KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Anladım canım hiç böyle denememiştim ben bugun yumurtlama pik gördüm senin bana tavsiyen nedir
8 - 10 - 12 - 14 - 16 - 18 -20 değerlendirin biz öyle yapicaz carsamba doktora gidicem oda söyler zaten...Seninle aynı dönemde yumurtlama zamanina girmişiz biz 6 sinida degerlendirdik..Iliskiden sonra eşin hemen çıkmasın 3 dakika beklesin, belinin altına yastik koyup 20 dakika bekle, hemen banyoya girme..

Ümidini kırma canım bende pkoluyum hemde ilerlemiş..bütün yan etkileri var tüylenme felan..ama 3.gebelik haberimi aldım..inşaallah olcak sabret..zayıfla ben 4 tilo verince gebe kaldım
Adet dongulerin nasil peki duzenli mi kac gunde bir oluyo mesela

8 - 10 - 12 - 14 - 16 - 18 -20 değerlendirin biz öyle yapicaz carsamba doktora gidicem oda söyler zaten...Seninle aynı dönemde yumurtlama zamanina girmişiz biz 6 sinida degerlendirdik..Iliskiden sonra eşin hemen çıkmasın 3 dakika beklesin, belinin altına yastik koyup 20 dakika bekle, hemen banyoya girme..
İğne vuruldum mu catlaman ne zaman senin

Bende bi gördüm bi görmedim ama yarın sabah bitane daha yapıyım olmadı bu biraz son dk ani oldu gün ortasında🤭

Yok cıplak gözlede uzaktan daha net gözüküyodu gerci attım cöpe simdide yarın sabah bidaha tekrarlarım artık
Kuzu net var.. Biz eski toprak görür ancak o çizgiyi :KK70: Bence hiç durma yarın sabahta yapıp net gör hemen sonra da kan ver :halay:

Kuzu burada femera kullanmış arkadaşlar var. Onlar daha iyi bilgilendirir. karaca3443 karaca3443 yanlış hatırlamıyorsam 10.gün gitmişti. 12. Gün iğne vur demişti..
Sende daha tam gelişmeden çatlama oluyor olabilir mi?
Kuzum benim 10. Günü 14,5 ve 16,5 yumurtalarım vardı 11. Gün iğne vuruldum ben. Doktor yarına 18 mm olur sonra iğne de geliştirecek demişti.

Ben kilolu da degilim ki 55 kiloyum 😂
Bu arada bende pkoluyum doktor bebek dusündügü de geliceksin tedaviye baslicaz dedi bende 59 kiloydum yaşlı bi teyzenin tavsiyesiyle 2 ay hayıt tohumu kullandım ve 2 ay hamileydim cok şükür simdi oglum 9 yasinda

O ORKIDE_6
Bak bu ay bu şekilde değerlendirmeyi düşünüyorum kalpli olanlar değerlendirme günü..Hatta bundan sonraki 8 ayda da bu şekilde ilerlemeyi planlıyorum bi aksilik olmazsa..Artık tutarsa Allahtan tutmazsa nasip deyip aşılamaya geçeriz

Eklentiler

• 20211108_184653.jpg
    20211108_184653.jpg
    106,9 KB · Görüntüleme: 76
Kızlar selam 😊 sizlerden akıl almak istiyorum ben 28 yaşındayım bir kaç ay sonra 29 olacağım 1 buçuk yıla yakın evliyim ve evliliğimin başından beri korunmasız ilişki oluyor ama kimyasal dahi olsa hiç gebelik oluşmadı. rahim filmi hormon testlerim hepsi temiz çıktı eşimin sonuçlarıda çok iyi çıktı. Bir kaç ay ovülasyon ile takip ettim olmadı, klomen kullandım olmadı ve en son Eylül ayında aşılama yaptırdım maalesef oda negatif sonuçlandı.. Devlet hastanesinde rapor için evrak topluyorum uğraştırıcı bir iş evet büyük bir ihtimalle rapor için bir kez daha aşılama yaparlar diye düşünüyorum. Sizlere sormak istediğim devlet hastanesinde işlemlere hiç devam etmeden tüp bebek yoluna mı gideyim yoksa son aşılama şansımı mı kullanıyım mı ?
Kuzu ilkini yaptı isen aşılama hakkını al öyle devam et. Çünkü raporun geçerliliği 6 ay. Sonra karar değiştirirsen hakkını kaybedeceksin..

