2 cocukla sizce boşanmalı mıyım nolur yardım edin

Çocuğa siz ve aileniz bakıyor. Eşinizin zaten pek bir katkısı yok. Babanıza bıçak çekmiş bir adam var karşınızda. Farkında mısınız? çocukların ve sizin can güvenliğiniz yok. Israrla yuva bozulmasın çocuklar babasız kalmasın diyorsunuz. Dışardan bir halinize bakın, o zaman sağlıklı düşünürsünüz. Artık geçmiş geri gelmez ama evleneli topu topu 4 sene olmuş 2 senesi hamilelikle geçmiş. Böyle bit evliliğe bu kadar kısa sürede iki çocuk yapılmasaydı keşke.

Eşimle 4 yıldır evliyim ve 2 tane çocuğumuz var (1kız 3yaşında, 1erkek 2yaşında) ta evliliğin en başından beri sıklıkla kavga ederdik gerçekten çok sık çok agresif biri olduğu için ve bipoları varmış sonradan öğrendim, kıskançlık da doya doya var.. çok’da şiddet gördüm, yerlerde çok süründüm ama tabiki hiç bir zaman hiç kimseye bir şey söyleyemedim ayrılamadım ayrılmak istediğimde de tehdit etti her defasında.. çok sevdiğimden dolayı her seferinde sustum.
Ben bundan sonrasını okumadım. Tek temennim çocuklar dayak yemesin yerlerde sürünmesin, ağızları burunları kırılmasın. İstediğiniz adamı istediğiniz hayatı seçin, ne haliniz varsa görün de çocuk niye yapıyorsunuz? Çocuklara girişir beni daha az döver mi diyorsunuz? Evli kalmak isteyen kocasını çok sevmeye devam etsin ama çocukları sosyal hizmetlere versin.

Nikahlı kocasından çocuk yapmış size hesap mı verecek diyenler niyeyse bu konularda yorum yapmıyorlar.

Eşiniz diyeceğim ama eş değil ki. Zaten aileniz bakıyor size tüm masrafı yapıyorlar adam otel gibi kullanıyor işte yeme içme bedava. Kızınız varmış kızınız böyle bir adamla evli olsa dayak yiyorum ama çocuğum var anne dese evet kızım sus otur çocuğuna baba en azından der misiniz? Haberlerde çocuklarının yanında annelerini öldürüyor o baba dedikleriniz. Lütfen hayatınızı karartmayın çok gençsiniz ailenizin imkanları varmış şu adamı şu rahat yaşamaktan şutla bakalım bi öğrensin tek ayakta kalmak ne demek. Bilmiyor ki alışmış senin ailenin parasıyla geçinmeye. Oğlun böyle biri olsa ne münasebet eli ayağı tutuyor evine bakacak dersin değil mi ? Bunları iyi düşün ve o adamı asalak olarak sırtında taşıma.

2 çocuğum olmasa tabiki tutmam ayrılırım ama arada küçücük çocuk olunca insan herşeyi bin defa düşünüyor sırf ortalıkta sürünmesinler ordan oraya babasız büyümesin diye :KK43:
Kızım zaten çocuklar şuan sürünüyor farkındamısın? Zaten ailen herşeyini karşılıyormuş. Bu kadar olaya karşı seni kollarını açıp çocuklarınla bekleyen ailen var daha ne istiyorsun Allahtan.
Burada okadar çok çaresiz kadın varki biraz oku istersen.
Ne yapacağın belli . İlk babasız olacak onlar değil ve ilk boşanan sen değilsin. İki öocuk pışpışlamayla olmuyor o işler.

