Kayınvalidem sütyen takmıyor

Kayinvalide kendi oğlunun, 3 aylık bebeğinin altını değiştirmesine mahrem muhabbeti yapıyorsa kendi de dikkat etsin o zaman. Bana dese çok güzel cevap verirdim mesela, niye sustunuz siz? Kendisinin giyimine bir şey demezsin tek başına ama kavramları işine geldiği gibi kullanan insan beni de rahatsız ederdi. Size bir şey söylerse bundan sonra cevabı verin, evinizde olan, rahatsız edecek şeylere de müdahale edin ama kalan kısma bir şey diyemezsiniz.

Annem bi operasyona girmişti sene başında. Kapıda bekliyorum. İçeriden hemşire çıktı X hanımın yakını diye seslendi, oğulları koştu yanına (damadı falan değil hepsi birbirinin kopyasıydı, belli oğulları olduğu). Neyse işte X hanım sıkışmış, tuvalete gitmesi lazım yardım eder misiniz dedi. Adamlar bi telaş, bi telaş, diğer kız kardeşlerini arıyorlar nerede diye. Hemşire 3-4 kere geldi çok sıkıştı neyi bekliyorsunuz girsenize demek için. O kız kardeş gelene kadar operasyona girmiş ya da girecek olan o kadıncağız bekledi içeride. Aman çünkü erkek çocuk fermuar çekemez, tuvalete gitmesine yardımcı olamaz hasta annesinin. Püüüü ayıp ayıp

İyi de meme cinsel organ değil ki alt acma ile aynı olsun? Ama baba çocuğunun altını belirli yaşa kadar açabilir. Uzmanlar bu şekilde konuşuyor.
Ayrıca benim annem de takmıyor evde sutyen falan. Ben de takmıyorum. Deli miyim bu sicakta evimde sutyenle gezecegim. Erkek kardeşi yok ama umursamaz ki oğlan olsak da annemiz yani o bizim.
2024 yılındayız artık birçok kadın sokakta sutyen takmıyor. Çünkü meme dediğiniz organ süt vermek amacıyla dişi olan tüm memeli canlılarda mevcut
Cafe tuvaletinde ayakta bebek emziren kadinlar gördükçe içim acıyor. Keşke şu memeleri bir rahat bıraksak.
Hersey sizin nerede doğduğunuz ile ilgili aslında büyük çerçeveden bakarsanız; Afrikada dogsaniz herkes ciplak demezsiniz.
Nevresim ve pijama olayi sizi kendine yakın görmesinden. Art niyetli değil.

Merhabalar herkese. Bazen eş ailesinin öyle uygunsuz davranışları oluyor ve öyle rahatça yapıyorlar ki ben mi aşırı tutucuyum vs diye kendimi sorguluyorum artık anlam veremiyorum. Eşimin anne babası ayrı, annesi(49yaş) bekar 2 oğlu var 3 kişi birlikte yaşıyolardı büyük oğluyla(28yaş) ben evlendim şuan küçük oğluyla birlikte yaşıyor (26yaş). Oğullarının yanında aşırı rahat davranıyor bir mahrem yokmuş gibi mesela özellikle yazın evde hiç sütyen takmıyor incecik askılılar giyiyor yani evde giyeceği beni ilgilendirmez ama görüntü çok bariz belli oluyor bazen dışarıda bile takmıyor. Gerçekten çok rahatsız oluyorum yazın onlara oturmaya gitmek bile istemiyorum sırf bu sebepten. Ben doğum yaptığımda benim evimde tek başına kaldı eşim ve kendi annem hastanede kalmıştık, o gün de koltuğa yatak açmak yerine nevresimleri bile değiştirmeden bizim yatağımızda yatmış mesela. Pek sınır tanımıyor sürekli uyarmak gerekiyor ama gerçekten şaşırıyorum hiç mi yol yordam bilmez. Birkaç kez eşimle bizi uyandırmaya odaya girdi kapıyı tıktıklamadan uyardım da bidaha yapmadı. Bizim evde kalırken kilodunu elde yıkamış benim yatak odamdaki kalorifere asmış(evde kullanılmayan bi bebek odası var oraya da asabilir kurusun diye) aynı şekilde bizde kaldığı zaman bizim bornozlarımızdan kullanır, benim odamda giyinir dolabımı açar pijama takımı alır kendine. Hep kibarca uyarmaya çalıştım ama evinde gogusleri meydanda dolaşmasına ne diyebilirim. Bir kez de mağazaya gitmiştik beline kadar fermuarlı bir elbise denedi kabinde benim kucağımda bebeğim vardı eşime seslenip fermuarını çektirtti. Anne oğul arasındaki mahreme hiç dikkat etmiyor. Birkaç örnek vermek istedim yani 3 aylık bir bebeğim var bana gelip bebeğin altını oğlum değiştirmesin mahrem olur diyen 3 aylık bebeğin mahremini düşünen kadın niye böyle davranıyor anlamıyorum bu rahatsızlığımı eşime ya da kayınvalideme söylemeli miyim ne tavsiye edersiniz. Okuduğunuz için teşekkürler🤍
bu konuda benim takılacağım nokta sadece evimde yatağımda izinsiz yatması, odama külodunu asması ve çocuğuyla babasının arasına karışması olurdu.

bir baba tabii ki çocuğunun altını değiştirecek, uyutacak, yedirecek, banyo yaptıracak yani çocuğunun ihtiyaçlarını karşılayacak.

anne oğlunun yanında sütyensiz dolaşabilir, eşimin ablaları annesi de öyle dolaşıyor ve mutaassıp bi aile sayılırlar, hiç takılmadım yıllardır. bence siz bu konuda zihniyetinizi değiştirin.

