KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Allah korusun inşallah bebeğin sımsıkı tutunsun sana hiç bir anneye evlat acısı yaşatmasın evlat ile sınamasın Rabbim

Test yaptınızmı kaç gün geçti bende 5+2 gebeyim benimde bugün alttan agrım var Ağrı’da değilde yumruk gibi şiş gibi bir ağrı
Benim 3 gun geçti hala adet olacakmışım gibi ağrım var bugunde ara ara alttan sancı gibi sanki sıkılıp birakiliyomus gibi tuhaf bi ağrı

Doğru belki yanlış dua ediyorum tüp bebekte kimyasal gebelik tutunmama çok oluyormuş. İnş embryolarım iyi olursa genetik testlere göre transfer işlem ücreti ödeyerek bi kaç kere daha deneyebilirim.
2 kere gebelik elde etmişssin hemde kısa sürelerde olmuş. Bence hiç sayıya ve hıza takılma direk morfoloji ile ilgilen. Hızı düşük olsa elde demezdin.
Bir de senin yumurta kaliten de düşük olabilir amh baktırmanı öneririm.. yumurta kalitesi içinde doktorlar ilaç verebiliyormuş.. Yani yanlış yere de odaklanıyor olabilirsiniz..
Burada okumuştum 4 düşüğü olan bir kadın vardı. Eşinde kromozomal anomali olduğu için oluyormuş. Böyle durumlarda direk tüp bebek diyorlar embryo genetik teste tabi tutup sağlıkkı olanı seçiyorlar. Sen sayı ve hıza odaklanıp bu noktaları kaçırabilirsib.
Benim burda gördüğüm hızı düşük olanlarda bile gebelik zor elde ediliyor..

Hsg sonrası şans artıyormuş. Belki kapalı değildir ama tıkanıklık vardır.. aklından o da çıksın..
prefertil hamilelik jeli
Bence bi eşinle durumunuzu da konuşun hsg sonrası iğnelere ilaçlara para yatırmak mı daha iyi yoksa tüp bebek için birikim yapmak mı?
Çünkğ ben gördüm ki sanki o verilen takviyeler onlar bunlar hep boşa giden para..
gonal f verecek 600-900 lirası ve 2 kutu verecek en az ..
Devlet hastanesine giderek aşılama için işlem başlatabilirsin … beklentini yüksek tutmazsın rapor almaya bakarsın..

Aşılamamın 12. Günü bugün. 2-3 gün vardı sanırım ama sağlıklı gebelik değil bu Neyse kısa sürse de hamile kalabildim
Bat daha 2-3 gün varsa sağlıksız olabilir.. Ama 2.aşılama ile tutacaktır inş.. En azından azmin zaferini nasıl yakalacağını gördük
Maşallah kimyasal gebelik sonrası mutlu sona daha hızlı ulaşılıyor..

Senin de bir mesajını gördüm. 2-4-8 diye gitmis. Sen de adet mi oldun?
Ben bı kere bunu yaşadım 8 den sonra doktora gittiğim gün lekelenme başladı doktor kimyasal falan dedi eminde olamadım sayıldı mi sayılmadı mi

Ben halen adet olmadim ama sağ böbrek tarafımda baya ağrıyor geç yumurtlama oldu o yüzden geciktim sanırım

Ve o kadar kuruyum ki normal de bile sürekli akıntım olurdu şimdi iki üç gündür akıntım bile yok

Canım yönlendirmelerin için çok teşekkür ederim, açıkçası ben ilk düşükten sonra genetik testleri yaptırdıktan sonra kendimi öyle bir kapadım ki araştırmaya.. Akışına bırakacağım takmayacağım nasılsa bebekten kaynaklı çıktı sorun diye.

Bakma yeni yeni ve bu 2. Kürtajdan sonra bu yola girmeye karar verdim o yüzden düşüncelerin ok kıymetli

Sormak istediğim şey Ahm yumurta rezerv için bakılmıyor mu? Bana usg de baktığımda rezerv ve aylık oluşan yumurta sayısının iyI olduğunu söylemişti.
Bir de düşük sebeplerim çok farklı birbirinden o yüzden tam teşhis ne onuda koyabilmiş değilim.
Bu sperm testinden sonra morfoloji baktırmak mantıklı geliyor kulağıma en azından bir şey yapmış olma hissi beni diri tutuyor, kendimi bırakmıyorum pes etmiyorum böylece.
Burası olmasa bu bilgiler nerden öğrenecektik? Doktorların ağzından cımbızla laf alıyoruz, bugün de öyle oldu ben deşip sormasam ayrıntı vermiyor hiçbir doktor malesef ya da bana böylesi denk geldi.

Doktor konusunda şanslıyım son gittigim doktor ben sormadan herşeyi ayrıntili anlatıyor kafamda soru işareti ne varsa sormadan söyluyor, zaten iceri giren en az yarım saatten önce çıkamıyor kesinlikle doktor çok önemli bundan öncekilerin ağzından lafı cimbızla alıyorduk 2 3 tahlil yapiyor ultrasonda bakıyor bitti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…