Uzun bir aradan sonra tekrardan merhaba kızlar belki aranızdan beni hatırlayanlar olur.. umarım iyisinizdir inşallah🙏🏼🩷 Açıkçası nerden başlayacağımı bilmiyorum artık psikolojim bozulacak gibi, bozuldu gibi.. ne yapacağımı bilmiyorum çıkmazın içindeyim.. ve umarım siz bana biraz olsun yardımcı olursunuz. Biraz uzun olabilir şimdiden kusura bakmayın. Eşimle 4 yıldır evliyim ve 2 tane çocuğumuz var (1kız 3yaşında, 1erkek 2yaşında) ta evliliğin en başından beri sıklıkla kavga ederdik gerçekten çok sık çok agresif biri olduğu için ve bipoları varmış sonradan öğrendim, kıskançlık da doya doya var.. çok’da şiddet gördüm, yerlerde çok süründüm ama tabiki hiç bir zaman hiç kimseye bir şey söyleyemedim ayrılamadım ayrılmak istediğimde de tehdit etti her defasında.. çok sevdiğimden dolayı her seferinde sustum. Oğlum doğduğundan beri ve ben polis ve boşanmayla tehdit ettiğimden beri de vurmuyor. Fakat son 2 yıldır da para davamız çıktı ortaya, 80% para oldu 20% başka şeyler. Sadece evin kirasını ödüyor, geri kalan herşeyi ben karşılıyorum, ailem sağolsun. Elektrik miş, internet miş, telefon faturam, evin erzağını, çocukların eşyaları & yiyeceği içeceği aklınıza gelebilecek herşeyi ben ödüyorum ve ufak bir gelirim olduğu için paran geliyor ya öde ben yetişemem diyor. ama biraz hata da bende.. ilişkinin en başından beri her yerde ben öderdim, yardımcı olurdum herşeyine, maddi durumları pek müsait olmadığı için balayı düğün vs yardımcı olduk, evin mobilyaların hepsini a dan z’ye kadar annem aldı sağolsun ama yinede yetmedi şuan işi de var fena da kazanmıyor ama bizim ödeyebileceğimizi bildiği için hiç bir şekilde yardımcı olmaya niyeti yok. Alışverişe bile çocuğumun biriyle gidiyorum, o da diğeriyle evde kalıyor, ben yapıp geliyorum bi çoğunu yukarı taşıyorum (asansörsüz olduğu için) ve o sonradan bir kaç torba daha kalırsa arabaya gidip alıyor. Bu arada arabayı da sorarsanız onu da annemle babam bize hediye ettiler ki eşim rahat işe gidip gelsin diye çocuk var bir şey felan olduğunda lazım olur diye. Ailemle de bir kaç kötü olaylar yaşadı babamın ve annemin (60yaş üstüler) üstüne küçücük bir şey için bıçakla yürüdü geçen sene yani uzun lafın kısası gerçekten çok kötü seyler yaşadım ve ailem de ne yazık ki yaşamak zorunda kaldı ama benim hatırıma sustular. Benim neler yaşadığımı bilseler hemen alırlar elinden de hasta oldukları için hiç bir şekilde bir şey anlatamıyorum hastalanırlar. Artık gerçekten dayanamıyorum yeri geliyor tabi anlaşıp konuşabiliyoruz ama en fazla 2 gün.. sonra yine kavga. Tek iyi bir yönü var o da çamaşırlarını kendi makineye atar, kendi de asar, geri dolabına da yerleştirir, çocugun biri benim yanımda yatağında yatıyor diğeri ise onun yanında kalkıp onu lavaboya da götürüyor arada gitmek istediğinde veya geceleri sütünü de yapıyor ve haftasonları evde olduğu için çocukları yanımdan alır bir iki saat daha uyurum sonra uyanırım oğlumun uyku saati geldiğinde de o gider onunla yatmaya. Ve tabi çocuklarla ilgileniyor oynuyor vs, bu kadar. Ama ona sorarsan bunu hiç bir erkek yapmaz ev işinde de geceleri çocuğa da yardımcı olmaz. Neyse.. Başka da iyi bir yönü yok zaten. Açık konuşmak gerekirse son bir kaç aydır şunu da fark ettim; ona karşı artık ne aşk ne meşk kalmış, geriye kalan sadece alışkanlık. O kadar yoruldum ki, o kadar beni yıprattı ki ben 24 yaşındayım o ise 29 ama kendimi 50 gibi hissediyorum sayesinde. O kadar neşe doluydum, eğlenceliydim, hep gülerdim soldum gittim.. arkadaşlarla bir şeyler içmeye gitmek felan hiç bir şeyde yok ki iki stres atsam akıl danışsam anca arada bir çocukları parka götürüyorum orda da arkadaşımla muhabbet edemiyorum zaten çocuklara bakmaktan koşuşturmaktan. Gerçekten Boşanmasına çoktan boşanırdım da tehlikeli olabiliyor kendisi korkuyorum çocuklarımı alıp ailesine (baya uzaktalar) kaçar, veya burda benim her şekilde burnumdan getirmesinden.. Ve en önemlisi çocuklarım yüzünden... her defasında yarın avukatı arayacağım diyorum ama iş ciddiye binince çocuklarıma bakınca sabret diyorum kendi kendime bu çocuklar babasız büyümesin yuva dağılmasın sonuçta bir alışkanlık da var boşanınca ne yapacağım 2 çocukla tekrardan birine güvenip evlenemem de evlensem de çocuklarım var bekar kalsam ne düşünürler hakkımda bir de ya pişman olursam diyorum şiddet de yok artık diyorum ama öteki yandan da ben çok mutsuzum onunla birlikte olmuyor psikolojik şiddet aşırı derecede var.. artık tahammülüm yok küçücük şeyler bile artık gözüme batıyor bazı hareketleri bile gıcığıma gidiyor diyorum kendi kendime. Boşanırsak bile eğer benim davayı açıp benim ödemem için bile beni zorla videoya çekti çocuklarmin üzerine yemin ettirip masrafları ödeyeceğim dair. bana yardimci olun ne yapacagimi şaşırdım kaldım.. aldatma, alkol, kumar, disari fikma vs yok evden işe işten eve çok güzel bir sey ama bunlarla bitmiyor maalesef.. Öyle aile korkusu da yok çünkü benim her zaman yanımdalar ne olursa olsun ve her zaman kapılarını açarlar (ve zaten burda kaldığımız evde bizim öyle bir durumda kendisi gidecek) her gün yanıma gelirler sabah çocuklarımla ilgilenirler beraber kahvaltı yaparız eşim gelmeye yakın giderler hep.. o açıdan iyiyim.. yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim 😭🙏🏼
Yani ne diyelim biz. Bazısına gerçekten müstahak demek istiyorum ama susuyorum. Arkanda ailen var daha hala çocuklar babasız olmasın yuvam dağılmasın diyorsun.
Hangi yuva ?
Bu anlattığın şey mi yuva ? Sen hayatında hiç yuva görmedin mi?
Ya artık dayak yediğin adamdan 2 çocuğu ne diye doğurdun diye sormuyorum bile bıktık artık. Ama madem doğurdun onlara huzurlu bir hayat borçlusunuz. Kusura bakma da daha boşanmadan tekrar evlenmenin derdine düşmüşsün. O yüzden ne desek boş

