Kayınvalidem sütyen takmıyor

“Nasıl hisler “ mii. Bu cümleyi rahat rahat kurabildiğinize inanmıyorum.
Bizde eşinizi düşünerek öz annesinin yazın evde sütyensiz ama kıyafetiyle dolaşmasından annesinin fermuarını çekmesinden rahatsız olmanızı ve bunu böyle rahatça söylemenize inanamadık! Burda daha neler okuyacağız da şaşıracağız acaba

Bizde eşinizi düşünerek öz annesinin yazın evde sütyensiz ama kıyafetiyle dolaşmasından annesinin fermuarını çekmesinden rahatsız olmanızı ve bunu böyle rahatça söylemenize inanamadık! Burda daha neler okuyacağız da şaşıracağız acaba
Başta yazdıklarımı cımbızla çekmişsiniz resmen diğer yorumlara açıkladım teşekkür ettim size açıklamayacağım bile benim ailem ile ilgili üslubunuz hiç hoş değil

İç gösteren kıyafetten kastınız ne transparan kıyafet mi? Ki onu bile dışarda giyen insanlar var, demek ki kayınvalideniz ultra açık giyinen bir insan. Dışarda böyle bir kıyafetle gezen insanı düşünün evde neden oğullarının yanında farklı giyinsin? Siz farklı kültürle yetişmişsinizdir doğru, ama kendi kültürünüzde yok diye kayın valideniz eşinizin yanında giyimine dikkat etmesini istemeniz haddiniz değil kusura bakmayın. Kendi istediğiniz gibi şekillendiremezsiniz kimseyi. Belki ona göre de siz fazla tutucusunuz. O da sizi mi değiştirmeye çalışsın.

Eşiniz oğlu olarak fermuarını çekmesi sizi neden rahatsız ediyor mesela, aklınızdan geçen şeylerde sorun var ki rahatsız ediyor? Ya da ben eşiyim, eşime benden herkes mahrem gibi bir algınız var annesi dahi olsa fermuar çekemez, annesi eşimin yanında rahat giyinemez. Ki bana göre altında yatan sebepler mide bulandırıcı.

Ben annemin babamın, evladımın yanında rahat olamayacaksam nerede olacağım..

Son düzenleme:
Benim 3 aylık bebeğimin mahremini düşünüp kendi buna dikkat etmemesi beni rahatsız etti hanımefendi belli ki farklı düşünüyoruz yorumunuz için teşekkürler
O ayrı bir durum. Aslında tencere kapak bir birinizi bulmuşsunuz neden sorun ediyorsunuz ki kafa yapılarınız aynı.

Düşüncelerinde çok haklısın. Annem hep şey derdi el haya minel iman! Haya imandadır. Evine geldiginde yatak odasi vs. Girmeye baslayinca tepkini göster. Hayayı 50 yaşındaki birine öğretemezsin çünkü.
Doğurduğu büyüttüğü evladının yanında elbiseyle gezerken içine giydiği giymediği iç çamaşırında nasıl bir haya arıyorsunuz? Ben de el akıl fikir diyorum size

İç gösteren kıyafetten kastınız ne transparan kıyafet mi? Ki onu bile dışarda giyen insanlar var, demek ki kayınvalideniz ultra açık giyinen bir insan. Dışarda böyle bir kıyafetle gezen insanı düşünün evde neden oğullarının yanında farklı giyinsin? Siz farklı kültürle yetişmişsinizdir doğru ama kendi kültürünüzde yok diye kayın valideniz eşinizin yanında giyimine dikkat etmesini istemeniz haddiniz değil kusura bakmayın. Kendi istediğiniz gibi şekillendiremezsiniz kimseyi. Belki ona göre de siz fazla tutucusunuz. O da sizi mi değiştirmeye çalışsın.
Belki ona göre ben fazla tutucuyumdur yetişme tarzı kabul ediyorum ancak 3 aylık bebeğimin mahremini düşünen bir kadının kendisinin böyle rahat davranması normal geliyor mu size de

Belki ona göre ben fazla tutucuyumdur yetişme tarzı kabul ediyorum ancak 3 aylık bebeğimin mahremini düşünen bir kadının kendisinin böyle rahat davranması normal geliyor mu size de
Mahremden ziyade oğluşunun bezle uğraşmasını istememiş o sizi bildiği için de mahremiyetten yürümüş

Evde sütyen takan var mı gerçekten?
Anneler çocukların yanında da rahat edemeyecekse napsin.
Eşyalarınızı izinsiz karıştırması alması ve çocuğunuzun altı değiştirmesine oğlum degistirmesin demesi (oğluna iş yaptirma diye soylenmiş birsey bence) sinir bozucu. Ama kadının sütyenine de karışmayın. Size ne?
Bez konusunu birdaha söylerse oğlunun yanında sütyen takmayan insan mı söylüyor bana bunu de geç.

