KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Kızlar merhabalar
Yarın reglimin üçüncü günü
Aslında sene sonuna kadar doktora gitmeyip kendimiz takip etmeyi düşünüyoduk ama ben dayanamadım yine
Normalde takip edildiğim merkezden ayrı bi hastanede ilk defa infertilite bölümüne randevu aldım
2 senelik evliyim bu arada
Yapılan testlerde çekilen hsg eşimin testleri vs bi problem yok
Yaşım 31 eşim 32
Ben doktordan aşılama talep edebilir miyim, yoksa illa bi sebep mi olması gerekiyor gebelik olusmaması için
1 klomen 2 femara ile 3 ay ilaç kullanmıstım
Yine ilaç mı talep etsem ne yapsam, böyle boşa zaman geçiyor gibi geliyo bişey yapmadan bekleyince🤦‍♀️
Maviesra Maviesra M mavili_yeshll Yusra-61 Yusra-61 MaviSasa234 MaviSasa234
Sizleri hep takip ediyorum
Sizler ve diğer kızlar fikirlerinizi bekliyorum ❤️

Son düzenleme:
Kızlar aranızda bu takviyeyi kullanan var kı memnun mu folbiol kullanıyordum ama bir faydasını görmedim acaba kullanan var mı aranızda ?
Folik asit sadece gebelik oluştuğunda fayda sağlar
Yumurtlamaya ya da gebe kalmaya yardımcı olmaz ki zaten
Folbiolun dozajı fazla olduğu için çoğu doktor önermiyor
Günlük 400mg alınması gerek
Folbiolda çok kat fazlası var
Ben solgarın folatını kullanıyorum sentetik olmadığı için
Öneririm

Yerleşme kanaması na netten baktım pembemsi oluyormuş canım. Adet olacaksam da olsam bari ikilemde olmam hiç olmazsa. Geç yumurtlama gördüm ben zaten. O yüzden adetim 7 gün geçti
Canım netten baktıklarınla kendini çok kıyaslama bende ağustos ayında kimyasal gebelik yaşadım ve yerleşme kanaması da yaşadım 4 gün boyunca kahverengi çamur rengi ama sulu pıhtılı olmayan ve 4 gün süren kanama yaşadm beni de netten okuduklarım yanılttı malesef bnde hamile olduğumu bilmeden ağır işler yaptım öğrendiğimde çok geçti o yüzden hiç bi ihtimali göz ardı etmemek gerekiyo iniallah gebeliktir sizinki Allah isteyen herkese en kısa zamanda nasip etsin inşallah.

Kızlar merhabalar
Aslında sene sonuna kadar doktora gitmeyip kendimiz takip etmeyi düşünüyoduk ama ben dayanamadım yine
Normalde takip edildiğim merkezden ayrı bi hastanede ilk defa infertilite bölümüne randevu aldım
Yaşım 31 eşim 32
Ben doktordan aşılama talep edebilir miyim, yoksa illa bi sebep mi olması gerekiyor gebelik olusmaması için
Yine ilaç mı talep etsem ne yapsam, böyle boşa zaman geçiyor gibi geliyo bişey yapmadan bekleyince🤦‍♀️
1 yıl denemenize rağmen olmuyorsa yapılabilir ben bu ay aşılama olacağım adet olmamı bekliyoruz bakalım adet günüm ayın 6 sı keşke bi mucize olsa adet olmasam da hamilelik haberimi alsam bi de stres yapma sağlıklı ve doğal beslenmeye çalış

Folik asit sadece gebelik oluştuğunda fayda sağlar
Yumurtlamaya ya da gebe kalmaya yardımcı olmaz ki zaten
Folbiolun dozajı fazla olduğu için çoğu doktor önermiyor
Günlük 400mg alınması gerek
Folbiolda çok kat fazlası var
Ben solgarın folatını kullanıyorum sentetik olmadığı için
Öneririm
Folik asit yumurta kalitesini etkili canım, gebelik öncesi etkisiz değil yani.

Kızlar merhabalar
Yaşım 31 eşim 32
Maviesra Maviesra M mavili_yeshll Yusra-61 Yusra-61 MaviSasa234 MaviSasa234
Sizleri hep takip ediyorum
Sizler ve diğer kızlar fikirlerinizi bekliyorum ❤️
Ne zamandır gebelik olmuyor

Yerleşme kanaması na netten baktım pembemsi oluyormuş canım. Adet olacaksam da olsam bari ikilemde olmam hiç olmazsa. Geç yumurtlama gördüm ben zaten. O yüzden adetim 7 gün geçti
Canım bu yerleşme kişiye göre değişi bende pembemsi leke gördüm heveslendim hatta o ay çatlatma iğnesi de olmuştum ama diğer gün adet oldum hemen umutlanma derim sonra çok üzülüyoruz yerleşme kanaması pembemsi ve kahverengi olur pedi doldurmaz genelde 3 gün sürer ablam hamileliğinde kahverengi leke görmüştü

Canım bu yerleşme kişiye göre değişi bende pembemsi leke gördüm heveslendim hatta o ay çatlatma iğnesi de olmuştum ama diğer gün adet oldum hemen umutlanma derim sonra çok üzülüyoruz yerleşme kanaması pembemsi ve kahverengi olur pedi doldurmaz genelde 3 gün sürer ablam hamileliğinde kahverengi leke görmüştü
Benimki pede bile geçmiyor canım. Adet olayım diye bakıyorum umutlanmıyorum artık alıştım 1.5 senedir uğraşa uğraşa tecrübe edindik. Bu ay farklı olunca niye sökülüyor diye düşünüyor insan. Sağlık olsun

1 yıl denemenize rağmen olmuyorsa yapılabilir ben bu ay aşılama olacağım adet olmamı bekliyoruz bakalım adet günüm ayın 6 sı keşke bi mucize olsa adet olmasam da hamilelik haberimi alsam bi de stres yapma sağlıklı ve doğal beslenmeye çalış
İnsallah alırsın kuzu bebek haberide, gerek kalmaz hiç bişeye
Benim 2 seneden beri olmuyor 🤦‍♀️
Sebepsiz infertilite
Normalde bi tıp merkezinde kadın doğum dan takip ediliyordum ama suan bi devlet hastanesinden infertilite bölümünden aldım randevu ilk defa
O zaman sorayım oluyosa aşılama
Peki reglin 3. Gün geç kalmıs olmam heralde dimi

Doktor tavsiyesi ayol 😂

İncir lohusaya süt yapsın diye verilir. O da prolaktini yükseltir. Prolaktin yüksekliği de gebeliğe engeldir..

Ben oğluma doğum yapınca sütüm artsın diye kuru inciri haşlayıp içerdim..

Eskilerin süt korur dedikleri nineden kalma doğum kontrol yöntemidir yani.. :KK48:

İnsallah alırsın kuzu bebek haberide, gerek kalmaz hiç bişeye
Benim 2 seneden beri olmuyor 🤦‍♀️
Sebepsiz infertilite
Normalde bi tıp merkezinde kadın doğum dan takip ediliyordum ama suan bi devlet hastanesinden infertilite bölümünden aldım randevu ilk defa
O zaman sorayım oluyosa aşılama
Peki reglin 3. Gün geç kalmıs olmam heralde dimi
Ben adetimin 3 . Günü femera başlandı 4 gün ayın 19 da da aşılama olacaktım benimki kendi çatladı ertelendi ama tutmadığı için bu ay olacağım aşılama

X