Bu duruma nasıl geldim ben de bilmiyorum...

Böyle çok uzun süreli ilişkiler evliliğe zor gider. Bende yaşadım on yıl sürdü, yaşanacak bir şey, bir heyecan kalmıyor. İlaveten yaşadığımız toplumun karakterine bakarak çok seven adam bunca yıl beklemez, birlikte olduğu kadını ailesinin, eşinin dostunun diline düşürmez. İlişki rahatına gelmiş hala da yokuşa sürüyor, 15 yıl kararını verememiş adamdan hayat arkadaşı olmaz, sizi yeni tanımış değil bunca zaman huyunuzu suyunuzu hatmetmiştir orayı törpüle burayı değiştir oyalama taktiği sadece, seven erkek değil bu inan bana. Seveni evlenince anladım erkekler istedikleri kadını asla kaçırmıyorlar seninki idare ediyor
O da daha bir 15 yıl daha oyalamayayım yaşımız kalmadı diye evlenmeyi lütfetti bana sağolsun kendi de yaş aldı baya ilk tanıdığım genç delikanlı değil:)) koca 15 yılı heba etti dile kolay 3-5 yıl değil.

Biz çok dile düşmedik de çevremizde evlenip evlenip boşananlar, 3 kuruşa tamah edenler çok dile düştü. İnsanlar tercihleri yüzünden dile düşmemeli ayrıca da kimse kimseyle evlenmek zorunda değil isterseniz 30 yıl birlikte olun. Ayrıca evlenince de tamam evlendik o benim artık diye bir şey yok. Evlilik benim gözümde bir sadakat göstergesi değil. Burada konular aldatma hikayeleri ile dolu. İlla seven evlenir diye bir şey de yok. Sevmeyenler de gayet güzel evleniyor ama sonu muamma. Sevip de çok kavuşamayanlar da var. Bu hayatta keskin kurallar yok. İlla böyle olmalı diye bir şey yok.

He şimdi neden peki derseniz çocuk için. Çocuk istemeyenler evlenmiyor bile hayat artık böyle bir şey değil. Eskidendi o dile düşmeler, kadınları eziklemeler. Benim karşıma geçip diline düşürcek ezikleyecek adam daha anasının karnından doğmadı. Arkadan konuşanlar da kalleştir:))

Ay o 10 sene 15 sene evlenmeyenler beraber yaşıyor yani imza mimza önemli değil diyorlar. Herkes kendi annesi babasıyla yaşıyorsa ne fark eder evlenmek demek kadar saçma bir şey yok. İnsan hiç durumuna bi uzaktan bakmaz mı ya ben ne yapıyorum diye 🙄 15 sene ailesiyle yaşamayı sizle evlenmeye tercih etmiş adam. Buna zorla evlenmek denir yani

Her şey bu kadar harikaysa sorununuz ne? Kusura bakmayın da sacmalamissiniz. Sizin hayatınız umurumda da değil. Yukarıda başka burada başka bir şey yazmışsınız. Doğruları duymak her zaman rahatsız eder. Gelelim şuana ben zaten bir evlilik yaptım, bir daha da düşünmüyorum. Mutlu bir iliskiyse mesele en sonki ilişkim evlenmek istediği için ayrıldık. Çocuk ve evlilik benim gündemimde yok. Size mutluluklar dilerim ama mümkün görünmüyor üzgünüm.
Sizin çok mutsuz olduğunuzu hissediyorum.
Çevrenizdekileri de mutlu gördüğünüzde kiskandiginizi.

Ay o 10 sene 15 sene evlenmeyenler beraber yaşıyor yani imza mimza önemli değil diyorlar. Herkes kendi annesi babasıyla yaşıyorsa ne fark eder evlenmek demek kadar saçma bir şey yok. İnsan hiç durumuna bi uzaktan bakmaz mı ya ben ne yapıyorum diye 🙄 15 sene ailesiyle yaşamayı sizle evlenmeye tercih etmiş adam. Buna zorla evlenmek denir yani

15 yıldır ailesiyle yaşadığını nereden biliyorsunuz? Kim dedi size böyle bir şeyi? Ayrıca illa aynı evde yaşamak mı gerekiyor? Biz yaşamadık özgür takıldık birbirimize ayak bağı olmadık kısıtlamadık boş verdik üşendik ölmedik evlilik için. Var mı ötesi? Şimdi de zorla evleniyoruz (!) oldu mu tamam mı. Ne bu hırs yahu Allah çevrenizdekilere sabır versin😂

Mutsuzluktan beslenen insanlar var gerçekten ve illa benim dediğim doğru diye kendini tatmin etmeye çalışanlar.
Bazı Hemcinslerimin bu kadar hırsla yazmaları çok üzücü. Ayrıca da gerçekten ilişkim çok kötü bitmiş de olabilirdi, terkedilmiş aldatılmış perperişan da olmuş olabilirdim. O zaman topa tutulacaktık demek ki.

Kadın kadının kurdu değil yurdu olmalı.

Teşekkür ederim yorumunuz için.

