KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

O zaman bırak canım.dozaji çok fazla 0.400 gibi düşün alinmasi gereken senin aldığın 5000.yani 12.5 katı gibi.400 mikrogram olan bir folik asit al eczacıya danışıp daha iyisi doktora danışman tabiki.
İlk gebeligim de kullandığım şişe gibi bi kutudaydi adı aklıma gelmiyor

Xanimde bat 10 kasım .bendede sarı ekıntı ve kasık ağrısı var
Benimde 10 veya11 Kasım ama erken gelecek sanki kahverengi leke gelmeye başladı adetimde birkaç güne gelir hiç umudum yok bu ayda gelecek aylarda sanki hiç olmayacakmis gibi geliyor artık kendimi deli gibi ev temizliğine verdim kist vardı bu ay zaten her ay bütün belirtileri yaşardım nedense bu ay hiç hissetmiyorum

Arkadaşlar merhaba. Ben pcosluyum. Bu ay femera tedavisi oldum. Tam tedavi olduğum 2.ay. dün çatlatma iğnesi vuruldum. 2 gündür birliktelik oluyor. Doktor gün aşırı dedi ama biz 3 gün üst üste yapıp sonra gün aşırı devam edicez. Birliktelikten sonra dayanabildigim kadar kalkmıyorum. Sizin ekstra bildiğiniz yapmam gereken birşey var mı?

Anlaşmazlık surdan çıkıyor 400 mg yani 400 mikrogram alınması gereken.folbioldaki 5mg yani 5 miligram 1000 mikrogram 1 mg a eşit sorun bu 😊

İşte mg ve mcg arasındaki farkı anlatmaya çalışıyorum. Toplumca bu yanlış yapılıyor zaten.

0,4mg ya da 400μg demiş olabilir doktor. Ama öyle 400 mg anlaşılmış. Konu başka kişilerce yanlış anlaşılmasın diye müdahale ettim.
Ben folik asitle bekarken tanıştım zaten. Eski hukumumuz var :KK48:

Arkadaşlar merhaba. Ben pcosluyum. Bu ay femera tedavisi oldum. Tam tedavi olduğum 2.ay. dün çatlatma iğnesi vuruldum. 2 gündür birliktelik oluyor. Doktor gün aşırı dedi ama biz 3 gün üst üste yapıp sonra gün aşırı devam edicez. Birliktelikten sonra dayanabildigim kadar kalkmıyorum. Sizin ekstra bildiğiniz yapmam gereken birşey var mı?
Canım ben de bu ay femara ve çatlatma iğnesi kullandım. Doktorum bana iğneden sonra 3 gün üst üste sonra gün aşırı 2 kere demişti ekstra birşey yapmadım. Ama BAT 10 kasım hiç adet belirtim yok normalde olurdu. Bu ay da olmayacak sanırım😪

Sevindim
Gittim hastaneye doktor normal dedi ağrıların 2 yumurtam da çatlamış kist yok dedi şükür şimdi beklemedeyim son 10 gün 🤗😂
Kist olmadığına sevindim adına demekki herkesin bünyesi bir değil bana hiç yaramadı klomende ignede

İşte mg ve mcg arasındaki farkı anlatmaya çalışıyorum. Toplumca bu yanlış yapılıyor zaten.

0,4mg ya da 400μg demiş olabilir doktor. Ama öyle 400 mg anlaşılmış. Konu başka kişilerce yanlış anlaşılmasın diye müdahale ettim.
Ben folik asitle bekarken tanıştım zaten. Eski hukumumuz var :KK48:
Aynen canım mg yazılınca ikiside aynı anlamliymis gibi sanılıyor olay orda patlıyor zaten 🤭😅 biri mikrogram biri miligram.

Kızlar ben galiba bu ay yumurtlama flan görmedim 😭gördüysemde adetten sonraki hafta görmüşümdür ozamanda eşim yoktu bende ovülasyon testi yapamamıştım 🥲 kendimi hatrlatıyım pcoluyum ve testler deki T cizgisi koyu cıkıyor sürekli ama tam koyu bi şekilde görmedim 😭 sizcede yumurtlama görmemişim demi 🚶🏻‍♀️
Polikistik sendromu olanların gibi testlerin

Sevindim

Kist olmadığına sevindim adına demekki herkesin bünyesi bir değil bana hiç yaramadı klomende ignede
Normalde her ay olan kist bu ay yok bende şaşırdım yumurtam çatlamasına rağmen hep kistim vardı

Belinin altına yastık koyabilirsin. Eşin Keçi boynuzu özü içsin sperm sayısı artar. Bir de üst üste ise ters pozisyon sperm hızını artırabilir. daha etkili olabilir

Kızlar ben galiba bu ay yumurtlama flan görmedim 😭gördüysemde adetten sonraki hafta görmüşümdür ozamanda eşim yoktu bende ovülasyon testi yapamamıştım 🥲 kendimi hatrlatıyım pcoluyum ve testler deki T cizgisi koyu cıkıyor sürekli ama tam koyu bi şekilde görmedim 😭 sizcede yumurtlama görmemişim

Kizlar sizce varmı?

Eklentiler

• IMG_20211103_003754.jpg
    IMG_20211103_003754.jpg
    30,5 KB · Görüntüleme: 115
  • IMG_20211102_082740.jpg
    IMG_20211102_082740.jpg
    28,2 KB · Görüntüleme: 105
  • IMG_20211102_082731.jpg
    IMG_20211102_082731.jpg
    32,5 KB · Görüntüleme: 115
X