Hayırlı evlilik için cuma suresi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Baktın kıskançlıktan çatlayacaksın inkar yoluna gidiyorsun tabi sence ben o hararetli tartışmayı başka birşey için bırakıp gider miyim? sinirimi sen biliyorsun.
Nerden bileyim ben senin sinirini be sanki kankam mübarek

Üç dakikayı üç saat gibi algılamışsındır sen. Kız yazık sana da. Neyini kıskanayım senin? Onun bunun kucağında oyuncak olmuşsun, kıskanacak pek bir şey göremiyorum.

Neyse tatlım keyfim yerinde hiçbirşeye sinirlenemiyorum valla.mâlum saatlerce sevişince sinir falan kalmıyor.gidiyorum ben.

Kadınların "I can fix him. " zaafından başka bişey değil. Bi de " Sizle eğlendi benle evleniyor." çalımı var tabi.

Orada diyor ki dua et. Yazan yazı da sure, dua değil.

Ben sizi çok iyi anlıyorum. Kendi yuvanız düzeniniz olsun istiyorsunuz. Bekarlık sultanlık değil, en azından bizim toplumumuzda kadınlar için değil. Evlilik ihtiyaçtır. Eski işyerinizden size yazan şahsiyet terbiyesizmiş. Unutun gitsin sürekli zihninizde tekrar tekrar canlandırıp kurmayın öyle bir olay hiç yaşanmadı varsayın. Üst paragrafta bahsettiğiniz gibi geçmişinde çok partner olan, barlardan çıkmayan hele ki MOTORCU erkeklerden kesinlikle bir ışık yılı uzak durun, hastalık kaparsınız, o tarz kişiler evlilik düşünmez zaten, talep etseler bile evlilik hayatına adapte olamazlar.

Umudunuzu kaybetmeyin. Herkesin nasibi var bir yerlerde. Siz hanımefendiliğinizi koruyun, duruşunuzu sakın bozmayın. Namusunuza laf getirmeyin. Nasip diye bir şey var ve zor denen her şey bir anda kolaylaşıveriyor.

'' Kötü kadınlar kötü erkeklere, kötü erkekler de kötü kadınlara yakışır. Temiz ve iffetli kadınlar temiz ve iffetli erkeklere, temiz ve iffetli erkekler de temiz ve iffetli kadınlara yakışır. Bu temiz insanlar, iftirâcıların kendilerine isnat ettikleri suçlardan uzaktır. Onlar için bir bağışlanma, bol ve güzel bir rızık vardır. '' Nur Suresi / 26. Ayet

İnsan evlenmek istedikçe evlenemez. Sakın basiretinizi bağlandığı gibi olumsuz düşüncelere kapılmayın. Güzel yüreğinizi karartmayın. Son nefesimde bile onun yanında olmak istiyorum , dediğinizde o zaman evlenin. Kolay mı bir ömür aynı yastığa baş koyabilmek ? Arayanlar bulamaz, bulanlar arayanlardır mantığıyla heyecanınızı diri tutun. Fakat bunu yaparken başkalarına ne kadar az odaklanırsanız o kadar mutlu olursunuz.

Kahrolmaya değil varolmaya hazır hayat arkadaşı arayın. Şu da var ki kader gayrete aşıktır forumdaşım. Kendinizi kapatmayın, karşınıza çıkan fırsatları değerlendirin, önyargılı olup fevri çıkışlarda davranmayın. Anlamaya çalışın, kestirip atmayın. Olmayanı da oldurmaya çalışmayın sakın.

Biz, her insanın kaderini kendi çabasına bağlı kıldık.” (İsra,13.)

"Kaderini çizerken cetvel kullanamazsın.'' Murat Menteş / Ruhi Mücerret

Allah bir şeyi nasip etmiyorsa sizi koruyordur. Bir şeyi geciktiriyorsa, güzelleştiriyordur. Sabredin, Allah'a güvenin. Baskılara aldırmayın, he deyip geçin. Ya nasip deyin susturun. Ateş İbrahim'i yakmadıysa, balık Yunus'u yemediyse bıçak İsmail'i kesmediyse, deniz Musa'yı boğmadıysa, kuyular Yusufları alamadıysa, siz de anlarsınız umutlarınızı kün fe yekün'le büyütmeniz gerektiğini. Rabbinize sığının.

Hüzünlü geçen gecelere inat bir ayetin sıcaklığı sarıyor yüreğimi. “Allah sabredenlerle beraberdir.” Bakara/153.

Forumda dini yorum yazmak yasakmış. Ceza alıp uzaklaştırılırsam helal edin hakkınızı. Dindar biri değilim, namaz surelerini bile bilmem. Din dersinden sıfır çekerdim:) Ama hep dua ederim. Cuma günleri gönülden dua ettiğimde kabul oluyor. Artık dualarımda olacaksınız. Kayınvalideme ve anneme de söyleyeceğim birazdan yazdıklarınızı okuyacağım daha etkili olur belki. Siz de dua edin ama HAYIRLISI İSE OLSUN demeyi asla unutmayın.

