.iclerinde rafine seker olunca pankreaslari icin tehlikeli.cogu doktor bunu umursamiyor.sen yaparsan seker yerine hurma koyabilirsin.ben bizimkilere 1 er sefer benim iznim disinda birilerinin sekerli seyler vermesi disinda hic sekerli birsey vermedim.burda belki yasaktir diye yazmiyorum ozelden yazacagim bir site adi bunlari detayli anlatiyor.bu arada tartildim 68.9 ciktim.69 cikmadigima sevindim.haftaya umarim 66 li birseyler gorurum.sen tartilmadin mi?

Yok canm estagfurullah tabıkı tecrubelerinden faydalanmak isterim. Şekerli şeyler zaten yiyemiyorlar süt alerjisinden dolayı ama bisküviyi kendim de yapabilirim tarifi var.hurmayı nasıl ekliyorsun.bu arada ben tartılmayı unuttm daha dogrusu kalktgmda boğazıma kadar vuran bı ağrı var yutkunamıyorum bile hala var sbah hemn su içtim agzm yuzum kan olms.gece kanamış sanırım.su içtktwn snra aklma geldi tartı ama iş işten gecti. Yarın sbah tartılıcam artık. Ama fazla cıkarm kac gndr antıbıyotk agrı kesici ödem yaptı sanrm vücut karnm şiş.

Hurmayi eziyorum rondoda karistiracagim seyleri icine atiyorum.gecmis olsun ama kurtuldun.1-2gune agrisi da gecer.zaten ben de bugun kararsiz kaldim ama dedim adetken kac kilo bitince kac kilo ona bakacagim diye tartildim biraz da.

Hurmayi eziyorum rondoda karistiracagim seyleri icine atiyorum.gecmis olsun ama kurtuldun.1-2gune agrisi da gecer.zaten ben de bugun kararsiz kaldim ama dedim adetken kac kilo bitince kac kilo ona bakacagim diye tartildim biraz da.
Ben de aynı kilodayımdır bi pazartesı diyet spor oldu ertesı gün de ama diş ağrısındn sonra pek mumkn olmadı bugun de yapamayacağım kulaklarıma kadar vurdu ağrısı. Doktoru aradım içine yemek dolmstr ondandr dedı ama baktm kontrol ettm yok. İnşallah 2 güne geçer hıc keyfm yok ınsann sağlığı kadar daha önemli bsey yokmus onu anladım. Bugun de bi dinleneyim yarın başlayacagım spora hala kanama da var sızıntı seklinde.ağtı hat safhada.ne 20lik dişmiş ya. Önceki çekilenlerde boyle brsey yasamamstm.sen 67ye kesin düşersin haftaya. Adetliyken bile aynı kilodasın cunku. 60lar daha cok zorluyor sanki ya 70lerden daha bı zor geldi.

Canim nasil oldun?kanaman durdu mu?normalde temizlik oldugu icin cumalari spor yapamazdim.dun ve bugun evde kostum.cocuklari mama sandalyesine bagladim baby tv yi actim onlar izlerken ben sporumu yaptim.20 aylik olana kadar hic tv izletmedim simdi artik sınırlı sure izletiyorum.yoksa hicbir sey yapamiyordum.sporumu da degistirmis oldum boylece.gobek hareketlerine de basladim bugun.vicik vicik.her tarafim tas gibi oldu ama gobek igrenc.cok asiri yok ama cok civik.sıkılasmasi lazim.bugun bayaa sisligim inmis hissediyorum.yarin diyetisyende 67 li bir kilo gormeyi hayal ediyorum.oldugum yerde bile kosuyorum.cmt.ve pazarlari spor yapamiyordum ya artik bu sekilde yapacagim.35-40 dak.yapsam yeter.zaten yag oranimiz azaldikca kilo vermemiz zorlasacak.mesela 80 lerden acayip hizli dusmustum.70 ler o kadar degildi.simdi 60 lar daha da yavas gidiyor.neyseki o asiri goruntumuz gitti.ben disari ciktigimda fazlan yok diyenler bile oluyor artik.10 kilo daha gidecek.

