Kayınvalidem sütyen takmıyor

Direkt sizin söylediklerinizi yorumladım kendi fikirlerinizden rahatsız olmayıp bizim yorumlarımızdan rahatsız olmanız ilginç. Hepimiz mahremiyetin ne olduğunu çok iyi biliyoruz ve insanlar arasında da mahrem sınırlar kesinlikle korunmalı ancak söyledikleriniz kesinlikle bu sınırlara girmiyor. Bazı insanların muhafazakarlık kisvesi altında bu tarz düşünceleri çok rahatsız edici. Asıl böyle insanlardan uzak durulmalı!
Siz hariç kimsenin yorumundan rahatsız olmadım zaten fikir almak için konu açtım yorum için teşekkür ederim rahatsız olmam. Sadece “Siz” benim ailemle ilgili öyle yersiz konuştunuz ki şimdi kendinizi genelliyorsunuz beni ötekileştiriyorsunuz. Sizinle girecek bir diyaloğumuz olamaz ailemle ilgili böyle seviyesizce konuşan birinden de fikir almam iyi günler hanımefendi

Doğurduğu büyüttüğü evladının yanında elbiseyle gezerken içine giydiği giymediği iç çamaşırında nasıl bir haya arıyorsunuz? Ben de el akıl fikir diyorum size
Haya imandadır. Herkesin hayası kendine. Mahrem yerlerimizi biliyorsunuz. Erkek evladının yanında o tarz durmanın dinimizde hiçbir yeri yok.
Niyete yorulacak bir konu değil. Birşey günahsa olay bitmiştir. Ve burda kimseyle dini konu tartişacak degilim. Bana göre de ayıp ve iğrenç birşey. Kimsenin buruşuğunu görmek istemem.yani.

Sevgili olduğunuzda veyahut nişanlandığınızda hadi onu da geçtim düğüne bile 1 hafta kaldığında diyelim kaynananız her anlamda açık giyinen biriyse bunu öncelerden görüp bu aile bana uymadı veyahut ben eşimi seviyorum ailesine de katlanırım gibi düşünceleriniz oldu mu bilmiyorum ? Kadın kapalı giyiniyordu da gelin aldık ben bi açılayım meme şov yapayım demedi herhalde ? 🤣🤣
Bu insanları tanıdığınızda da böylelerdi muhtemelen ya kendinizi istemediğiniz durumlara sokmamak adına hiç bu yola başlamayacaksınız ya da şu an kimsenin giyimine karışmayacaksınız
Ben çok açıklık sevmem herkes yerine göre giyinmeli fikrimce , lakin bu aileye kimse sizi zorla sokmamıştır , ha ne tür düşünceler dolanıyor aklınızda Allah bilir bu düşüncelerle eşinizden soğumasanız bari.
3 aylık bebek konusunda siz haklısınız öyle demeye de kaynananızın hakkı yok .

Haya imandadır. Herkesin hayası kendine. Mahrem yerlerimizi biliyorsunuz. Erkek evladının yanında o tarz durmanın dinimizde hiçbir yeri yok.
Niyete yorulacak bir konu değil. Birşey günahsa olay bitmiştir. Ve burda kimseyle dini konu tartişacak degilim. Bana göre de ayıp ve iğrenç birşey. Kimsenin buruşuğunu görmek istemem.yani.
Dini konular yasak

Merhabalar herkese. Bazen eş ailesinin öyle uygunsuz davranışları oluyor ve öyle rahatça yapıyorlar ki ben mi aşırı tutucuyum vs diye kendimi sorguluyorum artık anlam veremiyorum. Eşimin anne babası ayrı, annesi(49yaş) bekar 2 oğlu var 3 kişi birlikte yaşıyolardı büyük oğluyla(28yaş) ben evlendim şuan küçük oğluyla birlikte yaşıyor (26yaş). Oğullarının yanında aşırı rahat davranıyor bir mahrem yokmuş gibi mesela özellikle yazın evde hiç sütyen takmıyor incecik askılılar giyiyor yani evde giyeceği beni ilgilendirmez ama görüntü çok bariz belli oluyor bazen dışarıda bile takmıyor. Gerçekten çok rahatsız oluyorum yazın onlara oturmaya gitmek bile istemiyorum sırf bu sebepten. Ben doğum yaptığımda benim evimde tek başına kaldı eşim ve kendi annem hastanede kalmıştık, o gün de koltuğa yatak açmak yerine nevresimleri bile değiştirmeden bizim yatağımızda yatmış mesela. Pek sınır tanımıyor sürekli uyarmak gerekiyor ama gerçekten şaşırıyorum hiç mi yol yordam bilmez. Birkaç kez eşimle bizi uyandırmaya odaya girdi kapıyı tıktıklamadan uyardım da bidaha yapmadı. Bizim evde kalırken kilodunu elde yıkamış benim yatak odamdaki kalorifere asmış(evde kullanılmayan bi bebek odası var oraya da asabilir kurusun diye) aynı şekilde bizde kaldığı zaman bizim bornozlarımızdan kullanır, benim odamda giyinir dolabımı açar pijama takımı alır kendine. Hep kibarca uyarmaya çalıştım ama evinde gogusleri meydanda dolaşmasına ne diyebilirim. Bir kez de mağazaya gitmiştik beline kadar fermuarlı bir elbise denedi kabinde benim kucağımda bebeğim vardı eşime seslenip fermuarını çektirtti. Anne oğul arasındaki mahreme hiç dikkat etmiyor. Birkaç örnek vermek istedim yani 3 aylık bir bebeğim var bana gelip bebeğin altını oğlum değiştirmesin mahrem olur diyen 3 aylık bebeğin mahremini düşünen kadın niye böyle davranıyor anlamıyorum bu rahatsızlığımı eşime ya da kayınvalideme söylemeli miyim ne tavsiye edersiniz. Okuduğunuz için teşekkürler🤍
Yani son cümleye kadar karışmayın diyecektim ama bazı şeyleri idrak ediyor ve bilerek yapıyor anlaşılan

