Bu duruma nasıl geldim ben de bilmiyorum...

bellatrix

Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2023
102
161
Merhabalar,

Yeni üyeyim ama siteyi uzun zamandır takip ediyordum. En sonunda cesaretimi toplayıp yazmaya karar verdim. Biraz uzun olacak, değer görüp okursanız çok sevinirim. Yaş 37.

Normalde sıkıntılarımı özellikle ilişkimi kimseye anlatamam, tam bir kapalı kutuyumdur. Çevremdeki kişilerin hadlerini aşarak soru sormasını, yargılamasını veya benim için üzülmesini istemem. Her zaman başım dik, güçlü (görünmek isteyen), en kötü anımda dahi maskemi takar gülerim. Kötüyü de iyi gösteririm bin bir emekle. Ünv mezun olduğumdan beri hiç aralık vermeden 15 yıldır özel bir şirkette çalışıyorum, şuan yöneticiyim. Kariyerim iyi, maddi durumum iyi, kendi ayakları üzerinde duran, kimseden bir şey beklemeyen aksine herkese yardımcı olan biriyim. Çoğu özelliğimle de gurur duyarım. Çevresi tarafından bakımlı, güzel ve sempatik bulunan bir kadınım:)

Gel gelelim ki beni tanıyan, bilen ve kendimin dahi inanamadığı, anlamlandıramadığı, nereye gittiğini bilmediğim 2 ileri 10 geri ve yaklaşık 15 yıldır bir ilişki içindeyim. Karşımdaki insan da konumu itibariyle çok saygın ve başarılı bir kişi. Maddi durumu hem aileden, hem kendi çabasıyla da bir hayli iyi. Sizler de aramızdaki problemin maddi mi , iş mi, denk misiniz vb sorularınıza açıklık getirmesi amacıyla bunları özellikle yazıyorum.

Hiç bir zaman evlilik meraklısı bir insan olmadım aslını sorarsınız hala da değilim. Ama yaş, çevre baskısı bir de zaten bu kadar uzun bir ilişkide olmak insanı evlilik düşünmeye itiyor. Zaten de insanlar tanışır, anlaşır ve evlenir veya anlaşamaz ise ilişkiyi bitirir, yoluna bakar. Özellikle son 2 yıldır baskın bir şekilde evlilik gündemimde. Bu kişiyle bir kaç yıl önce nişanlandık ama hiç yoktan bir sebeple ayrıldık. Aileler hiç bir şeyimize dahil olmadı, onları katmadık ( sorunlarımıza) İkimizin de yapısı bu şekilde. Bu ilişkiyi nasıl ikimiz bunca sene kimseyi katmadan yaşadıysak, sıkıntıları da sorunları da kimseyi dahil etmeden halletmek istedik. Ama ayrıldık koptuk ailelerde aynı şekilde.

Daha sonra biz bir şekilde tekrar barıştık, kimseye söylemeden bir süre devam edelim dedik. Bu iki koca insanın normal hayatta başarılı olup, ilişkide tamamen başarısızlığının sonucuydu. Bu arada ilişkimde sevgisizlik, aldatma, sadakatsizlik gibi durumlar yok. Şöyle ki karşı taraf daha çok seviyor bile diyebilirim. Ne zaman hasta olsam veya bir şeye ihtiyacım olsa mümkün olduğunca kısa sürede yanımda olur, tabiri caizse bebek gibi ilgilenir. Karşılıklı birbirimizden hiç bir çıkarımız yok. Sadece birbirimizi seviyoruz ve bağlıyız.

Aramızdaki problem evlilik. Bu kişi biraz evlilikten korkuyor, benim de büyük katkımla konfor alanından çıkmak istemiyor ne kadar kabul etmese de. Ona hiç baskı yapmadığım, alanını daraltmadığım, eğitimlerimize, iş hayatımıza gezmemize zaman ayırıdığımız bir şekilde zaman aktı gitti. Bu arada ben de konfor alanımdan zor çıkabildim. Hatta bu konuda yakın zamanda terapi de aldım gercekten hayatımdaki kişinin evlilik korkusu olduğu sonucuna varıldı. Böyle bir şey varmış gerçekten. Bu arada benim de onu ürküttüğüm, aklında soru işaretleri bıraktığım durumlar olmadı değil. Ailevi meselelerim, biraz dominant olmam vs. Ama genel olarak uyumluyumdur ve fazlasıyla fedakarımdır.

