KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Gelin MFK kervanında yanımda bulunun kızlar. Nedendir bilinmez ama ben bu yönteme çok inanıyor ve güveniyorum. Adetim kasım 6 da bitti. Ve o günden beri deniyorum tam anlamı ile yöntemi. Sadece omega hariç... Şuan adetime 7 gun var ve hicbir belirtim yok. Normalde adetime 10 gün kala başlardı belirtim. Herşey birşeylere vesiledir kızlar unutmayın. Belki de benim ve bizim için bu yöntem vesiledir. Ben inanıyorum olacak. Allah'ın izni ile.
A R Y A A R Y A
@Ceviz hanim
Mavigrill Mavigrill
Ve denemek isteyen kızlar. Birsey kaybetmeyiz.
Bende denemek istiyorum aslında bunu =)
Aşılama için plan yaptık gerçi bu ay ki reglimde
29 kasım regl
Eşime anlattım yöntemi, doktora olan geri dönüşleri falan
Oda istersen bi ayda bunu deneyip aralık reglinde aşılamayı deneyelim diyor, kafamı karıstırdı=)

Gelin MFK kervanında yanımda bulunun kızlar. Nedendir bilinmez ama ben bu yönteme çok inanıyor ve güveniyorum. Adetim kasım 6 da bitti. Ve o günden beri deniyorum tam anlamı ile yöntemi. Sadece omega hariç... Şuan adetime 7 gun var ve hicbir belirtim yok. Normalde adetime 10 gün kala başlardı belirtim. Herşey birşeylere vesiledir kızlar unutmayın. Belki de benim ve bizim için bu yöntem vesiledir. Ben inanıyorum olacak. Allah'ın izni ile.
A R Y A A R Y A
@Ceviz hanim
Mavigrill Mavigrill
Aynen kuzum, benim de doktorum bu ay olmazsa hsg çekelim dedi. Ben de hsg den önce bi deneyeyim diyorum. Güzel haberlerini bekliyorum 🥰

Bende denemek istiyorum aslında bunu =)
Aşılama için plan yaptık gerçi bu ay ki reglimde
29 kasım regl
Eşime anlattım yöntemi, doktora olan geri dönüşleri falan
Oda istersen bi ayda bunu deneyip aralık reglinde aşılamayı deneyelim diyor, kafamı karıstırdı=)
Normalde bende bu ay yada diğer ay aşılama yaptıracaktım ama baktım bu yöntem ile çok fazla hamile kalan oldu aşılamayı erteleyip bunu denemek istedim ve başladım. Doktor en az 3 ay bu yöntem ile ilerleyin diyor. Ben 2 ay bu yöntemi değerlendirecem bu ilk ayim adet olursam şayet öbür ayda yöntemi denicem. Olmazsa aşılama yaptırcam. 2 ay erteledim aşılamayı. Ben inanıyorum ve güveniyorum bu yönteme.

Aynen kuzum, benim de doktorum bu ay olmazsa hsg çekelim dedi. Ben de hsg den önce bi deneyeyim diyorum. Güzel haberlerini bekliyorum 🥰
İnşaAllah canım benim. Bakalım sonuca az kaldı. Biliyorsun bende aşılamayı erteledim bu yöntem için. 2 ay bunu denicem olmazsa aşılamaya gidicem. Hepimiz için hayırlısı olsun. Dilerim guzel haber vermek nasip olur.🙏🏼

Aynen akşam sipariş vericem
Regl de gelseydi bi 👀

Bu kist hemen gider mi sence kuzu 😕

Canım reglim 1 yada 4 gün gecikti hesaplar karıştı işte
Ama değer çok düşük bu gecikmelere göre
O yüzden umudum yok ama bu da can sıkıcı bi durum oluyo
Seninde mi gecikti
Geçen ay 3 gün gecikmisti ilaç yuzunden geç dollenme oluyor adetin uzerinden 10 gün geçerse muhakkak test yaptır çogu kişi yaptırmayin sökücü içiyormuş sonra düşük oluyormuş son kez test yaptıktan sonra ilacı içersin acele etme