Mahremden ziyade oğluşunun bezle uğraşmasını istememiş o sizi bildiği için de mahremiyetten yürümüş
Yok hayır gerçekten mahrem diye uzun bi süre bana açıklamaya uğraştı ben hayır olurmu öyle şey dedikçe uzattı da uzattı belki yarım saat yenidoğan kız bebeğin mahremi olur diye konuşmuştur size öyle söyleyeyim

Benim 3 aylık bebeğimin mahremini düşünüp kendi buna dikkat etmemesi beni rahatsız etti hanımefendi belli ki farklı düşünüyoruz yorumunuz için teşekkürler

Kayın valideniz evde çıplak külotsuz gezmesiyle tişörtünün ya da bluzunun altına sutyen giymemesi aynı şey mi? Size göre giysinin altına tanga giyenlerde sorunlu o zaman. Çünkü kalçalar serbestçe dans ediyor o zaman giyenlerin normal külot varken amacı ne olabilir ki..

Başta yazdıklarımı cımbızla çekmişsiniz resmen diğer yorumlara açıkladım teşekkür ettim size açıklamayacağım bile benim ailem ile ilgili üslubunuz hiç hoş değil
Direkt sizin söylediklerinizi yorumladım kendi fikirlerinizden rahatsız olmayıp bizim yorumlarımızdan rahatsız olmanız ilginç. Hepimiz mahremiyetin ne olduğunu çok iyi biliyoruz ve insanlar arasında da mahrem sınırlar kesinlikle korunmalı ancak söyledikleriniz kesinlikle bu sınırlara girmiyor. Bazı insanların muhafazakarlık kisvesi altında bu tarz düşünceleri çok rahatsız edici. Asıl böyle insanlardan uzak durulmalı!

Evde sütyen takan var mı gerçekten?
Anneler çocukların yanında da rahat edemeyecekse napsin.
Eşyalarınızı izinsiz karıştırması alması ve çocuğunuzun altı değiştirmesine oğlum degistirmesin demesi (oğluna iş yaptirma diye soylenmiş birsey bence) sinir bozucu. Ama kadının sütyenine de karışmayın. Size ne?
Bez konusunu birdaha söylerse oğlunun yanında sütyen takmayan insan mı söylüyor bana bunu de geç.
Ben takıyorum ya sütyensiz asla rahat edemem,organım gibi bir şey 😄

Merhabalar herkese. Bazen eş ailesinin öyle uygunsuz davranışları oluyor ve öyle rahatça yapıyorlar ki ben mi aşırı tutucuyum vs diye kendimi sorguluyorum artık anlam veremiyorum. Eşimin anne babası ayrı, annesi(49yaş) bekar 2 oğlu var 3 kişi birlikte yaşıyolardı büyük oğluyla(28yaş) ben evlendim şuan küçük oğluyla birlikte yaşıyor (26yaş). Oğullarının yanında aşırı rahat davranıyor bir mahrem yokmuş gibi mesela özellikle yazın evde hiç sütyen takmıyor incecik askılılar giyiyor yani evde giyeceği beni ilgilendirmez ama görüntü çok bariz belli oluyor bazen dışarıda bile takmıyor. Gerçekten çok rahatsız oluyorum yazın onlara oturmaya gitmek bile istemiyorum sırf bu sebepten. Ben doğum yaptığımda benim evimde tek başına kaldı eşim ve kendi annem hastanede kalmıştık, o gün de koltuğa yatak açmak yerine nevresimleri bile değiştirmeden bizim yatağımızda yatmış mesela. Pek sınır tanımıyor sürekli uyarmak gerekiyor ama gerçekten şaşırıyorum hiç mi yol yordam bilmez. Birkaç kez eşimle bizi uyandırmaya odaya girdi kapıyı tıktıklamadan uyardım da bidaha yapmadı. Bizim evde kalırken kilodunu elde yıkamış benim yatak odamdaki kalorifere asmış(evde kullanılmayan bi bebek odası var oraya da asabilir kurusun diye) aynı şekilde bizde kaldığı zaman bizim bornozlarımızdan kullanır, benim odamda giyinir dolabımı açar pijama takımı alır kendine. Hep kibarca uyarmaya çalıştım ama evinde gogusleri meydanda dolaşmasına ne diyebilirim. Bir kez de mağazaya gitmiştik beline kadar fermuarlı bir elbise denedi kabinde benim kucağımda bebeğim vardı eşime seslenip fermuarını çektirtti. Anne oğul arasındaki mahreme hiç dikkat etmiyor. Birkaç örnek vermek istedim yani 3 aylık bir bebeğim var bana gelip bebeğin altını oğlum değiştirmesin mahrem olur diyen 3 aylık bebeğin mahremini düşünen kadın niye böyle davranıyor anlamıyorum bu rahatsızlığımı eşime ya da kayınvalideme söylemeli miyim ne tavsiye edersiniz. Okuduğunuz için teşekkürler🤍
Sütyen konusu sızı neden bu kadar ılgılendıryor siz kadının memeleri mısınız

X