Kayınvalide ile aynı evde yaşamak

Kızlar az önce konuştuk.kalacağımız evin yan dairesi de nişanlımın aynı ev değil ama annem dizlerinden yürüyemiyor yan daireye geçecek dedi. Ben de kabul etmediğimi söyledim kesin çizgim dedim.Bu kez de senin ailenden biri hasta olsa evinde bakmayacak mısın dedi ben de allah korusun ama kendi düzeni varken neden yanıma gelsin dedim. peki ya sürekli birinin bakması gerekirse diye sordu ben de hasta bakıcılar var dedim birden bana sinirlendi hakaret edip kapıyı çarpıp çıktı. son konuşma da her şey yerli yerine oturdu ben bu nişanı devam ettiremeyeceğim. hem KV aynı apartmanda kalacağım,hem işlerine koşturacağım,hem kendi ev işlerim,hem iş yerim birini ne kadar çok sevsem de o kadar kör değilim
Akıllı ol , kaç kaç kaç ...

Bu işler daha flört döneminde konuşulur.

Siz niye bu zamana kadar beklediniz?

Ne kadar değişik ilişki anlayışınız var…
Ben eşimle ilk tanışmamda konuşmuştum, eğer böyle bir fikrin varsa bu masaya hiç oturmayalım demiştim ve o şekilde tanışmayı kabul etmiştim 😅

Zaten bir çok konuda tamamen farklıyız ben üni mezunuyum o gitmemiş en ufak fırsatımda yeni bir ülke yeni bir şehir görmeye çalışıyorum onun en sevdiği yer köye gitmek gözüm yeni yeni açılıyor
E yavrucuğum siz güneşle ay gibisiniz aynı evde olmaz ki zaten. Bu adam anasını bırakıp seninle ülke ülke gezmeyeceğine göre sen hayatını onlara vakfedeceksin, kurtul gitsin, zararın neresinden dönsen kârdır

2 aylık nişanlıyım, nişanlımın babası vefat etmiş, kayınvalidem tek yaşıyor. Benim en büyük korkum aynı evde yaşamak çünkü kendi ailem 7 yıl boyunca babaannemle yaşadılar ve en büyük kavgaları bu yüzden çıktı nişanlıma bu konuyu açtığım her seferinde bana bağırıyor ve başka konular açıp üzerime geliyor. Aynı evde yaşamak istemiyorum kayınvalidemi sevmediğim için değil ama olmaz. asla kesin çizgim çünkü yapamam kendimi biliyorum ama ileride bunu ister mi bilmiyorum tecrübesi olanlar lütfen yardımcı olun
Şunu da eklemek istiyorum meslek konuşmayı sevmem ama güzel bir kariyeri olan biriyim kliniğim ve yoga stüdyom var nişanlımla tanışmadan önce Almanya’ya taşınıyordum ayrılmayı düşündüğümü söylersem ailem tarafından tepki almaktan korkuyorum çünkü kariyerini mahvettin demelerini istemiyorum
Yol ver kardeşim. Daha bu konuların konuşulmasına tahammülü yok nisanlisinizin. Birde ne hakla bagirabiliyor size. Siz nasıl normal karşılayıp devam ediyorsunuz. Ne güzel işini gücunuz var. Dertsiz başınıza dert açmayın

2 aylık nişanlıyım, nişanlımın babası vefat etmiş, kayınvalidem tek yaşıyor. Benim en büyük korkum aynı evde yaşamak çünkü kendi ailem 7 yıl boyunca babaannemle yaşadılar ve en büyük kavgaları bu yüzden çıktı nişanlıma bu konuyu açtığım her seferinde bana bağırıyor ve başka konular açıp üzerime geliyor. Aynı evde yaşamak istemiyorum kayınvalidemi sevmediğim için değil ama olmaz. asla kesin çizgim çünkü yapamam kendimi biliyorum ama ileride bunu ister mi bilmiyorum tecrübesi olanlar lütfen yardımcı olun
Şunu da eklemek istiyorum meslek konuşmayı sevmem ama güzel bir kariyeri olan biriyim kliniğim ve yoga stüdyom var nişanlımla tanışmadan önce Almanya’ya taşınıyordum ayrılmayı düşündüğümü söylersem ailem tarafından tepki almaktan korkuyorum çünkü kariyerini mahvettin demelerini istemiyorum
Kariyerini mahvettin ama aldığın kararla tük ömrünü mahvedeceksin.. Anne baba her zmaan birsey der ! Gördün ve yanlış yoldan döndün! Melek bile olsa kaynana ile.olmaz ! Mezara girmekle aynı sey

