21 Gün Sıfır Şeker Beslenmesi

Merhaba, ben de bu diyeti yapmak istiyorum ne zamandır ama cesaret edemiyorum. Şekersiz diyette süt ürünleri de yasak değil mi, sizin listelerinizde peynir ve yoğurt gördüm 🤔
Merhaba süt ürünleri değil direk süt yasak. Peynir yoğurt fermente olduğu için onlar yasak değil hatta süt kaymağı bile abartılmadığı sürece sadece sağlıklı yağ olduğundan yasak değil.

Merhaba! Bunun üzerinde çalışıyorum :) Unlu mamuller ve pastane ürünlerinden kaçınıyorum, meyve ve doğal tatlıları tercih ediyorum. Kahveyi şekersiz içiyorum :)
Süper hiç olmazsa tatlıyı tamamen çıkarsanız zaten meyve yiyorsunuz ya. En azından ordan bile farkeder bir de meyveyi gündüz yeseniz akşam yemeseniz süper olur

09.07.2024

8.Gün kahvaltı
: 2 adet omlet yumurta, 5 tane siyah zeytin, 3 dilim beyaz peynir, domates, salatalık, çay

8.Gün akşam yemeği: 2 tabak Kıymalı kabak yemeği, 2 kase cacık

1, 5 litre su

Bu gece erkek kardeşimin gece 1 de tuzsuz yer fıstığı yemesiyle nefsime engel olamadım ve bende bir avuç kadar yedim 😏 sabah 5 te yattım. Bu aralar kardeşlerle birarada olduğumuzdan hep sabahlıyoruz muhabbet vs. Sanırım o yüzden geceleri bir tık açlık hissediyorum ama dün gece dışında hiç yememiştim.

Bu arada bugün tartıldım 110,4 kg geldim. Başlangıç kilom 113 kg.

10.07.2024

9.Gün kahvaltı
: 7 tane siyah zeytin, 3 dilim beyaz peynir, domates, salatalık, birkaç adet ceviz, çay

9.Gün akşam yemeği: 1 parça sazan balığı, çeyrek parça levrek balığı, salata

1, 5 litre su

Akşam hac ziyaretine gittik bir tanıdığımızın ve hurma yemedim zemzem içtim sadece. Birde ikram masasında bana uyan sadece yoğurtlu semizotu salatası vardı 2 kase kadar ondan yedim. Diğer poğaça, kek, mercimek köftesi, elmalı turta hepsine resti çektim 💪

11.07.2024

10.Gün kahvaltı
: 3 tane haşlanmış yumurta (yoğurtlu), 5 tane siyah zeytin, 1 dilim beyaz peynir, domates, salatalık, çay

10.Gün akşam yemeği: 1 tabak karalahana yemeği(mısırsız bakliyatsız),, 2 tavuk but (fırında) , salata

2 litre su

12.07.2024

11.Gün kahvaltı
: 3 yumurta omlet, 7 tane siyah zeytin, 1 dilim beyaz peynir, yazlık patlıcan sos, domates, salatalık,çay

11.Gün akşam yemeği: 2 tabak kabuska, yoğurtlu semizotu, 2 adet ceviz

1 litre su

13.07.2024

12.Gün kahvaltı
: bugün çok güzel bir peynir tabağım vardı kahvaltıda(eski kaşar, tel peyniri, beyaz peynir, süzme peynir), 7 yeşil zeytin, domates, salatalık,çay

12.Gün akşam yemeği: 2 tabak fırında etli sebzeli(patlıcan, domates, biber, soğan, sarımsak) yemeği, 1 kase mercimek çorbası(mercimek ve soğan vardı sadece), 1 kase yoğurt

Su ölçüsü tutamadım ama bugün suyu az içtiğimi düşünüyorum belki 1 litre bile olmamıştır ya da en fazla 1 litre diyebilirim.

