Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunu özet sayfasına ekler misin ?

Kayip tanrilar ülkesini cok begendim.
Bittigi icinde üzüldüm icim biraz buruk. Kitapdaki kisilere üzüldüm
Değil mi ya yorum gecesinde uzun uzun konuşuruz tabi Cemal’i gerçekten tanımayı isterdim
İyi akşamlar kızlarcım
Bugün temizlik işlerine daldım hiç okuyamadım
C Calcifer Dün gece Algernon'a Çiçeklere başladım canım:)
Şahane bir kitap özetlere de yazmıştım benim kitapların son sayfasını okuma gibi saçma bir huyum var o hatayı sakın yapma bu kitapta . Gerçi Algernondan sonra artık hiç son sayfa okumadım

Son sayfayı değil de okumayı bırakırken biraz ileri sayfalardan mutlaka bi cümle okurum huy

Spoiler vermemek icin fazla deginemiyorum neye uzuldugume.
Bana gore heycanli oldugu kadar aciklida.
Fazla hassasim

C Capanin Gururu Teyom tekrar tesekkur ederim canim paylastigin icin.

Yine çok keyifle okudum

Luang Prabang​

Phonsavan​

Vientiane​

Mekong Nehri Ve Pak Beng​

Laos​

Asya Kıtası’nın en fakir ülkesi olan Laos,Çinhindi yarımadasında bulunan ve denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Sosyalist cumhuriyet sistemiyle yönetilen ülkenin başkenti Vientiane olmakla beraber ülkenin resmi dili Laosça’dır.
Bulunduğu coğrafyada çok sayıda ülkeyle komşu olan Laos; batıda Tayland ve Myanmar, doğuda Vietnam, kuzeyde Çin, güneyde Kamboçya’yla komşu durumda bulunmaktadır. Halkının %40’ı açlık sınırında olduğu için komşu ülkelerden ve diğer sosyalist devletlerden yardım alan Laos ekonomisi son dönemlerde gelişme göstermektedir.
Laos’un bulunduğu toprakların üçte ikisi dağlık alanlarla kaplı olması halkın Mekong Nehri civarında yerleşmesine sebep olmuştur. Dağlık alanlar tarımı ve ulaşımı zorlaştırması nedeniyle var olan düz ovalar da ülke ekonomisinin ana kolu olan tarıma ayrılmaktadır.
Tropikal iklim özelliklerinin görüldüğü ülkede en çok ekimi yapılan tarım ürünü pirinç olmakla beraber; mısır, sebze, şeker kamışı, tütün ve kahve de üretimi yapılan tarım ürünleri arasında yer alıyor. Genellikle su isteyen tarım ürünlerinin ekilmesinin sebebi, iklimden kaynaklı olan yağmurlar ve belirli dönemlerde etkili olan Muson yağmurlarıdır.
Tropikal iklimin görüldüğü diğer ülkelerde olduğu gibi Laos’ta da sıcaklık yıl boyunca 25 derecenin altına düşmemektedir. Çok fazla yağışın olduğu ülkede toprakların bir kısmı dağlıkken önemli bir kısmı da ormanlık alanlarla kaplıdır diyebiliriz. İklimin yanı sıra ülkede etkili olan muson yağmurları sebebiyle Mayıs ve Ekim ayları arasında normalden çok fazla yağış düşmektedir. Bu dönemde şehri ziyaret ederseniz yağmurlar sebebiyle oluşan doğal afetlerden dolayı şehri gezmekte çok zorlanabilirsiniz ve seyahat planınızda aksamalar yaşayabilirsiniz.
Günün farklı saatlerinde az da olsa yağmurların görüldüğü şehri ziyaret ederken yanınıza yağmurluk, şapkalı ince kıyafetler almanız gerekmektedir. Bunu yanı sıra ülke halkının %70’i Budizm’e inanmaktadır ve halk arasında çok açık kıyafetler tercih edilmemektedir.

Ülke ziyaretlerinizde hem din faktörünü hem de iklim şartlarını göz önüne alarak daha uzun ancak ince kıyafetler tercih edebilirsiniz.

Yeni bir haftadan herkese günaydınlar,

Güzel haberler alacağınız bir hafta olur inşallah
Kimler neler okuyor bakalım. Ben tekrar Abumrabum'a devam ediyorum

Jawlensky
kk birinci noteri
Life light
Eleadora
Levaiz
Mehfam
C Capanin Gururu Teyom
UcanSupurge
Bonus
WOMAN
Kukrim
JES
K Kitapkontesi
Nosking
Otrera
Oriana
Natsume
D dgdln
Limonsuzzcay
nemesis
dayler dayler
Keira-
elektra
astrojurnal
firdefs
mimesis
ummhnisa
sudem34
Nikinik
Alp_BuRc
X xnobodyx
A Arrietty_
Aspasiaa
Balkiz94
Black Light
Mrsay
L LADY VEGA
ASSOSyal
M Migrenben
HAbibte
fesang
Cordelia
Less-is-More
A Aylakkadin
ssevilll
Brahma90
C Cledyana
Boncobo

Günaydın. Yer altından notlar ve kayıp tanrılar ülkesini okuyorum.

Selam olsun, covidi uğurladık, kimseye gitmesin burdan

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…