Mavigrill Mavigrill canim folat yesilliklerde özellikle brokolide bulunan doğal vitamin diyebiliriz folik asit B12 değerini düşürüyormus ama metilfolat değeri eşit tutuyormus ama yesilliklerde de alınabilir dedi mfk bende bu ay aldım OMEGA 3 metilfolat d3k2 ve bal karisimi işte birde yemene icmene dikkat edilmesini istiyor hergun 5 bin adim minimum atılacak folikasit ve multivitaminlerin gebelikte kayıplara sebep olduğunu söylemişti yanlış hatırlamıyorsam yani vitamin takviyelerini ayrı almalı biri diğerini etkiliyor zannımca ..
Öyle bisey olsa ne nöroloji doktorum nede kadin dogum doktorum folikasite başlatmazdi diye düşünüyorum..Epilepsi hastasi olduğum için ilacın yan etkilerini azaltmak ve bebeğe zarar vermemek adına başlattı gebelikte ilk 3 ay muhhakkak alınması gereken bişey..Benim kadar yesillik yiyen birisi yoktur hemde çigden yerim düşün ama folat değerim hep düşük çikardi b12 desen yerlerde artık yediklerimizde vitamin yokki hepsi ilaçlı mecbur takviye alınması gerekiyor..Zaten yediklerimiz sağlikli olsa her sene çocuk dogururdum 😁🤣

A R Y A A R Y A
@Ceviz hanim
Mavigrill Mavigrill
Kuzum 1 senedir deniyoruz ama esimin degerlerinin dusuk oldugunu geçen ay öğrendik 2 aydir saydigi takviyeleri zaten aliyoruz ben 1 senedir aliyorum bakalim nasip normal denemeye devam 😁

Ovu testiyle takip eden arkadaşlara bisey sorucam...Yumurtlamayi gorduk, çatladı aradan 9 gün geçti kafamıza esti ovu testi yaptık bu ovu testinde t çizgisinin hafiften belirginleşmesi normal mi yoksa bembeyaz hiç olmamasi mi gerekiyor 😁 çatlamadan sonra ovu testine devam edenler bi yardım lutfen bugun 21.nci gün t kısminda hafif çizgi belirmeye başlamış yine..Bu arada arkadan gelişen yumurtam yoktu

Ovu testiyle takip eden arkadaşlara bisey sorucam...Yumurtlamayi gorduk, çatladı aradan 9 gün geçti kafamıza esti ovu testi yaptık bu ovu testinde t çizgisinin hafiften belirginleşmesi normal mi yoksa bembeyaz hiç olmamasi mi gerekiyor 😁 çatlamadan sonra ovu testine devam edenler bi yardım lutfen bugun 21.nci gün t kısminda hafif çizgi belirmeye başlamış yine..Bu arada arkadan gelişen yumurtam yoktu
Normal kuzum... Ovulasyon testinde genelde yumurtlamadan sonra hafif koyu seyrediyor tamamen bitmiyor zaten.. Regl zamanı bazı kişilerde yükselebiliyor ama regl zamanı düşüyor.. Zaten regl zamanı kan baktırdıgımızda 5-6 ken bile ovu testinde gözle görülen çizgi var. O hiç kaybolmayacak yani :)

Normal kuzum... Ovulasyon testinde genelde yumurtlamadan sonra hafif koyu seyrediyor tamamen bitmiyor zaten.. Regl zamanı bazı kişilerde yükselebiliyor ama regl zamanı düşüyor.. Zaten regl zamanı kan baktırdıgımızda 5-6 ken bile ovu testinde gözle görülen çizgi var. O hiç kaybolmayacak yani :)
Tamamdır teşekkür ederim 😊 sanki koyulaşacakmış gibi duruyorda yumurtlamanin uzerinden 10 gün geçince şaşırdım arkadan gelen yumurta yoktu çünkü 🌸😊

A R Y A A R Y A
@Ceviz hanim
Mavigrill Mavigrill
Kızlar ben deneyeceğim bugun regli oldum ama kendimiz aldigimiz vit var onlara devam ederek deneyeceğim bi umut inşallah 😎

Aynen akşam sipariş vericem
Regl de gelseydi bi 👀

Bu kist hemen gider mi sence kuzu 😕

Canım reglim 1 yada 4 gün gecikti hesaplar karıştı işte
Ama değer çok düşük bu gecikmelere göre
O yüzden umudum yok ama bu da can sıkıcı bi durum oluyo
Seninde mi gecikti
Kistin gecer merak etmee soğan suyu denesene bakkk

Kuzum 1 senedir deniyoruz ama esimin degerlerinin dusuk oldugunu geçen ay öğrendik 2 aydir saydigi takviyeleri zaten aliyoruz ben 1 senedir aliyorum bakalim nasip normal denemeye devam 😁
Doktorun önerdiği karışımın sperm konusunda da çok büyük etkisi olduğunu söyledi. Karışım kendi tavsiye ettiği oranlarda hazırlanıyormuş. Allah gönlüne göre versin canım. Olur İnşaAllah.

