intermittent fasting yada yeni yasama biçimi

99 kilo ile hamile kalınca, hamilelik esnasında sorun yaşadınız mı? Hamilelik şekeri fln gibi
yok canım hiç bir sorun olmadı şeker felan çıkmadı sadece benim midede reflü vardı hamilelikte o biraz sıkıntı yaptı doktor ilaç verince oda midemde rahatladı hiç kısmadım her şey yedim 99 hamile kaldım spor yaparken kilo vermişim 94 düştüm 105 le doğum yaptım hiç hamile gibi görünmedim doğum zamanına kadar hep normal kıyafet lerim oldu çok rahat bir hamilelik geçirdim

Ay kızlar bende son hamileliğimde doğuma 111 kiloyla gittim. Ameliyata hazrlayan hemşir orta yaşlı biriydi ayağıma vurdu ne yapmşsın böyle şişmişsin dedi güldü ozaman canım burnumdaydı çok sinirlenmiştm ona ama şimdi düşününce komik geliyor:)doğmdan sonra bir yılda o kiloyla dolandm ortalıkta:))ayy düşününce nekadarda pişmanlık duyuyırum keşke daha önce başlasaydm şu diyet işine diye. Çok şükür benmde şeker tansiyn hiçbir sorunum yoktu ama kilolu oldğmdan özellikle son ay hiç yatamadım resmen kemiklerim den ses geliyodu ben teprendkçe

Bende 84 le hamile kaldım 78 e düşmüştüm kusmaktan bi de 2 kere grip oldum 97 le doğuma girdim hiç sıkıntım olmadı normali bekledim son zaman tansiyonum yükselmeye başladı 40+1 de başı ters geldiği için sezeryan oldum :)

Bu bilgiyi kendin bulmana çok sevindim gerçekten. Bir kaç kisiyle konusurken sanki IF fanatigiymisim gibi algilandigimi fark ettim, alakasi yok halbuki, o yüzden kilo verme disinda çok fazla bahsetmemeye çalisiyorum : ) Bir sey satmiyorum sonuçta, herhangi bir çikarim yok, sadece mantikli olduguna kanaat getirdigim ve hiç bir ücreti ve sanildigi gibi tehlikesi olmayan bir seyi insanlarla paylasmaya çalisiyorum. Ama bazen yanlis anlasilabiliyo. Napalim :)
Bu sekilde kilo verdikten sonra sanirim daha çok söz hakkim olucak : )
Birebir yasamadim tabii ama oruç terapisiyle seker hastaligindan kurtulan insanlar oldugunu biliyorum. Ve bu yönde yogunlastirilan bir çok tibbi arastirmalar var, kronik hastaliklar hatta bazi kanser çesitleri uzerine denemeler yapiliyo. Bana göre çok mantikli. Basit bir grip vakasini ele aldigimizda, vücudun verdigi ilk tepki ne olur ? Istahsizlik. Aslinda insan bünyesi nerde ne yapmasi gerektigini gayet iyi biliyo, da, biz ona izin vermiyoruz : )
Mucize bir yöntem oldugunu sanmiyorum, elbetteki bir çok hastaligi tedavi etmek bu kadar da kolay degildir. Ama bir yandan ilaç sektörünün dünyayi nasil parmaginda oynattigini görünce, neden olmasin diyorum. Ilaç firmalarinin çikari bizleri iyilestirmek degil ki, biz iyi olursak onlar nasil para kazanicak ?
Eger bulabilirsen, Gabriel Cousens diye bir doktorun kitabini tavsiye ederim, "sekerin bir tedavisi var" sanirsam kitabin türkçe ismi. Enteresan bir yaklasimi ve elde ettigi super sonuçlari var hastalari üzerinde.

Umarim senin insülin direnci de ortadan kaybolur. Kan degerlerini ölçtürsen aslinda ayda bir kere filan, takip etme açisindan, iyi olur belki ?

