İkinci evliliğiniz ve yine aldatildiniz busefer birde çocuk var...

Elalemin ağzı torba değil ki ayrılmışsiniz zaten tekrar düzen bozmayın bebeğiniz için zaman geçtikçe aynı evde babaya daha çok alışır babasından ayırmak da zor olur bide buna vicdan azabı yaparsınız.

Sen de onlardan birisin kişinin fikri neyse zikri de odur deseydiniz.İnanın bana aldatilmaktan daha ağır zor şeyler var ,evladiniza iyi bakın sizin dalginliginizdan dolayi ona bi zarar gelirse bu en büyük vicdan azabı, yaşıyorum çünkü.

Bende 2. evliliğimi yaptım. Hatta başka sayfalarda yazılarımda oldu. Bu tarz bir birliktelik ya da evlilik geçirenlere yorum yazıyorum. Bende çok erken evlendim ve ilk evliliğimden 2 oğlum oldu. 11 sene evli kaldım. Aldatma, kumar harici herşey vardı. Psikolojik şiddetin dozu öyle bir hale geldimişti ki sadece ben değildim hedefi, çocuklarımın da psikolojisi bozulunca cesaret ettim ve boşandım. Bu arada oldukça kariyerli, hukukçu bir bayanım. İktisat mezunuydum. Evliyken önce kpss ile memur oldum. Memurken sınavlara hazırlandım hukuk okudum,avukat oldum. Kendi Kurumumumda görevde yükselme sınavı ile avukat kadrosuna yerleştim. Asla pes etmedim, kendimi bırakmadım. Çocuklarımla 3 kişilik bir hayat kurdum. Annemden miras olarak ev kalmıştı, evliyken araba da almıştık. Ama maalesef arabayı eski eşe vermek zorunda kaldım. Tüm yaptıkları kanıtlı ve deliller ortada olup herşey lehime olmasına rağmen (ki ben hukukçuyum %100 kazanacağım yüksek tazminatlı bir davaydı) dava süreci istinaftı, yargıtaydı en az 4 yıl süreceğinden göze alamadım. Anlaşmalı boşansın diye arabayı teklif ettim. Oda kabul etti çekti gitti. Araba oldukça yüksek modeldi. Şuan fiyatı 2 milyon civarıdır. Başka türlü kısa yoldan ondan kurtulamayacaktım. Boşanma süreçlerini en detayıyla bildiğimden göze alamadım. En nihayetinde kurtuldum dedim. 2 sene kendi halimdeydim. Sonra şimdiki eşim karşıma çıktı. 9 ay sevgili olduk. Oda kamuda çalışıyor bende kamuda çalışıyordum. Ayrı şehirlerdeydik ve bende 2 çocuk olduğundan görüşmelerimiz çok zor oluyordu. Eş durumu tayini yapalım aynı şehirde olalım en azından dedik. Onun kurumu tayin talebini reddetti. Dava açtık. Bu arada evleneli şuan 6 ay olmuştur. Evlendiğimiz andan itibaren adam çok değişti. Narsist kişilik özellikleri göstermeye başladı. O kadar tutarsız, saçma hareketleri var ki yazarak burda zaman kaybetmek istemem. Benimle sürekli bir ego savaşı halinde. Her daim çekip gitmeleri var. Ki biz ayrı şehirlerden evlilik yürütüyoruz arada aynı eve giriyoruz. Ne zaman aynı evde olsak olaylar bitmek bilmez. Eve gelmez, yüzümüze bakmaz, instagramdan fake hesaptan bana mesaj gelir başka kadınlardan, benim eski eşi problem eder, çocukları en başında severken babasına mı versek demeye bile başlamıştı. En ufak şeyde hep çekip giden taraf oldu. Ben asla onun bu manüpüle edici oyunlarına gelmedim, kavga etmedim, kendimden ödün vermedim. O çekip gittiyse nereye bile demedim. Herkes bulunduğu evdeki kapının yerini bilir. Gitmek isteyen her zaman gider. Asla dur demem. Tüm süreç sonunda boşanmaya karar vermiştim ama bu süreçte hamile olduğumu öğrendim. Şimdi niye çocuk yaptın demeyin bazen korunsanızda olabiliyor. Aldırmak istedim baba onayı istediler. Adam zaten benden ayrılmak istemiyor ki ve de ilk çocuğu asla vazgeçmez bebekten. Sorsanız beni çok seviyor, bensiz ölür. Gerçekte durum çok farklı, o hiç hayatımda yok ki. Hala aynı karardayım onu ikna etmeye çalışıyorum anlaşmalı boşanmak için. Yalvarışları devam etmekte...
Bu yaşadıklarımdı. Hepsini ben yaşadım ve benim kararımdı. Yaptıklarımın arkasındayım. Alnım açık ve kendimle gurur duyuyorum. Kendime yakışmayan ya da gayrı meşru bir ilişkide bulunmadım. Ben sadece sevmek ve sevilmek istedim. Sırtımı yaslayacak birini istedim. Ama sonuç hüsran oldu. İnan insanların ne söyleyeceği düşündüğüm son şey. Yine yeniden önüme bakıyor hayatıma devam ediyorum. Bizler çok güçlüyüz. Sende, bende başaracağız. Buna çok içten inanıyorum...