Bu arada inanılmaz işkolik bir insan. Bu da aramızdaki ayrı bir sorun. İşine de bu kadar zaman ayırabilmesinin bu rahatlıgının sebebi benim. Çünkü her şeye üşendim her şey gözümde büyüdü.

Düz bir insanımdır. Plan proje bilmem, burada böyle davranayım, şöyle yapayım politik değilimdir. Belki de bu da etken oldu. Sizce ben ne yapmalıyım? Bu arada 15 yıl boyunca evlilik konuşmadık Karşılıklı olarak önceliklerimiz farklıydı, kimse kimseyi beklemedi kandırmadı hep birbirimize açıktık. Son 2 yıldır evlilik gündemde. Sadece dayattığı 2-3 şey var benim istemediğim. Karşı çıktığım için de baskın karakter oluyorum ona göre. Böyle dayatmalara nasıl orta yol bulabilirim? Benden büyük arkadaşlar veya küçük bu şekilde tecrübeleriniz var ise paylaşırsanız çok sevinirim. Akıl akıldan üstündür. Gerçekten yol gösterecek birilerine ihtiyacım var. Ben ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Küsmeyi, gitmeyi de beceremiyorum, o da aynı şekilde. Son bir şansla, kestirip atmadan, fikirleriniz var ise paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden herkese okuduğu için çok teşekkür ederim, sabrınız için de ayrı teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Bu kadar zaman evlenmediyseniz artık evlenir misiniz bilemedim açıkçası.Gençlik dönemlerinizin en güzel zamanlarını beraber geçirmişsiniz evlilikten korkacak ne varki .Zaten evlenseniz bu kadar süre içinde boşanacaksanız boşanırdınız.Beraber mi yaşıyorsunuz yoksa ayrı evlerde bir hayat mı geçiriyorsunuz?Bu da önemli bir ayrınti bence.

hiç kimsenin sevgisinden bu kadar emin konuşmayın.. Erkekler gayet düz canlılardır. Canları eğer bir şey istemiyorsa o zaman karmaşık bir hale bürünürler. Bu adamında canı sizinle evlenmek istemiyor. Evlenip imza atıp söz verecek kadar değerli değilsiniz onun gözünde. Zira erkek dediğimiz canlılar gerçekten sevdiklerinde ne evlilik korkuları kalıyor ne bi şey..

Sizinle yıllardır evlenmeyen adam canı istediğinde 5 ayda biriyle evlenir şaşıp kalırsınız. O yüzden gözlüklerinizi çıkartın ve evlenmek istiyorsanız sizinle evlenmek isteyen ve harekete geçen birini bulun.

Kesinlikle resti çekin madem yıllardır evlilik yüzünden bu tarz konuşma tartışma ayrılma bile evlilik yüzünden olmadıysa artık onun sizi oyalayamayacağını görsün. Hayat kısa akıp gidiyor ileride bir gün keşke bir çocuğum olsa diye pişman olabilirsiniz bir anne olarak söylüyorum... Sadece çocuk değil geçip giden gençliğinize yanarsınız

Bu kadar zaman evlenmediyseniz artık evlenir misiniz bilemedim açıkçası.Gençlik dönemlerinizin en güzel zamanlarını beraber geçirmişsiniz evlilikten korkacak ne varki .Zaten evlenseniz bu kadar süre içinde boşanacaksanız boşanırdınız.Beraber mi yaşıyorsunuz yoksa ayrı evlerde bir hayat mı geçiriyorsunuz?Bu da önemli bir ayrınti bence.

Hayır beraber yaşamıyoruz. Çok doğru söylüyorsunuz insanlar bu kadar sene evli bile kalamıyorlar. İnanın ne diyeceğimi bilemiyorum neden bu korku zaten onu hiç bilemiyorum. Teşekkür ederim yorumunuz için.

Merhabalar,

Yeni üyeyim ama siteyi uzun zamandır takip ediyordum. En sonunda cesaretimi toplayıp yazmaya karar verdim. Biraz uzun olacak, değer görüp okursanız çok sevinirim. Yaş 37.