1. Size ve ailenize onca zulmü yapan birini nasıl sevmeye devam edebiliyorsunuz?
2. Çocukları bahane etmeyin boşanmamak için. Boşanınca baba ölmüyor, ayrı evlerde yaşayıp görüşmeye devam ediyorlar. Babasız büyümüş olmuyorlar yani.
3. Bi soluklanın. Daha boşanmadan yeniden evliliği düşünüyorsunuz.
4. Yıl olmuş 2024, hâla boşanırsam ne derler diye düşünüyor musunuz gerçekten?
Kıııız aynı benim gibi madde madde açıklamışsın 😂

😁Vallahi kadınlarımızın bi erkek uğruna bu denli kendilerini değersizleştirmesine, kocasız yapamamalarına, ailelerine yük olmalarına ve çocukları bahane etmelerine dayanamıyorum
Sorma sorma. Sabah sabah deli oldum bende her bir konuda. Zaten diyor ki iki çocukla bi daha evlenemez 😂 biz ne diyoruuuuz konu sahibi ne diyor

Hem şikayetçisiniz hem de “şu yönü iyi, bu yönü iyi” diyerek eleştiriler için kalkan yaratmaya çalışıyorsunuz. Adam şanslıymış, bulmuş yağlı kapıyı. Siz de içten içe memnunsunuz anlaşılan. Bakın hem donlarını da yıkıyormuş, bu devirde böyle koca… Aman bırakmayın da başkasının başını yakmasın.