Hosgeldin !!! Geri gelmene sevindim :)
Ben 24 saati yaptim, çokta kolay oldu.
Sen denemeden once istersen bi hamile olup olmadigini kontrol et ne dersin ? Oyle bir durum varsa kötü bir etki yapmasin.
Spor konusunda, hamilelige özel sporlar ve hareketler oldugunu duymustum, dikkat ederek yapabilirsin yine de sanirsam. Tabii bunu soyluyorum ama hiç hamile kalmadim : ))

Yaptım canım testi ya ben adete bir hafta kala başlıyorum test yapmaya:)) Maalesef bir şey yok.Yatmadan önce açlık için niyetleneceğim.Şimdi motive edecek şeyler okuyorum hatta.

Cousens' ın kitabına mutlaka bakacağım.

Şu anda dünyada insanların hasta olmaları üzerine kurulu çok ama çok büyük bir sistem var, haklısın. İşte bu yüzden kan değerlerimi ölçtürme gereği duymuyorum. Çünkü doktorların büyük çoğunluğuna göre insülin direncini ölçmenin tek yolu şeker yüklemesi ve tedavisi sadece ilaç olduğu için ve tüm bunların yanında hashimoto hastası olmama rağmen 10 yıllık süreçte hiçbir doktorun bu hastalığın beslenme yoluyla geçebileceğini bana söylememesi yüzünden artık tıp dünyasına mesafeliyim. Tabi ki gidip tahlillerimi yaptırıyorum ama Aip diyetinden haberi olmayan endokrinoloji doktoruna çok saygı ve guven duyamiyorum. Bu noktaya 10 yılda geldim....

Tüm bunları anlatan muhteşem bir kitap da ben önermek istiyorum. Şu anda dünyada bir salgın var aslında. Endokrinoloji hastalıkları salgını. Kitabın Türkçesi henüz yok, "Our Stolen Future" yani çalınan geleceğimiz. Bir grup vicdanli doktor ve bilim insanı tarafından yazılmış.

Bu blog işi insanı çok cezbediyor gerçekten ama dediğin gibi çok zor. Mesela Our Stolen Future kitabının içeriğinden, insanların haberdar olmasını sağlamak isterdim blog tarzı bi şeyle ama hiç zaman yok.

Şu yazdıklarınızı okuyunca çok doğru bir sayfaya kesinlikle tesadüfi olmayan bir şekilde denk geldiğimi düşünüyorum.Pko için çare ararken islami tıp sayfalarında gezindim.Oradan kupa tedavisi, hacamat, açlık orucu,katkısız gıda, genetiği oynanmış besinler, aşıların yol açtığı hastalıklar derken ilk önce ağrı kesici almayı bıraktım.Yaklaşık olarak 2 yıldır kafama göre dur başım ağrıyor bir majezik içeyim gibi bir durumum olmadı.Bir tek idrar enfeksiyonu geçirdiğimde ilaç almak zorunda kaldım o kadar.Tabi aşıların yol açtığı düşünülen otizm gibi hastalıklarla ilgili çevreme bir şey söylediğimde bana geri kafalı gözü ile baktılar.Ateş düşürücüyü 4 saatte bir veren birine "Yapma Allah aşkına çocuğun keyfi yerinde,ateş enfeksiyonla mücadele ediyor."dedim.Ama insanın çocuğu olmayınca hiçbir şey bilmiyor hatta milletin çocuğunun başına kötü bir şey gelsin istiyor gibi bir muamele ile karşılaşınca susuyorsun bir noktadan sonra.

bende çok mecbur kalmadıkca ilaç kullanmam kızıma aynı şekilde ateşi çıkınca hemen ateş düşürücü vermedin zaten bazı doktorlarda diyor ateşi 38.5 geçmeden vermeyin ve üç gün den fazla sürerse getirin diyorlar benimde tanıdıklarım var çocuk diş çıkarıyor rahatlasın diye ateşdüşürücü verdiklerini gördüm

Bugünkü açlığım çok güzel gidiyor bu arada...Sabah erken uyandım, biraz evi topladım yani aç kalacağım diye hareketlerimi kesmedim.Sabah bir bardak su içtim o kadar.Bu açlığın en zor yanı eşimi ikna etmek oldu.Kahvaltı yapmayacağım deyince sitem etti.İşte böyle kilo verirmez,sağlığınla oynuyorsun deyip baya konuştu.İnternetteki yazılardan okuttum biraz ama tam ikna olmadı.Ben bu açlığa biraz devam etmek istiyorum.On gün falan ama üstümde ciddi bir baskı olacak.Okullar açılsa kaçak göçek yapardım yine.