Nişanlıyken benzer problemi yaşadım. Aynı ev değil fakat, aynı apartman. Benim de kayınvalidem yalnız. Eşim aynı apartman fikrini ortaya attı. Kesin ve net bir dille olamayacağını dile getirdim. Gerekirse yakın ev tutarız ama mümkün değil dedim. Sonuç olarak aynı apartmanda oturmadık. İyi ki de oturmamışız. Aynı mahalledeyiz evet ama haftada bir anca görüyorum ve kafam rahat. Evin ışığı birbirini görmüyor. Bu arada kayınvalidemi seviyorum dip dipe otursak belki sevmeyecektim bile. Baştan tepkini dile getirmelisin.

Kızlar az önce konuştuk.kalacağımız evin yan dairesi de nişanlımın aynı ev değil ama annem dizlerinden yürüyemiyor yan daireye geçecek dedi. Ben de kabul etmediğimi söyledim kesin çizgim dedim.Bu kez de senin ailenden biri hasta olsa evinde bakmayacak mısın dedi ben de allah korusun ama kendi düzeni varken neden yanıma gelsin dedim. peki ya sürekli birinin bakması gerekirse diye sordu ben de hasta bakıcılar var dedim birden bana sinirlendi hakaret edip kapıyı çarpıp çıktı. son konuşma da her şey yerli yerine oturdu ben bu nişanı devam ettiremeyeceğim. hem KV aynı apartmanda kalacağım,hem işlerine koşturacağım,hem kendi ev işlerim,hem iş yerim birini ne kadar çok sevsem de o kadar kör değilim
Denk değilsiniz yolları ayırmak çok mantıklı

Güncelleme her şeyi bitirmeme rağmen neden diye bile sormaya tenezzül etmedi arkadaşlarıyla oturuyor şuan tek başıma ağlayıp atlatmaya çalışıyorum
Yok yahu ne ağlaması değmez evlenip bir sürü saçma sapan konularla manipüle edilmek daha mı iyi ayrılmayalım diye gelse yine iyi değil ki gelmesin daha iyi bugün sana her şeye evet evet diyecek imzadan sonra öyle olmayacak kayınvalideniz dibinizde bitecek

Güncelleme her şeyi bitirmeme rağmen neden diye bile sormaya tenezzül etmedi arkadaşlarıyla oturuyor şuan tek başıma ağlayıp atlatmaya çalışıyorum
Bu kadar önemsizmişsin demek ki, sana değer vermemiş olanı düşünüp bu kadar üzülme. Kurtulduğuna şükret, adam ağına düşecek insan arıyormuş, sen kurtuldun senden sonrakine geçmiş olsun. Yurt dışı şansı yine doğar, elbet yeniden düze çıkarsın. Bu sana ders olsun fedakarlık bekleyen değil fedakarlığa hazır olan birini ara, asla kendi geleceğinden, planlarından taviz verme bir daha.

Düzgün bir adam degil , bildiğin Anadolu kekosu iste , ya hu şöyle modern , kibar, kadına saygı duyan adamlarla olmak varken neden bu ana kuzuları için ağlıyorsunuz, kurtulduğuna sevin , umarım kurtulursun, bence sen bu kekoyu bırakmazsın geri dönersin...

Ai
aileniz tepki verecek diye istemediğiniz bir şeye sürüklemeyin kendinizi. Net olarak konuşun bu konuyu nişanlınızla.

X