Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba ben Peyami Safa'nın kalemini çok beğeniyorum. Dokuzuncu Harbiye Koğuşu, Yalnızız, Fatih-Harbiye bu üç kitabını severek okumuştum tavsiye ederim.

İyi geceler

Merhaba ben Peyami Safa'nın kalemini çok beğeniyorum. Dokuzuncu Harbiye Koğuşu, Yalnızız, Fatih-Harbiye bu üç kitabını severek okumuştum tavsiye ederim.
Yalnızız gözüme çarpmıştı, fatih harbiye yoktu. Diğerine bakarım inşallah, baya kitabı vardı yazarın kütüphanede. Teşekkür ederim

Ben sadece 9.hariciye koğuşu ve Fatih harbiyeyi okudum.

Kitap sevgisi diye bir sevgi vardır sanırım. Ana sevgisi, kardeş sevgisi, yâr sevgisi gibi bir sevgi. Bu sevgi insanın içinde doğuştan mıdır? Yoksa sonradan mı uyanır? Bunu bilmiyorum. Daha doğrusu, ben şöyle inanıyorum: Kitap sevgisi de bütün öbür sevgiler gibi doğuştan vardır; ama uyuyordur. Onun zamanı gelince uyandırılması gerekir.

Eşekli Kütüphaneci, Fakir Baykurt

Kesinlikle kitap sevgisi varrrr. Onun heyecanı varrr. okumuyacagimi bilsem bile çantamda kitap olmadan dolasamiyorumm..

K Kitapkontesi

Tanpınar ve Bekiroğlu ağır gelebilir onları bu sıcaklarda okuma Peyami Safa Sözde Kızlar , Yalnızız olabilir. Orhan Kemal Hanımın Çiftliği serisi ve Harry Potter olabilir

BUBAN BACALARI ( BİNGÖL )

BİNGÖL'ün Sancak beldesine bağlı Oğuldere köyünde bulunan ve Nevşehir'in Kapadokya İlçesi'ndeki peri bacalarına benzerliği ile dikkat çeken Buban bacaları yerli ve yabancı turistler tarafından keşfedilmeyi bekliyor.

Kent merkezine 50 kilometre uzaklıkta bulunan Sancak Beldesi'ndeki Oğuldere Köyü'nde bulunan Budan bacaları gizemiyle dikkat çekiyor. Bingöllüler tarafından Nevşehir'in Kapadokya ilçesinde bulanan peri bacalarına rakip görülen Buban bacalarının oluşumu hakkında kesin bilgi bulunmazken, geçmişinin çok uzun yıllara dayandığı belirtiliyor. Bacaların oluşum şekli, vadi yamaçlarından inen sel suları ve rüzgarın, tüflerden oluşan yapıyı aşındırmasıyla peribacası şeklinde olan ilginç sivri kaya şekillerinin ortaya çıktığı tahmin ediliyor.

Dış kuvvetler (Rüzgar, akarsu, vb..) tarafında aşındırıp taşınması sonucu oluşan harika bir doğal güzelliktir.

Günaydınlar herkese

Mayıs bildirimleri için son gün.

Levaiz bildirim yapmayı unutma

Jawlensky
kk birinci noteri
Life light
Eleadora
Levaiz
C Capanin Gururu Teyom
UcanSupurge
Bonus
WOMAN
Kukrim
JES
K Kitapkontesi
Nosking
Oriana
Natsume
D dgdln
Limonsuzzcay
nemesis
dayler dayler
Keira-
elektra
astrojurnal
firdefs
mimesis
ummhnisa
sudem34
Nikinik
Alp_BuRc
X xnobodyx
A Arrietty_
Aspasiaa
Black Light
Mrsay
L LADY VEGA
M Migrenben
HAbibte
fesang
A Aylakkadin
ssevilll
Boncobo
Disipline Girmis BirKadin
Homer Simpson
E Emine1990
A Atalanteda
Gelincik78
berresuu
yet07
mmelisaa

Günaydın
Mayıs sonunda olduğumuzu şuan idrak etmem peki

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…