KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Kuzum 11.nci test pik 5 ve 6 da da olmuş pik, çatlamış..Arkadan gelen yumurtan vardı galiba ebruyu boşver saçmalamış

Hatta ilk piki 5 de gormussun 6 da çatlamış..Bendede olmuştu test kaynaklı bu durum çok koyu olmadığı zamanlar oluyor ilk yaptigimda yaşamıştım

Bak tam olarak şunu yazmış

"Kuzum 19-20 mm de yumurtlama görünür yumurtan biraz fazla büyümüş çatlamadan"

Çarşamba günü gideceğim. Bu ay da olmazsa artık ovulasyon falan almayacağım. Yeni bir doktor buldum özel kliniği var, üniversite araştırma hastanesinden gidip kendine tüp bebek merkezii açtı istagramdan falan takip ediyorum. Çok aklıma yattı. Benim gittiğimin girişi 150, bu doktor 250 TL ymiş. Sperm sonucunu falan alıp gidicem, anlatıcam durumumu. Bakalım hayırlısı olsun

Kuzu ilkini yaptı isen aşılama hakkını al öyle devam et. Çünkü raporun geçerliliği 6 ay. Sonra karar değiştirirsen hakkını kaybedeceksin..
İlkini özelde yaptırmıştım canım hastane sgk anlaşmalı olduğu için yazı istediler. Rahim filminin süreside mi 6 ay acaba ya onu hiç bilmiyorum 6 ay ise benim doldu sanırım

Bu hayiti cok duydum hatta daha once alip duzensiz bi sekilde kullandim ama bazilari da riskli diyor bilemedim ne yapacagimi
Risk kullandigin günleri bilmezsen saymazsan oluyo kuzum ben cok arastirdım ona adetin 1. Günü baslayıp 11 gün sayıp 11 gün içip bırakacaksın 1 ay boyunca hergün icersen düsük yaptırır 11 gün icersen yumurtalıkların rahmin icin cok faydadı dedigim gibi ben 2. Ayımda hamile kaldım

kızlar iyi akşamlar bugün yumurta takibi için doktora gittim klomen kullandım beş gün iki gün bekledim bugün gittim sağ taraftakiler fazla büyümemiş sol taraftaki 20 mm olmuş doktor iki gün sonra tekrar çağırdı o güne kadar çatlarmı acaba boyutu normal mi? iğne yapacak çarşamba

Kuzum 11.nci test pik 5 ve 6 da da olmuş pik, çatlamış..Arkadan gelen yumurtan vardı galiba ebruyu boşver saçmalamış
11.test çatlatma iğnesinden dolayı pik çıktı, öncesi 10.test ve silikti.

10.test silik olmasına rağmen doktor 21-22 mm yumurta var demişti.

Kızlar merhabaaa bugün çift çizgiyi gördüm şükürler olsun ovulasyonla takip ediyodum 3 gündür koyuydu bugün test yaptım pozitif yarın kan tahlili vericem rabbimmmm isteyen herkese nasip etsin insallahhhh daha çok minik muhtemelen çizgimiz çok belirsiz

Eklentiler

• A458F0D9-D174-4995-89E7-EB81499AEF04.jpeg
    55,2 KB · Görüntüleme: 91
Mantıklı..
Aynen benimde demek istediğim oydu. Demekki femara sende yumurta gelişimini sağlıyor ama çatlamayı sağlamıyor. Doktorda sana o yüzden çatlatma iğnesi veriyor. O zaman aklını bulandırma hiç. Çarşamba kendi doktoruna giderek net durumu öğren..
Gelecek aya da plan yapma.. Bu ay inş olacak.. Ben ebru hanım bu 2-3 gündür dediği mottoyu beğendim. Gelecek aya gelecek ay gelince bakarız. Ama bu ay inş gebelik olacak :)

Bu arada doktorlarda ovulasyon testine o yüzden güvenmiyor. Çatlama olmayabiliyor daha çok geliştiğinde kendiliğinden çatlayabiliyor. Bizde ilişkiyi bırakıyoruz ve işe yaramıyor..

Ben bu testlere fazla guvenmiyorum biraktım en iyisi düzenli iliski adetinden sonra yumurtlama döneminde 1 buçuk hafta gün asıri sonraki günler de 2 gunde bir ilişki deneyin 3 ay olmazsa o zaman asılamaya gidersiniz..azcok testlerden ne zaman yumurtlama dönemine girdigini ogrenmişsindir artık..Bulamazsanda adetten hemen sonra 2 hafta boyunca gün aşırı ilişki deneyin ya da 2 gunde bir eminim olacaktır

Hayırlı olsun gözünüz aydın olsun canım bu ovulosyon testlerini paylaşabilir misiniz nasıl yaptınız hangi günler değerlendirildi ben bu ay aldım şimdi ilk defa deneyeceğim biraz bilgi rica etsem sizden

Benimde böyleydi çizgi az önce kan verdim bakalım sonuç ne olacak hayırlı olsun inşallah sağlıkla gelir minik

Cok dogru bekarlgmdan beri adet duzenszlgm vardı. Hc b zaman ovulasyon testyle ugrasmadım.
Dr um adet bıtımınden hemen sonra ılıskıye baslayacaksn bır sonraki adet donemine kadar gün aşırı ılıskı olacak demstı ve bunu yaptgm ay gebe oldgmu ogrendm. Tabii daha once bahsettğm jeli de kullanmstm.

Birde boyle deneyin derim.

Hayırlı olsun gözünüz aydın olsun canım bu ovulosyon testlerini paylaşabilir misiniz nasıl yaptınız hangi günler değerlendirildi ben bu ay aldım şimdi ilk defa deneyeceğim biraz bilgi rica etsem sizden
Çok teşekkür ederimm
Ben ilk kez kullandım ilkindede hamile kaldım çok şükür 1 senedir korunmuyorduk 4 yasında bi oğlum var, minnakkurabiyelerden aldım testi instagramdan ayın 27 28 ini pik gördüm sadece 28 ini değerlendirebildim silikleştiği günü değerlendiremedik yani dedikleri gibi 3 gün değerlendirme yapamadık biz.. daha sonra bikaç kere daha ovulasyon testi yaptım hep silikti 3 gündür tekrar koyulmaya başladı ovulasyon testim fotoğrafı ekliyorum bugünde kaset test yaptım şükür pozitif darısı başınıza insallah folikasit ve d vitamini kullandım sadece bugün ki son ovulasyon testimi ekledim

Eklentiler

• EFB79590-81E4-410F-9C39-FCED28947F85.jpeg
    19,2 KB · Görüntüleme: 50
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…