Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Germinal i okurken çok etkilendim. Gerçekten mükemmel bi kitaptı. Tadı damağımda kaldı desem yeridir. Rüyama girdi hatta
İşçi sınıfının hakkını savunmak adına verdiği direnişin tradrjik şekilde nasıl kırıldığını anlatıyor.
Emina zola nın meyhane kitabını da okumuştum. Aynı lezzeti o kitapta da aldım . Gerçekten efsane

Çok üzüldüm. Allah yardımcıları olsun. Işte benim de konuşmak istediğim bu. Yüzyıllar geçse de hiçbirşey değişmiyor

Catherine öldüğünde çok etkilenmiştim

Meyhane benim için de çok çok güzel bir kitaptı demek ki derhal Germinal okunmalı

Çok üzüldüm. Allah yardımcıları olsun. Işte benim de konuşmak istediğim bu. Yüzyıllar geçse de hiçbirşey değişmiyor
Aminn. Evet maalesef ben de çok üzüldüm, germinali okurken o işçilerin yaşadıklarını, o zor hayatı hissettim. Üsttekilerin "neden isyan ediyorlar ki, şükretsinler işte" demeleri beni çileden çıkarıyordu. Üç kuruş paraya zor şartlar altında çalıştırdıkları yetmezmiş gibi şükürsüz olarak görüyorlardı

Çok güzel aktarmışsın yorumuna sağlık

Mücadeleleri çok canımı yaktı okurken, umut ve ızdırap aynı anda o insanların arasında yaşadı.
Yaşanan olaylar çok üzücü gerçekten. Ve Zola o kadar ustalıkla akıcı sade ve gerçekçi bir dille yansıtmış ki okura, okurken madendeymişim de kömür kokusu üstüme sinmiş ve son çarpınışlarında enkazın altındaymışım gibi gözyaşlarımı silerken buluyordum kendimi.

Zola kitabı ne kadar uzun yıllar önce yazmış olsada sanki günümüzü anlatmış. Okurken hem çok etkilendiğim hem üzüldüğüm bir kitap oldu. Soluduğum havada Kömür kokusunu hissettim işçi sınıfının çektiği sefaleti , kapitalizmi yeni doğmaya çalışan sosyalizmi muazzam bir dille resmetmiş. Hem çok akıcı yazılmış hem de çok duru bir dille yazılmış. Okumak için geç kaldığım kitaplardan biri oldu

Dikkatimi çeken şey fakirlerin çok çocuklu olması. Hem yiyecek ekmekleri yok hem de sürekli çocuk doğuruyorlar

Sanki madenden kömürleri ben çıkartıyordun.

Kesinlikle ben de madende hissettim kendimi okurken

Nerdeyse senin bu mesajını aynısını yazmışım. Kitabın herkeste aynı hissi uyandırması da inanılmaz başarılı değil mi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…