Karataylı Günlüğüm...

enemmmm gel ben sana öğreteyim
ben hiç havuzda yüzmüyorum nedense sevmiyorum güzelim deniz dururken havuzda ne işim var dyrm ve havuzda yüzmek denizde yüzmekten çok zor baya efor sarfediyorsun :)
bu sayede zayiflarim belli mi olur

kahvalti(10:00)
2 kk süzme peynir,
1 portakal,
3 kurabiye,
1 fincan nescafe 2 si 1 arada (sekersiz)

saat(15:00)
eti karam bitter gurme gofret (sevdicek zorla yedirdi valla )

aksam(18:00)
1 bucuk cig köfte dürüm (acili ve 4 tane aci biber tursulu)
1 kücük ayran

bugun bi 5 km rahat yürümüsümdür hatta fazladir bile
sabah uyaninca,
20 ser saniyeden 6 hareket plank yaptim ve 2. günü tamamladim, hemen ardindan
55 tane squat cektim ve 2. günü tamamladim.
simdi 55 tane mekik cektim ve 2. günü tamamladim :)
yarindan itibaren 1 hafta süreligine cok hafif beslenmeye calisicam bakalim ne olacak :) hafiften kastim aksam yemeginde corba yogurtla gecistirmeye calisicam :)

pofuuu acil yardimina ihtiyacim vaar beni dövecen mi napicaksan yap ama su pis bogazima bi dur de yaa. resmen 1 bütün ekmek yedim kahvaltida ! hem de keyfiyeeee. ((

pofuuu acil yardimina ihtiyacim vaar beni dövecen mi napicaksan yap ama su pis bogazima bi dur de yaa. resmen 1 bütün ekmek yedim kahvaltida ! hem de keyfiyeeee. ((

Senin biraz motivasyonun düşmüş gibi görünüyor. Yoksa ççokta güzel dayanabilen birisiydin sen

Senin biraz motivasyonun düşmüş gibi görünüyor. Yoksa ççokta güzel dayanabilen birisiydin sen

yurtta kaliyorum canim, odadaki arkadaslarim memlekete gitti bende tek basimayim. ondan öyle yaa yoksa ben yanimda biri varken yemek yemiyorum bile dogru düzgün. hayir bide ben ekmek hic sevmem nasi yerim o kadar ekmegi anlamiyorum. deli gibi midem bulaniyor suan o yüzden. ama yok yani bu is böyle gitmez ben yeniden kilo almak istemiyorum. simdi kendime yeni bir günlük acicam ve dogum günüme tam 1 ay var o 1 ayda adam gibi beslenerek ac kalmadan 5 kilo vericem koydum kafaya. ben 18 kilo vermisim su son 5 kilo neden olsun ki bana? dimi.. yarindan itibaren adam gibi beslerek ve elimden geldigince spor yaparak bu fazlaliklarimdan kurtulucam. bugun aksam en fazla 1 corba icerim zaten. dolapta da bir sürü meyvem var. meyve yogurt badem ve corba ve azicik yemek agirlikli beslenerek veririm ben. nedir bu ya resmen kendimi saldim gidiyorum. kilo almadim ya ona güvendim ben. ama bu kadar yersem eninde sonunda alirim geri. zaten ayin 5 inde de memlekete gidiyorum ordada misafirlikler olacak ama azicik tadina bakip birakicam kirmamak adina. kalk baloncuk ! bi silkelen,

Öğrencilik hayatında gerçekten çok zor oluyor diyet yapmak. Hadi sen birileri varken yemiyormuşsun biz 2 kişi bir araya geldik mi ohoooo cipsler waffellar tatlılar pastalar havada uçuşuyor. İştee böyleeee yaparsın sen ya bi 5 kilo vermekte ne var 1-2 ayını alır tam ver kilonu sonra rahat et bu derdin olmasın senin boyun kaçtı?

167 canim benim boyum, kilomu da tartilmadim ama 61 olarak kabul ediyorum.

eveett bu korkunc günün ardindan menümü paylasayim da azicik utanir bi daha böyle bir sacmalik yapmam diye düsünüyorum

kahvalti(11:30)
1 portakal,
1 kücük dilim ekici tam yagli b.peynir,
1 bütün tam bugday ekmegi (evet yanlis yazmadim tamamini yedim niye mi sirf keyfiye. aferin sana baloncuk bide ekmek sevmedigim halde yedim. bi daha o yumusak tam bugday ekmeklerini görmek bile istemiyorum. insanin yedikce yiyesi geliyor,o ekmek bos yenmedi dimi simdi yaninda ne yedim onu yazayim da iyice utanayim.
100 gr incir receli
2 yk acili kahvaltilik ezme

aksam(18:30)
1 kase ezogelin corbasi,
4 yk yogurtlu makarna

neyseki bugun sporumu yaptim.sabah uyaninca,
30 ar saniyeden 6 hareket plank yaptim ve 3. günü tamamladim hemen ardindan
60 tane squat cektim ve 3. günü tamamladim.
aksam üstü 4 gibi 60 tane mekik cektim ve 3. günü tamamladim.
yarin jillians ablaya basliyorum gecen sene 18 gün kadar yapmis ve baya faydasini görmüstüm. bu defa tam 30 gün yapicam kararliyim !
kendime yeni bir günlük de actim, yarindan itibaren orada da paylasim yapmaya basliycam. gecen sene bu vakitlerde tam tamina 78 kiloydum. ve bu siralar kilo vermeye karar vermistim yine :) bu defa dogum günüme tam 1 ay kalmisken kendime bi hediye vermek istiyorum o da 5 kilo ! :) bugun oldu bitti ilk defa pisman oldum yedigim biseyden. ama yarin yeni bir gün basliyor ve ben daha önce kocaman bir dagi asmisken simdi minicik bir tepede takilip kalmiycam. kararliyim. pofumm sen de bana kiz artik pis bogazlik ettigimde. yarindan itibaren cumartesiye kadar olabildigince hafif beslenicem, bu su demek meyve agirlikli ama peynir veya yogurtlu kahvalti, aksam ise corba yogurt yada corba azicik yemek demek. ekmek kesinlikle yok. pazardan itibaren ise daha sakin adimlarla ilerliycem. baya misafirliklerle dolu 1 ay bekliyor beni ama bu defa tadina bakmakla yetinicem. kararliyim. su son 5 kilo benim kaderim olmayacak.
hi bir de su icmeye basladim bugun. simdilik 2 litre bitti. 1 litre daha icebilirsem icer bugunu 3 litreyle kapatirim.