Çok geçmiş olsun sizi çok iyi anlıyorum gerçekten çok zor bosan demek kolay geliyor ama yaşayan bilir hakkınızda hayırlısı olsun ama hayata bir kere geliyoruz çekmeyin derim...şuan bende bosanma aşamasındayim bende eşimin narsist olduğunu düşünüyorum örnek verirseniz ne özellikleri narsist oldugunu düşündü sizi?

Evet tamda öyle teşekkür ederim güzel yorumunuz için

Evet aynen öyle herkesin imtihanı farklı, güçlü olmalıyız

Bende size buradan kucak dolusu sevgiler yolluyorum vakit ayırıp beni rahatlattiginiz içinde teşekkürler yorumunuz gerçekten çok iyi geldi.
Annemde eski kafa olduğu için ikinci evliliğin de bozuldu diye çok aşırı kafaya takıp benide etkiliyordu depresyona girmeye az kalmıştı. Benimde yaşım şuan 35, hep olumlu düşünmeye çalışıyorun herseye rağmen işin iyi yanından bakmaya çalışıyorum ve tek başıma olmadığımi bilmek güç kuvvet veriyor

Böyle seyler duymak inanın çok iyi geldi tamda depresonya girmeye az kalmışken. Yanında bu durumu paylaştığım. Birtek annem var oda eski kafa olduğu için çok takıyor bende bundan etkileniyordum.
Keşke dediniz gibi herkes öyle düşünse, etrafda neredeyse sadık olan dursut insan kalmamış gibi.

Öyle yapıcam yorumunuz için teşekkür ederim

Bu arada yüksek ihtimalle bende aldatıldım. Ama maalesef elle tutulur kanıtım yok.
Bende eve birgun pantolonda kadın saçı varken geldi şüphelendim, sonra birgun makjay iziyle geldi, ve sorduğumda saçma sapan travestler geldi yanımıza onları itiklerken bulaşmıştır dedi, gulsemmi aglasammi bilemedim. Aranda kadına saçı çıktı.
Sonra bana sana birdaha güvenem bu ayrılma sebebi beni ihanetle suçladın diye ayrılmak istedi. Üste çıktı yani ben bile knedidmen şüphe etmeye başlamıştım. Bukadar iyi manipüle ediyorlar.
Allah yardımcımız olsun

Toplum sizin karnınızı doyurmuyor, toplum sizin çocuğunuzun okul masraflarını karşılamıyor, toplum sizin arkanızda destek değil. O yüzden lütfen karar verirken toplum asla sizi yönlendirmesin. Herkes 1-2 gün konuşur, 3. gün kendi mutsuzluklarının, iç sıkıntılarının derdine düşer. Valla yemişim toplumu, herkes kendine bir dönsün baksın önce, boşverin.

