Kayınvalide ile aynı evde yaşamak

Maalesef

konuştuk senin ailenden biri hasta olsa bakmayacak mısın diyor tek savunması bu
annen hasta degıl

aradakı fark bu de.

ustelık senın annen ya da benım annen. hasta oldugunda gecıcı bakıp, ılla bır cozum bulmak zorundayız de.

ya evıne bakıcı tutarız ya da bız dısında baskası bakar ben calısıyorum desenıze allah askına.

kaldı kı sımdıden aılelerı dusunen, evlılıgı kendısı ıcın degıl annesıne bakıcı olsun dıye dusunen bır adam. ve ınanın evlenınce daha annecı oluyor bu erkekler. amannnnn kacın uzak durun. kım bakıyorsa baksın annesıne

kendı aılelerımız bıle yuk olurken bır de baskasının aılesıne. hem de Allahın takdırı dısında dunyada bır ıyılık ve takdır gormeyıp kendımızı hasta edecek duruma getırmeye gerek yok.

kedıye kopege bakın daha sevap. onların ıhtıyacı var. bır ınsanın degıl elı var kolu var. ayrıca ınanın hıc de takdır olmayacak

SARILARIN FILIZ SARILARIN FILIZ arakadaşımın yazdığı her cümleye katılıyorum...

özel alanınız asla kalmayacak, çocuk doğunca da ona verdiğiniz eğitim her zaman delinecek, çünkü devamlı ordan şöyle yapsana diyen bi babaanne olacak...
çekirdek ailenizle yalnız kalmak rüya olacak, kendi annenize onsuz gitmeniz rüya olacak, şunu bile yaşadım ben, eşimle bi konuda tartışırken geriden gelip '' bence oğlum haklıııııı'' deme cüretini gösterecek...
işten yorgun gelip bir de onun gönlünü hoş etmeye çalışma çabası olacak..

olacak da olacak.........

aşırı çok örnek var yaşadığım...

SAKIN diyorum başka bir şey demiyorum....

annesinden dolayı sımdıden sıze bagıran adam, ne kadar anneci kanıtı degıl mı

bu adamla zaten evlılık sorun olur. hele annesı ıle aynı evde. sızı el bırlıgı ıle delırtırler. cıdden kendımden bılıyorum
O kadar güzel yazmışsınız ki, resmen benim yaşadıklarımı anlatmışsınız. Ara ara vicdan yapıyorum, acaba beraber yaşasaydık, çok mu bencil davrandım diye, ama aslında bencil davrananların eş ve kv olduklarını görüyorum. Benim kv beni arkadaşlarımla bir kere bile yalnız bırakmazdı, ruh hastası kadın. Siz ne yaptınız, eşinizden mi ayrıldınız merak ettim.

O kadar güzel yazmışsınız ki, resmen benim yaşadıklarımı anlatmışsınız. Ara ara vicdan yapıyorum, acaba beraber yaşasaydık, çok mu bencil davrandım diye, ama aslında bencil davrananların eş ve kv olduklarını görüyorum. Benim kv beni arkadaşlarımla bir kere bile yalnız bırakmazdı, ruh hastası kadın. Siz ne yaptınız, eşinizden mi ayrıldınız merak ettim.
Bende senin durumu merak ettim eski kayınvaliden ve eşin ne yapıyor . O eve gelip yerleesti mi yüzsüz kadın

annen hasta degıl

aradakı fark bu de.

ustelık senın annen ya da benım annen. hasta oldugunda gecıcı bakıp, ılla bır cozum bulmak zorundayız de.

ya evıne bakıcı tutarız ya da bız dısında baskası bakar ben calısıyorum desenıze allah askına.

kaldı kı sımdıden aılelerı dusunen, evlılıgı kendısı ıcın degıl annesıne bakıcı olsun dıye dusunen bır adam. ve ınanın evlenınce daha annecı oluyor bu erkekler. amannnnn kacın uzak durun. kım bakıyorsa baksın annesıne

kendı aılelerımız bıle yuk olurken bır de baskasının aılesıne. hem de Allahın takdırı dısında dunyada bır ıyılık ve takdır gormeyıp kendımızı hasta edecek duruma getırmeye gerek yok.

kedıye kopege bakın daha sevap. onların ıhtıyacı var. bır ınsanın degıl elı var kolu var. ayrıca ınanın hıc de takdır olmayacak
Ruhum daraldı okurken Allah yardımcınız olsun

Ev ev üstüne asla olmadığı gibi nişanlın şimdiden bunun için sana bağırıyorsa bir düşün derim. Asla kabul etme çok üzülürsün. Bunu bir süre birlikte yaşamış biri olarak söylüyorum. Çok ama çok zor

Bağırdığı noktada bitirmeniz gerek. Özellikle böyle bi konuda. Ayrı eve ikna etseniz bile annesiyle alakalı konularda bağırmaya devam edecek belli. İnanın değmez böyle biri için.