günaydin kizlar
saglikli beslenerek ve eglenerek kilo verme programima bugun itibariyle baslamis bulunmaktayim
asil kismi 30 gün sürecek bu programimda yeme icme konusunda hic bir yasak yok, sadece miktarlarina dikkat edicem o kadar.
zaten bu 1 aylik sürenin ayin 2 sinden 22 sine kadar olan kisminda memlekette ve misafirliklerde gececegini düsünürsek yasak koymanin da bir manasi yok
bu sürecte her gün mutlaka spor yapilmaya calisilacak, hic bir sey yapilamazsa bile en az 500 tane ip atlanacak (yapadigim sporlarin yerine)
bu 1 ayda yapacagim sporlara gelince,
30 günlük plank programi (bugun 4. gündeyim)
30 günlük squat programi (bugun 4. gündeyim ve bugun dinlenme günü)
30 günlük mekik programi (bugun 4. gündeyim ve bugun dinlenme günü)
jillian 30 günlük program (bugun baslayacagim, mekik ve squat da dinlenme günüm oldugu icin bugunu sectim baslamak icin)
genellikle ben 2 ögün besleniyorum, sabah kahvaltisi ve aksam yemegi. belki cok acikirsam aralarda yogurt falan yerim, ama acikmazsam yemiyorum.
ayin 27sinden (yani bugun) 1 ine kadar oldukca siki bir program yapicam, bu sürecte yurttayim cünkü hem yemek yemem kolay hem de spor yapmam :) 2 sinden 23 üne kadar da olabildigince düzgün bir bicimde beslenerek su üstüme yapisip kalan 5 kilomu da artik vermek istiyorum. 27 sinden 1 ine kadar meyve agirlikli bir kahvalti ve corba yogurt yada corba biraz ana yemek tarzi bir aksam yemegi uygulayarak vucudumu arindirmayi düsünüyorum. ekmek tüketmiycem.
her gün aksam da gelip gün icinde ne kadar spor yaptim ögünlerimde neler yedim paylasicam.

kuzuuumm senin kilo vermen daha kolaaay o yönden sanslisin bencee. gerci benim bünyede masallah o kadar yemege anca 2 kilo aliyor
itmiyor benim kilolaarrrr spor olmayıncaaa

oohhoo nesii kolayy canım g

sen şu sevdiceğine söylleee beni delirtmesinnnn her hafta çiğköfte mi yenir kızzz

aboooo 1 tammm ekmek mi yediinnnnn şoklardayyıım hemde seennn
içine canavar kaçmış seninnn

inşallah yaparsın
insan evinde olunca daha kolay gibi görünüyor bazı şeyler ama görüyorsun beni

herkese slmm canlarım :)
görüşmeyeli nasılsınız bakiimmm

kiizz ona kalsa kebapciya gidiyorduk da ben güc bela ikna ediyorum cig köfte yiyelim diye o da kizip duruyo hep cig köfte yiyoruz diye adanalari devirmek vardi da göbek izin vermiyo sagolsun
evet yaa icimde koca bi canavar yasiyormus meger

inşallah yaparsın
insan evinde olunca daha kolay gibi görünüyor bazı şeyler ama görüyorsun beni

yapicaaam kurtulusu yok. inat ettim bu defa. bu ay bissürü misafirlik atlaticam ama tadina bakmakla yetinicem artik napayim.

Son düzenleme:
Bayanbaloncukk senin yaptığın spor programlarını nereden bulabilirim? Ben de başlamak istiyorum ama bulamadım

Bayanbaloncukk senin yaptığın spor programlarını nereden bulabilirim? Ben de başlamak istiyorum ama bulamadım

canim plank bu resimlerdeki hareketler. bu tablo ise hangi gün kacar saniye yapman gerektigini söylüyor, mesela 20 saniye yazyiyor ya her bir hareketi sirasiyla o kadar saniye yapacaksin, yani o pozisyona gecip o kadar süre beklemen süre bitince bir sonraki harekete gecip yine o kadar süre beklemen gerek.

squat ise bu program yine her gün kac tane yapman lazimsa o kadar yapiyorsun ama ara vermeden yani 130 diyorsa 130 taneyi arka arkaya yapip bitirmen lazim. squat cömelme hareketi.

mekik programinn sayisi ise squatla ayni ayni tablodan takip edebilirsin yani :)

pofumm sen menü paylasmadin simdi farkettim yaramazliklar mi var yoksa hee?

yok kızzz ben dün dışardaydım

yazayım çok da möhüm değil menüm

sabah dediğim öğlen
kahvaltı:
yumurta
zeytin
peynir
maydanoz
şekersiz çay

öğlen dediğim akşam üstü
1 tane lahmacun +yarım bardak kola

başkada bişey yemedim

su da içtim tabi
kaç gündür fark ettimki kahve içmiyorum

spor yapamıyorum hala hastayım ve hava buzz gibi yemiyorr bi taraflarım

heheh ben bugun jilliana baslayim yine yaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…