Motorcu: ben ne alaka

Orada diyor ki dua et. Yazan yazı da sure, dua değil.

﴾74﴿ Onlar, “Ey rabbimiz!” derler, “Bize mutluluk getirecek eşler ve çocuklar bahşet; bizi günahtan sakınanlara öncü yap!”

Allah bazı ayetlerle bize dua yapmayı öğretiyor. Bu dua değil de ne!? Efendimizde Kuranda geçen dualar ile dua yapmamızı söylüyor. sahih hadis kaynaklarına bakın.

Bunun gibi açıkça "şöyle söyle" diye dualar var. Sure başka ayet başka.

Rabbim tüm kızkardeşlerime hayırla, afiyetle, kolaylıkla dünya ve ahiret için hayırlı evlilik lütfetsin. Mevlana Celaleddin-i Rumi 'nin dediği gibi Her ne istersen iste ama her zaman "hayırlısını" iste.

Kayınvalideme sordum şimdi diyor ki Hz. Peygamber, bir iş yapmaya niyetlenince iki rekât nafile namaz kıldıktan sonra hayırlısını istemek için şu duayı yapmamızı ister: “Allah’ım, ilmine güvenerek senden hakkımda hayırlısını istiyorum, gücüme güç katmanı istiyorum. Sınırsız lütfundan bana ihsan etmeni istiyorum. Ben bilmiyorum, ama sen biliyorsun, ben güç yetiremem ama sen güç yetirirsin. Ey Allah’ım! Yapmayı düşündüğüm bu iş, benim dinim, dünyam ve geleceğim açısından hayırlı olacaksa, bu işi benim hakkımda takdir buyur, onu bana kolaylaştır, uğurlu ve bereketli eyle. Yok eğer benim dinim, dünyam ve geleceğim için kötü ise, onu benden, beni ondan uzaklaştır. Ve hayırlı olan her ne ise sen onu takdir et ve beni hoşnut ve mutlu eyle!” (Buhârî, Teheccüd, 25; Tirmizî, Vitir, 15)

Motorcu: ben ne alaka

Öyle deme motorumdan uydurmadım. Motorcular, motorlu araç kullandığının farkında olmayan sürekli herkes herşey ona yol vermek zorundaymış gibi hisseden serserilerin bol olduğu topluluktur. Motorcular içinde düzgün adam %1 belki. En uzak mesafeye bile 15-20 dakikada gidebilecekken azcık trafik olduğunda o 3 dakikalık beklemeyi bile çok gören, zorlaya zorlaya aralara girmeye çalışan, kaldırıma çıkan kımıl zararlıları. Sorsan siyasetçilerin işlerini düzgün yapmamasından dert yanarlar ama en basit kurallara bile uymazlar, maksimumda suistimal ederler verilen hakları.

Moturcuların gözü dışarıda oluyor çapkınlar. Talepleri çok olur karşılık bulur.

Zaten her gün her şey daha kötüye gidiyor. Zaten yaşamak için maddi manevi mücadele içindeyiz. Şurda bedava kalan bi sevgi var onun için de savaş vermeyim istiyor insan, rakipsiz, sade. Konu sahibini en güvenilmez erkeklerin kesiştikleri kümenin içine sıkıştırmayın. Hayır gelmez onlardan.

Bu trafik şartlarında başına bir şey gelecek, asfalttan kazıyacaklar garibanı, kendisi de ortada kalır. Gerek yok.

Tamam Leheb suresiyle koca aramaya devam sjssjsjsj.

Ayrıca o dua etmemizi söyleyen ayetler. Bir yazı ayetse ayettir, nokta. Bu ayeti abdestsiz açıp okuyamazsınız ama dua olsaydı okurdun. Kur'anı eline alıp okuyamıyorsun yani neymiş bu bir sure...

Her konuya o kadar bağlamından kopuk apır sapır yazıyorsun ki. Bu kadar olur.

Dini konular yasak değil mi? Niye kapatılmıyor bu konu?

Amin, Allah razi olsun

Sizin kafa going to go. Hayırlı olsun

ebcediymiş bilmemnesiymiş uğraşmayın bunlarla
duanın adabı var
peygamberlerin ettikleri dualara bakın
hadislere bakın
farz namazlardan sonra , kuran okuduktan sonra içtenlikle dua edin
duanın kabulunun de bir zamanı var aceleye getirmeyin

keşke bir duayı 46545454 kere okusak da istediğimiz şeyler olsa ama maalesef

Kaç yaşındasınız ? Ne güzel mesleğiniz varmış

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…