Normalde sıkıntılarımı özellikle ilişkimi kimseye anlatamam, tam bir kapalı kutuyumdur. Çevremdeki kişilerin hadlerini aşarak soru sormasını, yargılamasını veya benim için üzülmesini istemem. Her zaman başım dik, güçlü (görünmek isteyen), en kötü anımda dahi maskemi takar gülerim. Kötüyü de iyi gösteririm bin bir emekle. Ünv mezun olduğumdan beri hiç aralık vermeden 15 yıldır özel bir şirkette çalışıyorum, şuan yöneticiyim. Kariyerim iyi, maddi durumum iyi, kendi ayakları üzerinde duran, kimseden bir şey beklemeyen aksine herkese yardımcı olan biriyim. Çoğu özelliğimle de gurur duyarım. Çevresi tarafından bakımlı, güzel ve sempatik bulunan bir kadınım:)

Gel gelelim ki beni tanıyan, bilen ve kendimin dahi inanamadığı, anlamlandıramadığı, nereye gittiğini bilmediğim 2 ileri 10 geri ve yaklaşık 15 yıldır bir ilişki içindeyim. Karşımdaki insan da konumu itibariyle çok saygın ve başarılı bir kişi. Maddi durumu hem aileden, hem kendi çabasıyla da bir hayli iyi. Sizler de aramızdaki problemin maddi mi , iş mi, denk misiniz vb sorularınıza açıklık getirmesi amacıyla bunları özellikle yazıyorum.

Hiç bir zaman evlilik meraklısı bir insan olmadım aslını sorarsınız hala da değilim. Ama yaş, çevre baskısı bir de zaten bu kadar uzun bir ilişkide olmak insanı evlilik düşünmeye itiyor. Zaten de insanlar tanışır, anlaşır ve evlenir veya anlaşamaz ise ilişkiyi bitirir, yoluna bakar. Özellikle son 3-4 yıldır baskın bir şekilde evlilik gündemimde. Bu kişiyle bir kaç yıl önce nişanlandık ama hiç yoktan bir sebeple ayrıldık. Aileler hiç bir şeyimize dahil olmadı, onları katmadık ( sorunlarımıza) İkimizin de yapısı bu şekilde. Bu ilişkiyi nasıl ikimiz bunca sene kimseyi katmadan yaşadıysak, sıkıntıları da sorunları da kimseyi dahil etmeden halletmek istedik. Ama ayrıldık koptuk ailelerde aynı şekilde.

Daha sonra biz bir şekilde tekrar barıştık, kimseye söylemeden bir süre devam edelim dedik. Bu iki koca insanın normal hayatta başarılı olup, ilişkide tamamen başarısızlığının sonucuydu. Bu arada ilişkimde sevgisizlik, aldatma, sadakatsizlik gibi durumlar yok. Şöyle ki karşı taraf daha çok seviyor bile diyebilirim. Ne zaman hasta olsam veya bir şeye ihtiyacım olsa mümkün olduğunca kısa sürede yanımda olur, tabiri caizse bebek gibi ilgilenir. Karşılıklı birbirimizden hiç bir çıkarımız yok. Sadece birbirimizi seviyoruz ve bağlıyız.

Aramızdaki problem evlilik. Çözemediğim şekilde bu kişi evlilikten korkuyor, benim de büyük katkımla konfor alanından çıkmak istemiyor ne kadar kabul etmese de. Ona son zamanlar hariç hiç baskı yapmadığım, alanını daraltmadığım, eğitimlerimize, iş hayatımıza gezmemize zaman ayırıdığımız bir şekilde zaman aktı gitti. Hatta bu konuda terapi de aldım gercekten hayatımdaki kişinin evlilik korkusu olduğu sonucuna varıldı. Böyle bir şey varmış gerçekten. Bu arada benim de onu ürküttüğüm, aklında soru işaretleri bıraktığım durumlar olmadı değil. Ailevi meselelerim, biraz dominant olmam, cok söz dinlememem vs. Ama genel olarak uyumluyumdur ve fazlasıyla fedakarımdır. En son dün kavga ettik ve konuşmuyoruz. Bu şekilde de devam etmek istemiyorum artık.

Ona bunu artık kafaya taktığımı, beni evlenmeye mi layık görmediğini sorduğum zaman ( konu nerelere geldi) bana tamtersi cevaplarla geliyor. Aksine cok istediğini ama benim onu üzeceğimi, söz dinlemediğimi yani söylediği bazı seylere karşı çıktıgımı vs… bu arada inanılmaz işkolik bir insan. Bu da aramızdaki ayrı bir sorun. İşine de bu kadar zaman ayırabilmesinin bu rahatlıgının sebebi benim. Çünkü her şeye üşendim her şey gözümde büyüdü. Ondan da böyle tepkiler alınca akışına bıraktım.

