KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Özelde canım tavmergen de . Gebelik testi yaptın mı
Tavmargen egeye bağlı rapor çıkartılıp ordada işlem yapılıyor galiba emin değilim ama ücret ne kadar aşılama için yaptım negatifti canim en son daha yapmadım yarin giderim artık bakalim :KK43:

Kızlar test yapmaya devam etmeli miyim sizce?

Eklentiler

• IMG_20211102_180441.jpg
    IMG_20211102_180441.jpg
    123,3 KB · Görüntüleme: 54
Kızlar merhabalar
Yarın reglimin üçüncü günü
Aslında sene sonuna kadar doktora gitmeyip kendimiz takip etmeyi düşünüyoduk ama ben dayanamadım yine
Normalde takip edildiğim merkezden ayrı bi hastanede ilk defa infertilite bölümüne randevu aldım
2 senelik evliyim bu arada
Yapılan testlerde çekilen hsg eşimin testleri vs bi problem yok
Yaşım 31 eşim 32
Ben doktordan aşılama talep edebilir miyim, yoksa illa bi sebep mi olması gerekiyor gebelik olusmaması için
1 klomen 2 femara ile 3 ay ilaç kullanmıstım
Yine ilaç mı talep etsem ne yapsam, böyle boşa zaman geçiyor gibi geliyo bişey yapmadan bekleyince🤦‍♀️
Maviesra Maviesra M mavili_yeshll @Yusra30 @Sasa234
Sizleri hep takip ediyorum
Sizler ve diğer kızlar fikirlerinizi bekliyorum ❤️
Canım 3 yıl olmadan aşılama yapmıyo sanırım devlet hastaneleri ama sen yine de istediğini belirt belki doktor onaylarsa olabiliyordur

Selam kuzu,
İki sene az değil ileri araştırmaları da yaptın mı? Femara dan sonra çatlatma iğnesi vs kullandın mı? Mesela ilaçlarda kaç yumurta oluştu yumurtalıklar nasıl tepki verdi.
Bu süreci eğer tüpe geçersen detaylı anlatman adına sordum 🥰
Selam kuzucum
Araştırmaları yaptırdık
Hormon testleri, hsg, spermiyogram, genetik testler pıhtılaşma testleri
Folikül sayımı
Yumurta takibi
Femara klomen çatlatma iğnesi
Her seferinde 21 22 mm yumurta olustu
Söylenilen zamanlarda değerlendirdik falan
Ama olmadı
En son işte eylülde son femarayı kullandım, aslında üç ay bekleyip ocakta aşılama yapalım dedi doktorum
Ama ben dayanamadım infertilite bölümünden randevu aldım devletten yarına, reglimin üçüncü günü yarın
İlk defa infertilite bölümüne gidicem

İyi yapmışsın canım. Valla bende kullandım femara klomen falan ama doktor çatlıyor diye kontrole çağırmadı. İlaç bittikten sonra değerlendirmeye başka diyordu. Ovulasyon dada hep femera kullanınca düzenli aynı tarihlerde yumurtlama görüyordum adet olursam bu ay da kullanıcam 3 ay ara vermiştim
Normalde bende üç ay ara vermem lazım ocağa kadar =)
Yarın bi gidimde farklı bi doktor farklı bi göz ne dicek diye aldım randevu

Aminnn inşallah canım🤲🤲🥰, evet barış hocaya gittim. Ama kontrolleri o yapmıyor ama hep onun takibinde. Ona danışıp ilaç veriyorlar ve kontrole çağırıyor lar
Aynne kuzu oda öyle demişti bizede
Ekibim ve ben takip ediyoruz diye
Hayırla sonuçlanır inaallah🙏

Canım 3 yıl olmadan aşılama yapmıyo sanırım devlet hastaneleri ama sen yine de istediğini belirt belki doktor onaylarsa olabiliyordur
Bakalım kuzu, ilk defa infertilite bölümünden aldım randevu
Belki farklı bi önerisi olur mu diye heveslendim
Bu zamana kadar sadece klomen ve femara kullanmıstım
Normalde 3 ay ara verip ocakta aşılama düşünüyoduk zatende
Ne dicek bakalım yarın 🤷‍♀️

Bana da, doktor istersen adet olunca gel aşılamaya başlayalım dedi yani bu ay için. Eşimin doktoru da 3 ay daha bekleyin bence durumun düzeliyor diyince ocak ayına kadar brkmeye karar verdik. Doktorum da sen bilirsin dedi. Ama araştırmalarına göre artık çoğu insan aşılama ile uğraşıyor tüp bebek deniyor şansı yüksek diye. Zaten eşimin doktoru da öylr demiş aşılama ile zaman öldürmeyin ihtimali düşük doğal yolla aynı şans demiş tüp bebek deneyin demiş büyük ihtimal öylr yapıcaz. Ama bu toplara girmeyi hiç istemiyorum nasıl olacak biliyorum çalışan biriyim
Bende çalışıyorum ama olmuyo yapacak bi şey yok en fazla rapor alırım başka elimden bi şey gelmez çünkü

Kızlar bir haber de benden, adetime 7 gün var dayamadım yine test yaptım 😁 Bulantım ve kaşık ağrılarım belirginleşince dayanamdim testi yaptım. Gün içindeki ikinci idrarımve sonuç pozitif. Dualarınıza beni de ekleyin sağlıkla kucağıma alayım 🙏 Allah isteyen herkesin kucağına nasip etsin 🙏
Hayırlı olsun canım bizim içinde dua et