“ayrılmayı düşündüğümü söylersem ailem tarafından tepki almaktan korkuyorum çünkü kariyerini mahvettin demelerini istemiyorum”

Ailenizin olası tepkisi iç dünyanızda baskı yaratıyor, çok iyi anlıyorum bu durumu. Ancak terazinin bir tarafına yanlış evlilik yapmayı koyalım, diğer tarafına da aileden laf işitmeyi, azar duymayı koyalım. Yanlış bir evlilik yapacağıma ailemden laf işitmeyi tercih ederim.

Bir de, kariyeriniz konusunda bu kadar keskin düşünmeyin. haklı olarak bazı fırsatları kaçırdığınızı bir daha bulamayacağınızı düşünüyor olabilirsiniz, insanı yıpratır kesinlikle. ancak yine plan yapabilir, girişimlerde bulunabilirsiniz. lütfen bunu unutmayın.

Son düzenleme:
2 aylık nişanlıyım, nişanlımın babası vefat etmiş, kayınvalidem tek yaşıyor. Benim en büyük korkum aynı evde yaşamak çünkü kendi ailem 7 yıl boyunca babaannemle yaşadılar ve en büyük kavgaları bu yüzden çıktı nişanlıma bu konuyu açtığım her seferinde bana bağırıyor ve başka konular açıp üzerime geliyor. Aynı evde yaşamak istemiyorum kayınvalidemi sevmediğim için değil ama olmaz. asla kesin çizgim çünkü yapamam kendimi biliyorum ama ileride bunu ister mi bilmiyorum tecrübesi olanlar lütfen yardımcı olun
Şunu da eklemek istiyorum meslek konuşmayı sevmem ama güzel bir kariyeri olan biriyim kliniğim ve yoga stüdyom var nişanlımla tanışmadan önce Almanya’ya taşınıyordum ayrılmayı düşündüğümü söylersem ailem tarafından tepki almaktan korkuyorum çünkü kariyerini mahvettin demelerini istemiyorum
Nişanlı iken sizi dinlemeyip bağıran, üzerinize gelen adam evlenince evire çevire döver, anasını getirir hizmet ettirir bilin istedim.........

Evlenmek hayatı birleştirmek demek. Dolayısıyla eşiniz olacak kişinin ileride nasıl bir yaşam hayal ettiğini merak etmeniz oldukça doğal bence. İleride annesinin sizinle yaşamasını planlıyorsa bunu açıkça ifade etmek onun sorumluluğu. Bağırıp çağırmadan konuşup anlaşamadığınız sürece evlilik için acele etmeyin derim.
Evlilikte sadece bu değil, bir sürü önemli konu gündeme geliyor zaman içinde. Bağırıp çağırmak ilişki için çok yıpratıcı.

Güncelleme her şeyi bitirmeme rağmen neden diye bile sormaya tenezzül etmedi arkadaşlarıyla oturuyor şuan tek başıma ağlayıp atlatmaya çalışıyorum
Hâlâ bu tip bir adamdan çok şey bekliyorsunuz,eminim gelip özür dilese koşa koşa affedersiniz.Anlayin artık elinizdeki mal bu!!!!! Hâlâ bir kalıba sokmak , farklı umutlar beslemek, değişir,düşünür, önemser diye beklemek sadece ve sadece sizi üzer,kendinizi kandırmayı bırakın.

2 aylık nişanlıyım, nişanlımın babası vefat etmiş, kayınvalidem tek yaşıyor. Benim en büyük korkum aynı evde yaşamak çünkü kendi ailem 7 yıl boyunca babaannemle yaşadılar ve en büyük kavgaları bu yüzden çıktı nişanlıma bu konuyu açtığım her seferinde bana bağırıyor ve başka konular açıp üzerime geliyor. Aynı evde yaşamak istemiyorum kayınvalidemi sevmediğim için değil ama olmaz. asla kesin çizgim çünkü yapamam kendimi biliyorum ama ileride bunu ister mi bilmiyorum tecrübesi olanlar lütfen yardımcı olun
Şunu da eklemek istiyorum meslek konuşmayı sevmem ama güzel bir kariyeri olan biriyim kliniğim ve yoga stüdyom var nişanlımla tanışmadan önce Almanya’ya taşınıyordum ayrılmayı düşündüğümü söylersem ailem tarafından tepki almaktan korkuyorum çünkü kariyerini mahvettin demelerini istemiyorum

Ha köpek balığı ile aynı akvaryum da yaşamışsın ha kv ile aynı evde yaşamışsın ikiside aynı . 😒

