Kayınvalide ile aynı evde yaşamak

Güncelleme her şeyi bitirmeme rağmen neden diye bile sormaya tenezzül etmedi arkadaşlarıyla oturuyor şuan tek başıma ağlayıp atlatmaya çalışıyorum
Kadınlar başta ağlar erkekler sonradan. Bu adam annemle yaşamazsa evlenmem kafasıyla bir ömür ağlar merak etme.

konuştuk senin ailenden biri hasta olsa bakmayacak mısın diyor tek savunması bu
Başlangıçta aynı evde yaşamasanız bile o size gelip yerleşecek.

Almanya'da kariyer ayağını itmiş olabilirsiniz ama daha güzel kapıların açılmayacağı anlamına gelmiyor. Nişanlılık evliliğin fragmanı. Daha beterini size yaşatacak. Size bağırması normal değil.

Normalde erkekler nikaha kadar cici modunda takılır. Onu bile saklama gereği duymamış.

Kesinlikle ayrıl , kurtul. Bağıririrdi , asla aynı evde yaşamayız derdi. Evlendikten sonra çok degisiyorlar. Çok direndim. Ama evim ayrı olsa ne olur annesi sürekli evime gelmeye başladı. Kendi düzenini kurmaya çalıştı. Sonuç boşandım, annesiyle köyünde başbaşa oturuyor. Şimdi aklım olsa o bu konu açılınca sinirlenirdi, bende zannediyordum ki aynı konuyu actigimdam kızıyor, aksine konuyu en azından nisanliyken üstünü örtüyormus. İnan Nisanliyken bitmesini evliyken bitmesine tercih ederdim.

Ayrıl hayatı kendine zehir etme , sonra buralara boşanma konusu açarsın ne demek sana bağırıyor ,seni zorla bu duruma alıştırmak istiyor valla çok çeker çok ağlarsın bacım gel yol yakınken dön böyle insanlara boyun eğme

İlerde çok pişman olucaksın ayrıl aynı evde asla olmaz aslaaaaaa

Bu tur ana kuzularınin savunmasi : annemi atmami istiyorsun/hasta kadini yalniz mi birakayim/sen beni sevmiyorsun sevsen kabul ederdin gibi seyler oluyor
Net bir cumle kurayim: ayri eve cikamayan erkek evlenmesin (aile binasini da ayni ev gibi kabul ediyorum bu arada)
Buna benzer birkac konusma gecmisti benim de
Biriyle cok iyi anlaştık hatta benim aklimdan gecenleri ben demeden diyordu ben şok oluyordum o kadar uyumluyduk ama aile binasinda kendisine verilen dairede oturuyordu aksam uyumadan uyumaya gidiyordu. Ben ayni binada yasayamam kusura bakma dedim kendince cozum aradi beni ikna edemedi ama annesiyle konustugunda direkt birak o kizi demis o da annem istemiyor demisti iyi ananla mutluluklar diyebildim.
Bir baskasi da koyde annesiyle yasiyordu ve geleceğe dair net plani yoktu ben neden senin oraya tayin isteyeyim sen ne tur bir fedakarlik dedigimde gelince görürsün demisti guven vermedi. Yani bu tipler degismez
Bu arada benim erkek kardesimin kayinvalidesi de sık sık yatili kalır annemi de devamli gel anne kal diye çağırırlar ama herkesin evi barki ayrıdır kimse mimseye karismaz, kendi ailem isteseydi bile ben hayir derdim basta (ki oyle bir zihniyette olmadilar).

Şimdi siz nişanlı olduğunuza göre “evlenince hangi ilçede yaşarız? Nerden ev bakalım?” Konuları hiç geçmiyor mu? Siz sorun, ben şu şu yerlerde yaşamak isterim, senin için uygunsa evler için genel bir araştırma yapacağım” deyin. Bakalım ne tepki verecek

İnsan özellikle belli yaşlardan sonra, sorumluluklar arttıkça, kendi anne babasına bile tolerans gösteremiyor.
Ama kendi ailen bunu tolere ediyor, bir şekilde orta yol bulunuyor.
Ama eşinin annesiyle böyle olur mu bilemem. Kişiye göre değişir ama bence çok zor.
Nişandan dönmek kolay, boşanmak bir adım daha zor. Ama çocuk olduktan sonrası...
Burda yazılanları dikkat almanızı öneririm.

Ayrıl kariyerine kaldığın yerden devam et, evlenirsen çok pişman olursun, şimdi bağıran yarın döver

Zaten evi varmış adamın ama yan daire de ona aitmiş. Yan daireye annem gelecek demiş şimdi. Konu sahibi ayrıldı
Teşekkürler bilgilendirme için. Hepsini okumamıştım yorumların. Ama bu durumda isabetli karar olmuş. Perşembenin gelişi çarşambadan belli derler

Maalesef

konuştuk senin ailenden biri hasta olsa bakmayacak mısın diyor tek savunması bu

biz duyduk bu sözleri..
'beni yeteri kadar sevmiyorsun, sevsen katlanırsın.' 'sen bakmazsın, yapmazsın..' tarzı baskıcı konuşmalar. Ayrıca bağırması sizin üzerinizde baskı ve ağırlık kurmaya çalıştığını gösterir. Bu hiç hoş değil. Zamanla kendini eksik hissetmeye başlarsın. Onu değil de kendini sorgulamaya başlarsın.