Açık açık konuşun artık. Size oyalnmışsınız gibi gelmemiş. Ancak sonuçta mutlu etmemiş. Artık açıkca konuşup beklentilerinizi söyleyip bitirin ya da devam edin. Bu şekilde sürdürmek istiyorsanız kendi tercihiniz tabi. Kimse karışamaz. Ama sürüncemede bırakmak bence akıl karı değil. Gönlünüzce olsun.

Açık açık konuşun artık. Size oyalnmışsınız gibi gelmemiş. Ancak sonuçta mutlu etmemiş. Artık açıkca konuşup beklentilerinizi söyleyip bitirin ya da devam edin. Bu şekilde sürdürmek istiyorsanız kendi tercihiniz tabi. Kimse karışamaz. Ama sürüncemede bırakmak bence akıl karı değil. Gönlünüzce olsun.
Çok teşekkür ederim yorumunuz için sağolun.

Her şey sizin de gönlünüzce olsun.

Bir konu gördüğünüzde, bu konu bir kaç ay önce açıldıysa hele, devamını okuyun biraz, ne gelişmeler olmuş.

Bir konu gördüğünüzde, bu konu bir kaç ay önce açıldıysa hele, devamını okuyun biraz, ne gelişmeler olmuş.
Bir sürü kişi yorum yapmış. Konu sahibi değilsiniz. Neden bana yazdınız ki. Gayet normal bir yorum. Size ne ki? Neden karıştığınızı anlayamadım. 30 dk öncesi bile yorum var. Oturup tüm sayfaları okuyamam. İstemiyorsmanız geçersiniz yani.

Bir sürü kişi yorum yapmış. Konu sahibi değilsiniz. Neden bana yazdınız ki. Gayet normal bir yorum. Size ne ki? Neden karıştığınızı anlayamadım. 30 dk öncesi bile yorum var. Oturup tüm sayfaları okuyamam. İstemiyorsmanız geçersiniz yani.
Bu konu için geçerli değil, her konu için geçerli.
Laf kalabalikligi oluyor.

Üzgünüm ama hislerinizde çok yanılıyorsunuz. Mis gibi bir hayatım var. Rabbime çok şükür. Ben mutluluğu bir erkeğin varlığında aramayacak kadar kendini gerceklestirmis bir insanım. Hakkında hiçbir şey bilmediğiniz biri ile ilgili niyet okumak tam bir Orta Doğu varoş kafası. Yazık çok yazık. Kıskanmak nasıl avam bir ifade. Bir insan hakkında hiçbir şey bilmediği bir insana karşı nasıl bir kıskançlık duyabilir? Bu boş tam bir içi boş kafa yorumu.

Üzgünüm ama hislerinizde çok yanılıyorsunuz. Mis gibi bir hayatım var. Rabbime çok şükür. Ben mutluluğu bir erkeğin varlığında aramayacak kadar kendini gerceklestirmis bir insanım. Hakkında hiçbir şey bilmediğiniz biri ile ilgili niyet okumak tam bir Orta Doğu varoş kafası. Yazık çok yazık. Kıskanmak nasıl avam bir ifade. Bir insan hakkında hiçbir şey bilmediği bir insana karşı nasıl bir kıskançlık duyabilir? Bu boş tam bir içi boş kafa yorumu.
Ben size cevap bile vermeye değer görmedim ama sizin adınıza üzüldüm. sağolsun başka üye de benim hissettiğim negatifliğinizi hissetmiş ki yazmış size.

Siz hakkında doğru düzgün bir şey bilmediğiniz bir insana çok biliyormuşçasına kindar yorumlar yapıyorsunuz. Başkası size kıskanç diyince beni tanımadan kıskanç diyorsunuz diye dert yanıp, hakaretler savuruyorsunuz:)

Kendinizin rahatsız olduğu şeyleri başkalarına yapmayın. Mis gibi hayatınızın daha da güzelleşmesi dileğiyle..

Açıkça görünen şu ki ailesinin dibinde oturma konusunda ısrar edecek kadar geleneksel birinin sizin gibi bir kadınla beraber olmak hayal dahi edemeyeceği birşeyken sizle 15 yıl geçirmiş. Sevgilisiniz eşitsiniz. Evliliği; erkeklik, kocalık, üstünlük duygusunu daha derinden hissedeceği itaatkar kendini üstün görebilceği bir kadınla yapmak istiyor. Bu o kadar net ki. Sizi seviyordur da sevmese o da 15 yıl harcamaz. Ancak evlenecek kadar da değil…

Rest çekerek görebilirsiniz bunu ancak. Gerçekten seviyorsa asla gitmenize izin vermez. Ancak 20 lerinde bir kızla geleneksel bir evlilik yapması çok daha muhtemel maalesef.

Beni her anlamda her şeyimle seven isteyen kaybetmekten korkan bir adam değilse ben daha neden vakit harcayayım ki zaten. Gitse de kalsa da kazanan sizsiniz bu senaryoda. Rest çekin.

Nasıl kendinizden bu kadar emin olabiliyorsunuz ? Aldatılmadığınıza emin misiniz ? 15 yıl çok uzun bir süre.