14.07.2024

13.Gün kahvaltı
: 1 haşlanmış yumurta beyazı, eski kaşar, tel peyniri, süzme peynir, 7 yeşil zeytin, domates, salatalık,çay

13.Gün akşam yemeği: 2 tabak fırında etli sebzeli(patlıcan, domates, biber, soğan, sarımsak) yemeği, 1 kase mercimek çorbası(mercimek ve soğan vardı sadece), 1 kase yoğurt

Not: kayınvaldem çok güzel sarma yapmıştı yemediğim için akşam menüm dün akşamla aynı oldu.

2 litre su içildi

15.07.2024

14. Gün kahvaltı
: 1 tabak sucuklu yumurta, eski kaşar, tel peyniri, 7 yeşil zeytin, domates, salatalık,çay

14.Gün akşam yemeği: yaklaşık 10 adet orta boy köfte (soğan, sarımsak, baharatlar ve yumurta dışında birşey yok içinde), 1 tabak mercimek çorbası(mercimek ve soğan vardı sadece), salata.

Not: bugün akşama doğru çok acıktım, neden bilemiyorum gün içinde dışarda koşturmacam vardı belki de ondan. O yüzden 1 avuç kadar yer fıstığı yedim akşam yemeğinden 2 saat önce.

2 litre su içildi

Bu diyetin en sevdiğim yanı. Neyi ne kadar yiyeceğiniz değil de, yemeyecekleriniz ve yiyecekleriniz var. Yiyebildiğim şeylerden öğünde doyana kadar yiyorum bu da bende kaçamak yapma duygusunu alıyor gözüm aç olmuyor karnım doyunca.

Yarın tartılmam lazım ama kayınvaldemlerdeyim ve burda tartı yok. İnternetten sipariş vereceğim en kısa zamanda gelir sanırım. İnşallah herşey yolunda gidiyordur🙂 tartılınca anlayacağız

16.07.2024

15. Gün kahvaltı
: 2 adet haşlanmış yumurta, eski kaşar, tel peyniri, 7 yeşil zeytin, domates, salatalık,çay

15.Gün akşam yemeği: patlıcan musakka 2 tabak (tencere usulü) salata, Mercimek çorba 1 kase

Not: bugün vişne reçeli yaptım ve ayıklarken dayanamadım vişne yedim yaklaşık 1 porsiyon yemişimdir. Açıkçası pişman değilim zira vişne hastasıyımdır ve vişne çıkıp hemen biten birşey birdaha denk gelemeyebilirim o yüzden bile isteye yedim 😀

2 litre su içildi

17.07.2024

16. Gün kahvaltı
: 2 adet omlet yumurta, eski kaşar, tel peyniri, 2 siyah 7 yeşil zeytin, domates, salatalık,çay

16.Gün akşam yemeği: patlıcan musakka 1 tabak (tencere usulü) karma meze tabağı(semizotu salatası, yoğurtlu kzölenmiş kapya biber, zeytinyağlı fasulye), yoğurt

Not: bugün arkadaşıma gittim bebek görmeye, soframız zengindi o yüzden ama ben Bana uyanları tercih ettim... 💪💪

2 litre su içildi

18.07.2024

17. Gün kahvaltı
: 2 adet omlet yumurta, eski kaşar, tel peyniri, 5 yeşil zeytin, domates, salatalık,çay

17.Gün akşam yemeği: 2 tabak et sote, birkaç kaşık zeytinyağlı fasulye, yoğurt

Not: sabah kahvaltı öncesi 2 kupa filtre kahve içtim tabiki şekersiz. Aslında bunu sıklıkla yapıyorum ama bende alışkanlık haline geldiğinden paylaşım yapmak hiç aklıma gelmemişti. Sonra kalkıp kahvaltı hazırlıyorum vs. Bir de bugün iki öğün arası çok acıktım bir kase kabuklu yer fıstığı yedim. Tatilde olmak, dondurmalar, karpuzlar tatlılar bunlara yok demek gerçekten zor. Bu 17 günde beni tek zorlayan dondurma oluyor. 17 gündür hala canım çekiyor 😏 ama 21 gün pes etmek yok.

Bu arada baskül siparişi verdim yarın gelecek yüksek ihtimal ve tartılacağım bakalım ne durumdayız 🤗

19.07.2024

18. Gün kahvaltı
: et sote yedim biraz, kaşar peyniri, tel peyniri, 9 yeşil zeytin, domates, salatalık,çay birazda tuzsuz kavrulmamış çekirdek.