Bence bir ilişkide en önemli şey iletişim. Bu sorunu bir şekilde çözer ya da kapatırsınız fakat sorunları çözmek zorsa ilişkinizde sorunlar çıktığında sana bağırıyorsa sorun var demektir. İstiyorsa seni ikna edecek edemiyorsa kabul edecek veya etmeyecek ama her ikinizinde net tavrı istekleri olmalı... Ben evlenirken her şeyi baştan anlattım evet hepimiz yaşlanacağız ama ben de bunun tecrübesini yaşadım ev ev üstünde olmuyor. Ben sen bakmak istediğinde karışamam ama benden de bir şey bekleyemezsin ne kadar yapmak istersem o kadar yaparım dedim. Şuanda da benden hiçbir talebi yok olamaz olsa da cevabını biliyor. Benim sana vereceğim tek fikir iletişiminizi gözden geçir bu hassas bi konu ikiniz için de belki çözmek zor olabilir ama farklı sorunlarda çözüm odaklı mi yapıcı mi iletişim kurabiliyor musunuz bunu gözden geçir umarım sonu her ne olursa olsun çok mutlu olursun 💖

Bende senin durumu merak ettim eski kayınvaliden ve eşin ne yapıyor . O eve gelip yerleesti mi yüzsüz kadın
Evimden çıkmadım, ev bana kaldı nihahahhahahah :) (Erol taş gibi gülmek istiyorum burada ) Kv emellerine ulaşamadı, kös kös memlekette oturuyormuş. Oğlu da hafta sonları arada sırada yanına gidiyormuş. Bana gelince anası yalnızdı, hastaydı, şöyleydi, böyleydi ben ayrılınca ve evden çıkmayınca evinde kaldı. Bazen kendi kendime vicdan yapıyorum, acaba kadın çok mu çaresizdi, ben mi kötü davrandım diye de sonra zaten eski eşin kızımın durumunu bile bile beni aldattığı için boşandığım aklıma geliyor, aldırış etmiyorum.

Hâlâ bu tip bir adamdan çok şey bekliyorsunuz,eminim gelip özür dilese koşa koşa affedersiniz.Anlayin artık elinizdeki mal bu!!!!! Hâlâ bir kalıba sokmak , farklı umutlar beslemek, değişir,düşünür, önemser diye beklemek sadece ve sadece sizi üzer,kendinizi kandırmayı bırakın.
Bu çok önemli bir farkındalık ve belirli bir hayat tecrübesi istiyor. Ben el bebek gül bebek büyümüş birisiydim, kafamda hep mutlu bir evlilik hayali vardı ve eski eşle dışarıya karşı hep mutlu bir profil çizmiştim, mutsuzluğumu kabullenmiyordum, hep beni seviyor, değişir gözüyle baktım. Ama bu adamlardan hiçbir şekilde eş olmuyor, pes ettim ve bıraktım. Konu sahibi de umarım canı yanmadan farkına varır, çünkü benim evlatlarımın da canları çok acıdı :KK43:

Bu çok önemli bir farkındalık ve belirli bir hayat tecrübesi istiyor. Ben el bebek gül bebek büyümüş birisiydim, kafamda hep mutlu bir evlilik hayali vardı ve eski eşle dışarıya karşı hep mutlu bir profil çizmiştim, mutsuzluğumu kabullenmiyordum, hep beni seviyor, değişir gözüyle baktım. Ama bu adamlardan hiçbir şekilde eş olmuyor, pes ettim ve bıraktım. Konu sahibi de umarım canı yanmadan farkına varır, çünkü benim evlatlarımın da canları çok acıdı :KK43:
Zaten hikâyenin sonunda acı çeken hep kadınlar ve çocuklar oluyor.Butun mesele kabullenmek değişmeyeceğini bile bile ben bu adamla yaşarım ya da kendi yoluma bakarım diye bilmek.Size evlatlarınizla çok mutlu bir hayat diliyorum🙏

SARILARIN FILIZ SARILARIN FILIZ arakadaşımın yazdığı her cümleye katılıyorum...

özel alanınız asla kalmayacak, çocuk doğunca da ona verdiğiniz eğitim her zaman delinecek, çünkü devamlı ordan şöyle yapsana diyen bi babaanne olacak...
çekirdek ailenizle yalnız kalmak rüya olacak, kendi annenize onsuz gitmeniz rüya olacak, şunu bile yaşadım ben, eşimle bi konuda tartışırken geriden gelip '' bence oğlum haklıııııı'' deme cüretini gösterecek...
işten yorgun gelip bir de onun gönlünü hoş etmeye çalışma çabası olacak..

olacak da olacak.........

aşırı çok örnek var yaşadığım...

SAKIN diyorum başka bir şey demiyorum....
teşekkür ederim arkadaşım, ben bu kararları alırken ne çevreme sordum ne burda birine. ama ahhh diyorum şimdi. elbette başkalarının fikirleri, yargıları, önyargıları, travmaları ile yaşamıyoruz ama dinlemek, görmek, algılamak, örnek olması açısından çok önemli ve faydalı olacaktı demek istiyorum yani aslında.

o yüzden bu arkadaşımız umarım bunca yaşanılmışlık ve tavsiyeye bağlı olarak, bu hataya düşmez.

X