Üniv.den arkadaşım 8 yıl aynı evde kaldılar. Başlarda " biz birbirimizi seviyoruz, evlilik dediğin nedir ki ? imzaya ihtiyacımız yok ki evlilik ne kadar demode birşey " mottosundaydılar.

Ayrılmalarına yakın son bir yıl erkek arkadaşını ikna etmeye çalıştı. Yuva kurmak, gelinlik giymek, anne olmak istiyorum diye diretti.

Karşı taraf sus payı olsun diye aileler arası söz yüzüğü takıldı. 1 yıl kadar oyaladı kızcağızı.

Ben evlilik insanı değilim, çocuk sesine tahammülüm yok, biz böyle mutluyuz saçma sapan geleneklere uymak zorunda değiliz diyerek ıssız adam ayaklarını oynadı. Arkadaşım da dayanamadı terk etti.

Arkadaşım hep onun dönmesini bekledi. Arasıra mesajlaşıyorlardı. Birgün profil resmi kayboldu whatsupta. Hem insta'dan hem de facebook'ta engellemiş.

Aradan 4 - 5 ay geçti. Engeli kaldırmış. Profil fotoğrafında bir adet gelin ve damat vardı. Şok olduk. Gelin slav (ukraynalı veya rus emin olamadık )

Benim sosyal medya hesabımdan resimlerine baktık. Herkese açık yapmış. Arkadaşımla sözlü iken ve aynı evi paylaşırken bu kızla da görüşüyormuş. İş için yurtdışına gittiği tarihlerde başlamış ilişkileri ki arkadaşım bunu görünce yıkıldı adeta.

Bir erkek evlilikten korkuyorum ya da evlilik bana göre değil diyorsa yalan söylüyordur. Erkekler kadınlardan fazla evlilik odaklıdır. Erkeklerde soyunu devam ettirme içgüdüsü 35+ sonrası hem de çok fazla.

Sevdiğiniz ve 15 yılınızı heba ettiğiniz adam sizi sevmiyor. Evlilik düşünüyor ama sizinle değil.

Siz güzel, bakımlı, donanımlı, ayaklarının üzerinde durabilen bir kadınsınız. Mutlaka karşınıza size denk, sevginize layık, güzel bir adam çıkar. Bu adamla geleceğiniz yok.

Bu adamın karşısına hayalindeki kişi çıksa hemen evlenir. 3 ayda evlenen çiftler var.
Arkadaşınızın yaşadığı çok sarsıcı. Atlatabildi mi hayal kırıklığını? Umarım iyidir şu an, kıymetini bile iyi biriyle evlenir o da 😔

Korku falan bahane sevgisi bu kadar sürede azalmıştır, evlenmeye yetecek kadar kalmamıştır. Alışkanlıklar yüzünden ayrılmak zor 15 yıl dile kolay. Sevmese nişan atınca dönmezdi demeyin hiç, insan dönebiliyor. Hele ki erkekler. Sizin içinde aynısı geçerli olabilir, alışkanlığı sevgi ile karıştırmak çok kolay. Hayal edin Tam istediğiniz gibi bie erkekle nişanlı olsanız, bu adamı görseniz başka kadınla el ele üzülür müsünüz, kadının yerinde olmak ister misiniz? Ben sevgimin bittiğini böyle anlamıştım :) kıskanmam, yerinde olmak istemem dediğim zaman bitmişti hislerim.
Diğer konuya gelirsek, ailesinin dibinde oturtmak istemesi, yaşlanmış olan anne babasına, biri ölür diğeri kalır, ya da bakım gerektirecek hastalıkları olur diye ilerde bakmak, size baktırtmak. Evlenmekten korkması sizin için iyi aslında, farkında olmadan size iyilik yapıyor. Ayrıca mıymıylık yapan bir erkek ne kadar kariyerli olursa olsun insanı soğutur kendinden. Siz önce onu zihninizde aklamayı bırakın, şöyle iyi böyle iyi dedikçe yıllarınız daha çok gider. Olumsuz yönleri elbet var, olmasa yüzük atmazdınız onlara bir odaklanın.

Bana merhamet edeceği bir durum yok şöyle ki ne zaman gitmek istese kapının orada olduğunu adı kadar çok iyi bilir. Nişan ayrılığında da ne kadar katı durduğumu çok iyi bilir. En fazla 3 gün aramazsam ailemden yakın kişileri arar ki ben ailesinden bugüne kadar kimseyi aramadım bir kere dahi bu konularda. Aslında bırakabilseydi bırakırdı çünkü benimle anlaşamadığı da çok konu var ve geri adım atmıyorum. Her şeyi konuma yazamadım zaten yeterince uzun yazdığım için:) Ama şeye katılıyorum evet uzun ilişkiden çıkan insanlar hemen evleniyor bu benim için de geçerli. Her şey kader.
Bu cümleler kibirli ve dominant haberiniz olsun. Adam herşeyi göze alır 2 ay içerisinde tanıştığı biri ile evleniverir travmalarınız kalır geriye. Biraz sevecen ılımlı yaklaşıp çocuğumuz olsun diyerek girin konuya ve o imzayı artık atın. İlle benim dediğim diye diye elineze ne geçecek...

X