O ORKIDE_6
Bak bu ay bu şekilde değerlendirmeyi düşünüyorum kalpli olanlar değerlendirme günü..Hatta bundan sonraki 8 ayda da bu şekilde ilerlemeyi planlıyorum bi aksilik olmazsa..Artık tutarsa Allahtan tutmazsa nasip deyip aşılamaya geçeriz
Nasip.. Bende bu şekilde deneyeyim ne olacak bakalım inşallah güzel sonuçlar alırız.. Teşekkür ederim cevap verdiğin için Rabbim en kısa zamanda hamile kalmayı nasip eder.. Sağlıkla sıhhaetle

Gördük bebişi cuma kalp atışını duyduk 😍 umarım hep böyle devam eder 🙏

Sen nasılsın neler yaptın? Bu ay güzel haberin bekliyorum inşallah 💓💓
Ya çok sevindim inşallah kucağına da alırsın sağlıcakla bende bekliyorum bakalım 7 günüm iğnenin duphaston kullanıyorum bu ay iğneden sonra başladım değerlendirmemizi yaptık şimdi akışına bıraktım düşünmemeye çalışıyorum ama ne mümkün ağrılarım geçmişti ama bugün yine hafiften başladı bakalım inşallah bende o güzel haberi verebilirim

Kuzu burada femera kullanmış arkadaşlar var. Onlar daha iyi bilgilendirir. karaca3443 karaca3443 yanlış hatırlamıyorsam 10.gün gitmişti. 12. Gün iğne vur demişti..
Sende daha tam gelişmeden çatlama oluyor olabilir mi?
Kuzum geçen ayda böyle oldu, bak ekliyorum. Adet biter bitmez 5 ve 6.gün pike yakındı. 7 itibariyle silikleşti. Ben 10.günde doktora gittim. Ovulasyon pik değildi hatta bayağı silikti ama doktor 21-22 mm yumurta var deyip çatlatma iğnesi yaptı.
Ovulasyon testi aldığım bir gebenin günlüğüne sordum, neden ovulasyon testi benim 21-22 mm yumurtamı pik göstermedi diye, o da şöyle bir açıklama yaptı. Ovulasyon testi 19-20 mm yi gösterirmiş, 21-22 yi ve üstünü göstermiyormuş. 🤦🤷 Anlamadım birşey ya, sence mantıklı bi açıklama mı? En alttaki testte iğneden sonra yaptığım test

Eklentiler

• Screenshot_20211108-185848_Gallery.jpg
    Screenshot_20211108-185848_Gallery.jpg
    22,7 KB · Görüntüleme: 79
Ya çok sevindim inşallah kucağına da alırsın sağlıcakla bende bekliyorum bakalım 7 günüm iğnenin duphaston kullanıyorum bu ay iğneden sonra başladım değerlendirmemizi yaptık şimdi akışına bıraktım düşünmemeye çalışıyorum ama ne mümkün ağrılarım geçmişti ama bugün yine hafiften başladı bakalım inşallah bende o güzel haberi verebilirim
Teşekkür ederim canım inşallah 🙏
değerlendirmeyi yaptıktan sonra beklemek kalıyor içini ferah tutarak bekle 💙

:110:Bu arada bende pkoluyum doktor bebek dusündügü de geliceksin tedaviye baslicaz dedi bende 59 kiloydum yaşlı bi teyzenin tavsiyesiyle 2 ay hayıt tohumu kullandım ve 2 ay hamileydim cok şükür simdi oglum 9 yasinda
Bu hayiti cok duydum hatta daha once alip duzensiz bi sekilde kullandim ama bazilari da riskli diyor bilemedim ne yapacagimi 😔

Kuzum geçen ayda böyle oldu, bak ekliyorum. Adet biter bitmez 5 ve 6.gün pike yakındı. 7 itibariyle silikleşti. Ben 10.günde doktora gittim. Ovulasyon pik değildi hatta bayağı silikti ama doktor 21-22 mm yumurta var deyip çatlatma iğnesi yaptı.
Ovulasyon testi aldığım bir gebenin günlüğüne sordum, neden ovulasyon testi benim 21-22 mm yumurtamı pik göstermedi diye, o da şöyle bir açıklama yaptı. Ovulasyon testi 19-20 mm yi gösterirmiş, 21-22 yi ve üstünü göstermiyormuş. 🤦🤷 Anlamadım birşey ya, sence mantıklı bi açıklama mı? En alttaki testte iğneden sonra yaptığım test
Canım o kadın saçmalamış bende ovulasyon ile takip ediyorum 10 günü test yaptığımda pikti ve ertesi günü doktora gittiğimde yumurta 21mm di Bunlar da benim çatlatma iğnesi yapacağım güne kadar olan ovulasyon testlerim

Eklentiler

• IMG_20211102_213829.jpg
    IMG_20211102_213829.jpg
    152,2 KB · Görüntüleme: 75
Orda demek istediği o değildir. Şunu demiştir. Yumurta 19-20 mm olunca LH salgısı artar ve yumurta çatlamaya hazır hale gelir. Ama pko gibi durumda kiste yatkınlıkta vucut yumurtanın çatladığını düşünür (LH ani yükselir ama yumurta kılıfı patlamadan düşer) ama çatlamaz ve sonra kistleşir. Ama bunu demesi için senin kist yatkın bi bünyen olması lazım gibi geldi.

Bende klomen kullandığımda 3 kere LH piki yakaladım. Minikkurabiye sorduğumda Klomen etki mekanizması gereği böyle dalgalanmalar yapar sen her ihtimale karşı değerlendir dedi. Ben en düzenli ilişki geçen ay yaşadım olmadı :KK70:
Doktora muhakkak git..

X