Hayırlı evlilik için cuma suresi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Mütevazı insanlara hasret kaldık valla.teşekkür ederiz.eskaza bir koca bulan kibir abidesi kesiliyor başımıza.

Ailemiz ve ölüm bunun içine girmiyor daha çok. Ailemizi biz seçmedik. Öleceğimiz zamanı da biz seçmiyoruz (intiharı katmıyorum)
Ama diğer türlü Allah bize yol açıyor kararları biz veriyoruz.
"Öleceğiniz tarih ve evleneceğiniz kişi bellidir" lafları zaten saçma. Çünkü belli olan sadece bunlar değil ki. Bütüüün her şey kaderimizde yazıyor zaten. Ama kaderde yazıyor diye yaşamıyoruz, biz öyle tercih ettiğimizden Allah öyle kader yazmış. Ha bunların istisnaları da vardır tabii ki. İnsanın bazen basireti bağlanır ya da hiç elinde olmayan şeyleri yaşar onlar ayrı.
Evlilik illa Allahın dediği ile evleneceksin tarzı olsa peygamberimiz eş seçerken şuna dikkat et buna dikkat et diye telkinde bulunmazdı

Mümkünse kadın da erkek de o kadar özgür olmasın.
Keyfi kürtajdan sonra zaten hele hiç akıl vermesin kimseye. Tecavüz mevzusu zaten iğrençti.
İnsan önce bir kendine bakmalı, sonra başkasını yargılamalı.

Gelelim konuya, bence de Allah'tan hayırlısını isteyin yeter.

Din dersinde iki kaderin olduğu öğrenmiştim. Değiştirilebilir ve değiştirilemez kader diye buna değiştirilemez kader de evlilikte dahil diye hatırlıyorum. Ama kişi mi yoksa evleneceğin tarih mi orası kafamda muallakta

Mümkünse hiç bir konuda hiç kimseye akıl vermesin. Aklı kendine yetmiyor ki.

Mümkünse hiç bir konuda hiç kimseye akıl vermesin. Aklı kendine yetmiyor ki.
Bir de tutmuş Salon kadını'nı azarlıyor. Diş geçirebileceğini düşündüğü üyelere böyle saldırmaya başlamış demek ki. Ki kadın bir şey de dememiş. Sadece duaya sığınıp hiçbir şey yapmadan beklemeyin, birileriyle sosyalleşin kendiniz seçin sonra Allah'tan hayırlı olmasını dileyin vs. demeye getirmiş.
Ferhans, sen kendi ağzınla neler yazdın neler buralara. Şimdi hiç yazmak istemiyorum o yazdığın felaket şeyleri.
Ben de Kudra da hatta sana şu an tepki gösteren bütün üyeler de gayet açık görüşlüyüz. Hiçbir kadını cinselliği üzerinden yargılamayız. Ama senin tüm yaptığın şey, bambaşka bir hayat yaşayıp sonra da alakasız konularda gelip bambaşka biri gibi yorumlar yapman. Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.

Ben bu konuyu bayağı araştırmıştım, öncesinde ben de sizin gibi biliyordum. Araştırınca evlilikte de bizim irademiz olduğunu gördüm. Elbette eşimizle tanışmamız kalbimizin ısınması falan Allahın etkisi. Yani o bir araya getirmese eşimizle en baştan hiç tanışamayız:)

Abiniz için de dualar arıyorsunuz ve abim dediğiniz kişi daha 24 yaşında. O bile daha gençken 24 yaşından küçük olup kafayı evlilikle bozmak normal değil. Eğitiminizi bilmiyorum, koca dışında hakkınızda bilgi yok fakat evlilikten önce eğitim ve çalışma hayatını önemseyin. Kendi paranızı kazanıyor musunuz mesela? Şu an ülkede tek maaşla geçinmek neredeyse imkansız. Evleneyim de kuru ekmek yerim falan masallarda kaldı, para yoksa huzur da yok. Site aldatılan, terk edilen, darp edilen kadınların konularıyla dolu. Hiç mi okumuyorsunuz? Gencecik kızsınız gezin, tozun, eğlenin. Zamanı gelince evlilik olur zaten, duayla koca bulunmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…