Size de Rabbım kolaylık versin inşallah.
Ben önce anlamadım tabi tam 1 yıl ağlamaklı geçen evlilikten sonra yaşadıklarımı birebir gören annemle vardık bu kanıya yoksa kafayı yemek üzereydim. Kitap yazabilirim bu konu hakkında. Neden başlasam söyle kısa Bi şekilde özet geçeyim.
Evlenmeden önce beni gölete çıkardı sevildiğimi ve değer gördüğümü sanıyordum. Evlendikten sonra aynı evin içine girince birden bana sevgi cümleleri yani aşkım vesayre dyie hitap etmedi gözlerime yüzüme bakmadı, sarılmadı hicbirsey konuşmadı. Sevmiyordu birden bire beni bu araç olarak kullanıyordu sofrayı kursana hadi evi temzilensen kadınsın senin görevin diyordu. Hamile kaldım hemen işe gidiyordum oda çalışıyordu aynı ikimizde 40 saat çalışıyorduk, eve geliyordum ayak üstüne atmış hadi yemeği hazırla acıktım diyordu. Sen bana neden böyle davranyorsun hani seviyordun diye çok ağladım izlerdi ve ağlama diye bana kızardı ağladığım için de suçlu ben olurdum çok zor gecdi hamileliğim.
Annesi tarafından hicbirzaman sevilmemiş bunu evlenmeden öncede biliyorduk ailecek annesi bireke bile oğlum dememiş sürekli evden kovmuş onu istememesi. Bende acıdım ona daha çok sevdim ama hataymış bilemedim.
Annesi bizi evden kovuyordu ağlayarak zorla benimde goturuyordu.
Sürekli kendimi değersiz hisset iriyodu ve bundan zevk duyuyordu ben ağladıkça o menmin oluyordu bende buna kabullenip anlamam tam 2 senemi aldı. Ama şuan herseyi görebiliyorum

Benimki tam tersi annesi hep arkasını toplamış babası ise sürekli aşağılamıs beceriksizsn yapamazsin diyerek ve en kötü yanı küserdi sessiz kalırdı günlerce hatta aylarca ve en kötüsü çocukları bile aramaz sormazdi

İşte bu hicbirzaman sevmediklerini gösteriyor. Kızımızı ayrıldıktan sonra haftalarca görmedi sormadı

İkinci kez evlendim.Fakat hiç ikinci kere bosansam ne derler kafasında değilim.Benim hayatımın şoförü benim.Benim sectigim yollara kimse karışamaz yada ben istemedikçe bunun kritigini yapamaz.O tarz insanları barindirmiyorum çevremde Sadece ben ikinci evliliginde flört dönemini tanıma dönemini çok uzattım çok.Ve çok ince eledim çok düşündüm her yerde aynı evde bile herşeyiyle tanımaya baktım karşımdakine guvenmekten çok kendi ekonomik durumuma yani aksi birşey olursa tekrar maddi manevi yola devam edebilir miyim edeceksen hayatımda bu evlilik için neleri değiştirmeli ve degistirmemeliyime baktım.Kendime güvenim ve sonra ona güvenim aşk mantık orda tamam dedim Kusursuz değiliz kusurluyuz başa cikilamayacak kusurlar değil iyi.İleriyi bilemem hayat ne getirir başa cikabilecek durumda olduğumu bilmek önemli benim için.Sizinde bir işiniz varsa ona sarilabilir bu evreden cikabilirsiniz evlilikler de kadının sonsuz bir güvenle ekonomisi tamamen karşı tarafa bırakması bana inanılmaz geliyor.Ben yapamazdim .Sorun ekonomi değil duygusalsa sizde halledersiniz yani tek başınıza da bunun yanında ekonomik olarak da bu evliliğe bagliysaniz o zor işte

Sizi aldatan o mahluk kaçıncı el oluyor o zaman? Terbiyesiz adam

Size kocaman kalp gönderiyorum
Neler yaşıyoruz hem anne hem baba oluyoruz dediğiniz gibi biz kadınlar çok gucluyiz herseyin üstesinden geliriz inşallah zaten siz çok şey başarmışsın maşallah size
Şimdik arkamdan tanıdıklarla mesaj göndermiş ben karımı çok seviyorum aşığım dyie. Resmen adam iki yüzlü dışa çok iyi evde cehennem. Buda bizim imtihanımız demekki.

aynen öyle bu tiplere el iyisi deniyor. bu insanlar sadece psikoloji bozuyor. enerjimizi emiyor. önümüze bakamaz oluyoruz. kurtulmak lazım bunlardan. bende size kocaman bir kalp gönderiyorum.

Bir dakika bile düşünmeyin. Çocuğunuza da aslanlar gibi bakarsınız. Şansınızın farkında olun aileniz yanınızda , elalem kimin umrunda. Yeniden sever,yeniden sevilirsiniz isterseniz tekrar evlenirsiniz. Bir kere geldik hayata,sizin mutluluğunuzu sizden başka kimseyi alakadar etmez. <3

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…