Canim 10 gun dusunuyorsan dr kontrolunde yapmani tavsiye ederim
Cunku püf noktalari var
ama ayda bir 3 gunluk yapabilirsin
yada haftada bir 36 saat

Canim 10 gun dusunuyorsan dr kontrolunde yapmani tavsiye ederim
Cunku püf noktalari var
ama ayda bir 3 gunluk yapabilirsin
yada haftada bir 36 saat

Elimde yitik şifa,gerçek tıp kitabı var.Doktorlar bu konularda destekliyor mu emin olamıyorum.

Elimde yitik şifa,gerçek tıp kitabı var.Doktorlar bu konularda destekliyor mu emin olamıyorum.
Her doktor bilmiyor
Mesela kizim benim yaptigimi kendi doktoruna soylediginde öyle sacma seyler yapmayin demis
benim doktorumsa bunun egitimini almis
üstelik ikiside türk
o kitap bendede var agir agir okuyorum
gercekten cok guzel bilgiler var
doktor kontrolunde yap dememin amaci kan degerlerine bakilmasi
mesela bende kansizlik vardi onun icin ilac verdi
herhangi bir rahatsizliginiz (seker tansiyon) varsa sayet kisa sureli yaparsiniz

Çok güzel bir konu açmışsınız bende iki gün önce internette dolaşırken böyle bir şeyle karşılaştım hemen okuyup araştırmaya başladım ve okuduklarım çok mantıklı geldi bana.

Dün 16/8 İF yapmaya başladım ve ilk gün için gayet güzel geçti. Öğlen 12-13 arası ilk öğünümü yemeye çalışacağım akşam 20-21 gibi de yemeği sonlandıracağım. 16 saat boyunca kalorisiz sıvı tüketimi hariç ağzıma bir şey sürmeyeceğim. Tekrar ertesi gün 12-13 gbi öğlen yemeği ile başlayacağım. Sizce bir hafta boyunca böyle devam etsem bünyem bu sisteme alışır mı?

Sizler ne yapıyorsunuz okudum biraz 24- saat 36 saat aç kalan var sanırım. ? Umarım her şey yolunda gidiyordur yani o kadar saat aç kalmak zorlar insanı..

Bende aynı yapıyorum bi süre sonra 6 saate düşürmeyi düşünüyorum bakalım ben hiç zorlanmadım 2 hafta oluyo başlayalı

Bende aynı yapıyorum bi süre sonra 6 saate düşürmeyi düşünüyorum bakalım ben hiç zorlanmadım 2 hafta oluyo başlayalı

Ne güzel iki hafta hiç mi zorlanmadınız ben genellikle aç kaldığımda başım ağrır ama şuan gayet iyiyim. Ve bir sorum olacaktı nasıl besleniyorsunuz ilk öğün hemen ağır yemeklerden mi başlıyorsunuz ve diğer saatlerde neler yiyip nasıl günü sonlandırıyorsunuz acaba ?

Benim de ikinci haftam. Sabah kahvaltisini çocukluğumdan beri alışkanlık haline getirdigim için en çok zorlananlardan biri bendim sanırım. İlk hafta sabah erken kalktığım için midem çok kazindi. İşe başlayınca sabahları ne yaparım ben diye düşündüm. Ama açım diye de boş boş oturmadim.
Şimdi bir bakıyorum saat 12 olmuş. Bazen o kadar rahat oluyorum ki 1'e kadar bekleyebiliyorum yemek için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…