Düz bir insanımdır. Plan proje bilmem, burda böyle davranayım, şöyle yapayım politik değilimdir. Belki de bu da etken oldu. Sizce ben ne yapmalıyım? Benden büyük arkadaşlar veya küçük bu şekilde tecrübeleriniz var ise paylaşınırsanız çok sevinirim. Akıl akıldan üstündür. Gerçekten yol gösterecek birilerine ihtiyacım var. Nasıl evliliğe giderim? Ben ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Küsmeyi, gitmeyi de beceremiyorum. Son bir şansla, kestirip atmadan fikirleriniz var ise paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden herkese okuduğu için çok teşekkür ederim, sabrınız için de ayrı teşekkür ederim.
15 yıllık ilişki ve evlilik korkusu olmaz. Siz de bu süre zarfında evlenmek istememişsiniz aslında. O yüzden de mevcut düzen sizi rahatsız etmemiş.

Ayrılın ve önünüze bakın.

hiç kimsenin sevgisinden bu kadar emin konuşmayın.. Erkekler gayet düz canlılardır. Canları eğer bir şey istemiyorsa o zaman karmaşık bir hale bürünürler. Bu adamında canı sizinle evlenmek istemiyor. Evlenip imza atıp söz verecek kadar değerli değilsiniz onun gözünde. Zira erkek dediğimiz canlılar gerçekten sevdiklerinde ne evlilik korkuları kalıyor ne bi şey..

Sizinle yıllardır evlenmeyen adam canı istediğinde 5 ayda biriyle evlenir şaşıp kalırsınız. O yüzden gözlüklerinizi çıkartın ve evlenmek istiyorsanız sizinle evlenmek isteyen ve harekete geçen birini bulun.

Hayatta hiç bir şeyden emin değilim zaten kendimden dahi. Onun söylemlerine göre konuşuyorum. Söyledikleri arasında bana en mantıklı gelen cümle ben deli miyim 15 yılımı heba edeyim, senin yılların gittiyse benimki de gitti. Sensiz hiçbir şey yapmadım, gezmedim bile gibi gibi. Bunlar doğru. Halbuki benimle çok evlenmek istediğini, bir an önce düzen kurmak istediğini çok sıkıldığını söylüyor. Bu arada bana kesinlikle evlenmeyeceğim demiyor. Benim bazı şeyleri kabul etmemi ve baskın olmam gibi durumları değiştirmemi istiyor. Onu savunmuyorum zaten savunsam olumsuz yorumlar alacağımı bildiğim halde yazmazdım. Teşekkür ederim değerli yorumunuz için.

15 yıllık ilişki ve evlilik korkusu olmaz. Siz de bu süre zarfında evlenmek istememişsiniz aslında. O yüzden de mevcut düzen sizi rahatsız etmemiş.

Ayrılın ve önünüze bakın.

Evet belki de benim yüzümden evlenemedik. Bu rahatlık belki de konfor alanından çıkmak istemeyen bendim. Olacaksa da hep oldu bittiye getirmek istedim. Detaylarla uğraşmak istemedim. Bunu da hep dile getirdim.

Anlattığınızın aksine karşı tarafın sevmediğini sadece konfor alanında olduğunu, biraz da belki merhametle devam ettiğini hissettim. Bu ilişki kolay geliyor. Sizden ayrılınca bir şekilde kısa sürede evlendiğini gördüğünüz zaman zaten anlarsınız. Bunun aynısından bir arkadaşım vardı 13 sene böyle devam ettiler, adam ayrıldıktan 6ay sonra kadın da 1 sene sonra başkasıyla tereyağından kıl çeker gibi çok kolay evlendiler. Ne korku vardı ortada ne başka bir şey, olması gereken de böyle kolay ilerlemesi zaten. Çocuk düşünceniz varsa hiç uzatmadan yolunuza bakın ve başkasıyla evlenin.

Nasıl kendinizden bu kadar emin olabiliyorsunuz ? Aldatılmadığınıza emin misiniz ? 15 yıl çok uzun bir süre.

