KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Kızlar aranızda bu takviyeyi kullanan var kı memnun mu folbiol kullanıyordum ama bir faydasını görmedim acaba kullanan var mı aranızda ?

Folik asitin gebeliğe, yumurtlamaya etkisi yok. Sadece gebelikte fetüsün gelişimine etkisi var. Çünkü vücutta depolanmayan bir vitamin. Eksik çoksa fetüse zarar verir o nedenle takviye alınıyor..

Ben oğluma hamile kalmadan önce hep folbiol içtim. İlk etapta epilepsi için başlamıştım. Ama gebelik planlayınca bırak diyen de olmadı.
Hamileliğimde de bir süre devam ettim sonra doktor decavit verdi..

Benimki pede bile geçmiyor canım. Adet olayım diye bakıyorum umutlanmıyorum artık alıştım 1.5 senedir uğraşa uğraşa tecrübe edindik. Bu ay farklı olunca niye sökülüyor diye düşünüyor insan. Sağlık olsun
Yalnız değilsin benimde 1.5 yıl oldu üstelik ilk defa bu ay kendi çatlamıştı adetin 3. Günü femera kullandım 4 gün ayın 19 da aşılama olacaktım ultrasonda baktı çatlamış bende umutlanmıştım bu ay ilk defa çatlamıştı o gün aşılama iptal oldu kasımın 1 de test yap dedi dün negatifi gördüm yine bakalım adet günümü bekliyorum yine adet olunca kontrole gidicem sonra aşılama günü kararlaştıracaz

Canım netten baktıklarınla kendini çok kıyaslama bende ağustos ayında kimyasal gebelik yaşadım ve yerleşme kanaması da yaşadım 4 gün boyunca kahverengi çamur rengi ama sulu pıhtılı olmayan ve 4 gün süren kanama yaşadm beni de netten okuduklarım yanılttı malesef bnde hamile olduğumu bilmeden ağır işler yaptım öğrendiğimde çok geçti o yüzden hiç bi ihtimali göz ardı etmemek gerekiyo iniallah gebeliktir sizinki Allah isteyen herkese en kısa zamanda nasip etsin inşallah.
İnşallah canım yarın sabaha kadar kırmızıları görmezsem yine test yapıcam kısmet artık

Yalnız değilsin benimde 1.5 yıl oldu üstelik ilk defa bu ay kendi çatlamıştı adetin 3. Günü femera kullandım 4 gün ayın 19 da aşılama olacaktım ultrasonda baktı çatlamış bende umutlanmıştım bu ay ilk defa çatlamıştı o gün aşılama iptal oldu kasımın 1 de test yap dedi dün negatifi gördüm yine bakalım adet günümü bekliyorum yine adet olunca kontrole gidicem sonra aşılama günü kararlaştıracaz
Bana da, doktor istersen adet olunca gel aşılamaya başlayalım dedi yani bu ay için. Eşimin doktoru da 3 ay daha bekleyin bence durumun düzeliyor diyince ocak ayına kadar brkmeye karar verdik. Doktorum da sen bilirsin dedi. Ama araştırmalarına göre artık çoğu insan aşılama ile uğraşıyor tüp bebek deniyor şansı yüksek diye. Zaten eşimin doktoru da öylr demiş aşılama ile zaman öldürmeyin ihtimali düşük doğal yolla aynı şans demiş tüp bebek deneyin demiş büyük ihtimal öylr yapıcaz. Ama bu toplara girmeyi hiç istemiyorum nasıl olacak biliyorum çalışan biriyim

Bana da, doktor istersen adet olunca gel aşılamaya başlayalım dedi yani bu ay için. Eşimin doktoru da 3 ay daha bekleyin bence durumun düzeliyor diyince ocak ayına kadar brkmeye karar verdik. Doktorum da sen bilirsin dedi. Ama araştırmalarına göre artık çoğu insan aşılama ile uğraşıyor tüp bebek deniyor şansı yüksek diye. Zaten eşimin doktoru da öylr demiş aşılama ile zaman öldürmeyin ihtimali düşük doğal yolla aynı şans demiş tüp bebek deneyin demiş büyük ihtimal öylr yapıcaz. Ama bu toplara girmeyi hiç istemiyorum nasıl olacak biliyorum çalışan biriyim
zaten genelde kadın dogum ve urolojı doktorları hep aksı konusurlar. Insallahhh mucızenız bır an once gelir. bende calısıyorum mecburen ınsan bır sekılde bıseyler yapıyor

Ben adetimin 3 . Günü femera başlandı 4 gün ayın 19 da da aşılama olacaktım benimki kendi çatladı ertelendi ama tutmadığı için bu ay olacağım aşılama
Yarın bi danışayım doktora ama devlet hastanesi olduğu için 3 sene gebelik olusmaması şartı mı varmış
Burda öyle bişeyler okudum ama

zaten genelde kadın dogum ve urolojı doktorları hep aksı konusurlar. Insallahhh mucızenız bır an once gelir. bende calısıyorum mecburen ınsan bır sekılde bıseyler yapıyor
Bu aşamalar ortalama 17 gün sürüyormuş. İşten çıkmam gerekebilir. Kimse bu kadar zaman idare etmez

Yarın bi danışayım doktora ama devlet hastanesi olduğu için 3 sene gebelik olusmaması şartı mı varmış
Burda öyle bişeyler okudum ama
Yaş gençse 2 sene canım. Amh a bakıyorlar birazda. Ama devlet böyle şeylerle uğraşmak istemiyor. Bende hep özele gidiyorum

O zaman rahim filmi çektirip 3 4 al bekleyip aşılama düşünülebilir
Rahim filmide çektirdim canım
Sebepsiz infertilite bizim
Tüm tetkikler yapıldı, sıkıntı yok
En son eylülde femara kullandım ve bıraktım
Sene sonuna kadar kendimiz deneyelim olmazsa ocakta aşılama deneriz diye düşünmüştük aslında ama ben böyle boş beklemek istemediğim için yine regl olunca geldiler bana doktor hastane arama terelellileri

X