KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Yaş gençse 2 sene canım. Amh a bakıyorlar birazda. Ama devlet böyle şeylerle uğraşmak istemiyor. Bende hep özele gidiyorum
31 yasındayım kuzu
Amh ım 3 küsürdü 1 sene önce falan
Bi daha baktırmadım
İlk defa devlete aldım randevu 2 senede, normalde bende özelde takip ettiriyodum da
Bu sefer infertilite bölümüne aldım devlette

Aslında fikrimiz üç ay kendimiz deneyelim
Sene sonuna kadar olmazsa ocakta koç üniversitesinde aşılama deneyelimdi ama ben regl olunca dayanamadım bi yine gidim dedim işte

canım nasıl gıdıyor sımdı gordum senı. aşılamaya mı basladın
İyim kuzucum sen nasılsın
Ben en son ekimde femara kullanmıstım ya olmamıstı yine gebelik
Doktorum bekleyelim 3 ay bişey kullanmadan
Eğer olmazsa seni sonuna kadar o zaman ocakta aşılama düşünelim dedi
Bende eylülde bişey kullanmadım, dün yine regl oldum tabi
Aslında niyetimiz beklemek sene sonuma kadar ama ben dayanamadım bi devlet hastanesinin infertilite bölümünden randevu aldım
Yarın randevum, farklı bi göz farklı doktor ilk defa infertilite bölümü falan
Ne diim doktora ne yapayım bilemedim, onu sorim dedim arkadaslara
Sen ney yaptınn, basladın mı herhangi bi tedaviye

Valla ben vaktim olsa sürekli hastaneye gidebilmeye yumurtlama takibi yaptırırdım. Olmadığı için ovulasyon. Testi kullanıyorum. Amh brn hiç baktırmadım en son adette 3. Gün kendim gittim hormon testi yapalım deidm. Doktora onu da ben dedim yani bir sene oldu bakılmayalı. Onda da estradiol düşük çıktı fsh çok iyi çıktı ilaç vermedi fsh iyide E2 ye takılma dedi. Amh da istemiştim ama gerek yok dedi neye göre bakıyorlar bilmiyorum. Ama devlette amh a göre de ilerliyorlar. Hakkımızda hayırlısı olsun hepimizin. Bu kadar zor oldugunu bilseydim evlenesiye işe koyulurduk

Tebrikler Sağlıkla al kucağına inşallah Döngünüz kaç gündü.Yumurtlama be zaman dı.Benim de 7 iş bat ama hala negatif

İyi yaptin canım farklı bir göz iyi olur dedgin gibi inşallah ozamana kadar kebdiliginden olur. Olmazaasa aşılama denersin.bende aşılamaya başladım klomen kullandım beş gün şimdi yumurtalara bakıyorlar Perşembe son kontrolüm var sonra sanırım aşılama.olacak. inşallah Rabbim nasip eder ya isteyen herkese nasip etsin

Aynı folbiol dan bahsetmiyoruz sanırım. Benim kullandığım folbiol etken maddesi folik asit 5mg.

Anladim.kuzum doğrudur valla zor ya.ben bile aşılama için bir ayda nerdeyse beş kere izin aldım öncesi hariç. Çalışınca sıkıntılı oluyor Rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın
Senin eşin dede hareket sorunu varmış canım sayfadan baktım şimdi benimde öyle. Nasıl eşinin hareket sayı değerleri falan hiç düzelme olmadı mı

Ben 3 ay yaptırdım kuzu yumurta takibi
Bi ay klomen 2 ayda femara kullanarak
Yumurta büyüyor, çatlıyor
Onlarda sıkıntı yok
Testlerimide çok yaptrıdım, amh ı bende kendi isteğimle yaptırmıştım
Doktorlar genel muayene iyi ve hormonlar normalse hemem gerek görmüyor ama ben yinede tedbir amaçlı baştan yaptırmak istemiştim
Hatta rahim filmini falanda bi sene dolmadan Çektirdim
İşlemlere erken basladım aslında ama sıkıntı olmayınca ve yas 29 olunca hemen ilaca vs gerek yok diip bekletti doktorlar hep doğal olur diye
Yas oldu 31, sonuç sebepsiz infertilite
Aşılama, tüp bebek
Nasip

Aminn kuzucum, insallah güzel sonuçlanır tedavin
Konuştuğumuz gibi koçta mı başladın, barış hocada
Bende onda düşünüyorum eğer bu üç ay sonuç alamazsak

İyi yapmışsın canım. Valla bende kullandım femara klomen falan ama doktor çatlıyor diye kontrole çağırmadı. İlaç bittikten sonra değerlendirmeye başka diyordu. Ovulasyon dada hep femera kullanınca düzenli aynı tarihlerde yumurtlama görüyordum adet olursam bu ay da kullanıcam 3 ay ara vermiştim

Selam kuzu,
İki sene az değil ileri araştırmaları da yaptın mı? Femara dan sonra çatlatma iğnesi vs kullandın mı? Mesela ilaçlarda kaç yumurta oluştu yumurtalıklar nasıl tepki verdi.
Bu süreci eğer tüpe geçersen detaylı anlatman adına sordum

Aminn kuzucum, insallah güzel sonuçlanır tedavin
Konuştuğumuz gibi koçta mı başladın, barış hocada
Bende onda düşünüyorum eğer bu üç ay sonuç alamazsak
Aminnn inşallah canım, evet barış hocaya gittim. Ama kontrolleri o yapmıyor ama hep onun takibinde. Ona danışıp ilaç veriyorlar ve kontrole çağırıyor lar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…