Üniv.den arkadaşım 8 yıl aynı evde kaldılar. Başlarda " biz birbirimizi seviyoruz, evlilik dediğin nedir ki ? imzaya ihtiyacımız yok ki evlilik ne kadar demode birşey " mottosundaydılar.

Ayrılmalarına yakın son bir yıl erkek arkadaşını ikna etmeye çalıştı. Yuva kurmak, gelinlik giymek, anne olmak istiyorum diye diretti.

Karşı taraf sus payı olsun diye aileler arası söz yüzüğü takıldı. 1 yıl kadar oyaladı kızcağızı.

Ben evlilik insanı değilim, çocuk sesine tahammülüm yok, biz böyle mutluyuz saçma sapan geleneklere uymak zorunda değiliz diyerek ıssız adam ayaklarını oynadı. Arkadaşım da dayanamadı terk etti.

Arkadaşım hep onun dönmesini bekledi. Arasıra mesajlaşıyorlardı. Birgün profil resmi kayboldu whatsupta. Hem insta'dan hem de facebook'ta engellemiş.

Aradan 4 - 5 ay geçti. Engeli kaldırmış. Profil fotoğrafında bir adet gelin ve damat vardı. Şok olduk. Gelin slav (ukraynalı veya rus emin olamadık )

Benim sosyal medya hesabımdan resimlerine baktık. Herkese açık yapmış. Arkadaşımla sözlü iken ve aynı evi paylaşırken bu kızla da görüşüyormuş. İş için yurtdışına gittiği tarihlerde başlamış ilişkileri ki arkadaşım bunu görünce yıkıldı adeta.

Bir erkek evlilikten korkuyorum ya da evlilik bana göre değil diyorsa yalan söylüyordur. Erkekler kadınlardan fazla evlilik odaklıdır. Erkeklerde soyunu devam ettirme içgüdüsü 35+ sonrası hem de çok fazla.

Sevdiğiniz ve 15 yılınızı heba ettiğiniz adam sizi sevmiyor. Evlilik düşünüyor ama sizinle değil.

Siz güzel, bakımlı, donanımlı, ayaklarının üzerinde durabilen bir kadınsınız. Mutlaka karşınıza size denk, sevginize layık, güzel bir adam çıkar. Bu adamla geleceğiniz yok.

Bu adamın karşısına hayalindeki kişi çıksa hemen evlenir. 3 ayda evlenen çiftler var.

Merhabalar,

Hiç bir zaman evlilik meraklısı bir insan olmadım aslını sorarsınız hala da değilim. Ama yaş, çevre baskısı bir de zaten bu kadar uzun bir ilişkide olmak insanı evlilik düşünmeye itiyor. Zaten de insanlar tanışır, anlaşır ve evlenir veya anlaşamaz ise ilişkiyi bitirir, yoluna bakar. Özellikle son 3-4 yıldır baskın bir şekilde evlilik gündemimde. Bu kişiyle bir kaç yıl önce nişanlandık ama hiç yoktan bir sebeple ayrıldık. Aileler hiç bir şeyimize dahil olmadı, onları katmadık ( sorunlarımıza) İkimizin de yapısı bu şekilde. Bu ilişkiyi nasıl ikimiz bunca sene kimseyi katmadan yaşadıysak, sıkıntıları da sorunları da kimseyi dahil etmeden halletmek istedik. Ama ayrıldık koptuk ailelerde aynı şekilde.

Aramızdaki problem evlilik. Çözemediğim şekilde bu kişi evlilikten korkuyor, benim de büyük katkımla konfor alanından çıkmak istemiyor ne kadar kabul etmese de. Ona son zamanlar hariç hiç baskı yapmadığım, alanını daraltmadığım, eğitimlerimize, iş hayatımıza gezmemize zaman ayırıdığımız bir şekilde zaman aktı gitti. Hatta bu konuda terapi de aldım gercekten hayatımdaki kişinin evlilik korkusu olduğu sonucuna varıldı. Böyle bir şey varmış gerçekten. Bu arada benim de onu ürküttüğüm, aklında soru işaretleri bıraktığım durumlar olmadı değil. Ailevi meselelerim, biraz dominant olmam, cok söz dinlememem vs. Ama genel olarak uyumluyumdur ve fazlasıyla fedakarımdır. En son dün kavga ettik ve konuşmuyoruz. Bu şekilde de devam etmek istemiyorum artık.