18.Gün akşam yemeği: 2 tabak ciğer-yürek kavurması, yarım kase yoğurt, 1 kase mercimek çorbası

Not: sabah kahvaltı öncesi 2 kupa filtre kahve içtim tabiki şekersiz, akşama yakım biraz yer fıstığı yedim.

20.07.2024

19. Gün kahvaltı
: 3 adet omlet yumurta, tel peyniri, 3 yeşil zeytin, domates, salatalık,çay birazda tuzsuz kavrulmamış çekirdek.

19.Gün akşam yemeği: 1 tabak ciğer-yürek kavurması, 1 kase yoğurt, 1 kase mercimek çorbası, birkaç kaşık zeytinyağlı fasulye

Not: sabah kahvaltı öncesi 2 kupa filtre kahve içtim tabiki şekersiz

Bugün canım acaip dondurma çekti çok zor durdurdum kendimi buzlu su içyim, buz tırtıkladım biraz atlattım öyle. 21 gün bitince ödül olarak dondurma yiyeceğim🤤

Başka bir tartıda tartıldım 200 gr daha vermiş gözüküyorum ama perşembe günü evime gideceğim inşallah net durumum belli olacak

21.07.2024

20. Gün kahvaltı
: 2 adet omlet yumurta, kaşar peyniri, 5 yeşil zeytin, domates, salatalık,çay

20.Gün akşam yemeği: sayısını saymadığım ama 1 tabak diyebileceğim kadae et köfte yedim (içinde kıyma, yumurta, soğan, sarımsak ve baharatlar var sadece) 1 kase yoğurt,

Not: sabah kahvaltı öncesi 2 kupa filtre kahve içtim (şekersiz)

21 gün bitince birkaç gün dikkat ederekten ara verip tekrar farklı bir diyet uygulayacağım ve onu da paylaşmaya devam edeceğim. Sanırım bendeki lipödemden dolayı kilo verimim zor oluyor ama benimle bu diyeti yapanlar şuana kadar en az 4 en fazla 7 kilo verdiler...

22.07.2024

21. Gün kahvaltı
: 2 adet kıymalı peynirli sahanda yumurta, tel peyniri, 3 yeşil zeytin, domates, salatalık,çay

21.Gün akşam yemeği: 2 tabak menemen

21 gün şekersiz Beslenme bugün itibariyle bitmiş bulunmakta, net tartımı perşembe eve geçince anlayacağım ama bu 21 günde 3 kilo net verdim fazlası vardır eksiği yoktur. Benim gibi lipödemli biri için gayet iyi bir sonuç zira ben 1 aylık diyette sadece 2 kilo verebilen biriydim. Şimdi birkaç gün kontrollü olarak ara vereceğim sonrasında farklı bir sağlıklı yaşam, diyet ve spor kombini ile devam edeceğim, tabiki haftada bir ödül olacak, kendimi kasmadan ama sağlıklı ve kontrollü olarak devam edecek bir sürece gireceğim gün gün onu da paylaşırım inşallah

22.07.2024

21. Gün kahvaltı
: 2 adet kıymalı peynirli sahanda yumurta, tel peyniri, 3 yeşil zeytin, domates, salatalık,çay

21.Gün akşam yemeği: 2 tabak menemen

21 gün şekersiz Beslenme bugün itibariyle bitmiş bulunmakta, net tartımı perşembe eve geçince anlayacağım ama bu 21 günde 3 kilo net verdim fazlası vardır eksiği yoktur. Benim gibi lipödemli biri için gayet iyi bir sonuç zira ben 1 aylık diyette sadece 2 kilo verebilen biriydim. Şimdi birkaç gün kontrollü olarak ara vereceğim sonrasında farklı bir sağlıklı yaşam, diyet ve spor kombini ile devam edeceğim, tabiki haftada bir ödül olacak, kendimi kasmadan ama sağlıklı ve kontrollü olarak devam edecek bir sürece gireceğim gün gün onu da paylaşırım inşallah
Lipodem için ketojenik beslenmelisin canım

X