Canm ıyıym smdı sabah doktora gttm gece boyu uyumadım ağrım o kadar çoktu ki delirmek üzereydm ağrı kesiciler hak getire. Sabah soluğu klinikte aldım.ampul koydular temzlediler.ağrı tekrarlarsa diş yerini küreyecekler iyileştirme dokusu oluşmamış olabilir diye inş ağrımaz birdaha. su an iyiym ama cok uykusuzm halim yok hcbrseye bugun de gecsn de yarın eğer agrımazsa başlayacağım.sen 67yı gorceksin yarın.benm kaçtı yıne. Insallah yarn ağrımaz da başlarım pilates topu aldm bugün eve gelirken. Pilatese de başlayacağım.sporu değiştirmem lazm artık

Zaten isimiz zor bir de boyle seyler cikinca daha da zor oluyor.gecmis olsun.insallah bugun rahat uyursun.ben yine de senin kilonun dusecegini dusunuyorum.disten dolayi dogru duzgun birsey yiyemiyorsundur.e cocuklardan dolayi da zaten surekli hareket halindesindir.ben bu hareketle spor yapmadan sadece diyetle kilo verebilecegimize inaniyorum.sadece daha hizli olsun ve sıkılasma olsun diye spor da gerekiyor.bu hafta ben gectigimiz 3 hafta sonunun da acisini cikardim.bir de burda deniz kenarinda bir balikci var yarin oraya gidecegiz cocuklar hava alsin bize de degisiklik olsun diye.o zaman da biraz diyet bozulacak.onu da telafi etmek icin bu hafta yuklendim.sen persembe tartilmamistin yarin sabah bir bak kilona.ben de nasil olsa diyetisyenden dolayi tartilacagim.belki dusundugun kadar kotu degildir bosuna moralini bozuyorsundur.

Aslında hiç tartılmak istemiyorum şişkinliğim var cunkü farkndayım. Agrı kesici antıbıyotik ödem yaptı sanki. Sabah yine de tartılayım bakayım.ağrım biraz başladı. Bi geçsn baska bısey istemiyorum ya bıktm artk ya.sinirimden oturup ağlayacağım. O kdar moralim bozuk ki motivem çok düştü.

Evet evet antibiyotik odem yapar.o zaman sen bilirsin.fazla cikar moralin bozulur belki.ihtiyacin olan en son sey de bu.az kaldi sabret canim.2 gun gecti.bundan sonra hafifler artik.disci benim kabusum resmen.disim agriyor dolgum eskidi sanirim korkumdan gidemiyorum.temizletmem de lazim.zor isler ya.

Tartıldım bak demiştim 68.8.kabız da oldum üstüne.bişey yıyıp içemediğimden.ama yeterse yeter artık.haftaya cuma mart cıkıyor ayın 31i ben mart sonunda 68i görmicem.gerekirse aç yatıp aç kalkıcam.ama 68i görmeyecegim. Bu arada canım sakın ihmal etme dişi zamanında yaptır sonra acısı cok kotu oluyor.ama sına inan bak sezeryan oldum ben bu kadar acı çekmedim ya ağrı kesicialdm gecti agrım.ameliyat btti beekler küveze grdi. Ertesi gün ve hergün 1 ay boyunca hastaneye gittim bebekleriöi görmeye acı sızı dinlemeden. Ama bu diş kadar canm yanmadı ya. Cok kötü birsey diş agrısı kabir azabı derler hakkaten öyle sanırım.Aman Allah tan uzun süre birdaha diş problemi yasamayacagım dr dişlerin cok sağlıklı dedi.benimde diş taşlarım varmış onlar temzlencek sadece onu da birgün hallederim artk. Sen de ihmal etme sakın.Dişlerin kıymetini birkere daha iyi anladım.senin tartı sonucunu bekliyorm merakla :)

Yok canim odemli ve kabiz kilon bu.haftaya cuma 68 olmaz merak etme.3-4 gun sonra o odem sokturen caydan icersin gercek kilon ortaya cikar.ben diyetisyenden geldim.67.7 olmusum.1900 gr.sadece yagdan gidenmis.haftasonu bozmami hic onemsemedi.coj guzel veriyirsun burgunden birsey olmaz dedi.gece cok canim cekerse diyet biskuvisinden 2 tane yememe izin verdi.benim de icim rahatladi haftasonu bozdugum icin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…