Ona bunu artık kafaya taktığımı, beni evlenmeye mi layık görmediğini sorduğum zaman ( konu nerelere geldi) bana tamtersi cevaplarla geliyor. Aksine cok istediğini ama benim onu üzeceğimi, söz dinlemediğimi yani söylediği bazı seylere karşı çıktıgımı vs… bu arada inanılmaz işkolik bir insan. Bu da aramızdaki ayrı bir sorun. İşine de bu kadar zaman ayırabilmesinin bu rahatlıgının sebebi benim. Çünkü her şeye üşendim her şey gözümde büyüdü. Ondan da böyle tepkiler alınca akışına bıraktım.

Düz bir insanımdır. Plan proje bilmem, burda böyle davranayım, şöyle yapayım politik değilimdir. Belki de bu da etken oldu. Sizce ben ne yapmalıyım? Benden büyük arkadaşlar veya küçük bu şekilde tecrübeleriniz var ise paylaşınırsanız çok sevinirim. Akıl akıldan üstündür. Gerçekten yol gösterecek birilerine ihtiyacım var. Nasıl evliliğe giderim? Ben ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Küsmeyi, gitmeyi de beceremiyorum. Son bir şansla, kestirip atmadan fikirleriniz var ise paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden herkese okuduğu için çok teşekkür ederim, sabrınız için de ayrı teşekkür ederim.

Evlilik bu adam için korkutucu olmamalı. Köyden, geleneklerine bağlı bir kızla evlenmeyecek, seninle evlenecek. Yani adamın karşısına takı listesi, ailemde böyledir şöyle olacak prosedürleri sunmayacaksın. Sizin aranızda eksik olan şey bir kutlama, bir imza.

Sen evlilik konusunu açtığında ne diyor? Ben olsam açıkça konuşurdum, ben bu yaz, ağustos sonu evlenmek istiyorum, gel gidip gün alalım derim. Baktın gelmiyor postala bunu.

Merhabalar,

15 yıl boşa harcanan zaman.

Anlattığınızın aksine karşı tarafın sevmediğini sadece konfor alanında olduğunu, biraz da belki merhametle devam ettiğini hissettim. Bu ilişki kolay geliyor. Sizden ayrılınca bir şekilde kısa sürede evlendiğini gördüğünüz zaman zaten anlarsınız. Bunun aynısından bir arkadaşım vardı 13 sene böyle devam ettiler, adam ayrıldıktan 6ay sonra kadın da 1 sene sonra başkasıyla tereyağından kıl çeker gibi çok kolay evlendiler. Ne korku vardı ortada ne başka bir şey, olması gereken de böyle kolay ilerlemesi zaten. Çocuk düşünceniz varsa hiç uzatmadan yolunuza bakın ve başkasıyla evlenin.
Bana merhamet edeceği bir durum yok şöyle ki ne zaman gitmek istese kapının orada olduğunu adı kadar çok iyi bilir. Nişan ayrılığında da ne kadar katı durduğumu çok iyi bilir. En fazla 3 gün aramazsam ailemden yakın kişileri arar ki ben ailesinden bugüne kadar kimseyi aramadım bir kere dahi bu konularda. Aslında bırakabilseydi bırakırdı çünkü benimle anlaşamadığı da çok konu var ve geri adım atmıyorum. Her şeyi konuma yazamadım zaten yeterince uzun yazdığım için:) Ama şeye katılıyorum evet uzun ilişkiden çıkan insanlar hemen evleniyor bu benim için de geçerli. Her şey kader.

Evlilik bu adam için korkutucu olmamalı. Köyden, geleneklerine bağlı bir kızla evlenmeyecek, seninle evlenecek. Yani adamın karşısına takı listesi, ailemde böyledir şöyle olacak prosedürleri sunmayacaksın. Sizin aranızda eksik olan şey bir kutlama, bir imza.

Sen evlilik konusunu açtığında ne diyor? Ben olsam açıkça konuşurdum, ben bu yaz, ağustos sonu evlenmek istiyorum, gel gidip gün alalım derim. Baktın gelmiyor postala bunu.
Evlilik konusunu açtığımda benden daha çok istediğini söylüyor. Her sabah benim yüzümden yalnız uyandığını, düzen kuramadığını, savrulduğunu söylüyor. Hiçbir şey yapamadığını, evlilik olmadığı için de benimle tam anlamıyla hayatı paylaşamadığını söylüyor. Gerçekten de bensiz bir şey yapmıyor. Dışardan öyle gözükmüyor ama benimle küstüğü zaman genelde uyuyor. Ben zorlarsam gönlünü alırsam kendine geliyor. Aslında evlilik konusunun uzaması bir ev mevzusunun aramızda anlaşmazlıgından dolayı ilk başta inada bindi. Orada biraz benden gözü korktu sanırım, ailesiyle ilgiliydi.

