Kayınvalide ile aynı evde yaşamak

şuna karar verdim her evli kadının kv ile derdi var en iyisi mükemmeli olsa bile katlanılmıyor
yoo ne alakasi var? neden eş annesi kotu olsun ki?
Sizinki gibi oglunu kocası yerine koymuş, beklentisi cok olan, onsuz yapamayan, geljnden gizli sinsi sinsi beraber oturmayi planlayan kaynanalarla problem yasiyor insanlar. benim ablamin kaynanasi mesela cicek gibi kadin, buzluga atarsınız diyip sarma vs verip duruyor:) yakin arkadaşımin kv hic usenmeden her gun çocuğu kreşten aliyor, aksam is dönüş saatinde cocuk ve opsiyonel olarak paket yaptığı yemegi ogluna veriyor. gul gibi yaşayıp gidiyorlar. bir arkasasim kaynanasiyla tatile cikti kocalar olmadan, cogu kadinin kaynanasi baska sehirden alo der durur.
sınırları koruduktan sonra sanmiyorum bir insanin sevdigi kisinin annesine durduk yere kil kapacaklarini

Kafa dağıtmak için kendimi işlere verdim o yüzden bakamadım ama geldim tekrar şuna karar verdim her evli kadının kv ile derdi var en iyisi mükemmeli olsa bile katlanılmıyor
Hayatındaki adamın pasifliğine kılıf uydurmakta böyle olsa gerek ya 😅
Her evli kadının yok. Benim yok mesela.
Bu tamamen erkeğe bağlı.
Kv’ye bile değil.
Konu şeye doğru gidiyor her evli kadının kv ile derdi var ben buna razı olayım da bahanem olsun barışalım der gibi😂

Kafa dağıtmak için kendimi işlere verdim o yüzden bakamadım ama geldim tekrar şuna karar verdim her evli kadının kv ile derdi var en iyisi mükemmeli olsa bile katlanılmıyor
herkesin olduğuna katılmıyorum ben ilk evliliğimde 9-10 sene evli kaldım ve asla sorun yaşamadım. kayınpeder ile de aynı şekilde. benden küçük 3 kızkardeşi vardı onlardan biri ile de bir kez yaşadım düşünün.

yoo ne alakasi var? neden eş annesi kotu olsun ki?
Sizinki gibi oglunu kocası yerine koymuş, beklentisi cok olan, onsuz yapamayan, geljnden gizli sinsi sinsi beraber oturmayi planlayan kaynanalarla problem yasiyor insanlar. benim ablamin kaynanasi mesela cicek gibi kadin, buzluga atarsınız diyip sarma vs verip duruyor:) yakin arkadaşımin kv hic usenmeden her gun çocuğu kreşten aliyor, aksam is dönüş saatinde cocuk ve opsiyonel olarak paket yaptığı yemegi ogluna veriyor. gul gibi yaşayıp gidiyorlar. bir arkasasim kaynanasiyla tatile cikti kocalar olmadan, cogu kadinin kaynanasi baska sehirden alo der durur.
sınırları koruduktan sonra sanmiyorum bir insanin sevdigi kisinin annesine durduk yere kil kapacaklarini
size katılıyorum şu anki kaynanamla yaşadığım hiç bir şeyi yaşamadım. ve mevzu aynı ev ya da aynı apasrtmanda yaşamak da değil. benim kaynanam başka şehşrde olsaydı da sorun olacaktı çünkü kendisi de , eşim de dengeyi koruyamıyorlar hiç bir zaman.

yani karakterler, empati yapabilme, sınırını bilme olsa.. valla bir şey olmaz. ben elimle süt içirir verirdim ama şimdi aynı apartmanda yemek gönderip ama yuzunu gormuyorum, yanı gormemek ıcın ugrasıyorum her zaman. ıcımden gelmıyor.

Yok bitti tamamen
aaa cok sevindim "aman hepsi ayni kim kaynanasiyla anlasiyor ki" deyince "yastik degisir kader ayni kalir" diyip kotu kocayi çekenler gibi bir karar aldiniz sandim :))
zaten sizin hayata baktığınız yerden bakmayan, statu olarak da sizden dusuk bir adamdi. iyi olmus gormussunuz falsosunu.
"he canim, tabi canım, aynen canim" diye oyalayip evlendikten sonra emrivaki de yapabilirdi

aaa cok sevindim "aman hepsi ayni kim kaynanasiyla anlasiyor ki" deyince "yastik degisir kader ayni kalir" diyip kotu kocayi çekenler gibi bir karar aldiniz sandim :))
zaten sizin hayata baktığınız yerden bakmayan, statu olarak da sizden dusuk bir adamdi. iyi olmus gormussunuz falsosunu.
"he canim, tabi canım, aynen canim" diye oyalayip evlendikten sonra emrivaki de yapabilirdi
yastık değişir kader değişmez kısmına da tam katılmıyorum.

bazı konularda ama eşler üzerinden benzerlikler oldu mesela sonradan dindar biri olması ve değişmesi gibi iki eşimin de. ama aynı kaderse, neden ailesi aynı olmadı... exin ailesi ile çok iyiydim halen guzel anarım valla. ama bugun bundan bosansam, bır daha yolumu degıstırırım aılesı ıle. ama ex in valla ailesinden birinin gurbette ihtiyacı diye duysam, yardımcı olurdum allah biliyor.

Ya evet amaan hepsi aynı kardeş diyince insan da haah döndü yine diye düşünüyor😅 ya da biz artık otomatiğe bağladık zaten konu acanlar barışıyor diye

Nişanlılık süreci çiftlerin birbirlerini ve daha da önemlisi ailelerini de tanıma süreci.Siz kendinizi tanıyosunuz nasıl bir ev düzeninde mutlu olacağınızın bilincindesiniz.Şuan nişanlınızın tepkisine sessiz kalmanız ilerleyen süreçte karşınıza muhakkak çıkacaktır. Mantık çerçevesinde nişanlınızda ciddi bir ortamda konuşmak istediğim, netleştirmek istediğim konular var diyerek net ve kararlı bir şekilde kendinizi ifade etmek. Onun vereceği cevaplara göre kararınızı şekillendirmek.Unutmayın ki gerekirse atılan nişan yarım kalan mutsuz bir evlilikten çok daha iyidir. Kararlı olun sonuçta bu sonuçta bu sizin hayatınız.Aileniz siz mutluysanız mutlu uzun vadeyi düşünün günlük düşünmeyin derim ben.

Ee iyi kv ile aynı evde yaşa o zaman. Bana göre karşılıklı daireler aynı evdir. Çünkü kv sizin evden hayatta çıkmaz.

Kendi evinde rahatça duş alama, ayağını uzatama, " bugün de dışarıda yiyelim" diyeme, sık sık kv nin misafirlerini ağırla, kv ye özel yemek hazırla. Çocuğunu istediğin şekilde büyüteme, kv büyütsün. Hayatın gerçekten harika olur (!).

X