+1

annesiyle şuan ayrı yaşıyor zaten ama annesinin evinde asansör yok o yüzden dizlerim ağrıyor sizin yan eve geçerim dedi. ama bizim de planımız iki evi birleştirmekti ileri zamanlarda bu da demek oluyor ki aynı evde olacağız.

merhabalar.

benzer durumu yaşadım, hatta bana baskı olmadı ben kendim acıdım, uzuldum ve ıstedım. 40 yasına gelen bırı olarak, ıkıncı evlılıgını yapacak bırıyken, egıtımlı calısan bırıyken, kendı cocukları bıle gelıp gıtmezken, ben ona evlat oldum ama ne esım ne kendısı takdır etmedı yeterınce.. bu da cok hayal kırıklıgına neden oluyor insanda.

ama en önemlisi, kayınvalidenizin ya da eşinizin ailesi ile ne yaşarsa siz de dahil oluyorsunuz. ortak ev olduğu için. aileniz sizin evınız gıbı gorup gelıp gıtmeye cekınıyor. mısafır cagırsanız, arkadasınızı yanı kayınvalıdenız sızınle oturuyor bırakmıyor sızı. anlayıslı olmuyor yanı cogu kayınvalıde. kendı hayatınız kendı kurallarınız olmuyor, yeme ıcme duzenı bıle onun duzenı oluyor. esyalarınız onun esyaları gıbı. sonra sız de kokusunu heryere bırakmaya calısan kedı gıbı, o evde kendınıze alan yaratmaya calısıyorsunuz

esınızle ozel hayatınız olmuyor mahvoluyor hatta. ozellıkle her evlılıktekı gıbı bır sorun olsa, sız sorun cıkaran dırdırcı gelın oluyorsunuz kaynananız heryerde sızı bu sekılde anlatıyor ama evınız ayrı olsa, kendı kızının da 30 sene tartısarak evlılık yuruttugunu bılmesıne ragmen, kaynananız sızı elestıremıyor cunku haberı olmuyor.

asla ve asla kabul etmeyın esınız ıcın rahat. annesı kanatlarının altında olacak. ayrıca sız de herseyı ılgıleneceksınız allah korusun yatalak olsa bıle bakmak zorunda olmadıgımız annelerıne, saglıklı yerındeyken bıle bakıcı arıyorlar sankı .

benım esım abartıp annesını gezmeye goturmek ıcın ıkna etmek ıcın sen soyle, sen ıkna et dıyecek kadar ısın bokunu cıkarıyor ınanın. annem yanlız kaldı dıyıp eve erkenden donuyor bıryere gıdınce. annemlere gıtsek annesını de goturmeye calısıyor annem de tek kalmasın dıye. yanı ayrı ev olunca, evlılıgınızdekı etkısı daha az olacak ama aynı evde resmen ona gore yasar hale geleceksınız. gerekıyorsa ayrılın ama asla aynı ev. kendı annem de olsa elın kızıyla da benımle de olmaz ya.

sız o evde aglarken tartısırken aılenız sızden haberdar olmayacak. ama sız yasayacaksınız bu hayatı. ustelık dedıgım gıbı, kucumsemek ıcın degıl ama aılesınde ozgur yasam olan, ya da belırlı yasta olan, belırlı bır egıtımde olan kısıler asla yapamaz. ve sevgı dıyorsunuz ben elımle sut ısıtır verırdım ama nefret eder hale gelıp ustune yuruyecek kadar buyuk kavgalara neden oldu kayınvalıdem. kendısınden de soguttu, esımden de . hadi kendisi neyse de, evlılık cok zor toparlanır. lutfen bunu kendınıze yapmayın

ayrıca şu da var, cocugunuz olunca evdekı etkısı daha cok artacak. cocugunuz alıp heryere sıze sormadan gıdecek, odanıza bıle rahatlıkla gırmeye calısacak bunu ben degıl ama arkadaslarım kuzenlerım yasadı ınanın. cocugu kendısıne gore yetıstırmeye calısıp sıze tasıyıcı anne muamelesı yapacak.

ya daşunu dıyeyım, bır pazar kahvaltısı esınızle ısvelı cılvelı kahvaltı yapacakken, oglum dızlerım agrıdı gece boyu dıyıp nazlanan bır anneyı. anne olarak gormeyıp dusman, rakıp olarak gormeyı mı ıstersınız. yoksa mısafır gıbı komsu gıbı aralarda hadı annene kahvaltıya gıdelım ona degısıklık olur canım dıyerek tatlı bır evlılık yurutmek mı. ya da aynı evde o kahvaltı sofrasında, selalar dınleyen olumden bahseden, 3 nesıl ote akrabadan bahseden bır yaslı muhabbetı mı dınlemek ıstersınız.

benım kayınvalıdem hazır yemegı yemezdı sız yoksunuz yemek yemek gelmıyor ıcımden derdı bız mesaıden gec gelsek

ısıklar sonuk otururdu dunyam karanlık oluyor sız yokken derdı.

ustumuzdekı baskıyı dusunebılıyor musunuz. sureklı kucuk bır cocugu arkasında bırakmıs anne baba psıkolojısınden daha beter bırsey. ben 40 yasında kaldıramadım ama sız tazecik 20 li yaslarda nasıl olacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…