Siz hariç kimsenin yorumundan rahatsız olmadım zaten fikir almak için konu açtım yorum için teşekkür ederim rahatsız olmam. Sadece “Siz” benim ailemle ilgili öyle yersiz konuştunuz ki şimdi kendinizi genelliyorsunuz beni ötekileştiriyorsunuz. Sizinle girecek bir diyaloğumuz olamaz ailemle ilgili böyle seviyesizce konuşan birinden de fikir almam iyi günler hanımefendi
Siz bu zihniyetle kimseden fikir alamazsınız zaten. Fikir alabilmek için önce akıl lazım.

Memeyi falan geçin Allah aşkına insanları evinde bari rahat bırakın.
Takılacağım tek şey yatak odama dalması,iç çamaşırı ve bebeğin altını değiştirme gibi konulardaki sınırsızlığı olurdu.
Bir kez uyarırdım. İkinci konuşmam çok daha sert olacağı için bir daha da cesaret edemezdi. Sınır çizin.

Kadının ne giyip giymediği sizi ilgilendirmez rahatsız oluyorsanız gitmemeye devam edin.Yatağınıza yatması falan biraz sınır bilmeyen birisi gibi ama uyarırsanız bir daha yapmaz bence .İç çamaşırı konusunda neden çekindiniz anlamadım siz babanızın iççamaşırını görünce afedersiniz tahrik mi oluyorsunuz da eşiniz de olsun ? iç çamaşırı görünce ne oluyor yani anlamıyorum eşiniz annesini mi hayal edecek tövbe tövbe konuşturmayın beni şimdi

Siz bu zihniyetle kimseden fikir alamazsınız zaten. Fikir alabilmek için önce akıl lazım.
Ay hala uzatıyorsunuz ne meraklıymışsınız laf dalaşına😂 fikir alıyorum merak etmeyin diğer kişiler sizin gibi ailemle ilgili seviyesiz yorumlar yapmıyor bi siz öylesiniz bi hakaretiniz eksikti şimdi de akılsız oldum 😂 anlamıyorsunuz sanırım size karşılık vermicem size hakaret etmicem sizin gibi ailenize laf etmicem sizin gibi iyi günler!

Erkek evladının yanında o tarz durmanın dinimizde hiçbir yeri yok.
Senin dininde yeri yoksa yapmazsın. Herkes senin dininden değil. Hatta Müslüman olsa dahi böyle bir kısmı uygulamak zorunda değil? Burada gelip millete haya iman öğretemezsin. Benim annem kapalı, namazlı niyazlı, Kuran okuyan kadın, o da yaz sıcağında evde takmaz sütyen. Gelin gelirse derli toplu giyinir ama çocuklarının yanında rahattır. Bir buna karışmadığınız kalmıştı te Allahım. Hayaymış.

Senin dininde yeri yoksa yapmazsın. Herkes senin dininden değil. Hatta Müslüman olsa dahi böyle bir kısmı uygulamak zorunda değil? Burada gelip millete haya iman öğretemezsin. Benim annem kapalı, namazlı niyazlı, Kuran okuyan kadın, o da yaz sıcağında evde takmaz sütyen. Gelin gelirse derli toplu giyinir ama çocuklarının yanında rahattır. Bir buna karışmadığınız kalmıştı te Allahım. Hayaymış.
Dini konuları sizinle tartisacak degilim. Haya çok başka birsey. Burdan anlatılmaz yani. O yüzden size uygun geleni yapın. Size o şekil uygunsa yapabilirsiniz tabiki.

Dini konuları sizinle tartisacak degilim. Haya çok başka birsey. Burdan anlatılmaz yani. O yüzden size uygun geleni yapın. Size o şekil uygunsa yapabilirsiniz tabiki.
Evet herkes kendine uygun olanı yapsın, milletin imanı ve hayasıyla ilgili boş boş ahkam kesmesin bence de.

Konunun devami hoş değil ama sütyen kullanmanin zararları bayağı var bende bıraktım 3 4 aydir cok rahatım

Annem de sütyensiz geziyor evde, bir de müslüman, 70 yaşında hiç de buruşuk değil memeleri 🧿

Oğlu iş yapmasın diye altını siz değiştirn istiyor,siz de mahremiyet zannediyorsunuz,aferin. Bu kafayla ömür boyu siz iş yapar çocuğa bakarsınız. Kvniz de beli açık elbiseleri giyer donanır gezer akıllı kardeşim

X