Uzun bir aradan sonra tekrardan merhaba kızlar belki aranızdan beni hatırlayanlar olur.. umarım iyisinizdir inşallah🙏🏼🩷 Açıkçası nerden başlayacağımı bilmiyorum artık psikolojim bozulacak gibi, bozuldu gibi.. ne yapacağımı bilmiyorum çıkmazın içindeyim.. ve umarım siz bana biraz olsun yardımcı olursunuz. Biraz uzun olabilir şimdiden kusura bakmayın. Eşimle 4 yıldır evliyim ve 2 tane çocuğumuz var (1kız 3yaşında, 1erkek 2yaşında) ta evliliğin en başından beri sıklıkla kavga ederdik gerçekten çok sık çok agresif biri olduğu için ve bipoları varmış sonradan öğrendim, kıskançlık da doya doya var.. çok’da şiddet gördüm, yerlerde çok süründüm ama tabiki hiç bir zaman hiç kimseye bir şey söyleyemedim ayrılamadım ayrılmak istediğimde de tehdit etti her defasında.. çok sevdiğimden dolayı her seferinde sustum. Oğlum doğduğundan beri ve ben polis ve boşanmayla tehdit ettiğimden beri de vurmuyor. Fakat son 2 yıldır da para davamız çıktı ortaya, 80% para oldu 20% başka şeyler. Sadece evin kirasını ödüyor, geri kalan herşeyi ben karşılıyorum, ailem sağolsun. Elektrik miş, internet miş, telefon faturam, evin erzağını, çocukların eşyaları & yiyeceği içeceği aklınıza gelebilecek herşeyi ben ödüyorum ve ufak bir gelirim olduğu için paran geliyor ya öde ben yetişemem diyor. ama biraz hata da bende.. ilişkinin en başından beri her yerde ben öderdim, yardımcı olurdum herşeyine, maddi durumları pek müsait olmadığı için balayı düğün vs yardımcı olduk, evin mobilyaların hepsini a dan z’ye kadar annem aldı sağolsun ama yinede yetmedi şuan işi de var fena da kazanmıyor ama bizim ödeyebileceğimizi bildiği için hiç bir şekilde yardımcı olmaya niyeti yok. Alışverişe bile çocuğumun biriyle gidiyorum, o da diğeriyle evde kalıyor, ben yapıp geliyorum bi çoğunu yukarı taşıyorum (asansörsüz olduğu için) ve o sonradan bir kaç torba daha kalırsa arabaya gidip alıyor. Bu arada arabayı da sorarsanız onu da annemle babam bize hediye ettiler ki eşim rahat işe gidip gelsin diye çocuk var bir şey felan olduğunda lazım olur diye. Ailemle de bir kaç kötü olaylar yaşadı babamın ve annemin (60yaş üstüler) üstüne küçücük bir şey için bıçakla yürüdü geçen sene yani uzun lafın kısası gerçekten çok kötü seyler yaşadım ve ailem de ne yazık ki yaşamak zorunda kaldı ama benim hatırıma sustular. Benim neler yaşadığımı bilseler hemen alırlar elinden de hasta oldukları için hiç bir şekilde bir şey anlatamıyorum hastalanırlar. Artık gerçekten dayanamıyorum yeri geliyor tabi anlaşıp konuşabiliyoruz ama en fazla 2 gün.. sonra yine kavga. Tek iyi bir yönü var o da çamaşırlarını kendi makineye atar, kendi de asar, geri dolabına da yerleştirir, çocugun biri benim yanımda yatağında yatıyor diğeri ise onun yanında kalkıp onu lavaboya da götürüyor arada gitmek istediğinde veya geceleri sütünü de yapıyor ve haftasonları evde olduğu için çocukları yanımdan alır bir iki saat daha uyurum sonra uyanırım oğlumun uyku saati geldiğinde de o gider onunla yatmaya. Ve tabi çocuklarla ilgileniyor oynuyor vs, bu kadar. Ama ona sorarsan bunu hiç bir erkek yapmaz ev işinde de geceleri çocuğa da yardımcı olmaz. Neyse.. Başka da iyi bir yönü yok zaten. Açık konuşmak gerekirse son bir kaç aydır şunu da fark ettim; ona karşı artık ne aşk ne meşk kalmış, geriye kalan sadece alışkanlık. O kadar yoruldum ki, o kadar beni yıprattı ki ben 24 yaşındayım o ise 29 ama kendimi 50 gibi hissediyorum sayesinde. O kadar neşe doluydum, eğlenceliydim, hep gülerdim soldum gittim.. arkadaşlarla bir şeyler içmeye gitmek felan hiç bir şeyde yok ki iki stres atsam akıl danışsam anca arada bir çocukları parka götürüyorum orda da arkadaşımla muhabbet edemiyorum zaten çocuklara bakmaktan koşuşturmaktan. Gerçekten Boşanmasına çoktan boşanırdım da tehlikeli olabiliyor kendisi korkuyorum çocuklarımı alıp ailesine (baya uzaktalar) kaçar, veya burda benim her şekilde burnumdan getirmesinden.. Ve en önemlisi çocuklarım yüzünden... her defasında yarın avukatı arayacağım diyorum ama iş ciddiye binince çocuklarıma bakınca sabret diyorum kendi kendime bu çocuklar babasız büyümesin yuva dağılmasın sonuçta bir alışkanlık da var boşanınca ne yapacağım 2 çocukla tekrardan birine güvenip evlenemem de evlensem de çocuklarım var bekar kalsam ne düşünürler hakkımda bir de ya pişman olursam diyorum şiddet de yok artık diyorum ama öteki yandan da ben çok mutsuzum onunla birlikte olmuyor psikolojik şiddet aşırı derecede var.. artık tahammülüm yok küçücük şeyler bile artık gözüme batıyor bazı hareketleri bile gıcığıma gidiyor diyorum kendi kendime. Boşanırsak bile eğer benim davayı açıp benim ödemem için bile beni zorla videoya çekti çocuklarmin üzerine yemin ettirip masrafları ödeyeceğim dair. bana yardimci olun ne yapacagimi şaşırdım kaldım.. aldatma, alkol, kumar, disari fikma vs yok evden işe işten eve çok güzel bir sey ama bunlarla bitmiyor maalesef.. Öyle aile korkusu da yok çünkü benim her zaman yanımdalar ne olursa olsun ve her zaman kapılarını açarlar (ve zaten burda kaldığımız evde bizim öyle bir durumda kendisi gidecek) her gün yanıma gelirler sabah çocuklarımla ilgilenirler beraber kahvaltı yaparız eşim gelmeye yakın giderler hep.. o açıdan iyiyim.. yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim 😭🙏🏼

