Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gunaydinnnn. Yeni kitaba baslayabildimmm. Gizli bahceyi okuyorummm artikk resim atarım aksam

Okulda öğrenciler test çözerken Ahmet Hamdi Tanpınar in Sahnenin Dışındakiler e yarışmaya yönelik göz atıyorum. Okuyorum diyemiyorum çünkü tam satır satır okumuyorum. Tanpınar'ın kalemini özlemiştim. İleride tekrar okurum muhtemelen. Dili biraz ağır gelebilir ama iyi bir okurun mutlaka Tanpınar la tanışması gerekir bence. Üslubu, betimlemeleri müthiş. Beni tanıyanlar Ayfer Tunç'u sevdiğimi bilirler. Ayfer Tunç için de Tanpınar'ın kadın versiyonu diyenler vardır. Her ikisinde de olaydan çok üslup ön plandadır.
Bilmeyenler ve Tanpınar'ın kaleminin mükemmelliğini anlatmak için söyleyeyim dört sayfa boyunca sadece bir adamın burnunu anlatır ve okurken -bence- sıkmaz. Tanpınar kitaplarının yavaş yavaş, sindirile sindirile okunmasını ister. Bu anlamda üstada şu anda saygısızlık yapmış oluyorum, kusura bakmasın Edebi tat almak isteyenlere tavsiye olunur.

Günaydın hayirli cumalar aksam bebegim uyursa kitap paylasimina katilmak istiyorum

Günaydın hayırlı cumalar

Güüüüünaaayyydınnn bacınız kurbaaaan olsun
Ağrı Dağı Ağrı'dadır.

Gunaydin, gune 2 adet 4 yas asisi ile basladik

E ye ne zaman sıra gelecek bir torpil yap Teyona

Gunaydin kitap okuyamiyorum ki paylasayim cok pis lohusayim uykusuzum beni affedin bu aralar

Tünaydın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…