Öyle bisey olsa ne nöroloji doktorum nede kadin dogum doktorum folikasite başlatmazdi diye düşünüyorum..Epilepsi hastasi olduğum için ilacın yan etkilerini azaltmak ve bebeğe zarar vermemek adına başlattı gebelikte ilk 3 ay muhhakkak alınması gereken bişey..Benim kadar yesillik yiyen birisi yoktur hemde çigden yerim düşün ama folat değerim hep düşük çikardi b12 desen yerlerde artık yediklerimizde vitamin yokki hepsi ilaçlı mecbur takviye alınması gerekiyor..Zaten yediklerimiz sağlikli olsa her sene çocuk dogururdum 😁🤣
Her yiğidin yoğurt yiyişi misali her hekim farklı yorumlarda bulunuyor ben bu mfk yi sevdim jargonu doğruluğu trilyonluk ilaç firmalarına kafa tutmasi bunlar cesaret ister düzeni bozuldu şikayet ediliyor adam sürekli hasılı kelam inanmak önemli olan inandım ve teslimim Allah'ın izniyle vesilem olacağına inanıyorum söylediklerine de 😊

Yarın adet tarihim test almadım ama merak ediyorum. Yarın adet olmassam test alacağım.
Buraya arada yazıyordum sizleri kardeşim gibi görüyorum.
Bir kızım var ama yaşım büyük.
Ikıncı yı geç olmadan birlikte büyürler diye istedim.
Ama bir Ikı arkadaş sordupum soruları kınadı.
Bebeğim varda sanki Ikıncı için burda yazmaya hakkım yok muş gibi yazıldı.
Çok üzüldüm ama listede adım var 19 Kasım da gunum diye sonuç alana kadar buraya yazacağım. Dualarım sizinle.
Rabbim kimsenin elini boş bırakmasın.
Evlat ile sınamasın.

Yarın adet tarihim test almadım ama merak ediyorum. Yarın adet olmassam test alacağım.
Çok üzüldüm ama listede adım var 19 Kasım da gunum diye sonuç alana kadar buraya yazacağım. Dualarım sizinle.
Evlat ile sınamasın.

Her yiğidin yoğurt yiyişi misali her hekim farklı yorumlarda bulunuyor ben bu mfk yi sevdim jargonu doğruluğu trilyonluk ilaç firmalarına kafa tutmasi bunlar cesaret ister düzeni bozuldu şikayet ediliyor adam sürekli hasılı kelam inanmak önemli olan inandım ve teslimim Allah'ın izniyle vesilem olacağına inanıyorum söylediklerine de 😊
İnşaallah kardeşim. Herşey inanmakla başlar

Kistin gecer merak etmee soğan suyu denesene bakkk
Onu geçen ay denemiştim 5 6 gün falan
Fazlası zarar diyorlar bilemedim
Gelmezse pzt kan vercem birşey çıkmazsa 2 gün yaparım soğanı o zaman
A R Y A A R Y A
@Ceviz hanim
Mavigrill Mavigrill
Ben varım canım
Gelin derken topik mi var ayrı
Hangi boyunu aldın sen
Bende alıcam da boyutuna karar veremedim👀
Bide bana omega3 markası önerin ya🎈
Geçen ay 3 gün gecikmisti ilaç yuzunden geç dollenme oluyor adetin uzerinden 10 gün geçerse muhakkak test yaptır çogu kişi yaptırmayin sökücü içiyormuş sonra düşük oluyormuş son kez test yaptıktan sonra ilacı içersin acele etme
Gelmezse pzt kan vercem tekrar canım
Çünkü bekledikçe bi sonraki değerlendirme fırsatım gecikmiş oluyor
Kanla netleşir en azından

Evlat ile sınamasın.
Canım hakkinizda hayırlısı neyse o olsun gönlünüzce olsun insAllah güzel haber alırız burda herkes birbirine derman olmaya çalışıyor bazen bir arkadaş bazen kardeş bazen dost olarak kimse kimseye cevap vermemezlik yada illa vereceğim diyede hissettirmiyor burası paylaşım alanı bilmediklerimizi öğreniyoruz merak ettiklerimizi soruyoruz bazen 2 kişi bazen 5 kişi cevap yazıyor bazı şeyleri bilmiyor olabiliriz tabikide kimsenin kimseyi kınamaya hakkı zaten yok belki siz yanlış anlamışsınızdır belki size cevap yazan arkadaş sizi kırmak istememiştir belki yazılım hatası olmuştur hepimiz hassasiz hepimiz çünkü anne olmak istiyoruz ve bu gerçekten çok hassas bir durum malum aynı duyguları paylaşıyoruz siz birbirinizi yanlış anlamışsınızdır sizinde insAllah hakkınizda hayirlisi olur bu şekilde düşünüp sizde üzülmeyin çünkü bu platform herkese çokça açık arakadaşlar hepiniz çok çok sağolun🍋🍋🍋

X