Hayırlı olsun canım çıktıysa tamamdir insAllah sağlıkla gelsin seninle olsun bebişim hayirlisi ise vala ne bilim gerçi adet olcakmis gibi de hissediyorum ama aceba diyorum bekleyim o zaman bende bu arada benim döngüm hep 28 27 felan idi ama 3. Ay denememiz işte 2 aydır 24 Güne düştü neden öle oldu anlamadım yani duzenliydim ama 23 gün sonu oluyorum artık niye aceba bilemedim şimdi bende 2 tane takip uygulama yükledim biri 5 gün var diyor diğeri 2 gün var diyor karıştı benim buralar😂😂😂
Hiç belli olmuyor işte kuzum bazılarında da gerçektne çıkmıyorumuş ☺️ İki gün kala fln yap istersen.
Kızlar bir haber de benden, adetime 7 gün var dayamadım yine test yaptım 😁 Bulantım ve kaşık ağrılarım belirginleşince dayanamdim testi yaptım. Gün içindeki ikinci idrarımve sonuç pozitif. Dualarınıza beni de ekleyin sağlıkla kucağıma alayım 🙏 Allah isteyen herkesin kucağına nasip etsin 🙏
ayy çok sevindimm ama çok erken öğrenmek çok kötüü 🤭

Teşekkürler kızlar herkese 💜 Herhangi bir sorunum yoktu, ikinci ay denememiz. Özel bisey yapmadım sadece bir tane ovulasyon takip app indirdim onda yumurtlama 26 Ekim gösteriyordu ama bence daha erken oldu yumurtlama ki reglime 7 gün varken pozitif sonuç aldım demekki daha erken oldu yumurtlama. Adetin 10. Gününden itibaren 26 Ekim'e kadar değerlendirdik. Arada boş geçen 2 gün felan oldu sanırım. Geçen hafta çok yorgun hissediyordum ve uykum geliyordu, ama bu hafta daha dinctim. Sezeryan yerimin alt kısmında ağrı hissediyorum 5-6 gündür, batmazlar oluyor ve gün geçtikçe belirginleşti. 2 gündür gün içinde Bulantım oluyor kusma isteği gelmiyor ama midem bulanıyor. Bugün ağzımın ici özellikle üst damak kısmı çok tatsız. Bir de bilmiyorum belirti mi ama sezeryan dikisimin hemen altında bir şişlik hissediyorum hafif sertlik var. Iki gece çok terleyip uyanmistim belirtilerim bunlar
Ben zaten ondan şüphelenmiştim senin için🤭 benim de sezeryan yerim ağrıyo ama korktum bişey mi var acaba diye. Demekki sezeryan olduğumuz için 🤭

Benim kasıklarımda var ya. Adet olacakmışım gibi ağrıyor
Hemen umudu kesme gebelik le adet çok benzer birbirine adet olacakmış hissi verir belki de yumurtanız çatlıyodur ben yaşadım öyle bi keskin ağrı Kİ yumurtalığın kaşıkların ağrı bi süre yürüyemedim bile herhelde adet olcam dedim ama adetim yeni bitti böyle bi şey olamaz dedi im kızlar hemen umudunuzu kesmeyin benim tuttu mu tutmadı ama en azından çatladığını gördüm

Selam kuzucum
Araştırmaları yaptırdık
Hormon testleri, hsg, spermiyogram, genetik testler pıhtılaşma testleri
Folikül sayımı
Yumurta takibi
Femara klomen çatlatma iğnesi
Her seferinde 21 22 mm yumurta olustu
Söylenilen zamanlarda değerlendirdik falan
Ama olmadı
En son işte eylülde son femarayı kullandım, aslında üç ay bekleyip ocakta aşılama yapalım dedi doktorum
Ama ben dayanamadım infertilite bölümünden randevu aldım devletten yarına, reglimin üçüncü günü yarın
İlk defa infertilite bölümüne gidicem
Her işin rast gitsin inşallah 🙏🏻🌿
Hayırlısı olsun kuzu 🎈 bazen de böyle oluyor demek ki..

YANI KADININ ORGAZM OLMASI DAHA MI IYI
BEN SUNU KESFETTIM BIZDE DENIYORUZ KAC AY OLDU ORGAZM OLDUGUM ZAMAN ICERISI BAYA KASILIYOR ICERDE NE VARSA DISARI ATIYOR AMA ORGZM OLMADIGIMDA BOSALMADA SPERMLER ICERDE KALIYOR CIKMIYOR BILGINIZ OLSUN BANA MANTIKLI GELDI DOKTORA GIDIYORSUN BIR SORUN YOK DIYOR AMA OLMUYOR PUF NOKTAYI SOYLEMIYORLAR ISTEKSIZ OLUN ZEVK ALMADAN YAPIN HEPSI ICERDE KALIR DENEYIN BENCE
Dışarı çıkmasının bir önemi yokki zaten sperm dediğimiz şey hücre, akan şey ise meni. Rahim orgazm olunca kasılma gerçekleştiği için spermleri yukarı itiyo, fazla olan geri akıyor tabiki. Sizin dediğiniz gibi olsa ben gebe kalamazdım ☺️ Tabiki işin sonunda her şey nasip de

Eklentiler

• C3BE0685-2880-46D5-AC5F-691293F40085.png
    C3BE0685-2880-46D5-AC5F-691293F40085.png
    248,2 KB · Görüntüleme: 60
X