Hayırlı evlilik için cuma suresi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben tabiki çok gayret ediyorum üniversite okudum spora gidiyorum çevrem kültürlü insanlarla dolu ama işte dediğiniz gibi bir yerde bi sıkıntı var demek ki

E size bu insanları görücü diye getiren insanları paylayın neden size bunları layık görmüşler
Günümüz görücü usulünde zaten alakasız kişileri görücü diye söylüyor aracılar kıza bak görücü olunan kişiye bak nasıl cesaret edilip de bunu söylemiş diye şaşırıp kalıyorsun birde aracılar yalanda söylüyor sırf kız evini kandırıp evet dedirtebilmek için iyi olanlar da vardır elbet ama çoğunluğu böyle artık o yüzden ben tavsiye etmiyorum bu aracılar azarlansa bile utanıyor mu daha yok dediler diye kız evine tripleniyorlar

O kadar haklısınız ki görücü usulünü hiç sevmem o kadar karşıydım ama insan mecbur kalıyor işte mecbur kalmasam asla görücü evlenmezdim çok korkuyorum yanlış insanla evlenirim diye

Bana böyle dua ederek koca bulmaya inananlar biraz üzünçlü geliyor açıkçası.
İşyerindem, arkadaş ortamından, kurstan murstan bulmaya çalışırsın. Kendin kendi
Kriterine göre değerlendirirsin.
Duayla koca mı beklenir Allah aşkına
Duayla bulunsa benim bir tanıdığım bulurdu. En son cuma selâlarında mendil sallayıp bir dua okuyordu koca diye

Tabii ki de dua edin hayırlı bir eş için hayırlı bir çocuk için. Ama 18 defa bunu okudum hayırlı koca buldum diye bir şey yok. Sonuçta herkes kaderinde olanı yaşıyor iyi ya da kötü imtihan ediliyoruz. Bu yüzden akışına bırakırsanız sizin için daha hayırlı olacağını düşünüyorum

Hoş mu? Hani kadın özgürdü bilmem neydi. Belaltı niye vuruyosun?
Siz herhalde o üyeyi bilmediğinizden atlamışsınız.
Kendisi günde bilmem kaç kere üç beş adamla yatmazsa oram buram kaşıyor diyen, tecavüzü güzelleyen, korunmayıp kürtaj olmayı tercih eden, cinsel hastalık kapmaktan mutluluk duyan biri.
En son duyar kasılacak insandır kendisi sapkının tekidir

Kuranı sadece dilek için okuduğumu nerden biliyorsun? Dilek için de okunur bişey bilmeden konuşmayın saçmalayan sizsiniz
Başka ne için okuduğunuz önemli değil ama Kur'an dilek kutusu değil. Şu duayı okuyım, yanına şunu üç kere okuyım, bin tane de şu zikirden çaktık mı oldu bu iş. Oluyor mu öyle

Tamam işte ibadetlerinizi yerine getirin, bu cümlelerle de dua edip tesbih çekin. Olur mu olmaz mı bilemem ama sizi pozitif yükleyeceğine inanıyorum. Şu dert için x dua, bu tasa için y suresi ve z sayıda okunmalı muhabbetine inanmıyorum ama bir şeyi çok kereler söylersen olumlu düşünürsen ihtimali artıracağına inanıyorum. Beğenmeyen varsa kırmızıyı işaretleyebilir

Ben tabiki çok gayret ediyorum üniversite okudum spora gidiyorum çevrem kültürlü insanlarla dolu ama işte dediğiniz gibi bir yerde bi sıkıntı var demek ki
Bazen oluyor böyle. Yıllardır evlenmek isteyen çok dindar bir arkadaşım var. Bir türlü evlenemedi. Çevresi de geniş, çok da kişiyle görüşüyor evlilik için ama olmadı mı olmuyor. Ben öğretmen olarak atandım eşimi okulda buldum. O olmasa düşünüyorum benim bulmam da zor olurdu bence. Tamamen nasip evleneceğin insana denk gelebilmek.
Çevrenize niyetinizi duyurun duanızı da edin hayırlı bir kısmet için. Ama olmazsa da isyan etmeyin. Allah belki sizi çok kötü bir evlilikten koruyor da olabilir sonuçta

Yoo bu tarz uygulamalar vardır dinde.hayırlı kısmet için, hayırlı iş için, hayırlı evlat için dualar.kabul olur olmaz ayrı mesele o.

Kader dediğiniz şey öyle. Ama anlatılan 'öleceğiniz tarih evleneceğiniz kişi bellidir' şeklinde.
Sizin söylediginiz şey, 'araçla yola çıktınız önünüzde iki yol var, siz A yolundan gitmeyi tercih ettiniz ve yolda lastiğiniz patladı. Bu sizin seçiminizin sonucudur. Evlilik ve ölüm bunun içine girmiyor diye biliyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…