Merhabalar herkese. Bazen eş ailesinin öyle uygunsuz davranışları oluyor ve öyle rahatça yapıyorlar ki ben mi aşırı tutucuyum vs diye kendimi sorguluyorum artık anlam veremiyorum. Eşimin anne babası ayrı, annesi(49yaş) bekar 2 oğlu var 3 kişi birlikte yaşıyolardı büyük oğluyla(28yaş) ben evlendim şuan küçük oğluyla birlikte yaşıyor (26yaş). Oğullarının yanında aşırı rahat davranıyor bir mahrem yokmuş gibi mesela özellikle yazın evde hiç sütyen takmıyor incecik askılılar giyiyor yani evde giyeceği beni ilgilendirmez ama görüntü çok bariz belli oluyor bazen dışarıda bile takmıyor. Gerçekten çok rahatsız oluyorum yazın onlara oturmaya gitmek bile istemiyorum sırf bu sebepten. Ben doğum yaptığımda benim evimde tek başına kaldı eşim ve kendi annem hastanede kalmıştık, o gün de koltuğa yatak açmak yerine nevresimleri bile değiştirmeden bizim yatağımızda yatmış mesela. Pek sınır tanımıyor sürekli uyarmak gerekiyor ama gerçekten şaşırıyorum hiç mi yol yordam bilmez. Birkaç kez eşimle bizi uyandırmaya odaya girdi kapıyı tıktıklamadan uyardım da bidaha yapmadı. Bizim evde kalırken kilodunu elde yıkamış benim yatak odamdaki kalorifere asmış(evde kullanılmayan bi bebek odası var oraya da asabilir kurusun diye) aynı şekilde bizde kaldığı zaman bizim bornozlarımızdan kullanır, benim odamda giyinir dolabımı açar pijama takımı alır kendine. Hep kibarca uyarmaya çalıştım ama evinde gogusleri meydanda dolaşmasına ne diyebilirim. Bir kez de mağazaya gitmiştik beline kadar fermuarlı bir elbise denedi kabinde benim kucağımda bebeğim vardı eşime seslenip fermuarını çektirtti. Anne oğul arasındaki mahreme hiç dikkat etmiyor. Birkaç örnek vermek istedim yani 3 aylık bir bebeğim var bana gelip bebeğin altını oğlum değiştirmesin mahrem olur diyen 3 aylık bebeğin mahremini düşünen kadın niye böyle davranıyor anlamıyorum bu rahatsızlığımı eşime ya da kayınvalideme söylemeli miyim ne tavsiye edersiniz. Okuduğunuz için teşekkürler🤍
Sütyen konusunda haksızsınız kendi evinde nasil giydigi onu ilgilendirir.Ama bornozunuzu giymesi kulotuna kadar sizin odaniza sokmasi yanlış tabi ki uyarmalisiniz rahatsız edici davranışlar.

Yetişme tarzlarınız farklı size garip geliyor ama onlar da bunu normal görüyorlar. Buna da karışmak olmaz. ben bunda art niyet aramam oğlunun fermuarı çekmesi, sütyen giymemesi bence normal. Diğer konularda haklısınız yatak odasında yatması, kapıyı çalmaması gibi bu konularda uyarın tabi

Cok sacma ben de bekarken evde sutyen takmiyordum. Hâlâ annemlerin evde kaldigimda takmam.
Babamdan mi cekinecegim? Esinizin annesi o.

Cok sapikca seyler dusunuyorsunuz yook fermuar cekmiis, sutyensizmiş filan. Eşiniz annesinden etkilenir diye nasil dusunebiliyosunuz. 🙄
Ne münasebet! Tabi ki etkilenir diye bir düşüncem yok nasıl böyle konuşabilirsiniz. Bana sadece uygun gelmiyor diye birkaç davranışını da örnekleyerek açıkladım. Rahatsızlık duyduğumu söyledim saygı çerçevesinde fikir veriniz rica ediyorum

Saçmalıyorsunuz bence.
Yaz günü evde sütyen takmamakta daha doğal ne olabilir? Farkında mısınız bilmem ama anne oğul onlar o memelerden süt içtiler. Fermuarı da gelini yerine kızına çektirmesi doğal. Siz yabancısınız o canı kanı. Sadece 3 oğlu olan kayınvalidem var ve ileride Allah korusun özel bir hastalığı olsa ne bileyim altı bezlense bunj tabii ki oğlu yani eşim yapacak. Anne oğul arasında böyle sapkın şeyler arayanları anlamıyorum hiç. Kendinize sık sık onlar anne oğul diye hatırlatın bence
Burada kayınvalideniz sadece bebek altı konusunda haksız. Düz saçmalamış. O da oğlu pis iş yapmasın diyedir. Ne mahremi anne kendi bebeğimiz de geç.
İnanın ki sapkın düşüncem yok. Rahatsızlık duyduğumu dile getirdim.

Gerçekten bende rahatsız olurum.
Rahat giyinmek ayrı herşey ortada gezmek ayrı.
Kendi evinde birşey diyemem gitmem artık sadece.
Benim evimde uyarırım.
Aslında oğullarınında uyarması gerekir.

X