Çocuk yapmaya ehliyet getirilmeli bu nedir arkadaş
Hem anadan hem babadan bahtsız garipler

ta evliliğin en başından beri sıklıkla kavga ederdik gerçekten çok sık çok agresif biri olduğu için ve bipoları varmış sonradan öğrendim, kıskançlık da doya doya var.. çok’da şiddet gördüm, yerlerde çok süründüm
Ve en önemlisi çocuklarım yüzünden
Evliliğinizin ilk zamanlarından itibaren sizi döven yerlerde sürüyen bir adam için “En hızlı ve kolay nasıl hamile kalabilirim” başlığıyla konu açıp böyle bir adama çocuk verebilmek için neden bir sürü yöntem denemek yerine👇
Merhaba kızlar💓 3 Senedir Hamile kalamiyorum doktorlara da gittik eşimle birlikte ikimizde de bir sıkıntı çıkmadı çok şükür fakat yinede olmuyor..
Keşke çocuğunuz yokken boşansaydınız da çocuklarım yüzünden demeseydiniz, zira çocuklarınız yüzünden değil onlara böyle bir yük yüklemeyin.

Kusura bakmayın yaşınız küçük yazacaklarım öfkelendirebilir ama ilk açtığınız konuya da bakarsak küçük de evlenmişsiniz, muhtemelen adam ailenizin malı mülkü olduğunu biliyordu yine muhtemelen evin tek çocuğusunuz, ailenizin imkanlarından faydalanmak için evlenmiş sizinle, sizin de ona zaafınız olduğunu bildiği için sizi kandırması çok kolay olmuş.