Evet belki de benim yüzümden evlenemedik. Bu rahatlık belki de konfor alanından çıkmak istemeyen bendim. Olacaksa da hep oldu bittiye getirmek istedim. Detaylarla uğraşmak istemedim. Bunu da hep dile getirdim.
siz evlenseydiniz
. Bu arada bana kesinlikle evlenmeyeceğim demiyor. Benim bazı şeyleri kabul etmemi ve baskın olmam gibi durumları değiştirmemi istiyor. Onu savunmuyorum zaten savunsam olumsuz yorumlar alacağımı bildiğim halde yazmazdım. Teşekkür ederim değerli yorumunuz için.
adam bu sebeplerle çekilmez biri olduğunuzu düşünür, 2 senede de boşanırdınız.

15 sene ilişki devam etmiş
çünkü adam işkolik, siz uğraşmak istemeyen birisi, birlikte yaşamıyorsunuz. sadece gezip tozup olabildiği kadar vakit geçirip evlere dağılıyorsunuz.

"evlilik" devam ettirilmek istendiğinde konfor alanından da çıkacaksın, bir taraf baskınsa diğer taraf da susacak. sizde bu yok bu şekilde evli kalamazdınız zaten.

etrafımda devam eden evlilikler hep böyle benim özellikle erkek Türkse asla kendisine denk hele baskın bir kadınla sürdüremiyor -erkek baştan alttan almaya razı ve uygun karakterde ise ayrı tabi ama öyle adamı da bir yerden sonra kadın sünepe buluyor, bizim kültürümüz genellikle bunları getiriyor. Taraflar Türk değilse ve Türk kültür ortamında yaşamıyorsa bunlar değişebilir, bazı itisnalar da olabilir tabi, ben görmemişimdir.

kısacası evlenseydiniz yürümezdi. emin olun. çoktan ayrılmış ve önünüze bakmış olurdunuz. siz evlenemediğiniz için ayrılamıyorsunuz.

çocuk istiyorsanız ve çocuğu illa evli olarak yapacam diyorsanız ayrılın, başkasını bulun. bu arada ben her çocuğun normal bir evliliği hak ettiğini düşünüyorum.

ha çocuk isteğim yok bu adamı da hayatımda tutacak kadar seviyorum diyorsanız bu evlilik meselesini rafa kaldırın madem.

fakat, hadi evlenmediniz neden birlikte yaşamadınız bu da ayrı bir tuhaflık?

Evlilik konusunu açtığımda benden daha çok istediğini söylüyor. Her sabah benim yüzümden yalnız uyandığını, düzen kuramadığını, savrulduğunu söylüyor. Hiçbir şey yapamadığını, evlilik olmadığı için de benimle tam anlamıyla hayatı paylaşamadığını söylüyor. Gerçekten de bensiz bir şey yapmıyor. Dışardan öyle gözükmüyor ama benimle küstüğü zaman genelde uyuyor. Ben zorlarsam gönlünü alırsam kendine geliyor. Aslında evlilik konusunun uzaması bir ev mevzusunun aramızda anlaşmazlıgından dolayı ilk başta inada bindi. Orada biraz benden gözü korktu sanırım, ailesiyle ilgiliydi.

Siz aynı evde kalmıyor musunuz hiç? Ya da beraber tatilleriniz yok mu? 10 sene üzeri düzenli maaş alıp çalışan iki insan ev gibi maddi konularda zor tartışır. Sonuçta ikinizin birikimi vardır, ee maaşlarınız belli.

Bana böyle toksik bir ilişkiniz var gibi geliyor. İletişim sorununuz var. Küsen, trip atan bir karakteri var sevgilinin,2 yaş sendromundski bebek gibi davranıyor,,annesi gelsin onu ikna etsin, onun istediğini yapsın diye bekliyor. Eğer bu karakterde biriyle bununla ömür geçmez. Boşanırsınız 2 yıla bununla evlenince.

X