Kira dediğiniz aile eviniz olduğuna göre temsili bir şey alıyor aileniz, geri kalanı paşalar gibi kendisine harcıyor veya kendine özel birikim yapıyor, dışarıda sizden başka bir hayatı olduğuna da eminim, ailenize minnet etmesi gerekirken bıçak çeken, sizi yerlerde sürüyen bir adamdan boşanmayarak kendinize yazık ediyorsunuz.

Ailenizde de hata var, benim verdiğim evde oturup benim verdiğim arabayla gezen, benim verdiğim paralarla evinin her türlü ihtiyacı karşılanan damadım bana bıçak çekecek ben de kızım hatrına susup yardım etmeye devam edeceğim, Rabbiiim Rabbimmm🙏 Allahım büyük konuşmaktan sana sığınırım, beni kızımla damadımla sınama inşallah🙏

Ben o damadı var ya kedi eniği gibi kapıya koyarım, arabayı da maddi desteği de çekerim, kendine yapılanları sindirmesi beni zerre alakadar etmez ama bana yapılanı sindiren kızıma da ne halin varsa gör derim.

2 çocuğum olmasa tabiki tutmam ayrılırım ama arada küçücük çocuk olunca insan herşeyi bin defa düşünüyor sırf ortalıkta sürünmesinler ordan oraya babasız büyümesin diye :KK43:
Böyle baba yarın O çocukları da döver, şehir değiştir ve hemen boşan, yazık çocuklarına, böyle baba ile çocuk büyütülmez.

Çamaşırları makineye atıyormuş ve çocuklarıyla ilgileniyormuş ya yeter 60 yaş üstü anne-babanın üstüne bıçakla yürüse de olur. Bir de bu cehennemin içindeyken 'bir daha evlenemem' diye düşünmen yok mu orası ayrı konu...Sağlıklı düşünemiyorsun,destek al.

Konuyu okurken çok sinirlendim. 24 yaşındasın tası sıksan suyunu çıkartırsın farkında mısın ? Konu sahibi gerçekten başıma ağrı girdi konuyu okurken. Ağır konuşmak istemiyorum başıma gelir diye korkumdan. Bir an önce kendine gel lütfen. Kaynana kayınbaban ne durumda sen psikopat oğullarıyla uğraşırken. Doğurup sorunlu yetiştirip bir masumun üzerine atmıslar ohhh ne güzel valla. Oğlunun kocan gibi biri olmasını istemiyorsan o kocayı geri gönder geldiği yere. Ne güzel valla maddiyat senin ailen çocuklara bakmak senin ailen ev senin ailen. Bir adama paşamız tahtınız burası gelin oturun demediğiniz kalmış.

Sanırım boşanmak istemiyor
Boşuna çene tüketmişsiniz

Bir anlık sinirle girip yazmış gibi
Yazık çokta genç ...

Evliliğin yarısı dayak,diğer yarısı da lohusalık hamilelik zaten. Bir zahmet boşanın da bari daha fazla üremeyin

Kendinizi kandırıyorsunuz çocukları ortaya atarak. Sanki çocuklar böyle bir ortamda büyüdüklerinde çok mutlu olacaklar. Boşanmaya niyetiniz yok boş yere çocukları öne atmayın

Ben gecenlerde bir yazi okumustum. Bir adam siddet uygulayan erkeklere: "Siddet uygulamanizin avantajlari neler sizin icin?" Diye sormustu ve ilk basta cevap vermek istemeseler döküldüler sonra. Ve bu cevaplar dan bir kac tanesi mesela:
  • kadini kontrol edebilmek
  • ev islerinden yirtmak
  • istedigimi almak
  • kadini maddi manevi kullanmak
  • istedigim zaman seks
Esinizde tam bu tiplere Benziyor. Isin kötü tarafi siddeti sadece size degil, ailenize de uygulamaya baslamis. Onlari da kullaniyor.Onlara bicak ceken size süper davranacagini inanmiyordur anneniz babaniz ama basiniza bir is gelmesin diye susuyorlar. Kendinizi kurtarmak icin ayrilmayacaksaniz cocuklariniz ve anneniz babaniz icin ayrilmalisiniz. Sizin de sucunuz az degil. O annenize babaniza Bicak cektiginde sikayet edecektiniz en gec.

X